İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bir Kadın İçin Mücadele Edilmesi Gerektiği Miti

Bir Kadın İçin Mücadele Edilmesi Gerektiği Miti

  Bir Kadın İçin Mücadele Edilmesi Gerektiği Miti

  Size baştan yeterli ilgi duymayan veya zamanla gözü dışarıya kaymış, artık sizinle ilgilenmeyen ya da sadakatsızlık sinyalini iyi kötü vermiş kadınlara dikkat edilmelidir. Burada bazı erkeklerde mavi hap yanılgısıyla şu tip görüşler olabiliyor, bana gelen mesajlardan birinin özeti şöyle:

  “Yani ondan vazgeçtiğimizde, kaçmış olmuyor muyuz? Mücadele etmeyip diğer adama neden bırakıyoruz?”

  Yanılgı burada başlıyor. Çünkü kadının size arzu duymasının sizin fedakarlıklarınızla bir alakası yok. Önceden de dediğim gibi en piç, en rezalet, hatta onu aldatan bir adam olun, kadın size arzu duyuyorsa yine duyar. Sizden vazgeçemez. Üstteki durumda ise siz kadının arzusu için pazarlık yapmış olursunuz. “Ben yeteri kadar mücadele edersem, bana geri döner ya da beni yine sever” düşüncesi tipik mavi haplı beta kafasıdır. Tomassi’nin dediği gibi bir kadının ne düşünceğine, neden bunu yaptığına ya da sizinle yatıp yatmayacağına siz karar vermeyin. Siz sadece “kendi yararınız” için olanı düşünün.

  Kadın ve Arzu

  Kadının düşünceleri net olmalıdır, o kadın öyle ya da böyle siz arzu duymuyorsa, o kadını bırakırsınız, başka bir kadına geçersiniz. Erkek doğası zaten kendi beğenisi dahilinde güzel kadınlara arzu duyacak şekilde evrilmiştir. O kadın neden benimle değil diye düşünmek kadın yerine karar vermektir. Belki o an için o kadını elde edersiniz ama kadın şöyle düşünür ki daha geçen gün bir kadına böyle bir danışmanlık verdim: “İşte seviyor beni, üzülmesin istiyorum, terk edemiyorum, benim için fedakarlıklar yaptı, çok iyi biri.”

  Bu erkek mi olacaksınız? Minnet için sizinle birlikte olan bir kadınla mı olmayı istersiniz? Yoksa “her gördüğümde ıslanıyorum, başka kadınların ona bakmasına dayanamıyorum, uyurken bile kıskanıyorum, onun için her şeyi yaparım” diye düşünen bir kadınla mı?

  Erkekler neden mücadele etmeye çalışıyor?

  Çünkü doğa erkeği savaşmak ve üretmek için evrimleşmiştir. İçgüdüsel bir durumdur, hayatın her alanında uygulansa da kadınların arzusu için uygulanmamalıdır. Cinsel seçilim bize net bir şey söylüyor: Siz hipergamik açıdan o kadın için yeterliyseniz arzu oluşur.

  Kadınlarda hala uygulanabilmesinin sebebi geçmişteki eş alma ritüelleri aslında. X kişisi bir kadını alırken mücadele vermek, hatta yakın dönemde yüklü miktarda başlık parası ödemek zorundaydı. Sonrasında da tek eşli olarak o adama bağlı olurdu ama siz bu savaşı kadın için değil aileden kızı almak için yapıyordunuz. Şu an ise kadın özgür iradesiyle karar veriyor. İşte erkek bunu anlamıyor.

  Haliyle düşünce yapımıza da yayılmış durumda fakat kadının hipergami evrimini tamamen reddeten bir durum. Çünkü kadın seni bir süre görüştükten sonra benden güçlü ya da değil, tutku duymalıyım ya da duymamalıyım diye kodluyor. Bunu korumak senin elinde.

  Sen Kadına Sahip Değilsin

  Bir diğer sorun o kadına sahip olduğu yanılgısıdır. Aslanlar aleminde aslan yattığı yeri seçer ama dişi aslan, erkeği seçer, erkekse dişiyi zorla tutamaz. O dişinin onu seçmesi aslanın güçlü olmasına bağlıdır. Kadın senin gücün karşısında gönüllü olarak yanında olmak istemelidir ki buna “genuine desire” diyoruz, “pair-bonding” diyoruz. Bunu anlamayıp ısrar etmen dışarıda mevcut güzel fırsatları yakalamak için gerekli olan evrimsel maliyet(ekşi-şeyler) için savaşmaktan korkman demektir. Bir yerde opsiyonsuzluk sebebiyle “sana ait olduğunu sandığını” zorla elde tutmaya çalışıyorsun. Tabii ki onu savunacaksın ama onu rahatsız eden bir tehlike varsa.

  Alfa erkek ile beta arasındaki en büyük fark da budur. Alfanın buna izin vermemesi ya da o esnada çoktan başka bir kadına erişim sağlamasıdır. Yoksa alfa da aldatılabilir. Her kadın her erkeğe tutku duymaz, bazıları karaktersizliği bazıları ise normal sebeplerden dolayı bunu hissetmez. Beta ise aptalca mücadele ederek o kadının kendine ait olduğu saplantısına kapılır.

  Evrimsel Avantajı için Vazgeçmek

  Bu tarz kadınlardan vazgeçemin en önemli yararı ise evrimsel durum. Sizin çabuk vazgeçmeniz daha iyi kaynaklara daha çabuk adapte olmanızı sağlar, sizden vazgeçme durumundaki kadını aniden terk ederseniz şöyle bir avantaj kazanırsınız: Düşünün ki o kadın her durumda bunu yapacak ve bunu senin elinde olduğunu bilmesinin de rahatlığıyla yapıyor. Sen aradan çekilince bu bilinci çöküyor ve kaybettiğini fark ediyor. Yani biraz değerli bir erkekseniz sizi kaybettiğinde ne kaybettiğini anlayacaktır ama geçmiş olsun tabii. Siz artık sıradaki kadına yönlendiniz bile. Diğer durumda hem kazanıyor, gururu okşanıyor, çünkü siz geri dön diye ağlıyorsunuz hem de senin özgüvenine zarar vererek hadım ediyor. Sen belki 3-5 ay depresyon geçirip yeni bir kadına erişemiyorsun.

  Özetle;

  Sizi hakeden kadına tek eşli, hak etmeyene doğanız gereği çok eşli olmalısınız. Hak etmeyen kadın cinsellik için kullanılmalıdır. Emin olun ki sizen sonraki akıllı erkekler de o amaçla kullanacak, aptallar ise prenses gibi davranacaktır. Öncelikli olarak: “bu kadınla uzun vadede olur mu?” diye düşünün, olmayacaksa, kadın toksikse, kaltaksa keyfinize bakın.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.6 117 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  21 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Yakup
  Ziyaretçi
  2022-07-06 11:14 AM

  Tşklr Hocam Muazzam Yazı
  Analiz Bilgi

  carlsen
  Ziyaretçi
  carlsen
  2022-07-07 12:16 AM

  ben geçen yıl bu zamanlarda yeni bir şehire geldim.bir tane kız arkadaş harici hiçbir sosyal çevrem oluşmadı.sınava hazırlanıyordum.şu an o kız ile hala beraberiz sınava hazırlandığım için dışarıya da pek çıkamadım.okul hayatımda sosyal bir insandım,kız arkadaşlarım da oldu.fakat şimdi dışarıya çıkıp kızlarla sohbet açacak özgüveni bulamıyorum. aktif olarak spor yapan… Read more »

  carlsen
  Ziyaretçi
  carlsen
  2022-07-09 4:23 PM
  Reply to  Karanlikruya

  kadınların ters bir tepki vermesinden çekiniyorum.internette dönen olaylar neticesinde hepsi aklımda “çirkef karenlar” olarak yer edindi

  sosyal medyadan yazıyorum çoğu egolu,kendilerini bir b*k sanıyorlar.muhabbet edilmiyor bile
  o yüzden sosyal medyadan tanışmak istemiyorum

  kendimi beğendiğim yıllarımda evde durmak yerine sokağa inip kadınlarla tanışmak,takılmak istiyorum.

  bu tedirginliği üstümden nasıl atacağım?

  21
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et