İçeriğe geç
Ana Sayfa » Eşini Paylaşan Erkek Psikolojisi

Eşini Paylaşan Erkek Psikolojisi

  EŞİNİ PAYLAŞAN ERKEĞİN PSİKOLOJİSİ NEDİR?

  Temel nedeni feminen şartlanma diyebiliriz.

  Arkasında zorlama içeren bir güçten çok toplum mühendisliği etkindir diyebiliriz.

  Günümüzde feminen düzen; kadınlara şunu tavsiye etmektedir: Tek başına güçlü ol, erkeklerden bağımsız ol, ekonomik özgürlüğünü al, her alanda eşitlik! Bu mottoyla büyüyen kadınların son senelerde evlilik dışı çocuk yaparak tek anne olduğunu görüyoruz. Avrupa ortalama %42 iken, İzlanda gibi tam eşitliğin sağlandığı ülkelerde %72’e çıkmış durumdadır.

  Aslında feminen düzen hipergamiye hizmet etmektedir. Kadınlar hipergaminin alfa döller, beta öder ikilemindeki alfa kısmına daha çok yöneldiğini görüyoruz. Yani arzu odaklı yaklaşıp kısa süreli ilişki kurup, ardından gerekirse çocuk yaparak tek anne oluyorlar. Bu yüzden de tek anne oranları artıyor çünkü erkeklere ihtiyaç duymadıkları yanılsması içindeler.

  Erkekler de tek anneler tarafından büyütülüyor. Eğitim dünyasında da öğretmenlerin %80ninin kadın olduğunu görüyoruz. Hep aynı şey empoze ediliyor: “Duygularını ifade et, hislerine göre yaşa hatta günü yaşa!” Kıskançlığın da kötü ve ilkel bir duygu olduğu ifade ediliyor. Oysaki erkeklerde kıskançlık tamamen genetik aktarımı sağlamak için evrilmiş bir dürtüdür, yani erkekler “eş savunma(mate guarding) dürtüsü sebebiyle kıskanır. Kıskançlığın budanması demek genetik aktarımda aksamalara neden olur. İşte c.old olarak sınıflandırdığımız erkeklerde bu dürtü azaltılmış durumdadır.

  Sonuç olarak düşen testosteron oranıyla birlikte maskülen tavırda ciddi bir düşüş mevcut. Atalarmıza göre onlarca kat düşük testosteron oranına sahibiz (Referans).

  Geleneksel ve Modern Cuckold

  Cuckold sadece “eşini” bir erkekle paylaşmak olarak anlaşılmamalıdır. Geleneksel cuckold kavramı üvey baba olma anlamına gelir. Günümüzde erkeklerin utandırılarak tek anneye bakmaya zorlandığını görmekteyiz. Örneğin “seven erkek tek çocuklu da olsa anneye sahip çıkar, sen nasıl erkeksin?” gibi suçlamalara maruz kalmaktadırlar.

  Maskülenlik toksik olarak ifade edilirken, kadınların işlerine geldiğinde maskülen bir arketip olan “şövalyeyi” sahneye aldıklarını görmekteyiz. İşte bu beyaz-şövalye de anlam değiştirmiş olsa da tek anneye babalık yapan adamdır ve “hipergaminin beta öder” tarafına hizmet etmektedir. Sonuçta siz kendi genetiğini aktaramamış ve bir başkasının çocuğuna “bilinçli” olarak bakmış olursunuz ve bu oran pek de az değildir.

  Kadın düşünce paterni manipülasyona ve suçlu hissettirmeye dayanır. Kendi gelecekleri için solipsist çerçevede böyle davramalıdırlar ve bu büyük kaos çıkana kadar devam edecektir. Yani ne zaman erkeğin fiziksel niteliklerine, gücüne ve pratik özelliklerine ihtiyaç duyulur o zaman bu düzen değişir.

  Modern cuckold’da ise bu düşünce paterninin cinsel hayata taşındığı görülmektedir. Erkekler bir çeşit korkuyla beta öder gibi davranıp bir alfaya(boğaya) karısını teslim ederler. Gariptir ama bu bir eş değiş tokuş olgusu da değildir. Beta erkek bir tarafta sadece kendini tatmin eder. Çünkü bu erkeklere sjwler tarafından kıskanmamaları öğretilmiştir çünkü feminen düzenle büyüyen erkekler kadınların alfa erkeklere yöneldiğini bilir ve karısını kaybetmemek için karmaşık duygular içinde böyle bir çözüm üretirler. Yani bu durumu cinselleştirirler.

  Yalnız modern cuckold’un erkeğin hayal gücü olduğu hatırlanmalıdır. Yani bu sağlıklı bir kabül değildir. Uç düşünen kadınlar belki zevk alabilir ama ilişki sürdürülemez. Hipergami denklemine göre güçsüz erkekten ayrılınarak başka erkeğe yönelinir.

  Şu da sorulabilir: neden bütün erkeklerde bu durum gözlemlenmiyor?

  Öncelikle erkeğin doğasında olmayan bir şey açığa çıkmaz. Aynı eşcinsellik gibi doğada mevcuttur. Tabii ki nasıl her erkek eşcinselliğe yönelmiyorsa cuckold da olmuyor.

  Freud üstünden her ne kadar tartışmalı da olsa bu durumu odipus kompleksiyle açıklayabiliriz: Erkek çocukları anneleri büyütür ve oğlanla anne arasında özel bir ilişki olur fakat oğlan baba figürünü keşfettiğinde kıskanır. Ya babayı yok edecek ve anneyi ele geçirecek ya da vazgeçecektir. Böyle güçlü bir figürü yok etmek zordur ve karşı çıkarsa “iğdiş edilme” tehlikesi vardır, bu sebeple oğlan vazgeçer; zamanla da kendi içinde çözer. Modern cuckold fantezine sahip olanların bunu çözemeyen erkekler olduğunu söleyebiliriz.

  Kırmızı hap yapılanmasına sahipseniz, dürtü-duygu-neden 3lemesini doğru anladıysanız, feminen düzenin işlemesine hakimseniz doğal olarak bu yolu seçmeyeceğinizi veya bunun bir şartlanma olduğunu fark ederek çözeceğinizi söyleyebiliriz.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.5 96 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  69 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  anti-hero
  Üye
  anti-hero
  2021-04-06 11:10 PM

  İçinde maskülen figür olmayan evlerde büyüyen erkek çocukları büyüme süreçleri süresince yaşadıkları sonucu kendi psikolojilerine zarar vermelerinin yanında, aslında topluma da zarar verebiliyorlar. Rich Cooper’in yeni kitabından bununla ilgili birkaç istatistik paylaşayım: – ABD verilerine göre genç/ergen diye tabir edilebilecek yaşta cinayet işleyen çocukların %73’ü babasız büyümüş. – Aynı yaş… Read more »

  İsimsiz
  Ziyaretçi
  İsimsiz
  2023-03-15 9:45 PM

  Ben de bu fantazinin tam değişiği var karanlıkruya ben de bı kişilik bozukluğu falan mı var kötü bir şey olduğunu biliyorum ama sorunum ne onu bilmiyorum yorum yaparsan sevinirim başkasının sevgilisini ya da karısını sert bı şekilde birlikte olmak ya da yakalanmadan aynı evde gizli bir şekilde gibi garip fantazim… Read more »

  Ace
  Ziyaretçi
  Ace
  2023-08-19 5:03 AM
  Reply to  İsimsiz

  bu utanarak söylüyorum bende de var kızlarla grup zaten normal fantezi sıkıntı niyeyse çalan kişi olma fikri beni azdırıyo gerçekte kimseye en azından bi kaşık suda boğmak istediğim biri değilse yapmak istemeyeceğim bişey bende mecbur kafamda ya herifi kız yapıyorum lezbiyen bi ilişkiye maydonoz oluyorum ya da yine utanarak söylüyorum… Read more »

  fitness
  Ziyaretçi
  fitness
  2023-05-05 4:02 PM

  Sanki eş paylaşma yeni çıktı. İlkel kabilelerde bile var be. Bu kadar can sıkıcı bir durum yok kocasını paylaşan kadınlar da maldır bemim gözümde sanki kadınlar kıskanç değil ha. Ben deli kıskancım zaten seven kadın kıskanır kıskanmıyorsa parası için sesini çıkarmıyordur ne arzuluyorduur ne seviyordur normal değil yani. Eskiden çalışamıyorlardı… Read more »

  Maskülen içselliği ile bütünleşmiş bir insan (kadı
  Ziyaretçi
  Maskülen içselliği ile bütünleşmiş bir insan (kadı
  2023-05-05 8:46 PM
  Reply to  Karanlikruya

  *kadın krallığı son ataerkil toplum kitabını okumanı dilerim.Böylelikle yaşayan ve evrimsel süreçlere uygun olanak gelişen anaerkil toplumları görmüş olursun d

  fitness
  Ziyaretçi
  fitness
  2023-05-06 11:47 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Kardeşim şuan hala Afrika’da anaerkil toplumlar az da olsa var. Erkeği paylaşan değil tarım yapan devletleşen toplumlar büyüdü. Bunu da erkekler daha iyi sağladığı için babalık önemli hala geldi ve kadın cinselliği haklı olarak bastırıldı erkekler ise zaten egemen taraf olduğu için bastırılmadılar kendilerini olay bu. Her çağda bu olmuş… Read more »

  fitness
  Ziyaretçi
  fitness
  2023-05-06 11:55 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Eskiden gerekli idi belki üretken taraf egemen olan erkek olduğu için ve savaşlar olduğu için erkek nüfusu azaldı cart curt mecburen kadınlar aynı erkeği paylaştı. Eski zamanlar için çok normal. Ama diyprum ki eskiden böyle olmuş diyerek şuan da böyle olsun demek doğru değil geçmişte neler neler olmuş. İnsan sürekli… Read more »

  Maskülen içselliği ile bütünleşmiş bir insan (kadı
  Ziyaretçi
  Maskülen içselliği ile bütünleşmiş bir insan (kadı
  2023-05-05 8:42 PM

  Aynı eşcinsellik gibi doğada mevcut demeniz ve eşcinselliğin sondaki yazılarınızda not aldığım biçimi ile çevresel faktörlerle şekillenir gibi bir bulgu ile gelmeniz oldukça çelişiyor.

  Ali
  Ziyaretçi
  Ali
  2023-07-08 1:26 PM

  Karanlık rüya Eşimle 4 yıllık birliktelikten sonra evlendik evlenmeden önce 4 kişiyle birlikte olmuş bunu daha ilişkimizin başında bana söyledi bundan dolayı bende başlarda evlilik düşünmemiştim ancak aradan geçen sürede zamanla ona bağlandım ve kopmadım Sonunda da evlendik eşimin birlikteliğimiz ve daha sonra evliliğimiz süresinde beni aldatmadığına eminim bende onu… Read more »

  Ali
  Ziyaretçi
  Ali
  2023-07-08 1:47 PM

  Başka bir zaman yine bu konuyu açtım ona eski sevgililerinin içinde aklında kalanın olup olmadığını seks yaparken hangisinin daha iyi olduğunu falan sordum içlerinden bir tanesinin çok iyi olduğunu söyledi hatta şu ana kadar en iyi seksi onunla yaptığını söyledi bu bende o güne kadar hiç düşünmediğim aklımın ucundan bile… Read more »

  İyilik seven genc
  Ziyaretçi
  İyilik seven genc
  2023-07-16 5:34 PM
  Reply to  Ali

  Dostum bu gayet normal bişey. Hiç kafana dert etme. İstersen bu konuyu daha ayrıntılı görüşelim ne dersin? Kafandaki soru işaretlerini yok etmeyi çok isterim

  69
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et