İçeriğe geç

Erkeği Çekici Yapan Kriterler

Erkeği çekici yapan kriterler bellidir. Bir kadın neden bu özelliklere bakar? Geçen Youtube’da Rollo Tomassi’e ait bir podcast izledim ve tartıştıkları konu şuydu: “Oyun mu yoksa görsel nitelik mi?

Bir erkekler olarak öncelikli olarak görsele dikkat ediyoruz, çünkü donanımız buna uygun. Hiçbir kadın sizi “oyunla” baştan çıkartamaz ama erkeğin cinsel stratejisi temelde de budur. Geoffrey Miller – Sevişen Beyin kitabında kur yapmanın öneminden ve evrimi etkilediğinden bahseder.

Erkekler en basitinden kalçaların büyük olmasını doğurganlıkla bağdaştırıp, bu kadın çocuğumuzu kolay doğurur diye düşünebilir ve bu cinsel çekim olarak bize geri döner. Kadınlarsa gücü önceler ve alfa döller, beta öder stratejisine göre eş seçer. (Ekşi Şeyler yazım: Psikoloji makalelerine göre ilişkilerde parternerimizi neye göre seçiyoruz?)

Fiziksel nitelikler önemlidir çünkü hale etkisi yaratı. O kadında sizin çok başarılı/güçlü olduğunuz yanılgısını uyandırır. Fizik önemlidir ve kadınların seçimleriyle koraledir.

Üstte bahsettiğim Youtube podcastinde 2’e ayrıldılar. Pua’ların savunduğu en önemli konu oyun kavramı ile baştan çıkartmakken, bir kısım fiziksel özellikleriyle kadınları etkilemeyi tartıştı.

Rollo Tomassi bu konuda net bir şey söylüyor: “Tip, para, oyun ve içlerinden birine sahip olacaksan en önemlisi oyundur fakat oyun tipin önemini yok edemez. Yapılması gereken hepsini birlikte geliştirmektir.

Burada en büyük sıkıntı ise emek vermek. Fark edilmese de 3 nitelik için de zaman ve çaba gerekiyor. Ohh iyi fiziksel nitelikler önemsiz derseniz aylarınızı barlarda sürterek ve kadınlarla konuşarak oyununuzu geliştirmek için harcamanız lazım. Yapabilecek misiniz? Daha önemlisi bu sizi mutlu hissettirecek mi? Gerçekten tek amacınız oyun olursa hayatınız hangi yöne savrulacak?

Hangi tarafa gidiyoruz kaptan?

Tipinizi geliştirmenin çeşitli yolları var. Doğuştan gelen yüz, boy, kas potansiyelini değiştiremezsiniz fakat iyileştirebilirsiniz. Kas yapmanız, giyiminize-saçınıza-başınıza özen göstermeniz iyi bir başlangıç olacaktır. Para için işinde yükselmeniz, sabah akşam ek gelir kaynağı için savaşmanız, belki ek sertifikalar almanız gerekir. Oyun içinse zihinsel yeteneklerinizi geliştirmeniz, daha çok okumanız, daha çok kadınlara açılış yapmanız gerekir ama “3ünü aynı anda yapmak için yeterli zaman var mı?” Unutmayın ki bir kadının bir niteliğinizi fark edebilmesi için o yeteneğinizin ortalamanın çok çok üstüne çıkması gerekir. (80/20 pareto prensibi).

Kadınlarda başarısız olan kişilerin temel problemi işte bu çabayı sarf edememeleridir. Biliyorsunuz her şey ayrılık acısıyla başlar ve bunca zaman kadın doğasını bilmedikleri için zaten 1-0 gerideler. Doğuştan fiziksel ya da zihinsel nitelikleri de düşükse çok çaba sarf etmeleri gerekir ve hepsi için vakit yoktur ve maalesef eşitlik de olmayacaktır.

Ne demişler? Erkeğin makyajı saçı-başıdır. Fiziksel görüntünüzü düzenlemeye en basitinden saç-sakal ile başlayabilirsiniz. Ardından kendinize uygun giyinmeyi öğrenebilirsiniz.

Spor salonunda disiplinli çalışmak ciddi bir emek sarf etmek ilk adım olmalıdır. Haftada 3 kere gidilmesi gerekir. 2-3 ayda gerekli gelişmeyi göremeyen erkek; direkt olarak düşük motivasyonal çalışmayı bırakabilir ve zaten başarısız olması, değişmeye karşı direnç göstermesi durumu çözümsüzleştirir fakat kadınlar için bahaneler önemsizdir. Richard Cooper ne diyor? “Kadınlar sizin bahalerinizle ilgilenmez, bitiş çizgisinde bekler ve kazananla birlikte olur.” Yani kadınlar kas yapmayı denediniz de kas geliştiremediniz, daha fazla para kazanamadınız ya da “kadınlar şöyle varlıklar, bana bakmıyorlar” diye ağladınız diye size bakmayacak. Cinsel seçiliminizden siz sorumlusunuz.

Kadınlar sadece diyetle müthiş bir fiziğe sahip olabilir ama erkeğin güçlü kaslara sahip olmak için spor salonunda yaşaması gerekir. Çünkü güçlü kas donanımı doğal yollarla sağlanamaz.

Kadınlara neyi beğenir?

Erkekler çeşit çeşit kadınları beğenebilir. Bazıları kısa sever, bazıları uzun sever, bazıları tombik sever ama kadınlar tip konusunda evrenseldir ama buna sıkı sıkı bağlı değillerdir, girift mekanizmaları sonucunda esnerler. Örneğin 180 olmazsa kimseyle çıkmam diyen kadın 170lik adamdan alfa sinyalleri aldıysa aşık olabilir.

Robin Baker (Sperm Wars) da kitabında bundan bahseder. Çoğu erkek çıplakken göbeğine ya da cinsel organın büyüklüğüne takılır, oysa ki kadın bel-kalça oranınızı ardından üst vücudunuzu inceler. Yani üçgen vücut, büyük göğüz-omuz-kollar, güzel bir göt kadın için çekicidir ve sağlık göstergesidir. O zaman haydi gençler bench press’e. (Siz yine de göbek yapmayın.)

Ben oyun severim diyenler:

Benzer şekilde oyunun gelişmesi demek devamlı kadınlarla konuşması, bunu iş gibi görerek her gün veya gece açılış yapması gerekir. Bu ciddi bir çaba ve vakit demek. Doğrudan bir çözüm fakat temeliniz yoksa gururunuz çok kolay kırılacaktır ve bu da “tercih edilmediğiniz” yanılgısına sebep olacaktır. Malcolm Gladwell’ın Outliers kitabında bir konuda başarılı olmak için 10bin saat çalışmanız gerektiğini belirtmiştir. Yalnız sadece oyuna yönelmeniz de hayatınızı kadınlardan ibaret yapacağı için diğer alanlarda geri kalmanıza ve sadece kısa süreli ilişkiler yaşamanıza neden olur. Sonuçta ise ruh eşi mitine saplanabilirsiniz.

Para en kolayı, hadi canım?

Para da benzer şekilde emek gerektirir. Öncelikle esas mesleğinizde yükselmeniz, bu konuda rekabete girmeniz, yorucu iş performansına gömülmeniz gerekir. Üstüne ek işler yapmanız, belki borsa konusunda deneyim kazanarak parayı daha iyi değerlendirme koşulları gerçekleştirmeniz iyi olabilir. Bu da stresli bir konudur ve ciddi vakit alacaktır. Kadınlara yaklaşmayı bilmiyorsanız bir işe yaramaz. 30 yaşından sonra hala bakir olabilirsiniz. Para sadece bir kendinizi daha iyi ifade etmeniz konusunda bir araçtır. Dikkat edilmezse “beta öder” fazına sokar.

Peki ya siz hangi yönlerinizi geliştirmek için çaba sarf edeceksiniz?

Bunlar kısa sürede olmayınca kişiler hap bilgiler bekliyor. Hemen kadınlarla yatmak istiyor, puanı hemen artsın istiyor ama başlangıç noktası sadece 5/10. Bu puanın artması 3-5 ayda olmayacak ve her bir gelişmeniz ondalıklı gerçekleşecektir. Yani 5,1 – 5,4 olarak büyürsünüz. Kas oranınızın artması, gelirinizin artması, zihinsel dokunulmazlığınızın artması ile oyununuzun güçlenmesi bu puana yavaş yavaş katkı yapar ve ancak 6,5/10’a geldiğinizde dikkat çekmeye başlarsınız. Başarınız aynı iş performansınız gibi sürekli olmalıdır. Aksi halde ancak nötr kadınları etkilemek için vakit harcar durursunuz.

Fiziksellik ve Güç İlişkisi Nedir?

Burada gözden kaçması gereken en büyük etki hale etkisidir. Kadınlar güçlü bir niteliğinizi görüp, diğer konularda da iyi olduğunuzu düşünür. Uzun boy diyelim mesela, bunun çekici olma sebebi güçlü olduğunuzu ve diğer işlerde de başarılı olabileceğiniz yanılsamasını yaratmasıdır ve gerçekten de uzun boylu erkeklerin daha faza para kazandığı üstüne korelasyon mevcuttur fakat bu nedensellik değildir. Örneğin Facebook, Google gibi firmaların kurucuları 170’in altındadır.

Eğer siz beceriksiz bir avarelseniz, bu özelliğiniz anlamsızlaşır. Para da benzer şekilde gücü simgelerama o para babadan kaldıysa ve siz kötü bir eğitim aldıysanız, evde bütün gün bira-doritos yapıyorsanız, o özelliğiniz yine anlamsızlaşır. Çünkü o gücü esas özelliklerinizle bağdaştıramamış olursunuz. Eldeki özelliğinizi stratejiniz için kullanamazsanız önemsizdir. Bunlara podcastimde değinmiştim.

Şöyle özetleyebilir ki kadında cinsel uyarım için çekim oluşturmanın temel kaidesi “iyi bir genetik” materyalinizin olduğunu göstermektir ama bu kadınlarla birlikte olmanın tek yolu değildir. Rollo burada çekici bir erkek olmakta, dürtüyü ayırır. Çekici erkek olmak statü(geleneksel hipergami), cinsel uyarım içinse “genetik” ön plana çıkar ve fiziksel özelliklerinizi en iyi seviyeye çıkartmak önem kazanır. Bunlar iç içe geçmeli ve temelde kadını güçlü olduğunuz konusunda uyarmalısınız. Tek taraflı yatırım(sadece stayü veya tip) yaparsanız kadınlarda başarısız olursunuz.

Sonuçlar

İşte sorununuz bu. Az çaba sarf ederek, belli konularda uzmanlaşmadan standart düzeyde kaldığınız için dikkat çekmiyor ve etkilemek için gereğinden fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu genel gelişim yanında bir uzmanlığınzın olması önemlidir. Kitlesel ün yakalayacağınız alanlar sizi yükseltir yine hale etkisi diyebiliriz. Örneğin bir enstrümanda uzmanlaşmak ve barda çalmak, iyi bir şair ya da yazar olmak, lisanslı sporcu olmak, hatta youtuber olmak genelden ayrılmanıza sebep olacaktır ve yine aynı yere geliyoruz: Emek vermek! Özetle erkek olmak emek ister diyerek alttaki cümleyle bu konuyu bitirelim.


“Başarı tesadüf değildir.”


(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.7 353 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.

İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Subscribe
Bildir
guest

60 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Mamba
Ziyaretçi
Mamba
2021-02-10 1:55 AM

Biraz düşündüm de Türk erkeklerinin büyük kısmı değersiz çünkü değer kazanmak için çaba sarf etmiyorlar tip-para-oyun diyorsunuz tip kısmına bakınca erkekler saç sakal vücut giyim gibi konularda gerçekten çok kötüler yarım saat sokakta dolaşsanız anlarsınız, para diyince bakıyorum işinde yükselmek için çaba sarf eden ya da zaman ayırıp yatırım yapan… Read more »

Mamba
Ziyaretçi
Mamba
2021-02-10 2:51 AM
Reply to  Karanlikruya

Benim tinder kurma amacım erkeklerin yaklaşımlarını öğrenmekti ama durum o kadar kötü ki cinsellik uğruna öz saygılarını hiçe sayıyorlar, yakışıklı ve zengin olmak avantaj ama sonuçta sosyal canlılarız ve iletişim çok önemli işte olayın iletişim kısmında erkeklerin büyük çoğunluğu eleniyor, dışarıdan baksan 8/10 diyeceğin adamın kadına yaklaşımına bakıyorsun kadın kupkuru… Read more »

Marihuana
Ziyaretçi
Marihuana
2021-02-11 7:22 PM
Reply to  Mamba

Sorun tinderda değil sorun toplumda, Erasmus yaptığım dönemlerde tinderı aktif bir şekilde kullandım ve harika sonuçlar aldım online dating ile Avrupa’da oldukça tatmin edici ilişkiler yaşarsın, Türkiye’de olsa tanrıça muamelesi görecek kızlarla oldukça rahat bir şekilde buluşup devam ediyordum tabii burada oyunu bilmekte önemli çünkü dediğin gibi sosyal canlılarız ve… Read more »

Furkan
Ziyaretçi
Furkan
2022-07-23 4:57 PM

Reis bugün sevgilimle görüntülü konuşma yapıyorduk ama ben bugün zaten iki defa tek başıma mastürbasyon yaptığım için kaldırmakda zorluk çektim. Kız benimkini görmek istiyor, kendisininkini utanmadan çekinmeden gösteriyor. Ben biraz utanıyodum, zaten kaldırmakta zorlanıyom, en sonunda o kendisininkiyle oynarken kaldırdım ama kalktığı gibi elimde patladı. Biraz güldük şaka filan yaptım… Read more »

LostSantos
Ziyaretçi
LostSantos
2022-11-27 9:28 AM

Hocam önerebilecegin erkek parfümü var mı

redpill
Ziyaretçi
redpill
2023-02-27 6:53 PM

merhaba soracağım soruya uygun başlık bulamadım o yüzden buraya yazıyorum vakıf ünisindeyim bursluyum sınıfta bir tane burssuz çocuk var boks maçı izleyip ünlü boksörleri taklit ederek bu sporla ciddi olarak ilgilenmeden boks yapabileceğini zannediyor onları örnek alıyor ve çok kavgacı en küçük olayda direkt kavga başlatan bir tip bu çocukla… Read more »

Black
Ziyaretçi
Black
2023-04-18 6:41 AM

Karanlık Rüya sende akademisyensin üniversiteden yeni mezun bir gence sosyal bilim alanında (siyaset bilimi) akademisyen olmayı tavsiye eder misin? Bu konuda konuştuğum bazı akademisyenler sosyal bilimlere bulaşmayın harcadığın emek getirdiği şeylere değmiyor gibi argüman sunuyorlar. Görüşlerini merak ediyorum
Saygılarla

1 3 4 5
  60
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin