İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kırmızı Hap Hakkında Yanlışlar (Bölüm 1)

Kırmızı Hap Hakkında Yanlışlar (Bölüm 1)

  KIRMIZI HAP HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

  BÖLÜM-1

  Yanılgı 1: Hipergami her şeyin sorumlusudur.

  Hipergami din, ırk, inanış gibi birçok etmenden etkilenir ve erkeklerin düşündüğü gibi ilişkilerin “bitmesine” sebep olan tek gerçek değildir. Kişisel seçimler ve hatalar daha önemli bir konuma sahiptir. Hipergami her kadında hücresel seviyede vardır ama her kadının bunu yönetme biçimi farklıdır. Biri sizi çok daha basit bir nedenden aldatır, diğeri ise önce çabalar çözüm olmazsa terk eder.

  Bana danışan kişilerde de aynı sorunu görüyorum. Sondan başladıklarında haklı görünüyorlar ama ilişkiyi baştan aldığımızda sorumlunun erkek olduğu ortaya çıkıyor. Prensip olarak her durumda sorumlu sizsiniz fakat bazı durumlarda daha da çok sizsiniz.

  Bir düşünceye ideolojik olarak saplantı duyarsınız kararlarınızı ve sonradan yaşadıklarınızı da bu paterne uydurursunuz. Kırmızı hapın şeytanileştirilmesinin temel sebebi de kendisi değil yanlış yorumlayanlardır. Bu konuda Dr. Shawn Smith ve Rollo Tomassi’nin yaptığı programı şiddetle öneririm.

  Mesela ilginç bir bilgi vereyim: Dr. Shawn Smith’in klinik gözlemlerine göre İlişkilerini kurtarmak isteyenlerin 60-40 oranında kadınlar vs erkekler olduğunu ve genelde kadınlar istediği zaman ilişkilerin kurtulduğunu biliyor musunuz? Çünkü kadınlar birine değer verdiklerinde ilişkiyi kurtarmaya “bir noktaya” kadar daha istekli oluyorlar.

  Hipergami var fakat acımasız değil. Paranoid karakter özellikleri sergiliyorsanız, sonuçta her şeyi böyle yorumlamaya hatta kendinizi başarısız görmeye odaklanabilirsiniz. Bir çeşit doğrulama yanılgısına girebilirsiniz. Örneğin:

  “Başta çok sevdi, kötü davrandım daha fazla bağlandı, sonra terk etti beni!” Demek ki benden daha iyisini buldu veya yeteri kadar kötü davranmadım. Bütün kadınlar böyle!! Buna kendini gerçekleştiren kehanet denir.

  Tamamen hatalı bir düşünce döngüsüdür. Bu kişilere neden-niye diye sordukça sorunun farklı yerlere gittiğini görüyorum. Kadına köpek gibi davranıp, kara üçleme yazımda anlattığım gibi onu yıpratırsanız, bir yerde vazgeçecektir. Burada sıkıntı sizin davranışınız, hipergamiyi ilgilendiren tek kısımsa o kadının sizden daha seçici olması alternatifinin muhtemelen sizden fazla olmasıdır ve alfa döller ilişkilerinin kısa sürmesidir. Sonuçta siz daha zor unutursunuz.

  Uzun süreli ve sağlıklı ilişkiler için daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır, çünkü “alfa-döller” tarafı sadece “uyarılmayı” içerir ve hep dediğim gibi bunu sağlamak gerekli de olsa ilişki için yetersizdir. Sonra Roosh’un bir yazısında bahsettiği “erkekler modern dünyanın soytarılarıdır” sonucuna ulaşırsınız ve anca AFC olursunuz. Yani kadın sizinle arzu için birlikte olur devamını getirmez. İngilizce bilmeyenler için Yin‘in ekşi sözlük çevirisini öneririm. (Maalesef Yin ekşi hesabını kapattığı için link aktif değildir.)

  İlişkinizin bitmesini “kendi hatalarınız veya korkularınız” yüzünden bittiğini anlamazsanız her şeyin sorumlusunu hipergami yaparak büyük bir hata yaparsınız.

  Yanılgı 2: Hipergami yüzünden hep terk edileceğim! Çünkü kadın daha iyisini bulmak isteyecek!

  Hipergami kadının kendinden üst seviye erkeği “genetik ve sağlayıcılık” açısından seçmesidir ve araştırmalar “sağlıklı” giden ilişkilerin sizden çok daha iyi bir alternatif olmasına rağmen bozulmadığını göstermektedir. Bunun en temel sebebi ilişkilere sadece “üreme” odaklı bakmıyor olmamız, psiko-sosyal nedenlerden ve kendi iç görümüzden de etkileniyor olmamız. Bu anlaşılmadığında erkeklerin çoğu gibi bütün suç hipergamiye yani kadının hep “daha iyisi olursa terk edilirim” yanılgısına atılır.

  Erkek de böyle değil midir? Erkek de örneğin önceliği olan cinselliği alamıyorsa, ilişkide çok fazla dırdıra, hakarete maruz kalıyorsa ve elinde daha iyi bir alternatif varsa ona yönelecektir. Bu dinamik anlaşılmaz ve sağ duyudan uzaklaşılırsa “kırmızı hap”ın söyledikleri hatalı algılanmış olur.

  Örneğin siyah hapta(veya her şey fiziksel özelliklerdir diyenler) şunu görüyorum: alfa değilseniz, genetiğiniz süper değilse beta öder tarafında kalır kullanılırsınız. Hayır doğru değil. Çünkü kimse %100 alfa veya beta değil. Kadınların temel stratejisiyse her 2sini bir arada bulmak.

  Statü ve parayı nasıl kullandığınız önemli, eğer kadına yaranmak için kullanırsanız beta öder olursunuz, eğer ulaşılmaz mitiyle kadının hayal gücünü canlandırırsanız alfa zihin setiyle hareket etmiş olursunuz, İncellerin temel argüman hatası “parası-statüsü” olan tipsiz erkeğin her şekilde beta tarafında olacağıdır ama bu hatalıdr. Bunlar araç olarak kullanılırsa faydalıdır.

  Rock starlarda bunu görebilirsiniz. Ortamda en Chad bile olsa kadınlar rock stara yaklaşır ama rock starların hepsinin vücuduna önem verdiği unutulmamalıdır. (İleri okuma: Erkeği çekici yapan kriterler.)

  Tamamen alfa döller tarafında bulunmak demek sizin o kadını elinizde tutacağınız anlamına gelmez, hatta  sizinle cinsellik için birlikte olup, ardından zengin biriyle uzun süreli ilişkiye girebilir, kadın her 2 tarafı da aldatmış olur, aynı anda kullanmış olur. Bu durumda alfa döller kazanmış oluyor mu? İnseller işin duygusal yük kısmını hiç bilmediği için maalesef hatalı düşünüyorlar.

  Rule Zero üyelerinden Troy Francis’in tam olarak buna benzer bir hikayesi vardır ve KH girme sebebi böyle bir olaydır.

  Yanılgı 3: Kırmızı Hap size iyi bir erkek olma yolunu gösterir.

  KH’ın misyonu yol göstermek, tavsiye vermek, birilerini iyi erkek yapmak değildir. Rollo’nun KH nedir podcastini öneririm. Özetle şunu diyor: “KH sadece erkek-kadın ilişki dinamiğini açıklayan bir prakseolojidir. Buradan yorum yapmak kişinin görevidir. Çoğu kişinin KH’a ulaşma sebebi kadınlarla karşılaştıkları kendi öğrenilmişlikleri uymayan bir krizdir ama insanlar zamanlar KH’ı politik bir düşünce haline getirdi ve sloganlar attı. Oysaki KH kesinlik içermez, tükenmez değil, kurşun kalemle yazılmıştır. Eğer şüphe duymazsanız gerçekleri keşfedemezsiniz.”

  Bunu pozitif veya negatif yorumlayabilirsiniz. Bu argümanı sanırım birkaç senedir savunuyorum: Bir erkek, kırmızı hapa girip de sonuçlarını siyah ve beyaz olarak yorumlarsa(belki kişilik özelliklerinden belki sosyal çevreden) savunduğu şey siyah hap olur. Siyah hap çözüm önerdiği ve kesin yargılarda bulunduğu için bir ideolojidir. Mavi hap ise feminen düzenin size öğrettikleri sebebiyle operant koşullanmadır.

  Hipergamiye göre alfa döller kazanır! Genetik tek önemli şey, bittik, yandık, hiçbir kadın bizimle olmayacak çünkü tipimiz kötü, sevseler de beta-öder(sadece statü) yüzünden sevecekler, o yüzden hiç uğraşmayın!!” ideolojik düşünceye en güzel örnektir.

  Oysaki KH’da böyle bir sonuç öne sürülmez ve hatta sadece “statü” ile kadını etkilemenin eski tipte hipergami düşüncesi olduğunu öne sürer ve hatta Rollo bu konuda Dr. Jordan Peterson, Dr. Shawn Smth’i eleştirir. Dr. David Buss’ın araştırmalarında da kısa süreli ilişkilerde erkeğin maskülen niteliklerinin öne çıktığı defalarca gösterilmiştir. Ben de siyah hap safsataları yazımda yorumlamıştım.

  Özetle kadınlarda cinsel uyarımı öncellikli olarak genetik materyal ve bunu nasıl aktardığınız(oyun) sağlar. Bunu da alfa döller, beta öder ilkesi açıklar ve hatta alfa döllerin neden kazanan olmadığını da gösterir. Eğer kadını bir robota(femoid) çevirirsiniz yanlış çıktılar alırsınız, çünkü kadın temelde duygularıyla karar veren, nedensellik ilkesinin tersine kendi iyiliği için bazı konularda rasyonelizasyona erkekten daha çok kapılan bir varlıktır.

  Temelde SH’ın ortaya attığı hiçbir argüman KH’dan da farklı olamaz, hatta bazı insellerin kırmızı hapı; “mavi hap” olarak suçlaması da safsatadır. Çünkü SH inatla savunduğu biyolojik determinizm ve “alfa döller” ilkesi zaten KH’ın temel argümanlarından biridir ki her şeyin temelinin Sosuave forumları ve Reddit red pill başlığı olduğunu biliyoruz. İnsel ve siyah hap kavramı çok sonradan ortaya çıkmış şeyler, hatta Elliot Rodger öncesinde(2014) insel popüler bir kavram bile değildi ve karşı çıktığı temel olarak pua’dı. Bunları benzerini insel.wiki sitesinde de bulabilirsiniz.

  Eğer KH’ı kabullenemezse mor hapı seçebilir. Mor hap ise bir çeşit pazarlıktır, hayatının kadınını elde etmek için kırmızı hap gerçeklerinden yararlanır. Pua’ların çoğunun düştüğü hata budur.

  Yanılgı 4: Pua ve Kırmızı Hapı aynı şeydir! Hepsi erkekleri kandırmaya yarar!

  2 kavram birbirinden farklıdır. Ortada kırmızı hap yokken, Tomassi’nin moderatörlük yaptığı forumlarda kadınları nasıl etkileriz konuşuluyordu. Mysterius, Straus, Roosh, Roissy gibi birçok kişi de buradaydı fakat zamanla kadınları etkilemenin onlarla birlikte olmak için yetersiz olduğu ve kişilerin “ruh eşi” saplantısına girdiği görüldü, buradan kırmızı hap ortaya çıktı.

  Hiçbirinin amacı erkekleri veya kadınlarıkandırmak değildir. Pua içindeki birçok yöntemin gayet iyi çalıştığını biliyoruz. Çünkü kadınların neyi çekici bulduğunu ve bundan nasıl yararlanılacağı binlerce defa test edilerek onaylanmış durumdadır. Evet tavus-kuşu tekniği gibi bazı teknikler artık işe yaramıyor ve geçmişte “kadınlarla yatmak için her yol mubahtır” anlayışı da mevcuttu ama oyunun da kuralları değişti.

  Sadece fiziksel özelliklerle herhangi bir kadını etkileyeceğinizi sanmak anca kadınlara hiç yaklaşmamış tecrübesiz kişi düşüncesidir, bu anca hayvan aleminde olur. Hiçbir sosyal-varlık “ooo çok Çedmiş hemen yatmalıyım” diye bir erkeğe yaklaşmaz. Bu yüzden kur yapmayı bilmeniz gerekir, pua temelde bunlarla ilgilenir amaç kadını kandırmak değil size karşı hislerini açığa çıkartmaktır.

  Özetle Pua ise taktiksel yöntemler bütünüdür. “Şöyle yaparsan, bu olur” der, kadınların neden etkilendiğini bilir fakat açıklayamaz. KH ise şöyle yaptığında bu olmasının nedeni bilimsel olarak budur der ve bunu pua pratiklerinden elde etmiştir.

  Pua ve KH 2003 civarı belki birbirini besliyordu ama sonrası tamamen ayrıldı. Örneğin KH adına bahsedilen “oyun her şeydir, kadınları baştan çıkartmak için şunu yap, kendini geliştir vs.” gibi tavsiyelerin KH ile gram alakası yoktur, çoğunluğu modern pua teknikleridir.

  Devam edecek: Statü yanılgıları, alfa-beta üstüne yanlış bilinenler, kırmızı hap cinsiyetçi midir?…

  (Makaleye oy vermeyi ihmal etmeyin.)

  Devam: Bölüm 2

  4.7 59 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  29 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Spartacus
  Ziyaretçi
  Spartacus
  2021-03-21 11:35 PM

  bu istanbul sözleşmesinin feshedilmesi iyi oldu çünkü dünyada kadın cinayetleri sıralamasında gerilerdeyiz ve de işlenen cinayetlerin cinsiyetlere göre dağılımında en yüksek payın erkeklerde olduğunu görüyoruz. Türkiyede bu feminen düzene karşı bir de erkeklerin mavi haplı yaklaşımlara kadınlara desteği gerçekten işimizi çok zorlaştırıyor. İstanbul sözleşmesinin topluma verdiği tahribatlar (yeni cinsel tercihlerin… Read more »

  Adam Sunay
  Ziyaretçi
  Adam Sunay
  2023-11-28 9:08 AM
  Reply to  Spartacus

  Ya bu istanbul sözleşmesinden çıkıldı da bi değişiklik yok. Hala kadının ağzından çıkan kanun. Hala ayrımcılık devam ediyor. Böyle olunca toplum bitiyor.

  Berasy
  Ziyaretçi
  Berasy
  2021-04-23 3:44 AM

  Ulaşılmaz mitiyle kadının hayal gücünü canlandırmak ne demektir?

  canavar keko
  Ziyaretçi
  canavar keko
  2021-05-29 1:23 PM

  Yin‘in ekşi sözlük çevirisini öneririm. yanlış link verilmiş düzeltirseniz çok mutlu olurum

  Yakup
  Ziyaretçi
  2021-09-14 9:51 AM

  Hocam çok çalışkan ve çok başarılısınız gerek
  Yazılı ve gerek görselleriniz için hepsine birden büyük tşk

  Fisherman
  Ziyaretçi
  29
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin