İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınlardaki Bakir Erkek İsteme Miti

Kadınlardaki Bakir Erkek İsteme Miti

  Kadınlardaki Bakir Erkek İsteme Miti

  Kadını anlamamak ve suçlanmak erkeği en çaresiz bırakan zayıf yanıdır. Erkek mantıklı bir yaratışta olduğu için psikolojik bir saldırıda hemen savunmaya geçer. Geçen ekşi-sözlük üstünden biri kız arkadaşı için tavsiye istedi. En can alıcı yeri şurasıydı:

  “Abi, düzgün bir kadınla tanıştım, ilişkisi de az. Yalnız beni çok suçluyor. Geçmişte ondan fazla ilişki yaşadığım için ilişki kurma konusunda kararsızmış, güvenmiyormuş. O da temiz birini istiyormuş. Ne yapacağımı bilmiyorum. Keşke önceden kimseyle birlikte olmasaydım.”

  Bu cümle kadın zihni için çarpık ve çok katmanlı anlamlar taşıyor. Arkadaşın hatası kendi projeksiyonundan gördüğü ve hissettiği gibi kadınında fazla partnerden rahatsız olduğunu sanmasıdır. Kadın ve erkek cinselliğini eşit zannetmiş, daha kötüsü kadının gerçekten de rahatsız olduğu konunun bu olduğunu sanmış!

  Kadınların söyledikleriyle, hissettikleri farklıdır. Zamanında başka bir versiyonunu ben de duymuştum. Kadınların belli gruplar içinde birbirine benziyor olması oldukça ilginç. Hatta benzerini youtube podcast yorumları içinde de gördüm. 

  Onca paragraf yazıştık ama bu yorumu ilk cümlede okusam, “o kadınla zaman kaybetme” derdim. Düzgün olarak tanımlaması baştan “beta öder” yapılanmasına yatırım yaptığını gösterir nitelikte. Kadın resmen adamı suçlu hissettirmiş.

   

  Az İlişki Yaşamış Her kadın Potansiyel Taşımaz!

  Başta pozitiftim çünkü bu çağda az ilişki yaşamış kadın değerli ve potansiyel taşıyordu fakat sadece potansiyel taşıyordu. Son cümleyi ilk cümlesinde yazsaydı potansiyel taşımadığını deneyimlerimden ve okuduklarımdan söyleyebilirdim. Çünkü bir cümleyle bütün bilinçaltını ifşa etmiş, özgüvensizliğini açıklamıştı. Bu özgüvensizlik “sizin ilişki sayınızı kıskanmasıdır.” Kendini aşağılık duygusuyla kötü hissettiği için suçlama getirmiş. Bu bir haset örneğidir ve kadının sizi sevmediğini sadece bencil olduğunu ispatlar. Arkasını da feminizme yaslar. Baştan sona “safsatadır.” İleri boyuttaki tehlikelidir çünkü rastgele ilişki yaşar bu bireyler. 

  Örneğin yapılan istatistiksel bir araştırmaya göre kadınların az ilişkisi olmuş(2 kişi) erkekleri çekici bulmadığı görülmüş. Artan sayıda; kadınlar 40 partneri olmuş erkeği oldukça çekici bulurken, erkekler 40 partneri olan kadını itici bulmuş. Oransal olarak kadınlaro erkeği, erkeğin kadını çekici bulmasına oranla 2 kattan daha fazla çekici bulduğu farkedilmiş ve bunu o erkeğin daha sosyal, maceraperest görülmesine bağlanmış. İlgili makalede erkekler kadınlar için şöyle düşünmüş: kadınların rastgele ilişkiye girmesinin doğal olmaması bunun psikolojik rahatsızlıkla ilgili olabileceği (bipolar, depresyon, düşük özgüven veya taciz geçmişi), kadının 50 partnere ulaşabilmesinin kolay olduğu ve bu yüzden güven duyulmadığı belirtilmiş (ref).

  Özetle size üstteki suçlamayı yapan kişi normal değildir. 10larca çarpık ilişki yaşamış kadının da bir ilki vardır! Kadını tanıdığınızda az ilişki yaşaması hatta bakire olması bunu sürdürmek istediği, masum olduğu veya sizin son kişi olduğunuz anlamına gelmez. Geçen senelerde barda 22 yaşında bakire bir kadınla tanışıp, bir süre fb gibi takılmıştım ama sözde bakireydi. 2 adamla aynı anda çıkabiliyordu, beğendiği erkeğe felaket flörtözdü. Diğer cinsellik yöntemleri konusunda gayet tecrübeliydi. Anlatabildim mi? Tavsiyem “düzgün” kavramını tekrardan gözden geçirmenizdir. Örneğin bu kadında sorunlu-ebeveyn paterni değişmemişti: Anne-Baba aldatma sonucu ayrılmış, kız sevgilisinden sağlam dayak yemiş ve stres sonucu midede ciddi sağlık problemleriyle ameliyat yaşamıştı. (Sarışın, masum görünen bir kızdı. Kadınların görünüşü en büyük afyondur, aldanmayın derim.) Aslında tipik bir rastgele ilişki yaşama paternidir ve başta Kernberg‘ün araştırmalarına göre kişilik bozukluğu olan toksik kadınlarda (narsisistik, borderline, şizoid vs.) görülür. Normal bir birey bunu arzulamaz.

   

  Özgüvensiz Kadın, Beta Erkeğe Denktir

  Böyle çarpık bir düşünceyi dillendiren kadınının problemi az partnere sahip olmasından ötürü çirkin hissedip, bu suçluluğunu size yansıtmaktır. Örneğin normal bir kadın teklif almasına rağmen görmezden gelir. 

  Düşük özgüvenli kadının eşdeğeri beta erkektir. Beta nasıl cinsellik yaşamak için kendini masum gösteriyorsa, özgüvensiz kadın da erkeğin beğenisiyle kendi özgüvenini tazeler. Beğenilme ihtiyacı kadının doğasının aksine hareket etmesinse sebep olur. Kolay cinsellik sağlayan, seçemeyen basit kadın seviyesine düşürür. Oysaki kadının cinsel arzusu düşük testosteron seviyesi sebebiyle yüksek değildir, doğurganlık yetisi yüzünden seçme hakkı ondadır, bu yüzden de güven ve bağlanma daha ön plandadır.

   

  Sen bakire istiyorsan, ben de bakir erkek istiyorum!

  Bu da benzer bir diğer cümledir. Aslında neden söylediğini de bilmiyor, o erkeği bilinçaltında değerli buluyor fakat eşitlik düşüncesiyle kendini bilinçli ya da bilinçsiz ketliyor.

  “Eğer bu yapılanmaya sahip olmasa kendini iyi hissetmek için sizi suçlayabileceği bir şey kalmamış olurdu.

  Erkeğin ve kadının cinselliğinin eşit olduğu safsatası feminizmin en büyük propagandasıdır, ortaya çıkış sebebi ise 19. YY. bastırılmış kadın cinselliğidir. Ben kadının cinselliğini yaşamasına karşı değilim fakat bunu tutarlı yaşamalı ve evrimin ona sunduğu “seçiciliği” doğru değerlendirmelidir. Çok ve başarısız ilişki kadının kötü bir ebeveyn olacağını, sorumsuzluğunu gösterir. Düşen oksitosin hormonuyla bağlanma yeteneğini kaybeder. Oysaki çoğu erkek istese de cinselliğe ulaşamaz. Bu erişiminin sürekli olması onun değerli olduğuna da bir ispattır. (Ayrıntılar için: Bakirelik önemli mi? (Bölüm 2) )

   

  Sizi suçlarken, bilinçaltındaki vahşi mekanizmada şu geçiyor:

  Ben de aynısnı yapmalı, denemeliyim fakat bilincine(duyduğunuz kısım) sizi suçlama olarak yansıtıp, kendini aklıyor. Çünkü böyle bir şey yapmanın da kendi doğasına uygun olmadığını, esas sorunun aşağılık duygusu olduğunu amacının ise özgüvenini tazelemek olduğunu biliyor. Her şeyden öte sosyal baskı sebebiyle sizin rahat yaşamınıza bir özenti duyuyor. Bir şeyi baskılarsanız en şiddetli formlarda çıkar fakat kişi yapsa da tatmin olmaz. Çünkü esas sorun farklı bir yerdedir.

  Ayırt edemdiği şeyse cinsellik yaşamasına gerek olmadığı ve özgüvensizliği bunu anlamasına engel oluyor. Sosyal medyanın, instagramın, tinderın bize sattığı en kötü alışkanlık son 10 senede bu oldu.  “Özgüven = Beğeni”. Bilge olun.

  Sağlıklı bir kadın ne yapardı? Ya çıkarcı kadın doğasında sahip olup, direkt başka adaylara geçer, sizinle ilgilenmez ya da sizinle birlikte olmayı seçer, çünkü vazgeçilmezsinizdir. Bu kadınsa özgüvensiz olduğu için sizi elinizde tutarken başka erkeklere de göz atmak istiyor fakat bunu yapamadığı için de çirkin hissediyor. Tek amacı “tercih edilen” bir kadın olduğunu kendine ispatlamak. Sizin stratejiniz arada kalan bu tip kadınlardan cinsel olarak yararlanmak olmalıdır.

   

  Kadın size arzu duymak zorunda değil!

  Alfa olmak kadının size arzu duymasını gerektirmez. Çünkü arzu duymak genelde bilinçaltındaki fark etmediğiniz sorunlarla etkileşen kişilere duyduğumuz bir çekimdir. Daha önemlisi zaten alfa bir erkeğin bir kadının kendine ilgi duymasına ihtiyacı yoktur ama bu arkadaşın yapılması beta olduğu için kadına ihtiyaç duyuyor, çünkü özel hissetmeye ihtiyacı var. Rollo Tomassi’nin bir makalesinde şöyle bir şey geçer: “Betalar evlendikleri kadının en iyi cinselliği kendileriyle yaşadığını sanır, o kadının bulabildiği en iyi erkek olduğuna inanırlar!”

   

  Az İlişki Erkek Hassasiyetidir

  Az ilişki yaşamış kadın her zaman erkeğin hassasiyetidir, kadın buna hassasiyet gösteriyorsa zihninde bir şeyler ters yüz edilmiş ve çarpık uslamlama yapmasına neden olunmuştur. Anca bu şekilde utandırma taktikleriyle sizi silahsızlandırmaya çalışır. Sizde de feminizmin çarpık algıları varsa bir güzel yersiniz.

  Çok partnere ulaşabilen erkek her yaşam forumunda değerli ve nadirdir!

  Realitede o erkeğin fazla cinsel partnerine ulaşmış olması onu değerli yapar, çünkü doğada ancak değerli erkekler birden fazla kadına ulaşabilir. İnsanlarda ise son dönemde azalan beta ve artan insel patlamasını görüyoruz.

  Kadının temel dürtüsü zaten “alfa siker, beta öder” kısmındaki %20lik alfayı seçmek, o erkeği, güçlü cinsel geçmişi sebebiyle tercih edildiği için seçer. Diğer kadınların o erkeğe arzu duymuş olması, bu kadına açıklayamayacağı kadar çekici gelir. Neden bir kadın tercih edilmeyen bir erkeğe arzu duysun ki? Öyle olsa bütün inseller sevgili bulurdu. Bakire bir kadın bakir bir erkekle birlikte olduğunda orgazm olma şansı sizce nedir?

  Siz de bu soru karşısında “…ama ben öyle değilim, yanlış anladın, kader kurbanıyım” gibi zırvalarsanız, anında beta öder tarafına düşersiniz. Erkek gibi eğlenen ustalık kullanarak: “evet ya ben kirli bir adamım, bir kese çeksene bana eheh” diye pis pis gülebilirsiniz. Buna rağmen diretiyorsa bilin ki “shit test”ten daha büyük bir sorununuz vardır.

  Bana güvenin o çok temiz gördüğünüz kadın 10 sene sonrasını o an görseniz, beladan kurtulmuşum diyeceksiniz. Uzun süreli ilişki yatırımına değmediğini görüp, mutlu olacaksınız.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.6 110 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  70 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Eda
  Ziyaretçi
  Eda
  2020-10-14 8:05 PM

  Hak din islam erkeğe 4 eş helali masalını resmen kendince psikolojik temele dayandırıcam diye baya uğraşmışsın. Yobazlar gibi yobazım de geç! Feminizmi göm uğraşma bu kadar

  Ottoman
  Ziyaretçi
  Ottoman
  2020-12-02 11:46 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Bilgi muhteşem bir sanat karşındaki insanın söylediği şeyin değilde altında yatan sebebi görmek nasılda kandırıyor insanlar kendilerini mükemmel bir yetenek kendini manipüle etmek vicdanını rahatlatmak nasılda hemen islamı devreye atıyor burda bile haset ateşi kavuruyor bu insanın içini biz erkekler derhal gelişmeliyiz sanırım psikanaliz üzerine bir çalışma yapmışsınız analizleriniz çok… Read more »

  Mert
  Ziyaretçi
  Mert
  2021-12-12 4:17 PM
  Reply to  Eda

  Kusura bakma edacım ama alfa erkekler senin içinden öyle bir geçer ki feminizm ne onu unutursun

  Labirentten çıkan adam
  Ziyaretçi
  Labirentten çıkan adam
  2022-11-12 10:23 AM
  Reply to  Eda

  Oha lan islam nereden çıktı.Adam dinsiz imansızın teki.😀😀

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-03-08 4:32 PM
  Reply to  Eda

  yazıyı neren ile anlıyorsun acaba çok merak ettim

  sunandmoon
  Ziyaretçi
  sunandmoon
  2023-05-02 5:47 PM

  katılıyorum ama ben cidden bir erkeği ilişki sayısına göre değerlendirmiyorum. Tüm kadınlarla çıkmış benle de çıksın gibi saçma sapan bi düşünceye sahip değilim diğer kadınların onu seçmesi ne ilgilendirir kendi aklım var bakirveya değil farketmez, çapkınları görüyorum nadir değerli falan değiller davranışları belirler bunu cinsel ilişkisi değil goril değiliz biz… Read more »

  ismail
  Ziyaretçi
  ismail
  2023-05-02 5:58 PM

  Teorik olarak mantıklı ancak her teori her zaman pratikte tutmuyor bu mantığa göre asla fakir çirkin aptal veya bakir erkekler üreyemezdi ama bazı kadınlar onları istemiş gözlerimle bile gördüm insanlar sadece ama sadece içgüdüleeine göre hareket etmez bazen irade ortaya çıkar. Her kadın yüzde yirmi alfa falan aramıyo çapkın birini… Read more »

  ismail
  Ziyaretçi
  ismail
  2023-05-02 6:38 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Stratejim yok abi sadece çok kıskanç bi kızım ve birileriyle paylaşmak istemiyorum sevdiğim insanı bir kere geldim dünyaya bunları mı düşünücem alfa beta mı düşüncem cidden bakir olunca direkt yanlış seçim yapmış mı olacam insanına bağlı değil midir bu suç mu benim böyle istemem çocuğuma babalık yapacak birinin başkalarıyla olmasını… Read more »

  İsmail
  Ziyaretçi
  İsmail
  2023-05-02 7:01 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Başarılı bir erkek en iyisini arasa olmuyor mu abi napacaksın bu devirde 100 çocuğu insanlar tonla ürüyor zaten bir çocuk bile büyük yük o kadar da sperm saçmaya gerek yok en güzel veya iyi kadını seçebilir en iyi erkek seçici olabilir yani nolacak daha az çocuğu olsa zaten nüfus çok… Read more »

  70
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et