İçeriğe geç
Ana Sayfa » Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

  Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

  Öncelikle yazının podcast versiyonunu şuradan dinleyebilirsiniz. Altta daha ayrıntılı anlatmaya çalıştım.

  Çoğu erkek kadınların uydu erkekler tarafından kandırıldığını ya da kullanıldığını sanıyor. Oysaki tam tersi geçerli. Atladıkları konu bu esnada kadının maddi ve manevi olarak destek alması ve onun toparlanmasında yardımcı olmalarıdır.

  Kadın doğasını doğru anlamak gerekir. Evrim boyunca kadınlar fiziksel olarak zayıftı, bu da onların psikolojik ve duygusal açıdan kurnaz olmalarını sağladı. Taht kavgalarına bakın mutlaka entrika çeviren bir dişi vardır. Benzer şekilde utandırma taktikleri de kendilerini iyi hissetmek, sizden yaralamak için kullandıkları bir diğer metottur.

  Kendinizi kadın yerine koyun. Size durduk yere aşırı iyimser şekilde yardım eden biri var. 2 yüzlü olduğu da gayet açık, ne yapardınız? Örneğin size her türlü yatırımı yapıyor, dertlerinizi dinliyor ve yatıştırıyor? Maddi, manevi destekte bulunuyor. Üstelik cinsellik de talep etmiyor! Benim için cinsellik 2. sırada diyor. Umarım gelmek istediğim noktayı anlamışsınızdır. Kadınlar aptal değildir. Özellikle böyle içten pazarlıklı birinin kokusunu hemen alır. Alfa ve betayı kolaylıkla ayırt ederler. Etmek de zorundadır! Çünkü en büyük evrimsel korkuları “alfa sandığı bir erkeğin beta çıkması” ve değerli olan doğurganlık zamanından yemesidir. Özellikle 30larına yaklaştıysa bunun telafisi olmayacağını içgüdüsel olarak bilir. Bu yüzden uydu erkekleri kendi amacı doğrultusunda kullanır fakat onlara fırsat vermez. Arzu duyduğu alfa erkeği bulana kadar uyduları oyalar.

  Tabii arada kadın da hata yapabilir ama bu, düşük bir ihtimaldir.

  Sorun kadında değil, erkekte!

  Uydu erkek, bir diğer adıyla efendi erkekler; “No More Mr Nice Guy”’ın yazarı Dr. Robert Glover’a göre içten pazarlıklıdır. Bu kişiler bir çeşit gizli anlaşma yapmaya çalışır. Örneğin bir iyilik yapar ve sizden de bu anlaşmaya uyarak karşılık vermenizi bekler. Uydu olan efendi erkekler de kadına yardım eder ve cinsellik talep eder. Buna hakkı olduğunu düşünür. Oysaki cinsel açıdan bir eşitsizlik olduğunun farkında değillerdir.

  Sosyolojik literatürde bile aynı görüş mevcuttur. Sosyolojide işlevselci akımdan gelen Talcott Parsons insanlar arasında uyumdan bahsederdi. Her insan benzer statüde olan diğer insanlardan kendi hamlesine karşı uyumlu bir davranışı beklediğini söylerdi. Yani bu durum bir yerde toplumsal bir algıdır ama kaçan şudur: Bu insanlar arasındaki alış-veriş iş düzeyindedir. Kadın-erkek ilişkileri ise duygusallık üzerine kuruludur ve eşitlikçi değildir.

  Yine sosyolog Veblen özellikle sosyo-ekonomik sinyallemenin öneminden bahseder ve bunu Gösteriş Toplumu olarak isimlendirirdi. Geçmişe baktığımızda kadınların statüden ve özellikle gösterişten etkilendiğini görürüz fakat günümüzde bir fark var:

  Erkeğin ve kadının stratejileri farklıdır, erkek fırsatçı, kadın çıkarcı davranır. Erkek spermlerini yaymak için kadını kullanmaya çalışırken, kadın da o erkeği “sağlayıcılık” yönünden kullanmaya çalışır fakat günümüzde erkeğin stratejilerinde bir çeşit deformasyon oluşmuş durumda.

  Geçmişteki Betalara Şimdi Ne Oldu?

  20 yüzyıl boyunca erkekler öncelikle parayla sonrasında ise statüyle kadınları etkilemekteydi, toplum algısı bu yöndeydi. Cinsel devrim sonrasında ise yeni düzende kadınların stratejisine uygun hale getirilerek iğdiş edildik. Çünkü kadınlar artık sağlayıcılıktan öte arzuyu ön plana aldılar.

  Erkekler cinsel stratejilerine ulaşmak için yine sağlayıcı oldu fakat kadınlara kadın gibi yaklaşarak, feminen düzenin onlara empoze ettiği şekilde “onların duygularını anla, dinle, duygularını ifade et” şeklinde yaklaşmaya başladı ve feminenleşti.

  Baktığımızda bu durum aynı mürekkep balığının cinsel stratejisine benzemektedir. Onlar da dişilere dişi gibi yaklaşır ve dişinin en savunmanız anında yavşarlar. Yani dişiye dişi gibi görünerek (onu anlıyor gibi yaparak) onu elde etmeye çalışırlar.

  Geçmişteki strateji de yine sağlayıcı olmaktı(bunun sebeplerini şurada açıklamıştık) fakat en büyük fark erkeklerin “maskülen” sorumluluğu da alıyor olmasaydı. Örneğin erkek ağlamaz, erkek aile reisidir, erkek güçlüdür, erkek ailesine bakmalıdır, erkek dediğin iş hayatına çabuk girerek para ve statü sahibi olur düşüncesi hakimdi. Günümüzde ise feminen düzenle bunun yıkılması geçmişteki maskülen sağlayıcıları, Rollo’nun deyimiyle AFC’e, yani kabaca aptal-beta-maymuna çevirdi.

  Sonuçta kadınlar için zararlı değilsiniz. Kadınlara kadın gibi yaklaşıp, onların istediğini yaparak arzuyla pazarlık eder durumdasınız ve kadın evrimsel kökenleri sebebiyle bunu anlayarak sizi kullanmaktan gayet mutlu. Bunun sonunda zararlı çıkacak, enerjisini harcayacak tek bir taraf var, o da sizsiniz!

  (Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 24 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  48 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Asdf
  Ziyaretçi
  Asdf
  2022-12-18 12:28 AM

  Aydınlanma döneminden sonra en çok koyanda bu durumun farkındalığı oluyor. Gerçek bir ilişkide olduğunu zannedip kullanılmış olmak. Eski ilişkilerimi düşünüyorum cinsellik falanda oluyordu ama ayrılan kızın pat diye erkek arkadaş bulması sen ne oluyor derken hiç hayatınıza girmemiş gibi davranması, sosyal medyada size gösterilmeyen ilginin başkasına gösterilmesi üst düzey aşağılayıcı

  48
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et