İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınlarda Biyolojik Saat Miti (Mitler 4.B, Rational Male)

Kadınlarda Biyolojik Saat Miti (Mitler 4.B, Rational Male)

  Kadınlarda Biyolojik Saat Miti (Mitler 4.B, Rational Male)

  Popüler kültür kadınlara, aydınlanmamış erkeklere, içten içe; kadınların içsel bir biyolojik saati olduğunu, bu saatin büyülü bir ana kadar yavaş yavaş tükenerek sonunda bebek sahibi olmayı istediklerini öğretmeyi sever.

  Belki de süpriz olmayacak şekilde; bu, kadınların cinsel pik değeriyle çakışır, yaş demografisiyle de uyumludur. Birçok kadının duvara çapmasından hemen önce veya sonradır. Yani 20lerin değil, 30ların başıdır. Esas problem feminen düzenin yapılanması, yani toplumsal düzenle biyolojik gerçeklerin örtüşmemesidir.

  Şu açıdan da bakılabilir; kadınlar bir yaştan sonra doğruyu bulacakları ve o ana kadar her şeyi yapmakta özgür oldukları yalanı satılır ve erkekler de buna inanmayı sever. Nedense bu yaş 22-24 değil, 35lerdir. Hatta geçmişte yüz vermeyen kadınlardan 15 sene sonra geri dönüş alan beta erkekler sevinirler. Bu muhtaçlıktır. Cinsel pazarda değer kaybetmiş bir kadının sizi can kurtaran olarak görmesidir.

  Biyolojik saat kavramı göz önünde olduğundan ikna edicidir. Çünkü “biyolojiktir!” Feminen sosyal düzene bakıldığındaysa; hiçbir şey kadınların vücudu kadar, kendileri kadar ikna edilci değildir. Kızların dünyasında biyolojik nedensellik, erkeklerin kötü davranışlarını her zaman şüpheli şekilde rasyonalize eder ama kadınlara uygunlandığında işe yaramaz. Şu unutulmamalıdır: Biyoloji “doğa anadır” ve siz bir kaltakla tartışamazsınız!

  Maalesef, biyoloji bilimi feminen sosyal düzenle karşılaştığında çökme eğilimindedir. Birçok kadın doğurganlığı hafife almaktadır. Bilimin soğuk gerçekleri kadınların gerçek doğurganlık penceresi, feminen düzenin inançlarıyla uyumsuzdur.

  Çalışmalar Ne Diyor?

  Yeni çalışmalar, iş doğurganlığa geldiğinde büyük kopukluklar bulmuştur: Kadınların bebek sahibi olmayı düşündükleri yaşla vücutlarının gerçekte sahip olduğu kapasite birbirinden farklıdır. Bu durum büyük sorunlara yol açar. Kadın (rahat ve sağlıklı) çocuk sahibi olabileceği zamandan daha fazla bekler. Uygun zaman 20lerin başıdır. Tabiiki %100 biyolojimize göre yaşamak da doğru değildir çünkü bir toplum içindeyiz ve karmaşık duygulara sahibiz ama bu durum sizin 40 yaşına çocuk sahibi olmayı toplumsal olarak rasyonelize ederek “normal” kabul etmeniz anlamına gelmez ki bu yanılgının temelinde kadınların 20lerinde aşırı ilgi görmesi ve feminen düzen tarafından desteklenmesi gelir.

  Bir kadının 30 yaşında tek seferde hamile kalma şansı nedir? Birçoğu %80 diye düşünmektedir fakat gerçekte  %30’dan daha azdır. 40 yaşında kadın için %40 olduğu düşünür fakat %10’dan azdır. Peki ya hamile kalmayı denemeye devam ettiğinde ne olur? Çalışmalara göre çoğu kişi hamile kalmayı gerçekte olduğundan daha çabuk sanmaktadır. Yine çalışmalar, doğurganlık tedavilerinin başarılı olmasının da hafife alındığını göstermektedir.

  Kadınlar hamile kalmayı istediklerinde sadece biyolojik saat miti isabetsiz değildir, hamile kalma ihtimali konusunda da hatalı bilgilere sahiptirler.

  Barbara Collura (Ulusal Kısırlık Derneği yöneticisi) şöyle ifade ediyor: Bana söyledikleri ilk şey: “Neden bana hiçkimse bunu söylemedi?” şeklinde oluyordu. Barbara bunu üzülerek belirtiyordu ve bu ulaştırması zor bir mesajdı.

  Gerçekten dürüst olalım. Kadınlar her şeye sahip olamadıklarını duymak istemiyor. Bizlerin müthiş işleri var, master dereceleri var, neden çocuk doğurmak için kaygı duyalım ki? Diye düşünüyorlar. Bu, gerçekleşmediğinde ise gerçekten sinirli oluyorlar.

  İç Güdüleri Kimi Suçluyor?

  Bir kadının gerçekten hissettiği içgüdüyü tartışmayacağım, kadınların feminen düzen etkisiyle kasıtlı olarak çarpıtıldıkları konusundaki anlayışlarını tartışacağım. Özellikle solipsizm göze alındığında bu oldukça normaldir. Eğer bir kadın biyolojik durumu nedeniyle hamile kalmakta zorlanması veya yetersizliği nedeniyle kızgınsa, öfkelerini de yanlış yönlendirilmektedir. Feminen düzenin güçlendirdiği ego yatırımlarının buna neden olduğunu kabul etmek yerine, erkeklerin uygun baba olmadığını veya feminen zorba sistemin kurallarına göre oynamak yerine porno ve video oyunlarla zaman geçirdikleri için erkekleri suçlarlar.

  Film yapımcısı “Monica Mingo” şöyle diyor: “Kadınların kontrol edemeyeceği yumruya benzeyen bir şeyin onların üzerinde olduğunu hissediyorum.” Gerçek problemse toplumu kapsıyor. İnsanların çocuk sahibi olma ve evlenme yaşının geriye itildiğini söylüyor. Oysaki Mingo kocasıyla 32 yaşına kadar tanışmamıştı.

  Esas Çelişkiler

  “Doğurganlık yaşının 20lerin ortasından sonra azaldığını söylüyorsunuz. Peki, eğer kimseyle çıkmazsam ve bir aile kurmak istersem, bu bilgi benim için ne ifade edecek?”

  İş bebek yapmayı istemeye geldiğinde erkekleri “çocuksu” olarak suçlamaktansa, geleceğinizi bilinçli bir tercihle kabullenmeyi tercih edebilirsiniz. Herkes çocuk yapmak zorunda değildir fakat erkeklerden 20li; hatta 30lu yaşların başında ilgi gören kadın zamanla bu ilginin azalmasıyla kaygı yaşar ve doğru yaptığını sorgulamaya başlar. Sonuçta 10-15 sene boyunca alıştığı bir yaşam vardır.

  Özetle 20lerde partileyip, çocuk yapmayacağını söyleyeren, 30ların ortasına gelince aydınlanma çağına girerek fikir değiştiren kadınların sayısı az değildir. Kendi seçimlerinin sonuçlarına katlanmak yerine hemen ego yatırımlarıyla karşılaştıkları erkekleri suçlamaya başlamaktadırlar.

  Sanırım, bu sinema okulunda parti yıllarını yaşamayla karşılaştırıldığında çok şey istemek gibidir. Üzgünüm Monica, zamanın doldu, duvar öncesi yıllarını kontrol etmeliydin. Feminizmin bütün hayaletleri, iyi niyet kazanı içinde yanmaktadır. Burada hipergaminin çarpışması ve feminen düzen sert biyolojik gerçeklerde birbiriyle çarpıştığını görüyoruz. Feminen zorba düzen yeni bir düzen yaratarak kendi doktrinine uygun olarak bu uyumsuz realiteyi çözmeye ihtiyaç duymaktadır. Cinsel akışkanlığın uygun bir şekilde tekrar icat edilmesiyle daha önce de yapılmıştı: Yani erkekleri “her şeye sahip olma” ideolojisine sahip olmamaları nedeniyle suçla ve kendi yarattığı sorunun geriye dönük çözümünde erkekleri utandıran kullanışlı yeni bir sosyal gelenek yaratmak en tipik çözümdür. Başka bir ifadeyle; bu durum, erkekleri işlerine geldiğinde ataerkil olarak suçlayıp, gelmediğindeyse “neden istediğim gibi her şeyi sağlayan bir erkek bulamadığım” diye düşünenlerin şimdinin verisiyle geçmişi okuma çabasıdır. Buradan da şu düşünülebilir: Aslında kadın doğası hoşlandığı erkeklerden üstün nitelikler beklerken, geri kalan erkeği pasife etmeye çalışmaktadır.

  Sonuçlar

  Tamamen biyolojik saat nedeniyle 20lerin başında evlenmek çok mantıklı değildir. Benzer şekilde doğumun riskli olduğu 40lı yaşlara yaklaşıldığında benzer durum mevcuttur ve kadın bunu düşünerek cinsel stratejisini gerçekleştirmelidir. Çocuk yapmamaya karar veren bir kadının sonrasında erkeği suçlaması aptalcadır. Hem eğitimine, statüsüne emek harcayıp hem de cinsel pazar değerinizi yükseltemezsiniz. Evet toplumda değeriniz bu şekilde artar fakat erkeğin baktığı hiçbir zaman sizin statünüz olmayacaktır. Oysaki feminizm kadınlara da çekicilik değeri olarak bunları satmaktadır.

  Burada çift kutuplu bir durum mevcut. Bir taraf biyolojik determizmken diğer tarafta toplumsal zorba bir sistemin olduğunu görüyoruz. Biz insanlar olarak her 2sine de uygun hareket ederek dengeyi bulmalıyız.

  Eğer gerçekten bir biyolojik saat olsaydı, bu 22-24 yaş arasında güçlü şekilde çalar, sadece erkeğin sunduğu güvenlikte değil, kadının cinsel pazar değeri düşerken de kendini gösterirdi. 

  Makaleyi oylamayı ve sponsorumuz olmayı ihmal etmeyin.

  Referans:

  Rollo Tomassi – The Rational Male (Bölüm: Mythology)

  4.2 9 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  22 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Yılgın Adam
  Ziyaretçi
  Yılgın Adam
  2023-03-19 9:56 PM

  Hocam merhaba, evlilik erkek için dezavantajdır konusunda şöyle bir çözümüm var ne düşünürsünüz ? Sonuç olarak evrimsel olarak soyumuzun devamı için üremek istiyoruz ve dediğiniz gibi açık ilişki ve polyamory saçmalıktan ibaret. Benim planım şu, hipergamik açıdan kendimden 2-3 basamak aşağıda saf bana bağımlı sadakatinden ve sevgisinden emin olduğum bir… Read more »

  alperen
  Ziyaretçi
  alperen
  2023-04-02 12:21 AM
  Reply to  Karanlikruya

  reyis o zaman en mantıklısı bol bol ilişki yaşayıp sonra evlenmek ama o da herkese denk gelmiyor zor olay erken evlenmek de sıkıntı yani bence çok da önemli değil ya hayat kısa zaten neden böyle olamlı falan diye uğraşayım ki çoğu şey kontrolümde değil zaten

  Yavuz
  Ziyaretçi
  Yavuz
  2023-03-19 11:53 PM
  Reply to  Yılgın Adam

  Gerçekten çok ama çok merak ediyorum. Nasıl bir düşünce yapısı bu? Hiç mi değerleriniz, değer yargılarınız yok? Böyle bir hayatla bir de çocuk yapmayı düşünüyorsun. Artı baba figürü olacaksın, baba!

  Labirentten çıkan adam
  Ziyaretçi
  Labirentten çıkan adam
  2023-03-28 9:51 AM
  Reply to  Yılgın Adam

  Hem kendinden düşük saf kadın olsun hem başka güzellerle aldatmak olsun.Özgüvensizlik paçalardan akıyor siz bulaşmayın şu redpill olaylarına.

  MGC
  Ziyaretçi
  MGC
  2023-03-20 2:33 PM

  Üstad yani yazından şunu anladım gibi benim hatun yeni 23 oldu ve kadın gerçekten benden çocuk istiyor çocuğa çok meraklı ve tamamen bunu içgüdüsel yaşadığı çok belli. Şimdi benimle de ciddi düşünen de bir hatun ve tabi ben hatundan büyüğüm bu yazıdan yola çıkarsak benim hatun buram buram biyolojik gerçekliğini… Read more »

  MGC
  Ziyaretçi
  MGC
  2023-03-21 1:22 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Aynı fikirdeyim aceleye gerek yok bence de. Peki üstad benim insta profili hep açık ve popüler de bir hesap yüksek takipçili. Hatun çok bi şey demiyor ama sanki profil duvarına bir manitan olduğunu belli et veya bir fotomuzu koy gibi inceden bekliyor gibi çıtlatıyor laf arasında ama belli üstelemek istemiyor… Read more »

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-18 9:19 PM
  Reply to  MGC

  Bence bu bir confort olurdu. Fazla güven sağlıklı değildir.

  riki
  Ziyaretçi
  riki
  2023-03-23 4:26 PM

  Üstad peki şu kısmı tam basitçe nasıl anlarız ? Erkek olarak ilişkide %30 Beta %70 alfa özellikler gerekiyor. Peki kadının bizim sağlayıcılık temelimiz mi yoksa alfa yönlerimizden mi bizi seçtiğini anlamanın en kestirme yolu nedir ? Mesela kadın pua ekolünün en önemli kuralı olan 3 4 buluşma içerisinde erkekle seks… Read more »

  riki
  Ziyaretçi
  riki
  2023-03-25 4:38 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Kadın bana tutkulu özellikle yatakta ve günlük hayatta ilgisi ve düşkünlüğü bu arzuyu aşırı doğruluyor seksi falan hayvani yaşıyoruz. Ancak benim anladığım kadarıyla maddi açıdan ailesel olarak çok rahat bir kadın değil(bunu biraz anlatmıştı) genelde dışarda hesabı ben öderim bazense o öder bir gün bu şekil ödedi ve şu durumdan… Read more »

  Harper
  Ziyaretçi
  Harper
  2023-03-31 1:47 AM

  Karanlık Rüya, seks esnası erken boşalmayı engellemek adına bir kaç gün önce mastürbasyon yapmanın faydası olur mu ? Mesela hatunum ile ilk seferde genelde hızlı boşalma oluyor çünkü 1 hafta boşalmamış oluyorum ancak aynı gün 2 ve 3. Postaya gittiğimde gayet normal sürede boşalıyorum erken merken bir durum olmuyor esas… Read more »

  Aras
  Ziyaretçi
  Aras
  2023-04-01 10:23 PM

  Hocam selam, kızın biri ile bir etkinlikte tanışmıştım. Kız hb 8-9, ilk adımı bir soruyla zar zor atmıştım ki sonrasında bu kızın sanırım hoşuna gitmisti ve art arda o sorular sormaya başlamıştı bana. Her şey güzel gitti ama ben biraz etraf baskısından dolayı isi sonuçlandıramadim ve sonrasında gitti. Bir süre… Read more »

  Aras
  Ziyaretçi
  Aras
  2023-04-05 7:43 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam ondan sonra bir kaç hatuna yürüdüm ve aklımdan çıkmıyordu. Daha önceden de sormuştum, bana kalırsa günde 10 Kıza yürürüm lakin benim üniversitede kötü anilma kaygimdan dolayı yapamıyorum. Hocam universite yaşantınız nasıldı? Neler yapardınız ve ne yapmamı önerirsin?

  22
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et