İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

  Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

  Size 2 temel görüşten bahsedeyim. Yalnız normal ilişkiler için geçerli olduğunu unutmadan okumanızı öneririm. öncelikli olarak burada bahsettiğim temelleri iyi anlamalısınız.

  1) Kadın sizi beğenerek ilişki başlar.

  2) Kadın size nötr olarak ilişki başlar.

  Kadının size yaklaşımı aranızdaki relatif puan farkına bağlıdır. Görsel niteliklerin de etkisi olsa da bahsettiğim farklı bir durum. Sizi bir bütün olarak nispeten ulaşılmaz bulması, “sizi beğenmesine” sebep olurken, kendine yakın bulması “nötr” algısıyla sonuçlanır.

  Nötr algısı olunca ne olur? O kadın için emek vermeniz gerekir. Bu emek hiçbir zaman yeterli olmayadabilir. Freud’un bahsettiği tipik sevilme ihtiyacını karşılamak temel stratejiniz olur fakat arzuyu da öldürmeden yapmanız gerekir. Yani gizemli olurken, ona ilgi gösteriyor olmalısınız ki işe yarasın. Tahmin edeceğiniz gibi bu zor bir stratejidir ve sizi yorar. Oranları tam tutturamazsanız, muhtemelen ilişki oluşmaz. Baştan size nötr olan kadınla ilişkiyi yeşertmeniz ciddi emek gerektirir.

  Sizi beğendiği algısında ise siz 1 adım attığınızda o 2 adım gelecektir. Yine gizem korunmalıdır fakat stratejik oyunlara çok bulaşmanıza gerek yoktur. Kadının arzusunu öldürecek hatalar(aşırı kıskançlık, kısıtlama, kontrol) yapmadığınız sürece size ulaşma arzusu devamlı büyür.

  Tabii şu da var: Aradaki puan farkı çok ise bu durumda erkek kadına arzu duymayabilir. Çünkü kolaylıkla elde etmiş hisseder ama kadın muhtemelen çekilmeye devam edecektir. It’s the hipergami! Sonuçta kadın devamlı çekilirken, erkek uzaklaşır ve erkekler bu durumlarda o kadını cinsellik için kullanabilirken; eğer erkek puan olarak düşükse flört dahi gerçekleşmez.

   

  Görür görmez aşık olan kadın üstüne:

  Kadının sizi görür görmez hayranlığı da problemdir. Çoğu erkeğin hoşuna gider çünkü kendi görsellikten etkilendiği için kadının da bundan etkileneceğini düşünür fakat erkeğin aksine çabuk hayran olan kadın tehlikelidir. İlişki yavaş yavaş gelişmelidir. Bu durumda kadın narsisistik tarafını size yansıtarak aslında sizde kendini sevdiği durumunu oluşturur. Bir diğer ihtimal ulaşılmaz olana duyulan arzu durumudur fakat sizi kısa sürede elde ederse aşkı söner. Böyle kadınlar dengesizdir, genellikle çok kıskançtırlar. Her ne kadar kadını iyi yönetseniz de bir yerde sorun çıkacaktır. Yanlış kadınla ilişkiye çıkmak yazımda bundan bahsetmiştim.

   

  Hangi Strateji?

  2 stratejide her erkeğin seçimi tabii ki de 1 olacaktır fakat 1 olması tahmin edeceğiniz gibi daha zordur. Toplumda erkeklerin %80’i 2 seviyesindedir ve onda da kadına yanlış yaklaştığı için başarısız olur. Acı şekilde popülasyondaki alfa erkekler 2’leri asla anlayamaz ve bir erkeğin nasıl kadınlara ulaşamadığını kavrayamaz. Onun doğal hali zaten boş kalmama üstüne kuruludur. Siz de bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemel %20 içinde değilsiniz demektir, demek ki gelişmeye devam etmeniz gerekli.

  Bir düşününün kadın sizi 1. şıktaki gibi neden beğensin? Ne ayrıcalığınız var? Erkek olmanın kurallarını yerine getirebildiniz mi? Demek ki esas olan relatif puanı aşmak olmalı. Bunun da tek yolu fiziksel ve zihinsel olarak gelişmekten geçer. Ekşi Şeylere giren bir yazımda bahsettiğim rahip moduyla başlayabilirsiniz.

   

  30 Yaş Öncesi Kadınlarla İlişki Paradoksu:

  Şunu garanti edebilirim ki siz kendinize yatırım yapıp erkek olmazsanız, hiçbir kadın sizin için mücadele etmez ki bunu 30 yaşından önce uzun süreli ilişkiye başlamamak podcastimde anlattım fakat gözden kaçan nokta hiç ilişki yaşamamak ya da 30 yaşını bekleyip de mucizevi şekilde kadınlara ulaşmanız değildi.(Bazı arkadaşlar bunu yanlış anlamış) Mesele kendinizi geliştireceğiniz, finansal olarak özgür olacağınız, en azından 1 tane güçlü ilişkiyle hayal kırıklığına uğradığınız bir yaş olmasıydı. 2 defa aynı hatayı tekrarlamayın ve 30 yaşına kadar hiç kadınlarla olmamak gibi bir hata yapmayın. Sadece tanıştığınız anda “onun özel olmadığını anlayarak, davranışlarını doğru analiz ettiğinizde” genellikle uzun süreli ilişkiye değmediğini göreceksiniz. Özetle 30 yaş istatistikidir ve sembolik olarak verilmiştir. Anafikir “kadınları tanımadan, erkek olmadan uzun ilişki yaşamamaktır.” (Erkek doğulmaz, olunur lafına ithafen.)

   

  Sonuçta

  Kaliteli bir ilişki istiyorsanız, hoşlandığınız kadının 1. opsiyondaki gibi sizi beğenmesini sağlayacak şekilde kendinizi devamlı geliştirin; şöyle düşünün en kötü ihtimalde bile puanca relatif açıklığınız çok olduğu kadınları elde etmiş olacaksınız.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 80 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  79 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  ISSIZ ADAM
  Ziyaretçi
  ISSIZ ADAM
  2022-11-24 7:40 PM

  Benim şöyle bir sorum olacak. Sosyal hayatta, herhangi bir kadına doğal akışıyla sohbet arasında iltifat etmek saygısıylık olur mu? Daha doğrusu kadınlar erkeğin görünüşüne göre mi tepki verir? İşin sonunda sapık muamelesi görmeyelim.

  ISSIZ ADAM
  Ziyaretçi
  ISSIZ ADAM
  2022-11-26 2:38 PM
  Reply to  ISSIZ ADAM

  Kadınlar erkekte özgüvene göre mi yoksa dış görünüşe göre mi iletişim kurup ilişki yaşar? Bu tür soruları kadınlara sormak erkekte negatif durum oluşturur mu?

  ISSIZ ADAM
  Ziyaretçi
  ISSIZ ADAM
  2022-11-28 11:46 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Bu tarz sorular kadınlara sorulur mu bilmem ama, o yüzden size sorulur mu diye sordum. Siz de anladığım kadarıyla sorulmaz cevabını vermişsiniz. Bir sefer sormuş bulundum. Kişiden kişiye değişir diyen oldu. Genelde kadınlar, erkek özgüvenli bile olsa diş görünüşe, giyim kuşamına bakar diye cevapladı. Kendi düşünceme göre özgüvenli olmak için… Read more »

  ISSIZ ADAM
  Ziyaretçi
  ISSIZ ADAM
  2022-11-28 7:12 PM
  Reply to  ISSIZ ADAM

  Yani kadınlar dış görünüşlerine baktıklarına göre giyim, saç, sakal bakımı, sağlıklı iletişim gibi sosyal aktiviteleri takip etsek ilişki kurabilir miyiz? Net bilgi almak istiyorum çünkü umutsuz vaka olmak istemiyorum.

  Kaan
  Ziyaretçi
  Kaan
  2022-11-27 12:05 AM

  Abi diyelim bir süre tabak çevirdik, sonra da değerli bir kadın denk geldi. Yaşım genç benden küçük falan diyelim. Yine de uzun ilişkiye geçmek mantıksız mı olur, ne zamandan sonra uzun ilişkiye geçilebilir sence?

  Kaan
  Ziyaretçi
  Kaan
  2022-11-27 2:20 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Teşekkürler

  Fuat
  Ziyaretçi
  Fuat
  2022-11-27 2:08 PM

  Abi hangi kızı seçmek daha iyi bir seçim olur? Hiç sevgilisi olmamış ama en ufak sinirlenmede kendine zarar veren bağırıp çağıran kız mı daha önce 1 sevgilisi olmuş (bakire) kız mı? İkisininde de bana karşı arzu var, sormak istediğim daha önce hiç sevgilis olmamış redflag kız mı daha önce sevgilisi… Read more »

  Can
  Ziyaretçi
  Can
  2022-12-01 10:48 AM

  Abi 30’dan önce ciddi ilişki yapmayın demişsin. Ben 20 yaşındayım 10 aylık bir ilişkim var. Nispeten uzun sayılır. İlişkiye uzun ilişki kafasıyla girmedim hatta kafamda maks 1-2 ay takılırım dedim ama iyi anlaştık daha da sürdü gitti. Memnunum orası ayrı. Fakat ilişki ilerledikçe nereye varacağını bilmiyorum. Kız arkadaşım artık yeni… Read more »

  Can
  Ziyaretçi
  Can
  2022-12-29 10:33 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Karar vermekten kastın nedir abi? İyi gidiyorken de zamanı gelince kendim için bir karar verip ayrılmam mı gerek? Ayrıca zaten bu yaşlar parti yılları değil mi? Kız arkadaşım kelime anlamıyla “partici” kafada birisi değil, biraz içine kapanık. Ama benle sevişebiliyorsa partici bir hale de bürünebilir doğrudur. Beni burada rahatsız eden… Read more »

  Can
  Ziyaretçi
  Can
  2022-12-30 7:28 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Anladım, fakat kız isterseden kastım o değildi. Klasik “Biz neyiz” sorusundan bahsediyordum. Yoksa tabii ki ilişkiyi veren taraf benim. İlişkiden pişman da değilim. Fakat evet sizden direkt emir tarzında bir şey beklemem yanlış. Kendim karar vermeliyim. “Gideceği yere kadar gitsin.” mottosu benim için en uygunu. İyi giderse bozmaya niyetim yok… Read more »

  Can
  Ziyaretçi
  Can
  2023-01-05 8:19 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Anladım. Bunu düşüneceğim ama maalesef bir anda bağımı kesecek duygusal güç yok bende şu an. Ama böyle böyle gelişeceğim sanırım. Bu konuda Mahmut abi ile ters düşünüyorsunuz sanırım. O bu konuda ilişkim zaten biteceği için geleceği dert etmeyip gittiği yere kadar gitsinin doğru olduğunu söylemişti. Cevabın için teşekkür ederim. Kafanı… Read more »

  Rottiminarot
  Ziyaretçi
  Rottiminarot
  2022-12-02 12:31 AM

  Kadının arzusunu öldürecek hatalar(aşırı kıskançlık, kısıtlama, kontrol) yapmadığınız sürece size ulaşma arzusu devamlı büyür.”

  Bunları uzun ilişkide yapmakta mı arzunun ölmesine sebep olacaktır?

  1 3 4 5
  79
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et