İçeriğe geç
Ana Sayfa » Erkeklerin Bastırılmış Cinselliği

Erkeklerin Bastırılmış Cinselliği

  Erkeklerin Bastırılmış Cinselliği

  Düşünüldüğünde hep kadınların cinselliği bastırılmış gibi gelir ama günümüzde bu durum tamamen değişti. Olaya sosyolojik bir boyutta inceleyelim:

  20. YY.’ın başına kadar kadınların cinselliği bastırılmıştı çünkü tarım devriminden günümüze zorunda bir durumdu. Miras, çocuk bakımı ve yatırım konusunda kadınların cinselliği kontrol edilmediğinde ciddi bir kaos ortaya çıkıyordu. Bunlar eşitlik, doğum kontrol hapı ve tabii ki babalık testi ile aşıldı.

  Günümüzde hepsi serbest kaldı. Özellikle batı toplumlarında artık böyle bir sorun yok ve kadınlar istedikleri gibi utandırılmadan cinselliklerini yaşayabiliyorlar fakat bu da erkeklerin cinselliğine mal oldu ve farklı fraksiyonlar ortaya çıktı. Şu unutulmamalıdır: Tarafların cinselliği her zaman çatışır. Bir tarafın stratejisini gerçekleştirmesi diğer taraftaki çoğunluğu durduracaktır. Kadın hep kendinden iyisini istedikçe ve buna ulaştıkça erkeklerin büyük çoğunluğu cinselliğe ulaşamayacaktır. Günümüzde bu nedenle incel denilen bir erkek grubu ortaya çıkmıştır. Türkçe’e çevirdiğimizde “zorunda bakirlik” diyebiliriz.

  Fark ettiyseniz kadınların cinselliği kontrol edilerek bastırılıyordu fakat erkek cinselliği kontrol edilerek bastırılmaz, erkeği böyle olmakla utandırarak bastırılır! Kadın cinsel stratejisinin özgür kalması, erkeklerin çoğunluğunun feminenleştirilmesi sonucu erkekler pasifleştiği ve isteseler de cinselliğe ulaşamadıkları için büyür.

  Erkeğin cinselliği nasıl bastırıldı?

  Bunun en bariz örneği “incel” diyerek erkekleri kadınlara ulaşamamakla utandırmaktır. Bu bile bize kadın ve erkek cinsel stratejisinin farklılığı konusunda bize bilgi verir. Örneğin kadınların bakireliği her dönem değerlidir. Oysaki bakirlik erkekleri itibarsızlaştırmak, utandırmak için kullanılır. Kötü hisseden bu erkekler başka kadınlara ulaşmaya çalışsa da ulaşamaz ve toplumdan yavaş yavaş izole olurlar. Sonuçta kendilerine benzer kişileri bularak durumun kalıcı olduğu konusunda kendilerini ikna ederler. İşte buna erkeğin bastırılmış cinselliği diyebiliriz.

  Günümüzde erkeklere kadın gibi düşünmeleri gerektiği öğretilir. Örneğin; terapiste gittiğinizde duygularınızı ifade etmeniz ilk söylenendir, oysaki erkek için çözüm her zaman eylemdir. Yine duygusal bir filmin sonunda kadınlar gibi ağlamayan erkeklere neden ağlamadın? Neden duygularını gizliyorsun denebilir. Garip karşılanır. Oysaki erkek için doğal olan ağlamamaktır çünkü filmin kurgu olduğunu bilir.

  Sonuçla bir bölüm kadın stratejisine uyum sağlayarak belki ayda yılda 1 kadına ulaşabilirken, bir bölüm hard diskteki bad-sector veya lcd ekrandaki ölü pikseller gibi tamamen yabancılaştığı için tercih edilmez. İşte bu kesime üstte de bahsettiğimiz gibi incel diyoruz.

  Bakıldığında bu sorun psikolojik değil, sosyolojiktir. Bu erkeklerin cinselliği bastırılmış durumdadır ve her bastırılan şey hele ki içinde maskülen bir tavır ve testosteron varsa patlar. İşte bu nedenle büyüyorlar. Normal erkek diyebileceğimiz erkekler maskülenite krizi içinde ezilirken, bu kişiler ilerleyen süreçte daha da tehlikeli olacaktır. Aynı lcd ekranlardaki ölü-pikseller gibi kendilerinin de bir sorun olduğunu anlamadan bütün ekranı bozacaklardır.

  4.4 13 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  2 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  RBK
  Ziyaretçi
  RBK
  2024-03-03 11:10 PM

  peki şunu ilave edeyim bizim toplumda bakıyorsun adam belki incel falan veya ağır ezik ama bir şekilde o adamı evlendirip gene o bakirlikten veya sekssizlikten kurtarıyorlar. Hatta buna adamın çevresindeki diğer kadınlar anası teyzesi ablası kardeşi yada kız kankaları iş yerinden kadınlar gibi insanlar çoğu zaman aracılık ediyor. O zaman… Read more »

  Keno
  Ziyaretçi
  Keno
  2024-03-05 9:24 PM
  Reply to  RBK

  Görücü usulü geleneksel bir yapıdır, böyle bir evlilik için geleneksel bir ailede büyümek gerekir. Geleneksel bir aile erkeği feminen büyütmez, baba maskülen anne feminen olur, oğlan babayı örnek alarak büyür. O yüzden görücü usulü evlenen erkek maskülendir diyebiliriz. İyi bir vücudu olmaması veya aşırı zengin olmayışı onu feminen kılmaz, maskülenlik… Read more »

  2
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et