İçeriğe geç
Ana Sayfa » Erkekler Neden Alfa Dul Olamaz?

Erkekler Neden Alfa Dul Olamaz?

  Erkekler Neden Alfa Dul Olamaz?

  Bunu cevaplayabilmek için önce kadının neden alfa dul olduğunu anlamak gerekir. Kadınlar hipergamiktir. Hayalindekinin en iyisini arar. Evet buraya kadar normal fakat bulduğunda yetinmez veya bulduğu standarttaki adama yetecek kalitede değilse ayrıldığında onda takılır kalır. O ilişki biterse kolay kolay tekrardan toparlanamaz çünkü daha iyisine ulaşma ihtimali çok düşüktür.

  Şu soru çok geliyor: Abi erkek alfa dul olmaz mı? Müthiş bir kadınla olduktan sonra nasıl başkasını seveceğiz?

  Öncelikli olarak “müthiş” kadın diye bir şey yoktur. Bu, kafanızdaki mittir. Erkek birlikte olduğu kadını zamanla müthiş görür çünkü hipergamik değildir. Belli bir süre o kişide takılabilirsiniz. Bu da normaldir. Esas soru “belli sürenin” ne kadar süreceğidir. 6 ay da sürebilir, 3 sene de. Eğer stalklar, her gün onu anar, geçmişin geride kalmasına izin vermezseniz 3 sene olur.

  Şunun çok iyi anlaşılması gerek: Kadın doyumsuzca baştan en iyisini arar ama sizin muhtemelen bulduğunuz kadın zaten en iyisi değildi. Erkek elindekini en iyi görür. Bu nedenle tekrardan bulabilir.

  Erkeğin hemen başkasını sevememesinin 2 nedeni vardır.

  İlki, iyileşmeden hızlıca başka kadına atlandığı için kıyaslama yapmaktır. Bu durum sadece başta görülür. Örneğin x sarışındır, memeleri güzeldir, y mavi gözlüdür, esmerdir. Siz alışkanlık nedeniyle başta x ile y’i kıyaslayabilirsiniz. “Onun memeleri güzeldi, sarışındı” diyebilirsiniz ama erkek paterni zamanla yeni olanı özel ve farklı olduğu için kabul edecek ve ona bağlanacaktır. Olmuyorsa ilişkiye hazır değilsiniz demektir. Ara verin. Seks falan yapın, takılın.

  2. ise “sahip olduğunu kaybetme”, “oyuncağını kaybetme” duygusudur. Bu da kıskançlıkla ilişkilidir. Erkekler küçük bir çocukken bile sahip olmayı sever. Küçük bir çocuk oyuncak treniyle sıkılıp oynamaz ama biri gözü önünde o oyuncakla oynar ve zarar verirse, delirir, ağlar, tepki gösterir. İşte aynısını ilişkide de yaşıyorsunuz. O yüzden bu evrimsel kıskançlık dürtüsünü başka bir kadına aktarana kadar zamana ihtiyacınız olacaktır.

  Bunu hep söylerim:

  Aşk erkek işidir çünkü bir ilişkide o kadına anlam yükleyen ve ona zamanla bağlanan kendisidir. Bunu anlamayanlar için alttaki gibi örneklendirebiliriz. Birçok erkekten şunları duymuş ya da yaşamışsınızdır:

  • Başta hiç sevmiyordum abi, sonra bağlandım, beni terk edince yıkıldım, onu istiyorum, nasıl kazanbilirim?
  • Ben ona değil, o bana yürüdü. Zamanla hoşlandım fakat kız çok toksik çıktı. Sonunda ayrıldık. Toksik de olsa onu geri istiyorum.

  Sizce bu kişilerin bir standardı veya hipergami çıtası var mı? İşte bu yüzden başka bir kadına da aynısını hissedebilirsiniz ama yapmanız gereken bunları yaşamayacağınız kişiyi seçmektir.

  Peki sizce neden o kadına başta aşık değilken şimdi geri istiyor? Çünkü elindeki ilişkiyi en iyisi zannediyor. Çünkü erkekler ilişkinin genellikle romantik, anlam yükleyen tarafıdır.

  Demek ki neymiş? Yapacağınız en büyük hata yanlış bir kadına yatırım yapmakmış. Özellikle de uzun süre cinsellikten uzak kaldıysanız bu kaçınılmazdır. Kadınlar bunu nadiren yaşar çünkü zaten hep talepleri vardır ve içlerinden en iyisini seçmek isterler.

  Unutmayın ki erkek seçmez, havuzu içinden tercih eder. Havuzun genişliğini ise değeri belirler ve günümüzde ortalama erkeklerin maalesef havuzu oldukça sığ ve dar.

  Tabii bu, çıtanız olmasın, hayatınıza her kadını alın demek değil. Madem hayatınızdaki kadına duygusal yatırım yaparak bağlanabiliyorsunuz, o zaman en baştan, en güçlü olduğunuz ilk zamanlarda bunu yapmalısınız. Geçen yazıda anlattık. Erkekler kısa sürede her kadınla birlikte olabilir ama uzun sürede standartlarınız olmalıdır. Bu yüzden de bir kadınla olurken kırmızı bayraklara bakın. Siz, bir erkek olarak hoşlandığınız ve kırmızı bayraksız bir kadın bulduğunuzda zaten onu zamanla en iyisi olarak göreceksiniz. Bana güvenin.

  (Makaleyi oylamayı unutmayın, sponsorumuz olarak bize destek olabilirsiniz. Birebir danışma için şuraya bakabilirsiniz.)

  4.5 18 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  4 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2024-02-17 12:11 PM

  Karanlık Rüya peki her şeyi biliyoruz ama kadınlar fazlası ile kümülatif olduğu halde neden kadın alfaları olmuyor bu konu bence biraz garip. Kadınların kendi içinde hep kıskanç ve rekabete girmesi ile mi ilgili bu durum ? Kadınların neden hiç reisleri yok ? Tamam bazı şeyleri bizde biliyoruz bu konu hakkında… Read more »

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2024-02-19 11:37 PM

  Peki bir kadın Alfa olan bir erkeği o erkeğin artık çekilmez olduğundan dolayı aşırı kısıtlama vs. terk ederse yine alfa dul olur mu? Yoksa Alfalar hiç bir kadın tarafından terk edilmez mi? Terk ediliyor isek kesinlikle beta mıyızdır?

  4
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et