İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadında Kırmızı Alarmlar-1: Baba Sorunlu Kadınlar

Kadında Kırmızı Alarmlar-1: Baba Sorunlu Kadınlar

  Kadında Kırmızı Alarmlar-1: Baba Sorunlu Kadınlar

  Bir kadını eleyecek seviyeye gelmek için öncelikle kendi değerinizin yüksek olması gerekir. Richard Cooper burada 3 seviye tanımlar. 10 üstünden 1-6 arası kadın size kadın size ilgi duymaz; 6-8 arası ilgi yetersizdir. 8+ ise kadın size gerçek arzu duyar. 80/20 pareto analiziyle de tutarlı bir görüştür. Yazının devamında da The Unplugged Alpha kitabından yola çıkarak daddy-issues konusu açıklanacaktır.

  8+ ulaşmadan ilgi uyandıramazsınız. 8+ üstü demek kendinizle rekabet etmek demektir. Yani kıyaslanarak ulaşılacak bir sonuç değildir.  Bunun yolu da aynaya baktığınızda tip-para-oyun konusunda 8’e ulaşıp ulaşmadığınızı belirlemektir. Eğer bu seviyede değilseniz kadınla hala pazarlık yapıyorsunuz anlamı çıkar veya kadında arzu oluşturma konusunda problem yaşarsınız.

  Eğer bu seviyedeyseniz, çoğunlukla sorunlu kadınlarla karşılacaksınız demektir. Bu sebeple üst kalite kalite erkekler, üst kalite kadına ulaştım derken sıklıkla sorunlu olanlara ulaşır. Ayrılık acısının nedenlerinden biri budur. Erkek devamlı “neden” diye kendine sorar fakat bulamaz.

  Kısa kısa kırmızı alarmlı kadınları inceleyelim.

  Baba Sorunlu Kadınlar

  Eğer kadının babasıyla arkadaşça bir ilişkisi yoksa veya düşmanca bir ilişkisi varsa ortaya çıkan çeşitli problemlere daddy-issues denir. Bazen anne, babayı hayatından atarken, bazen de baba ortadan kaybolabilir veya baba olmanın otoritesiyle özellikle de son dönem feminenleşen ve özgürlükçü propaganda nedeniyle ilgilenmeyebilir. O sadece evdeki mobilyadır. Son ve azalan bir orandaki ihtimale göre aşırı maskülen uçta alfa karakter olduğu için “alfa döller” pozisyonunda kadının hayatına girip ardından çıkan bir erkek olabilir.

  Her durumda kız çocuğu maskülen ve erdemli bir babasıyla güçlü bir ilişki geliştiremezse, kadın güçlü maskülen bir erkeği değerlendiremez. Yani burada rol-model önemlidir. Eğer bir kadın babasına değer vermiyorsa size hiç vermeyecektir ve zamanınıza değmez.

  Baba sorunlu kadınlarda ilgilenilmesi gereken bir diğer konu ise sınır durum kişilik bozukluğuyla bağlantılı olmasıdır. Bu kız çocukları sıklıkla babasız evlerde yetişmişlerdir ve terk edilme korkusu yaşarlar. Şema terapiden de bpd’nin(borderline personal disorder) çocuklukta ve aşırı baskı veya aşırı özgürlük ortamında, özellikle ebeveyn sorunlu ailelerde oluştuğunu biliyoruz.

  Psikanalize Göre BPD;

  Psikanalizde de pre-odipal dönemde meydana çıktığını ve ilkel bir savunma mekanizmasıyla güçlendiğini ve kontrol edilemediğini biliyoruz. Genellikle anneden tam bir kopma sağlanamaz. 2 tip savunma mekanizmalarına sahipler. İlki aşırı idealizasyon, ikincisi ise karşı tarafı kendisinin uzantısı olarak düşünülmesidir.

  Örneğin sorunlu fakat iyileşmek isteyen bir kadın “nasıl değişebilirim?” diye sorarken BPD, “o zaman sen değiş” diye düşünecektir.

  BPD kadınları aşırı öfkeli olabilirler, bir anda değişim gösterirler. İlk tanıştığınızda size duyduğu arzudan ve saygıdan mükemmel bir aşık gibi hatalı bir yargıya varabilirsiniz ama kısa sürede uç tavırlarından bir problem olduğu görülecektir.

  Bir kadınla tanıştığınızda ailesi konusunda mutlaka bilgi edinerek, ailesinin kendisini nasıl yetiştirdiğini mutlaka sorarak bilgi alın. Sonuçta sizin 2 kulağınızın ve 1 ağzınız var ve onu konuşturarak dinleyin.Bu tarz kadınlar ilişki yatırımına kesinlikle değmeyecektir.

  Kadın için babası onun temel rol-modelidir ve bu sayede erkeği ve kadını yorumlayarak lenslere sahip olacağı bir inanç sistemi gelişir. Eğer babasıyla arası kötüyse veya babası kötü biriyse sonuçta erkekleri yanlış değerlendirir.

  Özellikle kendi başına yaşayan bekar annelerin feminist olanları günümüzde sıklıkla baba sorunlu kadınların başında gelir ve bu kadınlar kızına da toksik değerler geçirecektir. Erkeği doğru değerlendirmek yerine en baştan ayrıcalık sahibi olarak kabul edecektir.

  Richard Cooper’dan Bir Örnek

  Richard Cooper, kendi boşanmasından örnek vererek, 3 kardeşli bir anneyi anlatmış. Bu kadının annesi daha kızı doğmadan dul kalmış ve kendini beta öder stratejine adapte ederek beta aramış ve RC çıktığı kadın sonradan doğan ve 2. Babadan doğanmış. Anneleri 20lerinde ölmüş ve babasıyla ilişkisini sorduğunda affedilmez küçümsemelerde bulunuş. Annesini mükemmel bir feminist olarak anlatırken, babasının kadın düşmanı, aldatan ve çocukları taciz eden biri olarak tanımlamış.

  Birliktelikleri sırasında babasıyla 20 sene boyunca hiç iletişim kurmamış, kendisini 2 çocuklu bir bekar feminist anne olarak gören erkeklere ve masküleniteye saygısı olmayan biriymiş. Babalarına da saygı duymuyormuş ve sadece kendini değerli görürmüş.

  Devamlı olarak değerli erkeğe bulmaya çalışıp iç çelişkiler yaşarken bir andan da maskülenliğe karşıymış. Sonunda da erkeklerin kendi solipsist-feminist inançlarına uygun olmadığına karar vermş.

  RC eski sevgilisi annesinin ölümünden sonra Kanada’dan Asya’ya İngilizce öğretmek için kaçmış ve orada parti yıllarını gerçekleştirmeye devam etmiş. 28 yaşında aydınlanma çağında biyolojik saati sebebiyle kendine bir beta bularak evlenmiş. 38 yaşında ise boşanmış (Oldukça çarpıcı).

  RC 3 kadınla asla ilişki yaşanmaması gerektiğini savunuyor.

  • Baba sorunlu kadınlar
  • Kurtarılmaya ihtiyaç duyanlar
  • Çocukları için babasıyla savaşanlar

  2. bölüm için tıklayın.

  4.4 33 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  25 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Aysu
  Ziyaretçi
  Aysu
  2024-06-04 11:25 AM

  Size bie şey soylıyım mi? Babam kötü olduğu için ben iyiyim. Onunla yaşasaydım onun gibi sorunlu olurdum. Ama Ben tüm Zamanımı düzgün ahlaka ve eğitime sahip annemle geçirdim ve kötülüklerden korundum. Hiç Bi psikolojik rahatsızlığım yok. Babamın Kötü olması beni de kötü Yapmaz.Bizi annemizle yorumlayin anasına bak kızını al demişler… Read more »

  25
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin