İçeriğe geç
Ana Sayfa » Aldatan Kadın – Bölüm 1

Aldatan Kadın – Bölüm 1

  Aldatan Kadın – Bölüm 1

  Aldatan kadın bir yazı dizisi olarak tasarlandı. Ekşi-Sözlükte oldukça dikkat çekmesi, olumlu mesajlar ve ilgi üstüne çok daha ayrıntılı olarak kendi deneyimlerimi de aktararak yazmaya karar verdim. Öncelikli olarak yazımda “bütün kadınlardan” bahsetmediğimi, istatistiksel olarak %10-30 arası değişen “sadakatsiz kadınları” anlattığımın üstüne çizmek isterim.

  Anılar

  Fazla serseri olduğum, etik kaygılarımın minimum olduğu bir dönemde böyle birkaç kadınla fark etmeden birlikte oldum. İtiraf ediyorum sadece birini biliyordum ama birçok kadın gibi kocasını suçlamıştı. Ayrılmak istiyordu ve tutku duymuyordu. Tanıştığım başka bir evli bir kadınla barda sadece 2 saat konuşmama rağmen bana yaklaşmıştı. İnanılmaz bir şey. 2 saat yahu! Öpüştük vs. ama kadın wc’e gidelim modundaydı. Düşünsenize evli bir kadın sizinle barda her şeyi yapmayı hazır. Penetrasyon olmasa da aldatmış oluyor. Pek gurur duymasam da bunları anlatıyorum ki bir kadın gözünüze bakarken sizi aldatmasın. Hiçbir kadını masum olarak kodlamayın. İşaretleri görün. Çünkü ben bu olayın her 2 tarafında da bulundum. Böyle olunca artık kadınların nasıl paternler izleyebileceğini biliyorum.

  20’li yaşların başında üçgende zayıf köşeye düşsem de; 30 civarıyla öğrendikçe hep güçlü tarafta oldum. İlişki potansiyeli görmediğim kadını ise hayatımdan direkt attım. Çünkü kadın mı yoktu?

  Evrimsel ve Psikolojik Süreç

  Tecrübem ve etik kısmı bir yana; evrimsel kısmından bahsetmek istiyorum. Bir kadın neden kocasına arzu duymuyorken bana duydu? Olayı kişiselleştirmeyeyim ve şöyle diyelim: “başka bir erkeğe neden duydu?” Şunu anlayabilirim: bazen istemeden alakasız birine çekilebilirsiniz ki erkekler bu konuda hormonları sebebiyle çok daha keskindir ama kadınlarda da olur. Mesele bu dürtüyü kontrol etmektir. Çünkü bu his geçicidir.

  Erkek genelde kontrolde daha çok zorlanır ama kadın ne zaman kontrol edemiyor ya da etmek istemiyor? İşte bu sorulması gereken sorudur. Birlikte olduğum kadınlarda; hepsinin söylediği tek bir şey vardı: “bunu yapmayı asla düşünmezdim ama zamanla o çok değişti!” Kısacası siz maddi-manevi güçten düşerseniz, kadın sizden soğumaya başlayacaktır. Buna kadınların çıkarcı davranışı diyoruz.

  Bir kadın şimdiki zamanda değerinizi düşük görüyorsa aldatılırsınız. Geçmişte yaptığınız hatalar ya da manevi olarak değerinizin ciddi anlamda düşmesi yeterlidir. Maddi durumunuz yeterliyse fakat arzu oluşmadıysa kadın maddiyat için sizi kullanır ve gider arzu duyduğu daha iyi genlere sahip adamdan çocuk yapar ve başkasının çocuğuna babalık bakarsınız. Memelilere baktığımızda bile sürüye yeni gelen erkeğin -eğer değeri yüksekse- o dişinin ilgisini çektiğini görüyoruz. Primatlar bu konuda evrimleşmiş ve kadını koklamayı öğrenmişlerdir. Oral ilişki esnasında kadının kokusundan cinsel ilişkiye girip girmediğini anlayabilirler.

  Bu durumu evrimsel-biyolog olaran “Dr. Robin Baker – Sperm Savaşları” ve Evrimsel – Psikolog “Dr. David Buss – The Evolution of Desire” ve kırmızı hapın en önemli temsilcisi “Rollo Tomassi – The Rational Male” kitaplarında kadının aldatma ihtimali olan periyodu benzer şekilde anlatır.

  Kadında yumurtlama dönemi

  Kadının regli 2 dönemdir. İlk 14 günü yumurtlama, son 14 günü ise bu sürecin sönmesidir. Kadın 2 dönemde de arzu hisseder ama kanama bittikten sonraki 5-7 günde bu isteği evrimsel sebeplerle “çocuk” için gerçekleştiği için çok daha tutkulu olur. Bu döneme “fertilized”, yani yumurtlama dönemi denir. Kadın bile spesifik olarak hangi günde yumurtlayacağını bilmez; dölleme olsa bile sperm yumurtayı ıskalayabilir. Çocuk istemeyen kadın ise bilinçaltında bu günü bilinçsizce saptırarak (örneğin ıslanmayarak) geçiştirebilir. Dr. David Buss bir yayınında bunu uzun uzun “iyi gen hipotezi” üzerinden anlatmıştır ki biz de yorumlamıştık.

  “Robin Baker” kitabında bir çiftin çocuk yapma hikayesini ve başarısızlığını anlatır. Hikayede aldatan kadın bir şekilde bütün yumurtlama günlerinin 5 gün öncesinde veya 3 gün sonrasında cinsellik yaşayarak; hamile kalmamayı başarır ama bunu bilinçsiz yapar. Yumurtlama sonrası dönemde de kocasını daha çok tercih eder.

  İlk 14 günde kocasıyla cinselliğinin sıklığı azalırken, son 14 günde artmaktadır. İlk 14 günlük periyotta kendi kız grubuyla gece dışarı çıkan kadın çok eski bir sevgilisini görerek tekrardan ona arzu duyar, hatta öyle ki sonraki yumurtlama döneminde istemsizce bir otel odasında içine boşalmasına izin verir. İşin garip tarafı ıslanmayan hatta orgazm olmayan bu kadın o buluşma başında sırılsıklamdır ve orgazm olur. İşte bu pazarlık edilemeyen “gerçek arzudur.”

  Bunu ben de yaşadım, uzun seneler anlamlandıramadım. Kadın(başkasıyla ilişkide olmasa bile) öncesinde arzu duyduğu adama çoktan hazırdır. Oysa ki erkek ilk birliktelikte o kadar büyük bir arzu duymayabilir. Kadınsa ilk gece gerçekten istediği bir adamla birlikte ağlayarak orgazm olabilir. Ağlayarak mı? Hemen bakalım:

  Kadınlar neden her zaman orgazm olmaz?

  Aldatan kadın olmakla pek ilgisi yoktur. İstatistiklere göre orgazm ön sevişmede %35, sonrasında %15, ilişki esnasında ise %10’dur. Hepsini toplarsak %60 eder. Kadınların orgazmı bir savunma mekanizması da olabilir. Rüyada, mastürbasyon veya ön sevişmede yaşanan orgazm kadının döl tutmasını engelleyicidir, çünkü şiddetli kasılmadan dolan adet kanı, yaşlı spermi dışarı atar ve enfeksiyonlara karşı savunmaya geçer. Buna “servikal filtrenin” güçlenmesi denir.

  Bunun yanı sıra ilişki esnasındaki orgazm rahim vakum gibi çalışarak daha fazla spermi emebilir. Yani serviks açılarak sperm havuzundan daha fazlasını alabilir. Bu oran orgazm sonrası erkek hemen boşalırsa %50-90 arası, olmadığında ise %50 civarı olur. (Ref: Robert Baker – Sperm Wars)

  Sadakatsizlik döneminde kadınların orgazm sıklığı %33’e kadar çıkarken, eşinde ise %22 civarında kalır. Düzenli ilişkide olan kadınlarda %22’e düştüğü biliniyor. Benzer şekilde sadık eşler %55’e kadar sevgilinin spermlerini tutarken, sadakatsizlik döneminde %38’e düşer, sevgilisiyle ise %68 olur. Yani aldatan kadın çocuk yapma arzusuyla aldatır ve hamile kalma oranı yüksektir. Buna alfa döller, beta öder diyoruz.

  Eğer eşinden çocuk yapmak istemiyorsa, ön sevişmede boşalmayı, önceki gece rüyada orgazm olmayı ve mastürbasyonu tercih eder ve servikal filtresini güçlendirir. Kadınların ön sevişmeyi, erkeklerin normal penetrasyonu tercih etme sebebi de budur. Kadın aldatma durumu olmasa bile önceden orgazm olarak evrimsel açıdan hamile kalmayı servikal filtresini güçlendirerek engellemek istiyor olabilir. (Bu süreç bilinçli değildir.)

  Özetle; eğer sevgilinizin/eşinizin mastürbasyon sıklığı arttıysa muhtemelen sizi aldatmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Bununla birlikle mastürbasyon yapmayan ve servikal filtresi güçlü olmayan kadın (üstte de bahsettiğimiz gibi) orgazm olmak zorunda değildir veya sizi aldatıyor/şehvet duymuyor anlamına gelmez. Şunu diyebiliriz ki sadece sadakatsiz kadınlarda bu süreçler önemlidir. Kadınların orgazm numarası yapma sebebi bile evrimsel bir süreçtir. O an orgazm olmadığı için hamile kalma riskini azaltarak korunurlar. Spermleriniz emilmez.

  Bilimsellikten çıkıp konuya dönelim

  Rollo Tomassi’nin güzel bir bir lafı var: “bir kadın sizi istiyorsa şehirleri aşar, gerekirse bacadan girer, dolaba saklanır ama yine sizinle sevişir”. Burada tarif edilen şey tam olarak “alfa erkeğe” duyulan arzudur. Son 14 gün cinsellik yaşadığı kişi ise maalesef betadır. Kısacası üstteki hikayede kadın kocasını betaize etmiş durumdadır. Tabiiki de her 2 dönemde de aynı kişiye arzu duyuyorsa problem olmadığını söyleyebiliriz.

  Bahsedilen hikayelerde kadın çocuk yapması gereken kişiyi “kocası” değil de serseri, bağımsız, 30+ rağmen hala evlenmemiş, piç ve başarılı “eski sevgilisi” olarak belirliyor ve tam yumurtlama yapacağı gün o adamla birlikte oluyor. Aslında o gün yumurtlayacağını o da bilmiyor fakat “iç güdüsel” olarak arzu duyuyor, hatta o an orgazm olarak sperm alımını kolaylaştırıyor. Sonuçta o çocuğun babası sevgilisi ve kocası kendine ait olmayan bir çocuğa bakacak. Peki kadın nasıl vicdanını rahatlatabiliyor? Önceki yazımda açıkladığım bir kavram olan solipsist yapısıyla… Bu davranışı “çocuğunun rahat yaşamı için” ve kendi huzuru için olmamış gibi davranarak yok sayıyor. Hatta kendi bile kocasından olduğuna inanıyor.

  Özet olarak;

  Bunlar şaka değil. Anlattıklarımla ilgili istatistiksel çalışmalar var. Dünyadaki erkeklerin DNA’sı tarandığında %1-%3 oranında kendi çocuklarının sahibi değil. (Referans-1).  25 erkekten 1’i aslında kendi çocuğuna bakmıyor. (Referans-2)

  Buna hadım edilmek denir. Sizin genleriniz aktarılmıyor ama evrim açısından kadının seçtiği güçlü “gen” kendini aktarmış oluyor.

  Yaşadığım olaylar da gariptir ama bunları doğruluyordu… Benimle olan evli kadın o dönem ne istiyordu tahmin edin? Evet çocuk. Bu kadın kocasıyla bile birlikte olmayı istemiyorken; benimle yaptıklarını hayal bile edemezsiniz. Çok azgın olduğunda devamlı içime boşal diyordu. Sizce bunu neden diyordu? Çünkü o dönem yumurtlama periyodundaydı ve çocuk istiyordu. Belki bir çocuğum olacaktı ve o çocuk başkasına, bir beta sağlayıcıya baba diyecekti. Bu dramdır.

  Kadın teknik olarak burada 2mizi de kullanmış oldu. Düşünsenize oğlunuz var sanıyorsunuz fakat o size ait değil ölüm anında sadece onu görmek istiyor fakat kendi oğlunuz olmadığını öğreniyorsunuz bundan daha büyük bir hayal kırıklığı veya boşa yaşanmış bir hayat olabilir mi? Peki ya çocuk açısından? Duygusal durum bir yana fark etmediğiniz bir diğer gerçekse suyunuzun yok olduğudur genetik yapınız aktarılamamıştı. İşte esas buna ne pahasına olursa olsun izin vermemelisiniz!

  ileri Okumalar/Kaynaklar

  • Rollo Tomasi – The Rational Male
  • David Buss – The Evolution of The Desire
  • Robin Baker – Sperm Wars

  1. Bölümün Sonu

  (2. Bölüm için tıklayın: Aldatan Kadın – Bölüm 2)

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)  Twitter

  4.7 72 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  42 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  jon bowie
  Ziyaretçi
  jon bowie
  2022-08-19 1:28 PM

  abi selamlar 24 yaşında 5 yıllık ilişki sonrası yaşıtım kadın tarafından betalaşma ve çerçeveyi kaybetme yüzünden terk edildim. peşinde koşarak nedenselleşrmesine de sebep verdim. redpill’le tanıştıktan sonra da uzun süredir arzu olmadığını kanıksadım. bir süredir kendime yatırım yapıyorum ve mesleğim nedeniyle geleceğim parlak. spora başlayıp 20 kilo verdim. benden alt… Read more »

  jon bowie
  Ziyaretçi
  jon bowie
  2022-08-19 2:49 PM
  Reply to  Karanlikruya

  yani anladığım kadarıyla kendimizi gerçekleştirip değer kattığımızda (kendimizin en az 8/10’u olmak) bir şekilde gerçek arzu duyması imkansız değil ama buna sebep olsak bile bu biz istemeden ya da özellikle ona karşı yapmadığımızda gerçekleşiyor -çünkü özellikle bir kadını hedefe alınca gelişemiyoruz- ve o gün geldiğimiz noktada da o çırpınsa bile… Read more »

  gökyüzü
  Ziyaretçi
  gökyüzü
  2022-11-05 9:00 AM

  5yıllık konuştuğum kız beni aldatıp gitti geçenlerde de istek attı sevgilisinden ayrılmış sanırım kabul etmedim engelledim şimdi de yakın arkadaşımla fotoğraf atmışlar ben instagramda hikayeyi görünce direkt sildi acaba amaçları ne olabilir önemsemiyorum ama yakınlarıma bulaşıyor kız bende çıkardım çocuğu arkadaşlıktan garibime giden şu oldu ben hikayeyi gördüm sildi cevaplarsanız… Read more »

  gökyüzü
  Ziyaretçi
  gökyüzü
  2022-11-06 3:18 PM
  Reply to  Karanlikruya

  yok kızı takip etmiyorum benim yakın arkadaşım vardı aklımın ucundan geçmezdi konuşmuşlukları yoktu sanki bana kendini göstermek için onunla fotoğraf atmış gibime geldi çocuğa çok şaşırdım benim sevgilim olduğunu bilmesine rağmen böyle bir şey yaptı neyse artık olan olmuş çok sağ olun

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2022-11-21 1:24 PM
  Reply to  gökyüzü

  dediğin gibi kendini sana göstermeye çalışıyor. Bir şeyleri yanlış yaptığını anladı ve sana geri dönmek istiyor olabilir. Fakat burada şöyle bir soru var. Sen ayrıldıktan sonra kendini çok geliştirdin güçlendin de mi kız sana geri dönüyor? Yoksa yine senden daha iyisini bulana kadar seni bir durak olarak mı kullanacak? Kendini… Read more »

  Hüseyin Yolcu
  Ziyaretçi
  Hüseyin Yolcu
  2023-09-28 11:15 PM

  selamlar hocam, burada kadının orgazm olmama sebeplerinden birinin aldatma olasılığı olduğunu anladım. ben oran ve orantı kısmında muallakta kaldım ve anlayamadım açıkçası. Bu bilgi ilgimi çok çekti ve ileriye dönük aklımda netleştirmek istiyorum. ilişki sırasında hiç orgazm olmayan biri aldatıyor diyebilir miyiz? ilişkiden sonra mastürbasyon yapıyorsa aldatıyor diyebilir miyiz? orgazm… Read more »

  Buri
  Ziyaretçi
  Buri
  2024-05-04 8:42 AM

  İki dönemde de arzusunu görebiliyorum fakat Regl olduğu dönem beni çok daha fazla arzuladığını kendisi itiraf etti bunun anlamı nedir? Yumurtlama döneminde sevişmede pek bir eksiklik yok ama regl bambaşka.

  Buri
  Ziyaretçi
  Buri
  2024-05-08 11:48 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Bu durumda ben beta mi oluyorum onu sormak istedim regl öncesi ve sonrası olarak ayriliyor gibi anlatılmış yazıda, özellikle kanadigi günler arzu hisseden bir kadın ne düşünüyordur erkeği hakkında betası mi olur alfasi mi

  42
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et