İçeriğe geç
Ana Sayfa » soylenen kadin

Söylenen Kadının Anlatmak İstedikleri

  Söylenen Kadının Anlatmak İstedikleri

  Söylenen kadının anlatmak istedikleri her zaman söylemek istedikleri değildir! Erkek ve kadın ilişkilerinin temeli tamamlayıcılıktır, 2 tarafın doğası farklıdır ve bu yüzden uyumsuzluklar çıkar. Bir taraf aktör, diğer taraf reaktör gibi davranır. Bu da erkeğin sorumluluk yükümlülüğü alması demekken, kadınların en iyiyi seçmesi ve o kişinin doğru olduğundan emin olması ve olmaya devam etmek için reaksiyon vermesi demektir. Kadını fazla yönetmeye çalışmak ya da tam tersi performans yükümlülüğünü kaldıramamak ilişkileri bitirir.

  Erkeğin sorumluluk almama şansı yoktur. Erkeğin yaşam amacı budur, içselleştirmesi gerekir.

  Çoğu erkek bunu içselleştiremeyerek öfke krizine girip, kadının da kendi kadar sorumluluk almasını bekliyor. 2 tarafın “eşit” olduğu ve erkeğin kendisinin kadın tarafından anlaşılabileceği yanılgısı oluşuyor. Bunu hem feminizime karşıtı olanlar hem de feminist erkekler yapabiliyor. Çünkü kadın merkezci sistem eşitliği maalesef bu şekilde zihnimize oturuttu ve erkeklere devamlı “duygularınla harket et” öğretisi dayatıldı.

  Uzun İlişkide Sorunlar

  Kadının ilişki içinde mutluluğu yaptığı eylemlere direkt yansır. Mutlu kadın söylenmez. Bir kadının dırdırlanması ilişkiyi doğru yönetemediğinizi gösterir. Böyle davranırlar çünkü doğurganlık zamanları kısıtlıdır ve “seçme yükü” ile karşı karşıyadır. Kadınlar istedikleri gibi düşünebilir fakat erkek her zaman genç ve doğurgan kadını daha çekici bulacaktır ve kadında bunun içten içe farkındadır, güzellik çağındayken elde edebildiğinin en iyisini almaya çalışır, bunu anlamak için de dırdır yaparak seni ölçecektirler. Gerçi günümüzde bu konuda da kadınlara sınırsız zamanları olduğu yanılgısı yerleştirilmektedir. 40 yaşına kadar gerçek aşkı bulacaksın diye kadınlara yalanlar satılmaktadır.

  Özetle senin de zamanın kısıtlı olsaydı, sen de seçen taraf olsaydın, sen de dırdırlanırdın. Oysaki sperm ucuzdur. Her kadın dırdır yaptığında tehlikelidir ama size tehlikelidir.

  Neden ve Ne Zaman Tehlikelidir?

  Söylenen kadının anlatmak istedikleri çeşitli sebeplere bağlı olabilir. Örneğin beklentisi karşılanmamıştır, ilişki gidişatı bozulmuştur çünkü erkek sorumluluk yükünü alamamıştır. Zaman zaman sizi zorlar ki kendinize gelin. Kendi “fark etmese de” sizin doğru kişi olup olmadığını anlamaya çalışır. Bakalım bu adam benim onu gördüğüm kişi mi yoksa rol mü yapıyor ya da bu adam zamanla gücünü yitirmiş olabilir mi? Yeteri kadar erkek mi? Daha iyisini bulabilir miyim? diye sorar çünkü bir kadının en büyük korkusu alfa olarak gördüğü bir erkeğin beta çıkmasıdır. Kandırılmaktır.

  Bazen de sadece sizi yoklar. Saçma bir konuda kavga çıkartır. Esas derdi sorunun kendisi değil, sizin yaklaşımınızdır. Örneğin sorunu çözüyor musunuz, büyütüyor musunuz? Onun siniriyle sakin şekilde savaşabiliyor musunuz? Bunları bilinçsiz şekilde ölçer. Siz kadına aynı duygusallıkla cevap verirseniz kadının reaktif duygularını açığa çıkartarak daha tehlikeli hale getirirsiniz. Eşitlikçi bir düşünceyle aynı seviyede tepki gösterirseniz, sinirinize hakim olamazsanız kaybedersiniz.

  Algılayamadığınız kavgalarda hep bunu aklınıza getirin: “Sinirlenmemeliyim, benden kavga etmemi değil, onu yatıştırmamı bekliyor.” 

  Beklenti tartışmak değil, yatıştırmak olmalıdır

  Onun bilinçaltındaki beklentisi üstün, bir baba gibi onu rahatlatacak bir erkektir. Kavga eden, saçmalama diye bağıran, onun daha reaktif bir tavır göstermesine neden olacak erkek değildir. Böyle zamanlarda ona olayın aslında büyük bir şey olmadığını hatırlatmanız gerekir. İlişkide sınırı erkek çizer. Rollo’nun da hep dediği gibi onu küçük, yaramaz bir kız çocuğu gibi görmelisiniz. Hata yaparsa kızmalı, dırdırlanırsa yatıştırmalısınız. Baba bana bunu al diye ağlayan bir çocuğa babası ne yaparsa öyle davranmalısınız. Yapacak bir şey yok, kadın iç-güdüleri böyle çalışıyor.

  Kadınların genellikle davranışları düşünceleriyle örtüşmez, çünkü duygularıyla karar verirler. Size dırdırlanmaları demek hissettiklerine bir neden aramaları demektir. Ona iyi ya da kötü sebepler vermek sizin elinizdedir.

  Önceden de bahsettiğimiz gibi insanlar içgüdü-neden-duygu paternine göre karar verir, özellikle erkeklerin yapı itibariyle daha rasyonel olduğu bilinir. İşin içine duygular girdiğinde erkek mantığını, kadınsa duygularını ön plana çıkartır ve buna nedenler bulur.

  Dırdır(söylenme) burada devreye girer. Kadın önce hisseder, neden kötü hissettiğini anlamak için buna bir neden bulur. Bu durumu bilimle uğraşırken daha az yaşar çünkü duygularını tetikleyecek bir şey yoktur, kadın da bilimle uğraşırken rasyoneldir fakat işin içine duygular girince, yani kadının bir şey hissetmesini sağlarsanız işler değişir. Kadın, erkeğe oranla o kadar güçlü hisseder ki bunu nedenlerle bağlamaya çalışır. Burada obje erkektir(eşi veya sevgilisi) ve onu zorlamaya başlar.

  Burada temel amaç kendini rahatltmak ve duygularına bir anlam bulmaktır. O yüzden kadınların hep şöyle dediğini duyarsanız:

  “Konuşarak çözelim, duygularını anlat bana”.

  Erkekse anlamlandıramaz, çünkü mantığı devrededir, net bir durum vardır. bunun üstüne düşünmez, ayrıntılarla uğraşmaz. Dr. Herb Goldberg (Aşk-İlişkiler-Kadın) kitabında güzel bir şeyden bahseder. Kadınlar erkeklerden devamlı duygularını söylemesini bekler fakat duymak istedikleri aslında erkeklerin söylemeye çalıştıkları değildir. Çünkü kadın kolay neden bulabileceği cümleleri, özetle kendi istediklerini duymayı bekler.

  İlişki içinde ve dışında dırdır farklı anlamlara gelir

  İlişki öncesi dırdır sizin nasıl bir erkek olduğunuzu anlamakken içinde bir çeşit uyarıdır ya da anlaşmanın hatırlatılmasıdır. İlişki öncesinde flörtleşilir, kadın sizi sıkıştıracak basit sorular sorar, bunlardan geçerseniz ilişki sürer. Bence en basiti budur. Mesela kaç kadınla birlikte olduğunu sorması durumunda cevap verilmeyeceği ya da abartılarak “amused mastery” (eğlenen ustalık) cevap verileceği kırmızı hap pratiklerine sahip erkeklerin bildiği bir konudur. Cevap verilmez çünkü kadının ne hissedeceğini bilemezsin. Sana verdiği değere göre “az bulursa” seçilmediğini düşünür. “Çok bulursa” bu adama güven olmaz diye düşünür. Onu eğlendirecek abartı bir cevap verilir. Şüphede kalması daha iyidir ama esas mesele ilişki içindekilerdir. Çünkü duygusal yıkıma neden olur.

  Erkek-kadın ilişkilerinde kadın hep daha realist, erkekse idealist olandır. Yani erkek için ilişki her durumda sürer çünkü birbirimize anılarla ve duygularla bağlıyız diye düşünür. Oysaki kadın için ortada gizli 3 puntoyla yazılarak imzalanmış bir protokol bulunur. Buna göre erkek sorumluluk alması gereken, enerji sarf eden, fayda sağlayan taraf olmalıdır. Bunu beceremezse anlaşma bozulur.

  Söylenen kadının anlatmak istedikleri bir şeylerin kötüye gittiğidir ve siz bu anlaşmayı hatırlatır. Artık söylenmelerin aşırı şekilde sıklaştıysa bu şu anlama gelir: kadının kendini sizinle aynı seviyede görmüş ve size başkaldırmıştır. Bir kadın sizinle söylenmelerle rekabete başladıysa bu çok büyük bir sorundur. İlişkinizin 3 vakitte biteceği ortadadır ve üzücü tarafı o saatten sonra bunu değiştirmek zordur. 

  Daha kötüsü erkeğin dırdırlanmasıdır. Pasif agresif tavırla benzer dönüş yapmanzı kadınla eşit olduğunuz sinyalini gönderir. Bir ilişkide 2 kadın olmaz.

  Yaşadığım Bir Örnek

  Öğrenciyken başıma gelmişti. Bir teklif almıştım ama çok parlak değildi. Kız arkadaşıma anlattım, böyle bir teklif aldım ama biraz daha beklemem daha iyi olur dedim, normalde mantıklı düşünen o kadın bir anda çıldırdı. İş bulmuşum da beğenmiyor muşum, ben nasıl bir insanmışım vs. biraz konuşunca çözüldü. Sen beni sevmiyorsun, eğer benimle olmak isteseydin kötü de olsa o işe girip evlenmek için adım atardın vs. demişti.

  O dönemler bu konuları bilmediğim için süreci doğru yönetememiştim. Bir erkek olarak; daha mantıklı başka opsiyonlar olabileceğini anlatırken, o böyle “hissetmedi.” Evrimsel bir dürtüyle onu sevmediğim, belki de uygun bir aday olmadığım şeklinde kendini inandırdı. Dikkat edin “hissetme” ve “inanma” diyorum çünkü kadınların solipsist doğası tehlikelerden korumak için kendini inandırma üzerine kuruludur. Bu yüzden nedensellikten önce duygusal olarak düşünürler ve bunu nedenlerle temellendirirler. Eminim ki okulunu bitiremedi diye ya da iş bulamadı için kız arkadaşından ayrılan birçok erkek olmuştur.

  Özetle erkek ve kadın doğasının farkını anlar, performans yükümlülüğünü alır, kadına davranmanız gerektiği gibi davranırsanız ilişkileriniz uzun sürecektir.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 124 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  59 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Anonim
  Ziyaretçi
  Anonim
  2023-01-10 12:52 AM

  Kendinizle ilgili verdiğiniz örnekte bugün ne yapardınız hocam? Çok merak ettim, saygılar…

  Anonim
  Ziyaretçi
  Anonim
  2023-01-10 10:24 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Bence de doğrusu bu olurdu sanırım. Bir de hocam attığım sanal görüşme mailine bakarsanız çok sevinirim.

  Mona
  Ziyaretçi
  Mona
  2023-03-02 11:37 AM

  merhaba hocam benim 5 yıllık ilişkim vardı baya ayrı kaldık geldi özür diledi yalvardı yeminler etti sözler verdi düzeleceğim diye hatta anneme kadar geldi konuşmak için her neyse düzelmiştir dedik instagramı vardı herkesi eklemişti onu kapattım dedi 1 1.5 ay çok güzel geçti her şey sonra ben soğuk davrandım işin… Read more »

  Mona
  Ziyaretçi
  Mona
  2023-03-02 6:51 PM
  Reply to  Karanlikruya

  evet 22 yaşındayız ikimizde zaten çok yalan attığını bu ayrılmada anladım ben emek verdim diye bitirmek istemedim 15 yaşından beri tanıyorum kendisini ama bana anneme kötü konuştu ayrıldığımızda neymiş biz bir şeye izin vermezmişiz bencil nankör dedi bende üstelemedim direkt bitirdim ama insan ister istemez kötü oluyor

  Mona
  Ziyaretçi
  Mona
  2023-03-02 8:10 PM
  Reply to  Karanlikruya

  hocam bide neden tek kadına bağımlı hissediyorsun demişsiniz işin açığı sanki bunun gibisini bulamam gibi geliyor ve çok alıştım aşırı şekilde başka ilişkiye başlamak canım istemiyor ayrıca sanki benden ayrıldıktan sonra biri yazacak veya konuşacak onu elde edecek diye korkuyorum buna oneitis diyorlar farkındayım ama nasıl atlatırım bunu bir türlü… Read more »

  Urtm
  Ziyaretçi
  Urtm
  2023-03-22 2:41 AM

  Shit test farkedildiğinde nasıl davranılmalıdır? Nasıl karşılık verilmelidir

  Urtm
  Ziyaretçi
  Urtm
  2023-03-22 10:39 PM

  Hocam çok fazla shit test atmaya başladı ve kız artık niyetimin farklı olduğunu düşünmeye başladı ve dedi ki artık hiç bir buluşmana gelmeyeceğim çıkarılacak sonuç nedir

  59
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et