İçeriğe geç
Ana Sayfa » Erkekler Neden Maskülen Olmakta Zorlanırken, Kadınlar Feminen Olmakta Zorlanmaz?

Erkekler Neden Maskülen Olmakta Zorlanırken, Kadınlar Feminen Olmakta Zorlanmaz?

  Erkekler Neden Maskülen Olmakta Zorlanırken, Kadınlar Feminen Olmakta Zorlanmaz?

  Youtube’da Rich Cooper’ın şöyle bir podcastine denk gelip, ilhamla bununla ilgili yazı yazmaya karar verdim. Kadınlar doğaları sebebiyle kolayca feminen olabilirken erkeklerin maskülen olmakta zorlandığını görüyoruz.

  Bunun çeşitli sebepleri var. En temelde ise maskülenliğin kadın merkezci toplum mühendislerinin çabasıyla son 50-70 senede değersiz olarak gösterilmesi yatıyor. “Maskülen” olmanın zor olması, çaba gerektirmesi de bir diğer problem.

  Örneğin bir kadının feminen olması için; anlayışlı olması, rejimine dikkat ederek buna uygun bir fiziğe sahip olması yeterlidir. Gerisini hipergamik doğası halleder. Seçmeye odaklanır ve seçer. Oysaki maskülenlik “başarmayı” ve “emeği” gerektirir. Fiziksel ve zihinsel olarak buna uyum sağlamayı gerektirir. Yani yerinizde oturarak, iyi biri olarak ya da patetes cipsi yiyerek maskülen olamazsınız. En başta yediğiniz cipslerin içindeki makroların ortaya çıkarttığı radikaller testosteron oranınızı düşünerek rekabetciliğinize sekte vurur ve maskülenliğinizi azaltır. 

  Erkek maskülenliğe ulaşması için spor yapması, kendi zihin setini geliştirerek “erkek olmayı” yapılandırması gerekir. Maskülen olmak emek gerektirirken, feminen olmak gerektirmez ve bu yüzden son 50-70 senedir feminen tavır doğal ve olması gereken bir tavırmış gibi erkeklere de satılır.

  Çaba sarf etmeden, doğal olarak gösterebileceğiniz bir uyum durumu olan feminenlik varken, maskülen olmanızın gereksiz olduğu düşüncesi “bilinçaltınıza” yıllardır mesaj olarak gönderiliyor.

  Bazı erkeklerin feminen tavır işine gelir

  Emek harcamadan edinebileceği bir şeyi herkes ister. Eşitlik adına kadınların kendine arzu duyacağı yalanını yiyen erkek böylece evrimde seçilmeyen basamağa dönüşür, üstüne de neden seçilmedim diye ağlar, durur. Büyüyen insel tehlikesi bunun en önemli karşılığı diyebiliriz.

  Alfred Adler maskülen tavrı, başarmak, yerine getirmek, dışa dönüklük, hırs, üstesinden gelmek olarak tanımlarken, feminen tavır “uyum” olarak açıklamıştır. Kadınlar zor koşullara bile “içgüdü-duygu-neden” 3lemesi ve solipsist doğaları sayesinde uyum sağlar. Erkekse zorlanır, neden bulamadığı bir konuda bir şey hissetmesi zordur. Bu yüzden kadın kendini kandırabilirken, erkek bunu daha zor yapar. Örneğin kadınların feminen doğası bir erkekten daha üst seviye bir erkeğe geçerek kendini kurtarabilir oysaki erkek bu konuda kısıtlıdır, kendi bir şeyi başaramazsa yani “maskülen” tavıra bürünemezse kaybeder, erkekliğini kullanarak zengin bir kadını elde edemez, tabii ki jigolo değilse ki bunun için bile çok iyi bir maskülen tip ve hatta statü gereklidir. Hiçbir kadın kendine güvenmeyen, yıkık bir erkekle zaman kaybetmez. Erkeğin elde edeceği ise cinsel değerini kaybetmiş 45+ yaş üstündeki kadın olacaktır. Oysaki genç ve akıllı bir kadın feminenliğiyle herhangi bir erkeği kolaylıkla elde edebilir.

  Cinsiyetsizleştirme Politikası ve Eşitlik

  3. Feminist dalgaya göre feminenleştirilme politikası(ekşi-sözlük yazım) altında cinsiyetsizleştirilen erkek ve kadınlar bu yüzden birbirine daha az tutku duymaya başladı. Öğretilen kadın-erkek eşitliğinin faturası yine erkeklere çıktı. Çünkü kadınlar hiçbir durumda sorumluluk almayı tercih etmeyecektir. Feminizmin yaptığı en büyük kötülüklerden biri eşitlik konularının ilişkileri de yansıtılmasıdır. İnsanlar yargı-eğitim-iş bulma fırsatı konusunda eşit olmalıdır. İnsan haklarının gereği budur fakat ilişkilerin doğasına baktığınzda sadece insanlarda değil, bütün türlerde dişinin daha iyi erkeği seçtiğini görürsünüz. Tavus kuşu dişileri daha güzel tüylü erkekleri, balıklar, daha renkli erkekleri, dişi maymunlar statüsü yüksek lider erkeği seçer. Türlerde seçtiğim eş benimle eşit olmalıdır algısı yoktur, tam tersi benden üstün olmalıdır algısı vardır. Aksi halde evrim ilerlemez ki dişiler burada esas seçicilerdir. İnsellerin yaptığı gibi eşitliği mutlak gerçek sanıp, bunun üstüne o kadın neden benimle değil diye düşünmeniz tam bir aptallıktır. Çünkü hiçbir kadın ilişkide arzu hissetmek için eşitlik aramaz (ref).

  Kadınlar kaliteli erkek bulmakta zorlanıyor. Önceki yazımda bahsettiğim gibi bazıları feminenleşmek yerine maskülen karakter özellikleri kazanıyor ve “ben de erkek gibi yaparım” mottosuyla kendi doğalarına aykırı hareket ediyorlar. Feminizim’i tartışırken bir grubun feminist fakat feminen düşüncelerle bu radikal feministlere karşı çıktığından bahsetmiştik.

  Kaybolan Maskülenlik

  Erkekler maskülenliği kaybetti çünkü eskisi gibi hayatta kalmak için güçlü olmak ya da çalışmak zorunda değiller. Bu kaybın sonuçlarını anlamaları için belki 30 yaşını geçmeleri gerekiyor. Kadın merkezci toplum mühendisliği, kadınların öncelikli olduğu düşüncesi, erkeklerin kadınları elde etmek için feminen tavırlara girmesi gerekliliğinin öğretilmesi; kadınların da erkeklere duyduğu arzuyu maalesef azalttı.

  Örneğin 2020 istatistiklerine göre kadınlar sebebiyle oluşan %78’e dayanan boşanma oranları bize 2 çıktı sağlıyor.

  1. Kadınlar düşük maskülenliğe sahip erkekleri kolay boşuyorlar.
  2. Yasalara göre çocuklar bu tek annelere veriliyor ve çoğu erkek çocuk feminen bir kültürde yetişerek yine “kadın merkezci feminen yapılanmaya” hizmet ediyor.

  Aslında bitmek bilmeyen bir döngüde daha feminen ve daha inselliğe yatkın bir nesil yetişmiş oluyor.

  Özetle insan evrimini negatif etkileyen süreçlerden biri olan erkeklik kavramı her gün biraz daha zehirleniyor. Kendi açımdan her şeyin bir yerde dengeye oturacağını düşünüyorum. 

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.7 166 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  49 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  acemineilstrauss
  Ziyaretçi
  acemineilstrauss
  2020-11-10 12:30 AM

  Karanlikruya hocam, bakirelik hakkında bir yazı yazmayı planlıyor musunuz hiç? Ya da bu konuda ne düşünüyorsunuz? bakirelikonemlimi.com ‘daki arkadaşımız gibi bu Ortadoğulu düşüncelerimden, takıntılarımdan bir türlü kurtulamıyorum. Biliyorum modern dünyada bu takıntı çok saçma ama ilklerin ayrı bir özelliği, önemi yok mudur? Bir kız ülkemizde kızlığını bozduracak kadar sevmişse bir… Read more »

  Mahmut Abi
  Ziyaretçi
  2020-11-11 5:28 AM

  Bir kız ülkemizde kızlığını bozduracak kadar sevmişse hep alfa dul olmaz mı? Çoğu olmaz zira her şeyden önce bekaret bir toplum ve erkek kavramı. Kadınlarda içgüdüsel veya psikolojik temelleri yok. Erkekte var bu da çocuğunun kendonden olduğuna emin olma isteği. Kadında bekaret kavramı kavra kültürden ya da bakire olmamanın sonuçlarından.… Read more »

  acemineilstrauss
  Ziyaretçi
  acemineilstrauss
  2020-11-11 9:14 PM
  Reply to  Mahmut Abi

  Hocam o açıdan değil ya, bu ülkemizde namus vs. kültürünün küçüklüğümüzden beri bizi etkilediğinden, evleneceğimiz partneri sahiplenmemizden kolay kurtulamıyoruz bence bu takıntıdan. Düşünün mesela sizin şu an sevdiğiniz kız eski ilişkisinde hor görülmüş hep ezilmiş aldatılmış kullanılmış sonra da terk edilmiş diyelim. Böyle bir kızla evlilik düşünür müsünüz? Ben düşünemiyorum.… Read more »

  acemineilstrauss
  Ziyaretçi
  acemineilstrauss
  2020-11-11 9:28 PM
  Reply to  Mahmut Abi

  ..tam olarak ona ait olmamıştır kendini ezdirmemiştir bence. Biraz Oneities düşünce yapısı olabilir düşüncelerim ama kimsenin ruh eşi olduğunu vs. düşünmüyorum evrimsel psikoloji alanında bi kaç bişey okudum ben de. Yoksa mesele karşılaştırması değil kesinlikle, sebep türk kültüründeki sahiplenme. Sizin düşündüğünüz gibi düşününce erkeğin evlenme amacı sadece çocuk için olmalı.… Read more »

  acemineilstrauss
  Ziyaretçi
  acemineilstrauss
  2020-11-13 4:19 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam dediğiniz gibi konu çok uzadı. Ben düşüncemi şöyle özetleyeyim en son olarak; şu an toplumda evliliğe layık karakterli güzel zeki bakire kızlar da var, evliliğe layık karakterli güzel zeki bakire olmayan kızlar da var. Ben diğer her özelliği aynı biri bakire biri bakire olmayan 2 kızla karşılaşsam bakire olanını… Read more »

  Kaptan
  Ziyaretçi
  Kaptan
  2020-11-14 10:56 PM

  Bakire kadın temizdir bakire olmayan seks yapmış kadın kirlidir algısı saçma ve yanlış, bekaretini kaybetmemek için anal seks yapan kadınlar şehir efsanesi değil sonuçta, bekarete bakmak gereksiz bakılması gereken kriterler kadın alfa dul mu, kucaktan kucağa bir hayat mı yaşamış, kişilik bozukluğu var mı, kırmızı alarmlı davranışları var mı yok… Read more »

  emre
  Ziyaretçi
  emre
  2022-08-20 2:48 PM

  Dostum merhaba. Bu eski takıntılı kafa yüzünden günlerce uyuamadığım günleri hatırlıyorum. Bu düşünce den dolayı kadınalrı hep yargılar ve onlara orospu gözüyle bakardım. Dini görüşün beni ilgilendirmez ve de saygı duyarım. Yalnız müslüman toplumu bize dini değerleri kadının bakire bozukluğu çok kötü bir şey gibi gösteriliyor. Kadının bakir olmaması san… Read more »

  Atilla
  Ziyaretçi
  Atilla
  2022-05-02 9:32 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Telegonia olayında ne gibi durumlar söz konusu başkasını çocuğunamı bakıcaz şimdi

  Atilla
  Ziyaretçi
  Atilla
  2022-05-03 12:35 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Telegoniayı açıklarmısın biraz biz şimdi başka erkeklerin genetiğinemi bakıcaz sivri sineklerde varmış insanlardada olduğunu belirten var bir açıklık getirirmisin

  Atilla
  Ziyaretçi
  Atilla
  2022-05-03 1:21 AM
  Reply to  Karanlikruya

  öncelikle teşekkür ediyorum ilgilendiğin için kusura bakma sabahtan akşama kadar araştırıyorum sevgilim var evlenmeyi düşünüyoruz ve bakire değil ama şimdi eğer çocuk yaparsak çocuk ilk sevgilisinemi benzeyecek kusura bakma ikide bir yazıyorum ilgin için minnettarım

  Conq
  Ziyaretçi
  Conq
  2021-02-16 4:29 PM

  Bu konuda bir sorum olacak. Erkekler doğuştan maskülen canlılardır sanırım.(istisna durumlar dışında). Erkeklere yüz binlerce yılda gelen genetik bir miras bu. Peki sorum şu: “Yüz binlerce yılda gelen genetik miras nasıl oluyor da 15-20 yılda yapılan beyin yıkanmasıyla neredeyse silinecek hale geliyor veya pasif kalıyor? Bu kadar uzun zamandan gelen… Read more »

  alper
  Ziyaretçi
  alper
  2021-03-18 2:34 AM

  Hocam emekle ilgili sorunum sistemle alakalı.Yani yetenekle alakalı bişey için emek ararım.Aynı zamanda bir gözlem yaparken de yeteneklinin hakkını teslim ederim fakat içinde bulunduğumuz sistem bizi içine girdikçe daha çok köle ediyo.Komunist falan değilim sadece vahşi kapitalizm karşıtıyım ki o da aslında kapitalizmin bir sorunu sonuçta.Fakat çözümü gene kapitalizmin içinde… Read more »

  alper
  Ziyaretçi
  alper
  2021-03-18 2:37 AM

  + pays noktasından pek farkı da olmuyo.Bana kalırsa evinde oturup patates cipsi yiyen ve bu çarka girmeyen kişi sisteme maskulenlik uğruna yapılmış pozitif bir pasif eylem niyetinde.Tabi bu ekonomik noktada.Yoksa kendini düşünsel anlamda geliştirmek yerine patates cipsi yiyosa durum farklı tabi…

  james
  Ziyaretçi
  james
  2022-10-14 11:59 PM

  Selam, çevremde tanıdığım gerçekten yakışıklı ve gayet güzel gitar çalan bir yakınım var fakat kendisi oldukça feminen bir zihin yapısına sahip kırılgan birisi. Utangaç olduğu için bu yeteneğini sergileyemiyor bile.Buna benzer bir çok tanıdığım var, spor salonunda emek vermiş kaslı vücudu var bir başkası zengin ve çok kültürlü fakat sırf… Read more »

  49
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et