İçeriğe geç
Ana Sayfa » Senin İçin Değişmem Diyen Kadın!

Senin İçin Değişmem Diyen Kadın!

  Senin İçin Değişmem Diyen Kadın!

  Daha ilişkinin ismi bile yokken “senin için değişmem” veya “ben kimse için değişmem” diyen kadınlar olabiliyor. Bunu birçok erkekten duyuyorum ve genelde erkeklerin ilk tepkisi “sen kaybedersin” veya “o zaman hayatında başarılar” yerine o kadını ikna etmeye çalışıyorlar. İşte o erkekseniz maalesef büyük bir betasınız çünkü kadına kendinizi uyduruyorsunuz.

  Bu tavır “tepkiseldir.” Size de net şekilde “geçmişte bunu yaptığını fakat çok acı çektiğini” gizil şekilde söyler ama problemli bir adamla denediğini asla açıklamaz. Burada sizi yok saymakta, daha önemlisi meydan okumaktadır. Hatta sizi “tehdit” de etmektedir. Çoğu erkek bu cümlenin arka planını anlayacak kapasitede değildir. Hatta şövalye arketipleri tetiklenir ve onu elde edilmesi zor biri gibi görerek kazanılacak bir şey olarak görür. Beta yatırımı yapar. Oysaki kadınların kaybettiği duyguları tekrardan kazanması zordur. Yani bir alfa dul (bir alfa tarafından terk edilen kadın) tekrardan aynı şekilde hissedemez. Emin olun hissetme şansı olsa da bu tavrınızla onu kaybedersiniz. Hiçbir kadın kendisine adanan erkeğe arzu duymaz çünkü sizi muhtaç olarak kodlar.

  Evrim boyunca kadın tehlikeli koşullarda uyum sağlamayı öğrenmiştir. Bunu size söylemesinin arka planı sandığınız gibi değildir. Söylemek istediği şudur: “Ben zamanında kendimi yeteri kadar adadım fakat bir yarar sağlamadım ve yeni konumuma uyum sağladım, artık risk almıyorum!”

  Buraya kadar anlaştıysak devam edelim:

  Senin için kendimi değiştiremem çünkü o kadar da değerli değilsin arka plandaki diğer düşüncesidir. Eğer acısı küllendiyse: “Ben ne alfalar gördüm, sen kimsin küçümsemesidir.” Bu nedenle uzun süreli ilişki yaşama ihtimaliniz düşüktür. Yaşarsanız da maksimum 8-10 aylık bir ilişkide mutsuz olursunuz. Çünkü her konuda kendini sizinle eş görecek ve “düzeyli ilişki!?” yaşamaya çalışacaktır. Bu ilişki tipi, bir erkeğin ihtiyacı olacak son ilişki tipidir. Yaşadığınız mutsuzluk sadece ilişki sürenizi değil, ayrılık acısı yaşadığınız sonraki 3-5 ayınızı da cehenneme çevirir.

  Sonra ne olur?

  Kız sizden ayrılır ve söylediğinin tam tersi “onun için değiştiği” kötü çocuğa geçer. Bir yerde onu kötü çocuğa hazırlamış olursunuz. Bunun tek istisnası kadının yaşının 35+ ve üstünde olmasıdır. Bu durumda düzenli bir hayatı veya hiç evlenmemeyi seçebilir çünkü artık ne duyacak arzusu ne de istediği erkeği elde edebilecek güzelliği kalmıştır.

  Şöyle diyebiliriz: Eğer 20 yaş bandındaysa sizin için değişmeyecektir, sadece yakın dönemde kötü bir ilişki yaşamıştır fakat değişeceği adamı aramaya devam ediyordur. Sizse sadece bir yara bandısınızdır. Eğer 30ların ortasındaysa hiç kimse için değişmeyecek, en iyi ihtimal değişmeyi düşündüğü erkekle kısa süreli ilişki yaşayacaktır çünkü erkeklere bağlanma yeteneğini yitirmiştir.

  Kadınlarda arzu mekanizması oldukça ilginçtir. İyi beta bir erkektense; kötü çocuk olan fakat iyi niteliklere sahip ve gücünü kontrol edebilen erkeği tercih edecektir. Bu erkeğe “senin için değişmem” demeye bile cesaret edemeyecektir, etse de bu erkek onu sadece cinsellik için kullanır ve geçer.

  Şunu unutmayın: arzu duyan kadın ona kötü de davransanız, sizinle olmaya devam eder. Aynı azgınlık dönemindeki kedi gibi davranacaktır. Hatta hatalı bile olsanız özür dileyen taraf olacaktır çünkü sizi kaybetmekten korkar. Bu, öyle tekikleyici bir korkudur ki kadını değiştirir. Aslında, onun biraz da kaderini etkilersin. Örneğin, sorunlu bir adamsanız kişiliğini negatif anlamda etkileyebilirsiniz. Gerçekten kötü davranan bir barzoysanız, sizden sonra muhtemelen bir başkasına kolay kolay aşık olamaz veya bağlanamaz.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, blogun devamlılığı için sponsorumuz olun.

  4.7 24 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  10 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2024-03-02 6:49 PM

  Ya Karanlık Rüya, yazıyı okudum gayet güzel ancak ben şunu merak ediyorum ilk olarak kadın bizim için değişecek model mi olmalı yoksa biz direkt zaten bize uygun ve hazır olan gücümüze saygı duyan uysal uyumlu olanı mı seçmeliyiz ? Bizi esas ilgilendiren sence hangisi ? Ha birde şunu merak ediyorum… Read more »

  Zafer Karaaslan
  Ziyaretçi
  2024-03-03 4:32 PM
  Reply to  Stilist

  Her kadın senin için bir miktar değişecek. Böyle tamamen %100 tam senin istediğin bir modelde kadın olmayacak. Fakat kadın senin yüksek değerinden ilham alarak kendisini senin istediğin bir kadın modeline dönüştürerek uyumlandıracak. Bunu da sen isteklerinden taviz vermeyerek ve isteklerini karşılamayan kadınları terk ederek başaracaksın. Rollo şöyle söyler; “Hak ettiğimiz… Read more »

  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2024-03-04 11:18 PM

  Doğru bu yorum ama benim bir çıkarımım var ben pua ekolüne biraz daha yatkın biriyim kırmızı hapı yutmuşta olsam bize pua ekolünü öğreten adamlardan öğrendiğim ve kendimde gözlemlediğim ileri seviye bir durum var oda ilişki uzadıkça saygı konusunda güç kaybı yaşamamak. Bu kadının senden ilham alması sen değerli erkeksen başlarda… Read more »

  Mr No
  Ziyaretçi
  Mr No
  2024-03-07 10:25 AM
  Reply to  Stilist

  İşte bunun sebebi de zaten pua ekolünü benimsemiş olmandan ileri geliyor.Pua kısa vadede iş görür ancak redpill uzun vade davranış biçimidir.

  Benile
  Ziyaretçi
  Benile
  2024-04-06 7:43 PM

  Abi merhaba Ben kızın birisiyle tanıştım 1 hafta konuştuk üni sınavı bitti geldi şehire fakat kız sahne de yer alıyor felan baya meşgul. Neyse abi biz gün belirledik işte benimle buluşup sonra sahneden arkadaşıyla buluşacaktı , buluşma günü geldi ben hazırlandım felan çıkmadım evden buna mesaj attım teyit amaçlı buluşma… Read more »

  Benile
  Ziyaretçi
  Benile
  2024-04-06 11:35 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Tamam abi ben kıza sen ayarla günü dedim oda olur tamam dedi ama 2 gündür ses yok sence bir şey yokmuş gibi yazıp buluşma günü ayarliyim mi bekleyim mi abi kızın ayarlamasını. ( ben kız sahne de prova yapıyor diye sen ayarla demiştim)

  Benile
  Ziyaretçi
  Benile
  2024-04-06 11:49 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Yok abi önceden demiştim tamamdır sorayım dönüş sağlarım teşekkürler abii

  Benile
  Ziyaretçi
  Benile
  2024-04-09 4:30 PM
  Reply to  Benile

  Abi kızla konuştum aile içinde şiddet var boşanacaklarmış anne ve babası. Sence nasıl bir yol izlemeliyim kız baya kafası gitmiş abi intihar tarzı şeyler söyledi ne yapacağımı şaşırdım bizim akrabada boşanmıştı cocukları şuan çok kötü durumları :((

  10
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et