İçeriğe geç
Ana Sayfa » Çirkin Erkek Olmak vs Çirkin Kadın Olmak

Çirkin Erkek Olmak vs Çirkin Kadın Olmak

  Çirkin Erkek Olmak vs Çirkin Kadın Olmak

  Erkekler Üstüne

  Çirkin erkek dezavantaj olsa da tek başına düşünüldüğü kadar kötü değildir. Çünkü erkek kendine yaptıklarıyla değer katabilir. Yani tipinizden önce kariyeriniz, sosyal statünüz, karizmanız, duruşunuz, kararlılığınız daha önemlidir. Evrimsel bakış açısında insanların beyin boyutlarının 3 katına çıktığını ve IQlarının devamlı arttığını görüyoruz, demek ki cinsel seçilimde tek önemli olan konu dış görünüş değildir. Primatlardan günümüz insanına evrimsel cinsel seçilim daha çok erkeklerin kur yapma yeteneklerine bağlı olarak gelişmiştir. Bu sebeple sanat, müzik, bilim devamlı gelişme göstermiş ve bu gelişmelere sebep olan dişiler de bundan yararlanarak ve zeki erkekler tarafından tercih edilerek zekileşmiştir. Günümüzde erkek ve kadın iqları birbirine yakındır [Geoffrey Miller – Mating Mind].

  Gelişim evrene karşı başkaldırmaktır.

  Kötü bir ilişkiden sonra hep şunu düşünürüz. Bu kitabı okusam veya buraya gitsem veya ağırlık kaldırcağım da ne fark edecek? Bir anda 40 cm bicepslere mi sahip olacağım? Bir anda dostoyevski gibi mi düşüneceğim? Bir anda şair mi olacağım? Beyniniz sizi devamlı olarak güvenli bölgede tutar, boşver “çalışsan da istediğin kadar gelişemezsin, götünü devir uyu” der.

  Örneğin ayda bir adetten 6 kitap okudunuz. spor yaptınız, farklı bir şehir/ülke gördünüz diyelim. Hala aynı insan olduğunuzu iddia edebilir misiniz? Hayata bakışınızı siz fark etmeseniz de olumlu yönde değişecektir. Fizyolojik olarak yağ oranınız %3-5 azaldı ve en kötü ihtimal 1 kg kas kütlesi kazandınız. Bir vücut geliştirici gibi kaslara hala sahip değilsiniz fakat ince noktayı atlamayın: “Öncekine göre 1 kg fazla kasınız var aynı insan değilsiniz.” işte bu gelişimdir, işte bu başkaldırıdır.

  Kadınlar Üstüne

  Kadına baktığımızda ise en büyük sermayesi güzelliğidir. Bu yüzden çirkin bir kadın çirkin bir erkeğe göre dezavantajlıdır. kendine yatırım yapmak, daha güzel görünmek zorundadır. Tabii her çağda en çirkin kadının bile talibi olduğunu hatırlatırım.

  Şöyle de açıklayabiliriz: 3/10luk bir kadın bile bir erkeğe ulaşırken 3/10luk bir erkek hayatını yalnız geçirebilir. Çünkü kadınlar doğurgandır ve bu yetileri onları daha değerli yapar. Zamanında 17 kadına bir erkeğin düştüğünü gördümüz genetik çalışmalar mevcut. Diğer erkeklere ne oldu sizce? [Referans]

  Milyon dolarlık kozmetik sektörü kadınlar sebebiyle döner. Alttaki çalışmaya göre amerika’da 453 internet sayfası ve 4239 resim taranmış ve %94.1’inin kadınlar üstüne olduğu gözlemlenmiş. [Sinno et al. 2016] yine burada erkek ve kadınların plastik cerrahi dağılımlarını görebilirsiniz: [Referans2]

  Korkunç bir detaydan daha bahsedeyim: Youtube’un toplam kadın izleyici sayısı erkek izleyici sayısından az iken ve bu kişiler bilim-tarih-sanat gibi alanlar %20-40 arasında ilgi gösterirken en çok hit yapan kanalların makyaj ve kozmetik olduğunu ve kadınlar tarafından ziyeret edildiğini biliyor muydunuz? Bu istatistiki bilgi bile güzelliğin kadınlar için ne kadar önemli olduğunu gösteren bir veridir.

  Tabii ki kadın da sadece güzelliği yüzünden tercih edilmiyor. Evrim bu şekilde ilerleseydi, günümüzdeki kadınların bir çoğunun iq’su erkeklere oranla çok düşük olurdu, oysaki erkek-kadın iqları arasında fark yok denecek kadar azdır. Bu da zeki erkeklerin evrim süresince kendisini anlayabilecek kapasitedeki kadınlara kur yaptığını gösterir ki bu böyledir. Karşı tarafın sizi anlayabilmesi için size yakın bir iq’a sahip olması şarttır. Bu sebeple erkekler uzun ilişki yatırımlarında gerekirse güzellikten bir miktar fre vererek daha zeki kadınları seçmektedir.

  Sonuç olarak

  Kadınlar belki reddeder belki kabul eder ama kendileri için içten içe güzelliğin eğitimden, paradan, statüden daha önemli bir parametre olduğunu bilirler. Şu kaynakta da erkeklerin güzelliğe ve fiziksel özelliklere daha fazla dikkat ettikleri belirtilmiştir [Ref: buss & kenrick (1998) ve fletcher (2002)]

  Özetlersek erkekler kendilerine değer katmak için statülerini, entelektüel seviyelerini, maddi kaynaklarını arttırmalı, kadınlarsa güzelliklerine yatırım yapmalıdır fakat zekanın da önemli olduğunu bilmelidir. (Altta ilgili konunun podcastini de dinleyebilirsiniz.)

  Referanslar:

  1) Sammy Sinno, MD, Gretl Lam, BA, Nicholas D. Brownstone, BA, Douglas S. Steinbrech, MD, “An Assessment of Gender Differences in Plastic Surgery Patient Education and Information in the United States: Are We Neglecting Our Male Patients?”, 2016

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)


  Twitter

  4.5 69 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  29 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ozan
  Ziyaretçi
  Ozan
  2021-03-14 12:07 PM

  Puaaa 17 kadına bir erkeğin düştüğü çalışmayı internetten bir daha araştır bakalım bunun tek sebebi savaşlardan dolayı erkeğin ölmesinden kaynaklanıyor yeni çalışmalar ile bu kanıtlandı zaten verdiğin diğer kaynaklarıda eskiden beri okudum hiçbirinin konu ile alakası yok bunun savaşlardan olduğunun kanıtı özel olarak oku
  https://www.google.com/amp/s/www.sciencealert.com/neolithic-y-chromosome-bottleneck-warring-patrilineal-clans/amp

  Orochimaru
  Ziyaretçi
  2021-11-10 7:16 PM

  Kendimi aylardır geliştiriyorum hatta monk mode’dan bıktım istesemde moda uyamıyorum,fiziksel olarak ,zihinsel olarak ve duygusal olarak kendimi oldukça geliştirdim yeteneklerim artık insanlar arasında fark ediliyor bu üçünü aynı anda geliştirdiğim için kızlardan daha fazla ilgi ve çekim alıyorum(hoşlanan kızlar oldukça arttı.) Ama her seferinde bir şeyler ters gidiyor ve artık… Read more »

  Sıradışı biri
  Ziyaretçi
  Sıradışı biri
  2022-03-11 12:58 AM

  Çirkin değilde kısa erkek olmak gerçekten çok kötü en azından lookisim yapip puanini artirirsin bir nebzede olsa ama boya çare yok

  Sıradışı biri
  Ziyaretçi
  Sıradışı biri
  2022-03-11 2:17 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Evet kısaysan tipin 7/10 8/10 luk Veya daha üstü olması lazım şansın öyle yaver gider, Uzun ve çirkinlerden daha şanslı olurlar katılıyorum. ama uzun ve yakışıklıdan daha az tercih edilirler. Kısa ve çirkin olan ise kaybetti ancak ilerde betabuxx evliligi yaparsa kurtarir. Mesala kısa ve çirkin adam isterse dark triad… Read more »

  Sıradışı biri
  Ziyaretçi
  Sıradışı biri
  2022-03-11 4:05 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Alfa zihin setine sahip olalım 20 yaşlarda kısa boylu ve çirkin adam ne yapmalı? Değeri nasıl artar? Statü ve para dışında. Evet parasını iyi kullanan adam kiz tavlar ve onu yatagada atar ama tatmin olamaz, çünkü kız ona duygusal yatırım yaptığı yok ve bence Buda betaliga giriyor ve kizin eskorttan… Read more »

  zion
  Ziyaretçi
  zion
  2022-08-12 9:34 PM

  Peki hocam kararsız bir insana tavsiyeleriniz be olur? Duygusal yönde mi kendimi geliştirmem lazım?

  Yakup
  Ziyaretçi
  2022-08-15 12:54 PM

  Tşklr Hocam
  Engin Bilgileriniz icin
  Emekleriniz icin
  Ugraşi caba Gayretleriniz icin

  29
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et