İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınlara Dertlerinizi Anlatmayın!

Kadınlara Dertlerinizi Anlatmayın!

  Kadınlara Dertlerinizi Anlatmayın!

  Kadınlara anlatılan birçok dert sözde dinlenir, genelde de önemsiz olarak kodlanır. Size yorum yapabilir ve iyi hissettirmeye çalışırlar, ama temelde ilgilerini pek çekmez. Hatta sorunlarınızın büyümesi ilişkinizi kötüleştirir. Çözülememesi zamanla sizi güçsüz olarak kodlamalarına neden olur.

  Kadın doğası solipsisttir; kendi dertlerini her zaman daha önemli göreceklerdir. Bunun tersini iddia eden; kadın-erkek aynıdır zırvasını savunan birçok kişiyle karşılaşacaksınız. Bu kişilere şunu sormayı ihmal etmeyin: Yaşadığınız problemleri çözerken yanınızda kim vardı? Çoğunlukla size ya bir başka erkeğin varlığından ya da yalnız olduğundan bahsedeceklerdir.

  Genel olarak kadınlardan/sevgilinizden/arkadaşınızdan hayatınızın herhangi bir alanında ciddi bir yardım veya koruma beklemeyin, ama öfke de geliştirmeyin çünkü bunlar evrimsel süreçte kadınların geliştirmeye fırsat bulamadığı ve erkeklerin kazandığı özelliklerdir. Bakıldığında kadınlar tarih boyunca korunmuş ve savunulmuştur. Eş seçimleri de tarihsel süreçten etkilenmiştir. Günümüzde aynıyız, feminizm vs. söylemlerinin tek nedeni artık zor şartlarda yaşamıyor oluşumuzdur. Gergedan avlayan bir erkeğe ihtiyacınız yok. Savaşlar yok, esir alınma yok, açlıktan ölme ihtimalin yok. Her şeyi bırak, geçmişte doğan çocukların bile yarısı ölmekteydi, bir anne olarak onu yaşatmak için her şeyi yapıyordunuz.

  Birçok kadın iyi günde yanınızda olurken, işler karıştığında çevresinde otorite sahibi kişiyle ortaklık kuracak ve sorumluluk almadan sadece kendi dertlerini çözmeye odaklanmaya devam etmek isteyecektir. Kadınlar liderlikte değil, uyumlulukta evrilmiştir. O nedenle risk almak kendilerini strese sokacaktır.

  Tabii ki de bunun tersini yapan bir azınlık grubu da olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz. Eğer bu gerçeği zamanında göremezseniz, tek başınıza olduğunuzu anladığınızda tek probleminizin yalnızlık olmadığını, bir de üstüne kadında yarattığınız huzursuzluk ve soru işaretleri yüzünden derdinizin de büyüdüğünü fark edeceksiniz. Çünkü o kadın girdiği kaygının stresinin faturasını da size kesecektir. Siz, siz olun, en baştan kendi derdinizi kendiniz çözün.

  Unutmayın, bir erkeğin en iyi dostu yine bir başka erkektir. Belki size yardımcı olamaz ama anlayacak ve kendince çözüm sunarak sizi rahatlatmaya çabalayacaktır. Emin olun, o çaba bile sizi iyi hissettirecektir.

  (Makeleye puan vermeyi ihmal etmeyin, blogun ayakta durması için sponsorumuz olabilirsiniz.)

  4.7 27 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  3 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2024-02-25 11:38 PM

  Karanlık Rüya çoğu şeyi tecrübe eden bir erkek olarak şunu diyim sen kırmızı hapı aldıktan sonra eğer bunu özümsemiş bir erkek olarak etrafta geziyor ve yaşıyorsan bir yerde kadınından kaynaklı bir dert gibi şeyler yaşadığında bir bakıyorsun çevrende sağlam erkekler olsa da sana aslen yardım edebilecek adam yok çünkü sen… Read more »

  DarkReflector
  Ziyaretçi
  DarkReflector
  2024-02-29 9:55 AM
  Reply to  Stilist

  Hocam kesinlikle katiliyorum.

  Kürşat
  Ziyaretçi
  Kürşat
  2024-02-29 4:21 AM

  Bunu 3 aylık süreçte iliklerime kadar yaşadım ama sorun sorumluluk sahibi biri olmam ve hayatı ciddi şekilde yaşamamin yanı sıra hayatimdaki kadının kaygı seviyesinin de yüksek olmasıydı.Ne kadar idare ve otorite yapmaya çalışsam da bir yerde kendi başıma kaldığımın farkına vardım ve vakit çok geçti.Siz siz olun sorunlar karşısında ketum… Read more »

  3
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et