İçeriğe geç
Ana Sayfa » Hipergami Haksızlık Mıdır?

Hipergami Haksızlık Mıdır?

  Hipergami Haksızlık Mıdır?

  Bunu kırmızı hapa giren çoğu erkekten, özellikle öfke aşamasında duyuyorum, hipergami haksızlıktır! Olmasaydı her şey adil olacaktı, her erkek istediği gibi cinselliğe ulaşabilecekti veya beni asla terk etmeyecekti, hep sevecekti!

  Buradaki cümleye dikkat: “cinselliğe ulaşabilecekti.” Peki bir erkeğin tek isteği cinselliği ulaşmak mıdır? Eğer cinselliğe açsanız evet! Tabii ki bu işin dürtüsel kısmı. Cinsel seçilim dürtüden ötesiyle soyun devamlılığıyla da ilgilenir. Hipergami bunun garantisidir ve erkeklerin çoğu bu aşamadan sonra ne hissedeceğini cinselliğe ulaşamadığı için kavrayamaz. Bunu siyah hap, doom hap vs komünlerinde de sıklıkla görüyoruz.

  Çıkarcı Kadınlar

  Özellikle mavi hap hayallerinden kopan erkekteki bir diğer cümle: “Hipergami çıkarcılıktır, aşk karşılıksız olmalıdır!” yanılgısıdır, oysaki erkek de tam anlamıyla karşılıksız değildir. “Erkekler fırsatçı, kadınlar çıkarcıdır.

  Erkeğin saf cinselliğe ulaşma isteği tipik fırsatçılıktır. Rollo’da bu örneği sıklıkla verir. Erkek cinselliği 2 şekilde sağlayabilir; ya çok çekici bir kadın arar ya da fiziksel özellikleri iyi olmasa da cinselliği alabileceği bir kadın arar. Öyle ki sırf cinsellik opsiyonunu kaybetmemek için obez, çocuklu, 40 yaşında bir kadını tercih edebilir. Çünkü bu kişiye ulaşım daha kolaydır. Kadınlar çıkarcıdır çünkü arzu ve sağlayıcılığı belli oranda aynı erkekte ararar ve benzer şeyleri duyarsınız: “Zengin olsun, arabası olsun, fiziksel özellikleri iyi olsun, entelektüel olsun…” Bunların hepsi uzun süreli ilişki paternidir.

  Fark edilmeyen şey hipergaminin sizin soyunuzu aslında koruduğudur. Hipergami iyi ya da kötü bir şey değildir. Sadece “şeydir.” Eğer olmasaydı, kadınlar da filtresiz her erkekle sırf yapabiliyor diye cinsellik yaşasaydı, sizin soyunuz muhtemelen devam etmezdi, bizi insan yapan geniş frontal lobumuz evrilmezdi. Bir çeşit şempanze komününe dönerdik ve haliyle insanlık da ilerlemezdi. (Şempanzelerde sosyal seçimden çok “güçlü döl seçimi vardır.” Dişi herkesle cinsellik yaşar, en yüksek döl hacmine sahip şempanzenin soyu ilerler. Bu yüzden şempanzelerin zekaları veya genetiği gelişmemiş, testisleri büyümüştür.)

  Bunu erkekler üstünden düşündüğümüzde çoğu erkek eğer yakalanmayacağına eminse sevgilisini aldatma potansiyeline sahiptir. Çünkü dürtüsü limitsiz kadınla cinsellik yaşamak üstünedir. Tek eşlilik yasalarının öne çıkma sebeplerinden biri bu dürtüyü bastırmak olduğunu, yine erkeğin temel evrimsel korkusunun, kadını kıskanma sebebinin “o kadının kimden hamile kaldığını bilmemesi” olduğunu unutmamak lazım ki ataerkil düzenin yükseliş nedenlerinden biri de buydu.

  Siz böyle bir toplum ister miydiniz?

  Hipergami yok, kadınlar filtresiz herkesle sevişiyor, sevgiliniz mesela ertesi gün komşuyla yatıyor? Çocuk her 2nizden de olabilir. Açık poligamik yaşam. Şempanzeden ne farkımız kalırdı? Ortada ne evrim ne de cinsel seçilim motivasyonu kalmayacağı açık. Bunu eşcinsellerin heteroseksüel hayata yansıması konusunda uzun uzun açıklamıştım, eşcinsel bireylerde hipergami filtresi özellikle erkeklerde yok denecek kadar azdır ve poligamik ilişkiler yaşanır ve hipergami olmasaydı kadın-erkek ilişkilerinde de benzeri olacaktı. Böyle düşünmek, yani “Mantık aşkı öldürür mü?” düşüncesi de tipik bir feminen düşünce tarzıdır, bu sayede hipergaminin farkına varmadan uygularlar ama erkek nedensel hareket etmelidir. (İleri okuma: Mantık aşkı öldürür mü?)

  Açık Hipergami

  Erkeğin temelde hoşuna gitmeyen ve bence de elenmesi gereken kadın tipi vahşi-hipergamistlerdir. Bunlar açık açık seçim yaptığını belirtir. Biri uygun değilse, hemen diğerine geçer.

  Hipergamiyi sadece arzu tarafında kullanan, istediği çıkarcı çıktıları bulmayınca fedakarlık yapmak yerine hemen yeni adaylara geçen, feminen sistem yüzünden doğru olanın 30’a kadar kötü çocuklarla birlikte olup, 30’dan sonra iyi çocukların çekici olduğuna fark edecek kadınlar tehlikelidir, çünkü fark etmeden kendini tüketmiş olacaktır. Çünkü bu durumda siz “beta öder” kategorisinde onu mutlu edecek 2. belki de 3. tercih olacaksınız. Bir örneğini şurada vermiştik. Abla 38 yaşına kadar 500 kişiyle çıkıp, sonrasında da aradığı erkeği bulamamaktan yakınmış. 35 yaşında bulduğu erkekte kısa süre içinde ghosting yaparak ortadan kaybolmuş. Çok normal değil mi? 38 yaşındaki versiyonu 28 yaşındaki versiyonuyla kapışacak güçte değil ve bunu kabullenemiyor ve feminen sistem de bu seçimlerini destekliyor. Çünkü kadının sevgi dolu kalbi değerlidir. 500 kişiyle yatması önemli değildir?! Saçmalık! Kendini geliştirmiş, cinsel değerini bulmuş 35+ yaşındaki erkek de  “bilinçaltı” düzeyde hissediyor ve o kadına yatırım yapmıyor. Çünkü hem aşırı cinselliğin hem de yaşlanmanın kadının değerinin düşürdüğünün farkında. En fazla cinsellik için kullanıyor o kadını. Ben demiyorum üstteki haber diyor.

  Hipergami bize güzel bir şey özetliyor, o kadın seni seçtiyse sen bir erkek olarak performans yükünü taşıdığın sürece seninle olmasını garantiler. En kötü senaryoda bile düşük seviye bir erkeği seçmeyecektir. Bu ilişkiyi korur. Evet bu bir çeşit anlaşmadır ve anlaşmayı iyi anladığınız sürece hipergamiyi kendi avantajınız için kullanabilirsiniz.

  (Makaleyi oylamayı ihtmal etmeyin.)

  4.7 43 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  40 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ayrıl:(
  Ziyaretçi
  Ayrıl:(
  2021-12-03 8:15 PM

  Karanlıkrüya evlenmeyi seçersek çocuğumuzun annesini hangi kriterlerlere göre seçmeliyiz.

  Poseidon | SSC
  Ziyaretçi
  Poseidon | SSC
  2023-03-28 5:05 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam sadece kırmızı alarmları olmayan değil yeşil alarm da aramak gerekir. Tabii ki bu kişiden kişiye değişir kendinizin değerine göre bu çıtayı arttırabilirsiniz. Fakat demek istediğim şey eğer fırsat varsa yeşil bayrak da beklemek.

  Poseidon | SSC
  Ziyaretçi
  Poseidon | SSC
  2023-03-28 5:03 AM
  Reply to  Ayrıl:(

  Bu konunun videosunu youtubedeki far from weak kanalı çekmişti ingilizceniz varsa öneririm

  Nurcan
  Ziyaretçi
  Nurcan
  2023-06-05 1:51 AM

  Erkeklerin de yavru bakımına yardım etmesi ve çok eşliliklerini frenlemesi ve babalık yapması çocukların gelişmesini sağlayıp zekayı arttırmış insanlarda yoksa goriller gibi haremci olurduk erkekler iki kat büyük olurdu dişiden ama bu da olmamış erkekler çook ilkel dürtülerine uymasınlar uyuyorsa evrimini tamamlamamış gorilden farksızdır onlar haremci çok mu zeki çocuk… Read more »

  Nurcan
  Ziyaretçi
  Nurcan
  2023-10-25 11:25 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Bende onu demek istedim zaten. Çok eşlilik demek seçici olmamak herkesle olmak demek dğeil ki seçici olup yine birden fazla kişiyle olduğun an çok eşli olursun. Hep daha iyisine giderek de yapılabilir yani. Valla tarih hakkında kesin konuşmamalıyız bence çünkü kadınlar pek özgür değildi ve bir kadın olmadan kadınların ne… Read more »

  Güven
  Ziyaretçi
  Güven
  2023-08-06 6:13 PM

  Erkek fırsatçı, kadın cikarcidir.
  Kızgınlık evresini atlatiyoruz ama kadinlara çıkarcı patern ve davranışları yüzünden uzak durmayı tercih ediyorum en azından bunu atlatana, icsellestirene kadar devam edecek.
  Ayrıca kadin doğasını geç farkettigim için kendime çok kızıyorum.
  Yiillarca bir yalan ile kör dolaşmışim, yaşamışım bunun kızgınlığını atamıyorum.

  Nurcan
  Ziyaretçi
  Nurcan
  2023-11-11 4:20 AM
  Reply to  Güven

  Neymiş kadın doğası neymiş sanki katil çıktı kadınlar he. Kadınlardan soğumuşmuş Ay çok üzüldü kadınlar lütfen soğuma. Kadınların kaliteli erkek istemesi sizi niyr bu kadar geriyor normal değil mi kötü erkek mi istiycez tabi ki güçlü bebeğimize bize bakabilecek birini isticez çok normal değil mi güzel lezzeti yemek varken tadı… Read more »

  40
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin