İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadını Korumak Aşağılamak Mıdır?

Kadını Korumak Aşağılamak Mıdır?

  Kadını Korumak Aşağılamak Mıdır?

  Ekşi’de bu moda oldu. Kadınlar üstüne açılan her başlıkta feminazi-woke bozuntıları atarlanıp, bu kadını aşağılamaktır, küçümsemektir, cinsiyetçiliktir diye söylenip duyarlanıyorlar. Hepsi temelde feminen şartlandırmalardan ibaret. Yanlış anlamayın, böyle atarlananların çoğunluğu da erkek. Bazı anahtar kelimeler var, onları kurunca otomatik cinsiyetçi bir kadın düşmanı oluyorsunuz. “Bir kadını korumak demek …” diye girmek de son icatlardan. Örnekler:

  kadınları aşağılamak için açılmış bir başka başlık.
  tanım: asılsız iddia.

  https://eksisozluk.com/entry/141560592

  bir erkek gelip de bana ‘seni koruyup kollayacağım kadınım’ dese, açıkçası önce ağzının ortasına bir yumruk çakarım (ve bu yumruğu yüzyıllardır erkek hegemonyasında ezilen, yok sayılan , hor görülen kadın kardeşlerime ithaf ederim) 

  https://eksisozluk.com/entry/141562467

  Bir kavgada yardım çağrılarına sakın koşmayın çünkü o kendini korumaktan aciz midir? Şöyle güzel bir video vardı. Durum tam olarak buradaki gibidir.

  Kadri Sugar

  Tabii ki de bu adam Kadri Sugar davasındaki gibi karşı tarafında kalbine ufak 23 cmlik bir bıçak sokarsa aynı kesim tarafından irrrkek olarak lanse ediliyor. Şurada Sugar davasında karşı tarafın avukatıyla Efe Aydal’ın yaptığı müthiş bir röportaj var, mutlaka izleyin, gerçekten avukatın tespitleri inanılmaz iyi. Şöyle bir şey demiş: Sugar, Fen Lisesi mezunu, arkadaşları çok iyi okullara giderken birkaç sene YKS’de başarısız olduğu için kompleks geliştirip bu sinirini tartışan bir çifti öldürerek çıkartan biri. Yani topluma kendini kabul ettiriyor, saygıyı bu şekilde almaya çalışıyor. Adam net olarak dark triad sahibi ve psikopatik tavırlar gösterek birini öldürüyor, hatta yerdeyken tekmeliyor falan. Ne garip ki erkek düşmanı feminaziler tarafından kahraman gibi çıkartılıyor. Yani işlerine gelmeyince toksik-maskülenlik işlerine gelince kahramanlık oluyor.

  Şu bir gerçek dark triad hangi seviyede olursa olsun kadınların ilgisini çeken bir şey. Avukat da benzerini belirtmiş. Bu kadar destek alması, birini öldürmesine rağmen “ama kadın dövüyordu” argümanıyla savunulmasının başka bir açıklaması yok ki ortada hiçbir darp raporu da yoktu. Neyse…

  Konuya dönelim, kadınlar fiziksel olarak güçsüzdür ve KENDİNİ KORUYAMAZ. Sporda da erkeklerle aynı şartlarda yarışamaz. Son dönem trans haklarını hatırlayalım. Hatta şöyle ilginç bir haber vardı: “Erkek liginde 45325 olan X, kadın olduktan sonra onların liginde 1. oldu.

  Net mi?

  Şu an bile barzo bir Suriyeli veya Afgan sığınmacı kadına zarar verebilir. Geçmişten günümüze erkekler yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide yaşamıştır. Ortaçağda ya asker olurdun ya tarımla ilgilenirdin. Askersen ya ölürdün ya da diğer savaşa giderdin, kadınlarsa her zaman esir alınırdı çünkü sperm ucuz, yumurta pahalıydı. Günümüzde bütün zor işleri (maden, elektrik hatları, çatı onarımı, kanalizasyon işi vs.) erkekler yapar ve asla minnet duyulmaz, çoğu kadınlar için görünmezdir. Ataerkil-zorbalık denildiğinde sadece %1 gibi en tepedeki erkek nüfusu vardır ama bütün erkeklere mal edilir.

  İlginçtir esir alınan kadınlar, savaşmak yerine daha rahat yaşamak için bir hükümdarın haremine girmek için birbirleriyle yarışırlardı. Onlar için onurdu ki buna “uyum sağlama mekanizması” diyoruz Kadınlar uyum sağlar, erkekler hiyerarşide rekabet eder. Hürrem Sultanı bilmeyen var mı? Yine ne ilginç ki hükümdarların ezici çoğunluğu erkektir. Madem kadınlar kendi başlarının çaresine bakıyorlar ve yeterli fiziksel güce sahipler neden nadiren hükümdar oldular? Demek ki fiziksel güç ve erkeğin karar verme yetileri oldukça belirleyici. Yani bir kadının kendinden güçlü bir erkek tarafından savunulması gerekli olandır.

  Günümüzde daha eşitlikçi şartlarda yaşamamız bu gerçeği değiştirmez, sadece “zorunda” bırakmaz ama reddetmeniz sadece gerizekalı bir woke olduğunuzu gösterir. Bazıları şey sanıyor, ataerkil düzen gökten indi. Hayır, eğer şu an küçümsenen maskülenlik ve ataerkil sistem olmasaydı kabilene ya da şehrine gelen askerlerle konuşarak anlaşamaz, tecavüze uğrar ve esir alınırdın. Şu an rahat yaşıyorsan bunun nedeni savunulman, bunun için kanın dökülmesi ve sonunda sınırların çizilmesidir. Kadınlara seçme-seçilme hakkını veren Türkiye’de Atatürk’dür. ABD’de yine başka erkeklerdir. Sizce neden Suudi Arabistan’da kadınlar yürüyüş yaparak haklarını alamıyor?

  Maalesef günümüzün sorunu bu. Tarihsel süreçlerin toplumu ve bireyi nasıl değiştirdiğini anlaşılmıyor. Geçmişte feminizme neden katılmıyorum yazımda açıklamıştım.

  Biyolojik cinsiyet–>toplumsal süreç–>roller–>kişilikler

  Süreçse terse çevrilerek biyolojik cinsiyet kısmı denklemden çıkartılmaya çalışılıyor. Sonunda da cinsiyetsizleştirme politikaları, “sen hissettiğin cinsiyettesin” gibi şartlandırmalar ve the future is female gibi garabet durumlar ortaya çıkıyor.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, sponsorumuz olarak blogu destekleyebilirsiniz.

  4.5 22 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  31 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Gökhan
  Ziyaretçi
  Gökhan
  2022-08-28 6:48 PM

  Çok başarıli, tebrikler üstad, saygılar, selamlar…

  ZETA
  Ziyaretçi
  ZETA
  2022-08-28 8:43 PM

  Eline sağlık karanlıkrüya, güzel bir yazı olmuş.

  Spartacus
  Ziyaretçi
  Spartacus
  2022-09-01 2:19 PM

  Karanlık rüya gercekten çok güzel analizlerin var ama Instagram yüzünden kizlar aşırı egolu ve havalı. Bu tip durumlar için illa neg mi atmamız lazim , duruşumuz nasıl olmalı ? Teşhislerin çok iyi ama çözüm olarak bu nafaka saçmalığı, sgk ‘dan sürekli aylık alma vb pozitif ayrımcılık saçmalıklarına nasıl dur diyeceğiz?… Read more »

  Hasan
  Ziyaretçi
  Hasan
  2022-09-03 12:06 PM

  Yazı baştan aşağı aptalca. Tarihte kadınların yönetici olduğu birçok dönem var bunu sende iyi biliyorsun fakat işine gelmediği için görmezden geliyorsun. Osmanlı’da bile 20 sene tek başına hüküm süren Kösem Sultan var bir araştır ondan sonra yaz. Ek olarak 1950’li yıllara kadar zencilerden bilim insanı ve yönetici yoktu bunun sebebi… Read more »

  Ümit
  Ziyaretçi
  Ümit
  2022-09-28 10:15 PM
  Reply to  Karanlikruya

  ‘”Kendin de söylüyorsun kadınların haklarından zorla elinden alındı diye. İşte sorun bu. Nedenle sonucu karıştırıyorsunuz. Bunun doğal bir süreç olduğunu ve erkeklerin bu hakkı geri vermeden kadınların alma hakkı olmadığını çünkü fiziksel güçlerinin yetersiz olduğunu anlayamıyorsunuz.”‘ Hocam arkadaşın unuttuğu bir şey var: şu an kadınları avantajlı yapan şey aslında yasalar… Read more »

  Menn
  Ziyaretçi
  Menn
  2022-09-03 2:31 PM

  Sayın karanlıkruya ben dovuscuyum ama lisanslı değilim yani genel olarak sinyallemiyorum ama şuan musabik bir sporcu seviyesindeyim hobi olarak başlamıştım yaşım 22. Dövüş sporu bilmek kızlar için avantaj mıdır avantaj olup olmaması umrumda değil ama en azından sinyallemek önemli midir? Zira fiziksel görüntü önemli diyorsun ama şuan kas yığını birini… Read more »

  Spartacus
  Ziyaretçi
  Spartacus
  2022-09-04 10:07 AM
  Reply to  Menn

  Cobra kai dizisini Izle.ne kadar avantajlı olduğunu anlayacaksin.

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-11 11:25 PM
  Reply to  Menn

  Bir kadının dövüş bilmesi erkeğin neredeyse hiç umurunda olmaz. En fazla “Bu kız sadece gratis muhabbeti yapan bir boş beyin değil. Kendini geliştirebiliyor. Bir hobisi var.” olarak düşünülür.

  31
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin