İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bir Erkek Olarak Dostunu İyi Seç!

Bir Erkek Olarak Dostunu İyi Seç!

  Bir Erkek Olarak Dostunu İyi Seç!

  Geçenlerde kırmızı hap adına yanlış bir arkadaş edinen birinden e-posta aldım, kısaca inceleyelim.

  Merhaba hocam, redpill’i 3 senedir benimsemeye çalışan birisiyim. Redpill’i bilen insanların sayısı az olduğu için erkekadam sitesinde tanıştığım biriyle redpill hakkında sohbet etmek için kendi şehrimizde buluştuk. Arkadaşa redpill’i benimsediği ve güzel öğütler verdiği için saygı duyuyordum ve kabile yaşamı, maskülenite için çocuğu üniversite okuduğum şehre davet ettim. Beraber kalmaya başladık.

  Buraya kadar güzel. Her erkeğin hayatında mutlaka iyi bir dost olmalıdır. Bu dostun sizi iyi anlaması tercih edilir ama herkes bu kadar şanslı olmayabilir. En kötü ihtimalde bile size sadık, saygılı, en kötü gününüzde yanınızda olacağınızdan emin olacağınız birini seçin derim.

  2 erkek birlikte kadınlardan farklı olarak aktivite yapar. Balık tutar, bisiklete biner, gece birlikte çıkar. Yani amaç sadece konuşmak ya da buluşmak değil, birlikte bir şey yapmaktır. Bu kişi 2 eli kanda olsa bile zor gününüzde yanınızda olacak, birlikte aktivite yapabildiğiniz biri olmalıdır. Dertlerinizi annenize veya sevgilinize değil, bu kişiye anlatmalısınız çünkü sizi sevme nedeni sevgiliniz gibi arzu değildir. Bu yüzden de sizden soğuması veya kaygı duyması için bir nedeni yoktur.

  Özetle en azından masküleniteye uygun birini bulmuş gibisin fakat biraz erken davette bulunmuşsun. Dost seçimi bir kralın şövalyeyi kutsaması gibi seçilmelidir. Herkes arkadaşın olabilir ama dostun 1 adet olmalıdır ve bu kişinin seçimi aynı bir şövalyenin onurunu ispatlaması gibi sana ispatlanmalıdır. Tabii ki sen de ona aynısını sunabilmelisin. İyi anlaştığın diye baştan birine bu kadar anlam yüklemen sonradan o kişi tarafından hayal kırıklığına uğramana neden olabilir.

  Fakat çocuk kafayı oyunla ve kızlarla bozduğu için ilk tanıdığım o maskülen karekterden eser yoktu. Bir sürü harcama yaptığım saygı duyduğum çocuk benim takıldığım kıza gözlerimin önüne yürüdü ve yollarımızı ayırdık. Çocukla hiçbir şekilde kavga etmeden eşyalarını kapıya koyup yolladım.

  Tam olarak bunu anlatmaya çalışıyordum. Uzaktan iyi anlaşabilirsiniz, yeteri derinlikte tanımadığın için sana iyi biri gibi gelebilir ama aynı uzun süreli sevgili edinmek gibi bu kişinin seçimi de zordur.

  Bazen “sevgilim, arkadaşımla birlikte olmaya başladı!” gibi mesajlar alabiliyorum. Düşünün ki o kişi sevgilinize göz dikecek ya da sözde-sevgilinizden gelecek istekleri karşılayabilecek kadar aşağılık olabiliyor. Oysaki dost dediğiniz kişi için esas kişi her zaman siz olmalısınız. Yani siz olduğunuz için yanınızdaki kişiyi sevmeli, siz yoksanız onu da yok sayabilmelidir.

  Maalesef bu bahsettiğin tam anlamıyla kırmızı-hap man-kafalığı dediğimiz şey. Yani maskülen olmanın sadece negatif taraflarıyla ilgilenip “alfayım” ben diye ortada gezen erkeklerden biriymiş.

  Bir dost, o kişinin yanındaki kadına bakmaz, bunu içten şekilde asilce reddeder ama işte kırmızı hapı g.tünden alan bazı kişiler her şekilde “rekabete” girerek kendilerini ispatladıklarını sanıyorlar çünkü kırmızı hap adına anladıkları şey “sürünün lideri olmak” oluyor. Yani beğendikleri her şeyi alabilecekleri, tek gücün kendilerinde olduğu gibi yanlış bir algıları var. Bu aslında narsisizmin de kendisidir. Hatta aynı saygıyı senden de bekliyorlar.

  Bu kişinin sana verdiği mesaj şuymuş: “Bu ilişkide, bu grupta alfa benim, o kadını almama veya çevremdeki kadınlarla ilgilenmeme boyun eğmek zorundasın ki sana dostluğumu lütfedeyim çünkü bu benim hakkım!” şeklindeymiş. Yani dostluğunuzu eşitlikçi ve paylaşıma dayalı olarak algılamamış çünkü sen baştan ona fazla ilgi göstererek, jest yapmışsın. Onun çok değerli biri olduğunu ve kendinden bile üstün olduğunu hissettirmişsin. O da sanki bir kadınlaymış gibi düşünerek sana böyle bir tavır geliştirmiş. Oysaki 2 erkeğin arkadaşlığı dürüstlüğe ve paylaşıma dayanır. Wing-man (kanat adam) dediğimiz bir kavram var. Yeri gelir sen o adamın bir kadını elde etmesi için feda edersin, gün gelir o aynısını yapar. Seni över, hatta kendini küçümser.

  Sorum şu: Erkek adam diyebileceğimiz redpill’i alan bir erkek, arkadaşının takıldığı veya öylesine bile konuştuğu kıza gibmek için yaklaşır mı? Erkek arkadaşımızın yanındaki kıza tavrımız nasıl olmalı? sizce oyunla kafayı bozup kız delisi olan erkekler bu hayatta bir başarıya ulaşabilir mi?

  Yakışmaz ve yakışmaması bir kenara bunun red pill lenslerini de takamadığını kendini ergen bir alfa olarak sana ispat etmeye çalıştığını gösterir. Bu şahıs resmen “ben çok alfayım, bak yanındaki kızı bile etkilerim, sen de bana saygı göstermek zorundasın, istiyorsan benimle rekabet edebilirsin” gibi bir tavır takınmış.

  Kırmızı hap lenslerine sahip olmak demek kız delisi olmak değil, kadın erkek ilişki dinamiğini iyi yorumlamak ve buna göre tavır almak demektir. Yani daha kişilik oturmadan ya da kavramlar tam öğrenilmeden red pill öğrenilmeye çalışıldığında böyle şeyler olabiliyor. Red Pill alıyorum diye kendinden başka hiçbir şeyi düşünmeyen ya da öğrendiklerini toksik olarak uygulayan bireyler olabiliyor. Sana da bir şeyler öğretmiştir umarım. Dostunu iyi seçmelisin!

  4.6 30 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  17 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Meraklı
  Ziyaretçi
  Meraklı
  2023-03-10 3:06 PM

  Karanlık Rüya peki bir erkeğin sağlam dostları var ve kadını tarafından ara ara bu dostluk ilişkileri kıskanılıyor bu normal mi ? Bu olayı farklı kadınlarda doğrudan yaşadım ve inan naif feminen kadınlardı. Bu çok normal bir durum mudır bu erkekler ile sık ve şen şakrak vakit geçirildiği için, yoksa bunun… Read more »

  Marduk
  Ziyaretçi
  Marduk
  2023-03-10 10:45 PM

  Çok güzel bir konuya değinmişsin karanlıkruya. Bu tarz kişiler aşağılık kompleksinin altında ezilen tipler oluyor ve etrafındaki kişilerle durmadan kendilerini kıyaslama, kendilerini kanıtlama çabasına girebiliyorlar. Onların kendi içinde verdiği var olma savaşı en çok etrafındakileri yoruyor ve etrafındakilere zarar veriyor. Bu tarz kişilerle zaten hiç bir bağ kurulmamalı fakat hasbelkader… Read more »

  Harper
  Ziyaretçi
  Harper
  2023-12-24 1:29 PM

  Karanlık Rüya selam, ben gittikçe yükselen 28 yaşında bir adamım. Düzenli bir ilişkim var, baya iyi bir şirketteyim. Bu yaşta hem araba hem motosiklet sahibiyim habire birşeyler ekliyorum kendime ancak bir aydınlanma yaşadım ve gördüm ki yaş büyüdükçe dostlarım azalıyor ve benim . Bir bakıyorum şöyle şuan yaşadığım şehirde bir… Read more »

  salih yusuf adıgözel
  Ziyaretçi
  salih yusuf adıgözel
  2024-04-10 4:14 PM
  Reply to  Harper

  öyle adamlar nerde takılır düşün ve oralara bakmayı dene. starbucksta avmlerde veya kahvelerde denk gelme ihtimalin, kütüphanelerde veya kitapçılarda gelme ihtimaline karşın çok düşük olacaktır.

  17
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin