İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınlar Kaypak Mıdır?

Kadınlar Kaypak Mıdır?

  Kadınlar Kaypak Mıdır?

  Geçenlerde şöyle bir soru aldım. Hatta üzerinde instagramdan, kadınların güvenilmez robot varlıklar olduğunu düşünen yeni hesaplar türedi gibi bir mesaj geldi.

  Redpill ile tanışmadan önce kadınların kaypak olduğunu düşünüyordum. Redpill ile bu düşüncem temellendi. Öncesinde öfkem çoktu. Şimdi ise bir yerlere oturtabildiğim için daha anlayışlıyım.

  Bu tarz yorumlardan bazen yoruluyorum. Red pill ile sadece anlayışlı olmuş ama gerçeği tam kavyramamış. Çevrede ve twitterda da garip garip hesaplar theredpill, maskulenxsüpererkek nickini alarak devamlı kadınlara hakaret edip duruyor. Öncelikli olarak kısıtlı örnek ile tüme varma oldukça tehlikeli bir gözlem formudur. Örneğin bu arkadaş öfkesinin önceden çok olduğunu söylemiş, yani kendi sınırlı deneyimi ön plana çıkmış.

  Benim de rahatsız olduğumda twitterda kadınlar tarafından atılan birçok twit, ilgi almak için atılmış şeyler sadece. Ufak bir araştırma sonrasında çoğunun onylfans hesabı olduğunu görüyorum. Böyle bir tercih yapmış kadına hakaretler sıralamak anlamsız çünkü o da farkında. Trole trol olduğunu söylemeniz gibi bir şey bu. Aklıma Zeki Demirkubuz’dan şu sahne geliyor: O.pusun sen!

  Günümüzde en kolay iş kendi öfkelerini yükseltecek kanıtlar bulmak. Kadınları sadece Chad arayan robot-insan (incel terminolojisinde femoid) olarak görmek… Bu, günümüzde çok basit, herhangi bir kusurunuz ya da çarpık bir düşünceniz üzerinden birilerini çok rahatça bulabilir ve kendi yalanınıza inanabilirsiniz. Geçmişte biz bulamazdık ve bu düşüncelerimiz zamanla yok olur giderdi. Sorgulardık, acaba hatalı mıyım diye düşünürdük. Artık bu, pek mümkün değil. Herkes hatasını anlamak yerine ulaşmak istediği gruba ulaşıyor.

  Cümleye dikkat edin: “Redpill ile düşüncem temellendi.”

  Gerçekten hangi redpill görüşü ile düşüncen temellenmiş olabilir? Örneğin oneitis sendromu, hipergami, alfa-beta zihin seti. Uzun ve kısa süreli ilişki dinamikleri içinden hangisi bu görüşünü temellendirmiş olabilir? Cevap: Hiçbiri olmalı. Sadece redpill adına öfke duyan kişilerin “görüşlerini dinlemişsin”. O kişiler de aynı senin gibi “öfke aşamasını” geçememişler. Bununla ilgili geçmişte ekşi’de yazmıştık.

  Kadınların kaypak oluşunda içinde yaşadığımız çağın bu eğilimi ortaya çıkarmaya ne derece etkisi var? Hepsinden önce, bu söylediklerime katılıyor musunuz?

  Maalesef katılmıyorum. Hatta iddian daha da kötüleşmiş. Zaten yüzlerce yıldır kaypaktılar, bu dönem onları daha da kaypaklaştırdı demişsin. Kadınlar sadece hipergami ve sosyal medya nedeniyle en iyisini ararken kendilerini olduğundan yüksek puanlıyor ve erkekleri beğenmiyor. Bir bölümü de parti yıllarını kendilerine satılan yalanlar yüzünden kötü harcıyorlar. Yalnız bu da onları kaypak yapmaz. Sonuçta yattıkları adamlar da alfa-erkek oluyor. Onlar da bunu istiyor diyerecek geçeceksiniz. Amacınız bu durumu anlayak “size uygun ilişkiyi/kızı” aramak olmalıdır.

  Yani alan razı veren razı fakat bir bölüm erkeğin onları “masum ve ne yaptığını bilmeyen melekler veya kaypaklar” olarak görmesi o erkeğin aslında aptal olduğunu gösterir çünkü kadının sadece görseli üzerinden ona masum anlamlar yükler. Oysaki birçok porno yıldızının yüzü masumdur ama ne yaptıklarını gayet iyi bilirler.

  Özellikle de sosyal medya üzerinden en kötü örnekler veya kendi sınırlı deneyimlerimiz üzerinden yorumlamamız gerekir ama bilmediğin bir red-pill dinamiği de var. O da şu:

  Değerli ve deneyimli bir erkek arzu duyduğu bir kadınla da tanışsa başta ona bağlanmaz. Hatta çoğu erkeğin başta bağlanmadığını çalışmalardan biliyoruz (Ref). Çevresine bakınır. Bir süre ilişkiye adapte olmaya çalışır ve kadın da ilgi gösteriyorsa bağlanır. Buna vasopressin hormonu neden olur (Ref). Oysaki bir kadının dinamiği böyle değildir. Hipergami haksızlık mıdır? yazısında anlattığımız gibi: Kadınlar birçok erkeği görmezden gelirler ve bu değerli arzu duydukları erkeği bulduklarında o kişiye yoğun bir bağ geliştirmelerine neden olur. Bu durum eğer o erkek performansını korursa onun bağlılığa oranla daha güçlü bir bağ demektir. İlişki garantisini sağlar. Yani kadınlar “ilişkideyken” genellikle “kaypak” davranmaz.

  2 tarafın cinsel strateji farkıdır ama öncesinde o kadın birçok erkeği yedekleyebilir. Bunlara uydu erkek diyoruz. Her şeye rağmen onlarla yatmayı da pek tercih etmez. Onlar kullanılmak içindir. İşin beta tarafındadırlar ve bir alfa oyuna girene kadar birbirleriyle mücadele ederek, en iyisini yaptıklarında seçileceklerini sanırlar. Çoğunlukla birbirlerinden haberleri de yoktur ve o kadının duygusal travmalarını cinsellik almadan iyileştirmeye çalışırlar. Bu, aynı zamanda iyi kız mitine ve ilişkisel eşitlik safsatasına neden olur.

  Emin ol, bu dinamikte kadın bakış açısıyla erkeğin aşık olsa da dışarıya bakması belki de daha büyük kaypaklıktır.

  Özetle bunu bir kaypaklık olarak görmek yerine kadın-erkek ilişki dinamiğini anlayarak maskülen ve değerli bir erkek olmaya çalışman daha iyi olur. Şöyle düşün: Sence üst düzey bir erkeğe “kadınlar kaypakdır aga” deseydin sana ne derdi? Muhtemelen “benim tanıştığım hiçbir kadın kaypak değildi” derdi çünkü değerli bir erkek kadınların diğer tercihlerini asla duymaz, hepsi bir anda yok olur. Hedef sadece tek kişidir. İşte mesele o erkek olup olamayacağında gizli.

  4.9 14 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  7 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Bcc
  Ziyaretçi
  Bcc
  2023-04-15 7:01 PM

  Abi 6 aydır bir birlikteliğim yok şu an bence cinsel açlık çekiyorum ve bunu gidermek için farklı ortamlarda kızlara yürüyorum ve genelde kızın ilgisi olmadığını anlayıp bırakıyorum ve bu yüzden çevremde fazla sayıda kız arkadaşım yok biraz muhabbet ettiğim muhabbeti saran kızlara da genelde yürüyorum bu yüzden de kız arkadaş… Read more »

  Bcc
  Ziyaretçi
  Bcc
  2023-04-18 12:07 AM
  Reply to  Karanlikruya

  20 li yaşlar için niye normal bir süreç

  Outlaw
  Ziyaretçi
  Outlaw
  2023-04-24 10:17 AM
  Reply to  Bcc

  Hormonlar ? 😀

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-18 10:41 PM
  Reply to  Bcc

  Erkeğin cinsel değeri 30 yaşından sonra artmaya başlar. Kadın ise 20lerinde değer olarak tepededir. Ayrıca kadınlar çoğunlukla bu yaşlarda en alfaları gözlerine kestirirler. Bu da muhtemelen yeterli alfa-değerli erkek enerjisini yayamıyorsun demek olabilir. Bu yüzden bu yaşlarda tabii ki tecrübe ve pratik kasmak gerekiyor ancak asıl hedefin kendini geliştirmek olmalı.

  Rosa
  Ziyaretçi
  Rosa
  2023-05-23 9:20 PM

  Cinsellik yaşamak istiyorum ama evlenmeyi bekleyemem daha çok gencim okumam lazım napmalıyım sizce Bi kız olarak erkeklerle konuşmaktan çok utanıyorum ama meraktan çatlıcam artık

  7
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et