İçeriğe geç
Ana Sayfa » SİTE HAKKINDA

SİTE HAKKINDA

Ayrılık Acısı Bir Son Değildir!

Çoğu kişi için her şey bir ayrılıkla başlar ve bununla mücadele etmek zordur. Ayrılık bir tür travmadır, kişi farkındadır fakat mücadele etmekte zorlanır. Dünyada 2 tip insan vardır.

  1. tip insan hayatındaki travmaya yenilir. Hatalarından ders çıkartmaz.
  2. tip insansa bu büyük negatif enerjiyi kendini geliştirmek, başarılı olmak için kullanılır.

Unutmayın ki alacağınız en büyük intikam gelişmektir. Gerçekten iyi bir seviyeye ulaştığınızda geçmişin ve bu acının önemsiz olacağını göreceksiniz.

Bu sitede ne bulacaksınız?

Ayrılık acısı sizin için bir başlangıç olacak ve önce sihirli bir dokunuş ya da cümleyle bir şeylerin atlatılmadığını öğreneceksiniz. Siz harekete geçmediğiniz sürece hayatınızda bir farklılık olmayacak. Bu sorular genellikle 2 sınıfta toplanabilir:

1) Ayrılık acısı nasıl geçer? Ayrılık acısına iyi gelen şeyler nedir? Ayrılık acısına ne iyi gelir? Ayrılık acısı ne zaman biter? Ayrılıkla nasıl başa çıkılır? Ayrılıkla başa çıkmanın yolları nedir? Aşk acısı nasıl geçer? Aşk acısına ne iyi gelir?

2) Eski sevgilim geri döner mi? Eski sevgilimi nasıl geri döndürürüm? Eski sevgilim beni özlüyor mu? Eski sevgiliyi geri döndürme yolu var mı? Eski sevgilimi unutamıyorum, eski sevgili nasıl unutulur? Terkeden sevgili nasıl geri döner? Terk eden sevgilim geri döner mi? …

vb diye uzar ve bu soruları ilk soran siz değilsiniz, son da olmayacaksınız. Öncelikle sizi meraklandırmadan 2 sorunun cevabıyla başbaşa bırakayım:

1) “Ayrılık acısı ve çözüm yöntemleri nedir?    ve     “Erkekler Ayrılık acısını kolay mı atlatır?”

2) “Eski sevgilimi nasıl geri kazanırım?”    ve    “Eski sevgilim mesaj attı”

Blogda

Erkek-kadın ilişki dinamikleri, yaptığınız hatalar, psikoloji, kişisel gelişim üstüne bir çok yazıya ulaşabileceksiniz. Emin olun ki yazılar “siz özelsiniz” saçmalığından çok daha ötede olacak.

Bunlar yanında bilinç, iq, evren ve insan, öğrenme kavramları üstüne de yazılar mevcut olacak. Bu kavramlar “nörobilim“, “evrimsel psikoloji/biyoloji“, “psikanaliz” ve “bilişsel psikoloji” araştırmaları üstünden açıklanmaya çalışılacaktır. Böylece kişi kendini ve insanları, çevresini ve dünyayı daha iyi kavrayacaktır.

Yıllar boyu okuduğum 15+ sene boyunca “Ekşi Sözlük” de derledğim, geliştirdiğim konuları burada daha detaylı olarak açıklayacağım. Sitede ilişkiler-psikoloji yanında çeşitli kitap incelemeleri de mevcuttur.

Özellikle belirtmek isterim ki hiç bir yazı kopya, çalıntı, hatta kaynağı verilen kitaplardan dahil birebir alıntı değildir. Bir akademisyen olarak bütün yazılarımı makale yazım kurallarına uygun şekilde hazırlamaktayım.

Dilerseniz iletişim kısmından kanalın youtube ve spotify podcast kanallarına da ulaşabilirsiniz.

Şimdiden keyifli gezintiler dilerim.

–Ayrılık Acısı@Nisan/2020, Karanlikruya–


İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.