İçeriğe geç
Ana Sayfa » Eşcinselliğin Hetero İlişkilere Yansıması Bölüm-2

Eşcinselliğin Hetero İlişkilere Yansıması Bölüm-2

  Eşcinselliğin Hetero İlişkilere Yansıması – Bölüm 2

  Eşcinselliğin hetero ilişkilere yansıması 1. Bölümde; eşcinsellerin evrimsel katkılarından ve bu kişilerin genel tavırlarından bahsettik. Bu bölümde ise eşcinsellerin yüksek bölümünü oluşturan erkeklere sağladığı avantajları ve eğer heteroseksüel ilişkiler olmasaydı sonuçlarının ne olacağını, nasıl felaketlere sürüklenebileceğimizi tartışacağız. Okumayanlar için: 1. Bölüm.

  Biseksüel erkeklerde eşe ulaşmak

  Biseksüel erkeklerin erkeklere ulaşması kadar kadınlara ulaşması da kolaydır. Bunun sebebini ilk bölümde açıklamıştık, özet olarak; sosyal açıdan rahatlayan ve erken yaşlarda homoseksüel ilişkiye giren erkeklerin kadınlara daha rahat yaklaşabilmesi ve cinsellik konusunda az tecrübeye sahip heterolara göre ezici cinsel-sosyal bilgiye sahip olmalarıydı. Yani kadınları daha rahat etkileyebilirler. (Ref: Robin Baker – Sperm Wars)

  Bir diğer konu ise “poligamidir.” Erkek-eşcinsel topluluklarda tek eşliliğin bile çok nadir olduğu bilinmektedir. Hatta lut kavmi yine eşcinsellik ve yok olma üstüne dini mitlerdendir. Erkekler için cinsellik güçlü bir dürtüdür. Aids neden bu kadar yayıldı sanıyorsunuz? Bir patolojinin seyrine baktığınızda bile eşcinsel eğilimin nelere yol açtığı ve işi çığırından nasıl çıkardığı görülebilir.

  Kısaca evrim diyor ki biseksüellik güzel ama arada erkek-kadın olarak üreyin yoksa sizi yok ederim. Genelde de bu eğilimin erkeklerde %6’nın üstüne çıkmadığı görülüyor. Aksi halde doğa bir şekilde hastalıkla durduruyor. Yine dini mitlerde ensest ilişkinin erkek-erkek ilişkisine göre daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Lut peygamberin karısı da kavimle birlikte yok olmuş ve dağda soyun türemesi için kendi kızlarıyla hem de tanrıdan izin alarak birlikte olmuştur. Aksi halde evrim ilerlemez ve insan türü yok olur.Demek ki erkek ancak hetero oranı yüksek bir eğilimde olursa başarısı artmaktadır. Aksi halde bir yararı yoktur.

  Homoseksüel eğilim arttıkça, tek eşlilik azalır. Hatta biseksüel erkeklerin bir kadınla aile kursa bile başka erkeklerle sevişmeye devam etmesi bazı toplumlarda doğal karşılanır.

   

  Homoseksüelliğin Heteroseksüel İlişkilere Etkisi

  Eşcinsellik konusu kadın ve erkek doğasını anlamamız, tek eşliliği, çok eşliliği yorumlamamız için güzel bir konudur. Erkeğin durdurulamaz poligamisi homoseksüel ilişkilerde çığırından çıkarken, kadın eşcinselliğinde bu durumun tek eşliliğe kaydığını görürüz. Hetero ilişkiler bu yüzden tek eşliliğe kayma eğilimindedir. Çünkü kadın, evrimsel olarak biriyle çocuk yapmak ve büyütmek ister. Arzusu güvene dönüktür. Kadınların dönemsel olarak kendinden üst düzey bir erkeğe bağlı kalmasına `hipergami` denir ama kadın da sadık olmak zorunda değildir.

   

  Kadının İlişkilere Etkisi

  Evrimsel açıdan saf-eşcinsellik çok artmamakta fakat son da bulmamaktadır (Ekşi Sözlük Yazım). Biseksüellik oranları daha yüksektir çünkü çiftleşme stratejisinde üstte bahsettiğimiz gibi Darwin’in de “yok olma korkusuyla çok eşe ulaşma” teorisinde olduğu gibi önemli rol oynar. Bu durumu dengeleyen en önemli unsur da kadının hipergamik tek eşliliğidir. Eğer kadınlar tek eşliliğe uygun biyolojik yapılanmada olmasaydı, erkek biseksüelliği yükselecek ve zamanla daha da eşcinsel bireyler olacaktı. Bunun sonunda hastalıklar artacak, doğumlar azalacak ve muhtemelen insan soyu tükenecekti. Çünkü kadın çok eşliliği erkeğin de cinselliğe daha rahat ulaşmasına sebep olacaktı.

  Doğasına uygun davranmayan, onlarca partnerle birlikte olan kadınların hastalık sebebiyle kısır kaldığı da çalışmalar arasındadır. Yani doğa erkeklere yaptığı gibi kadınlara da ceza keser.

  Kendi tecrübelerimden bu tip kadınlar içinde normal olanını da görmedim diyebilirim. Büyük aile problemleri, gençlikte taciz, aileden gelen kişilik bozukluğu(narsizm, borderline, şizoid vs gibi.) genleri standart gibi bir şey diyebilirim ki bunu Debe’e giren Ekşi Sözlük yazımda örneklendirmiştim.

  Kısaca her haltı yemenin normal karşılandığı bir dünyada yaşasaydık, bu kadınlar daha fazla zarar görürdü ve bir kaos ortamı ortaya çıkardı.

  Aynı zamanda kadınlar erkeği bir çeşit rekabete yönelterek kendilerini geliştirmeye zorlamaktadır çünkü temel beklentileri güven, yaşanacak iyi şartlar ve güçtür. Buna sahip olmak için erkeğin çok çalışması ve başarılı olması gerekmektedir.


  2. Bölüm Sonu

  1. Bölüm için tıklayın.


  3.9 25 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  8 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Anonim
  Ziyaretçi
  Anonim
  2023-01-14 6:39 PM

  Abi peki normal insan gibi olan biseksüel kızlara nasıl bakmak gerekir? İlişki materyali olur mu başka bir alarmı yoksa?

  Aysima
  Ziyaretçi
  Aysima
  2023-04-16 9:23 PM

  Görüşlerinizin çoğuna katılıyorum ancak bu yazıda kadınlar tek eşlidir demişsiniz diğer yazıda seri hipergamik demiştiniz. Ayrıca kadınların tek eşli olması erkekleri cinselliğe kolay ulaştırmaz kadınlar sadece en iyi erkekler arasında çok eşli olur yüzde 20 lik kesimdeki birden fazla erkekle çok eşli olur bu yüzden cinselliğe ulaşma oranı değişmez.Kadın çok… Read more »

  Marcel
  Ziyaretçi
  Marcel
  2023-10-28 11:13 PM

  29 yaşında ve biseksüel bir erkeğim. Hayatım boyunca tek eşlilik prensibiyle yaşadım. Heteroseksüel bireyleri nasıl ki genelleyemezseniz, LGBTİ+ bireyleri de öyle genelleyemezsiniz. Poligami şu dönemde, özellikle de büyükşehirlerde yaşayan heteroseksüel bireylerde de çok yaygın. Doğanın biseksüel ve eşcinsel bireyleri hastalıkla cezalandırdığı iddianız tamamen bilim dışı. LGBTİ+ bireylerde görülen tüm cinsel… Read more »

  Nitche
  Ziyaretçi
  Nitche
  2023-12-16 7:07 PM

  Peki hetero erkeklerin traslara duyguyu ilgi ne olarak değerlendiriyorsunuz. Sadece bir fetiş mi yoksa bisekselliğin bir çeşidi mi? Sanırım travestilerle birlikte olmak psikolojik olarak pek sağlıklı değil.

  8
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin