İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınlarda Biyolojik Saat Miti (Mitler 4.B, Rational Male)

Kadınlarda Biyolojik Saat Miti (Mitler 4.B, Rational Male)

  Kadınlarda Biyolojik Saat Miti (Mitler 4.B, Rational Male)

  Popüler kültür kadınlara, aydınlanmamış erkeklere, içten içe; kadınların içsel bir biyolojik saati olduğunu, bu saatin büyülü bir ana kadar yavaş yavaş tükenerek sonunda bebek sahibi olmayı istediklerini öğretmeyi sever.

  Belki de süpriz olmayacak şekilde; bu, kadınların cinsel pik değeriyle çakışır, yaş demografisiyle de uyumludur. Birçok kadının duvara çapmasından hemen önce veya sonradır. Yani 20lerin değil, 30ların başıdır. Esas problem feminen düzenin yapılanması, yani toplumsal düzenle biyolojik gerçeklerin örtüşmemesidir.

  Şu açıdan da bakılabilir; kadınlar bir yaştan sonra doğruyu bulacakları ve o ana kadar her şeyi yapmakta özgür oldukları yalanı satılır ve erkekler de buna inanmayı sever. Nedense bu yaş 22-24 değil, 35lerdir. Hatta geçmişte yüz vermeyen kadınlardan 15 sene sonra geri dönüş alan beta erkekler sevinirler. Bu muhtaçlıktır. Cinsel pazarda değer kaybetmiş bir kadının sizi can kurtaran olarak görmesidir.

  Biyolojik saat kavramı göz önünde olduğundan ikna edicidir. Çünkü “biyolojiktir!” Feminen sosyal düzene bakıldığındaysa; hiçbir şey kadınların vücudu kadar, kendileri kadar ikna edilci değildir. Kızların dünyasında biyolojik nedensellik, erkeklerin kötü davranışlarını her zaman şüpheli şekilde rasyonalize eder ama kadınlara uygunlandığında işe yaramaz. Şu unutulmamalıdır: Biyoloji “doğa anadır” ve siz bir kaltakla tartışamazsınız!

  Maalesef, biyoloji bilimi feminen sosyal düzenle karşılaştığında çökme eğilimindedir. Birçok kadın doğurganlığı hafife almaktadır. Bilimin soğuk gerçekleri kadınların gerçek doğurganlık penceresi, feminen düzenin inançlarıyla uyumsuzdur.

  Çalışmalar Ne Diyor?

  Yeni çalışmalar, iş doğurganlığa geldiğinde büyük kopukluklar bulmuştur: Kadınların bebek sahibi olmayı düşündükleri yaşla vücutlarının gerçekte sahip olduğu kapasite birbirinden farklıdır. Bu durum büyük sorunlara yol açar. Kadın (rahat ve sağlıklı) çocuk sahibi olabileceği zamandan daha fazla bekler. Uygun zaman 20lerin başıdır. Tabiiki %100 biyolojimize göre yaşamak da doğru değildir çünkü bir toplum içindeyiz ve karmaşık duygulara sahibiz ama bu durum sizin 40 yaşına çocuk sahibi olmayı toplumsal olarak rasyonelize ederek “normal” kabul etmeniz anlamına gelmez ki bu yanılgının temelinde kadınların 20lerinde aşırı ilgi görmesi ve feminen düzen tarafından desteklenmesi gelir.

  Bir kadının 30 yaşında tek seferde hamile kalma şansı nedir? Birçoğu %80 diye düşünmektedir fakat gerçekte  %30’dan daha azdır. 40 yaşında kadın için %40 olduğu düşünür fakat %10’dan azdır. Peki ya hamile kalmayı denemeye devam ettiğinde ne olur? Çalışmalara göre çoğu kişi hamile kalmayı gerçekte olduğundan daha çabuk sanmaktadır. Yine çalışmalar, doğurganlık tedavilerinin başarılı olmasının da hafife alındığını göstermektedir.

  Kadınlar hamile kalmayı istediklerinde sadece biyolojik saat miti isabetsiz değildir, hamile kalma ihtimali konusunda da hatalı bilgilere sahiptirler.

  Barbara Collura (Ulusal Kısırlık Derneği yöneticisi) şöyle ifade ediyor: Bana söyledikleri ilk şey: “Neden bana hiçkimse bunu söylemedi?” şeklinde oluyordu. Barbara bunu üzülerek belirtiyordu ve bu ulaştırması zor bir mesajdı.

  Gerçekten dürüst olalım. Kadınlar her şeye sahip olamadıklarını duymak istemiyor. Bizlerin müthiş işleri var, master dereceleri var, neden çocuk doğurmak için kaygı duyalım ki? Diye düşünüyorlar. Bu, gerçekleşmediğinde ise gerçekten sinirli oluyorlar.

  İç Güdüleri Kimi Suçluyor?

  Bir kadının gerçekten hissettiği içgüdüyü tartışmayacağım, kadınların feminen düzen etkisiyle kasıtlı olarak çarpıtıldıkları konusundaki anlayışlarını tartışacağım. Özellikle solipsizm göze alındığında bu oldukça normaldir. Eğer bir kadın biyolojik durumu nedeniyle hamile kalmakta zorlanması veya yetersizliği nedeniyle kızgınsa, öfkelerini de yanlış yönlendirilmektedir. Feminen düzenin güçlendirdiği ego yatırımlarının buna neden olduğunu kabul etmek yerine, erkeklerin uygun baba olmadığını veya feminen zorba sistemin kurallarına göre oynamak yerine porno ve video oyunlarla zaman geçirdikleri için erkekleri suçlarlar.

  Film yapımcısı “Monica Mingo” şöyle diyor: “Kadınların kontrol edemeyeceği yumruya benzeyen bir şeyin onların üzerinde olduğunu hissediyorum.” Gerçek problemse toplumu kapsıyor. İnsanların çocuk sahibi olma ve evlenme yaşının geriye itildiğini söylüyor. Oysaki Mingo kocasıyla 32 yaşına kadar tanışmamıştı.

  Esas Çelişkiler

  “Doğurganlık yaşının 20lerin ortasından sonra azaldığını söylüyorsunuz. Peki, eğer kimseyle çıkmazsam ve bir aile kurmak istersem, bu bilgi benim için ne ifade edecek?”

  İş bebek yapmayı istemeye geldiğinde erkekleri “çocuksu” olarak suçlamaktansa, geleceğinizi bilinçli bir tercihle kabullenmeyi tercih edebilirsiniz. Herkes çocuk yapmak zorunda değildir fakat erkeklerden 20li; hatta 30lu yaşların başında ilgi gören kadın zamanla bu ilginin azalmasıyla kaygı yaşar ve doğru yaptığını sorgulamaya başlar. Sonuçta 10-15 sene boyunca alıştığı bir yaşam vardır.

  Özetle 20lerde partileyip, çocuk yapmayacağını söyleyeren, 30ların ortasına gelince aydınlanma çağına girerek fikir değiştiren kadınların sayısı az değildir. Kendi seçimlerinin sonuçlarına katlanmak yerine hemen ego yatırımlarıyla karşılaştıkları erkekleri suçlamaya başlamaktadırlar.

  Sanırım, bu sinema okulunda parti yıllarını yaşamayla karşılaştırıldığında çok şey istemek gibidir. Üzgünüm Monica, zamanın doldu, duvar öncesi yıllarını kontrol etmeliydin. Feminizmin bütün hayaletleri, iyi niyet kazanı içinde yanmaktadır. Burada hipergaminin çarpışması ve feminen düzen sert biyolojik gerçeklerde birbiriyle çarpıştığını görüyoruz. Feminen zorba düzen yeni bir düzen yaratarak kendi doktrinine uygun olarak bu uyumsuz realiteyi çözmeye ihtiyaç duymaktadır. Cinsel akışkanlığın uygun bir şekilde tekrar icat edilmesiyle daha önce de yapılmıştı: Yani erkekleri “her şeye sahip olma” ideolojisine sahip olmamaları nedeniyle suçla ve kendi yarattığı sorunun geriye dönük çözümünde erkekleri utandıran kullanışlı yeni bir sosyal gelenek yaratmak en tipik çözümdür. Başka bir ifadeyle; bu durum, erkekleri işlerine geldiğinde ataerkil olarak suçlayıp, gelmediğindeyse “neden istediğim gibi her şeyi sağlayan bir erkek bulamadığım” diye düşünenlerin şimdinin verisiyle geçmişi okuma çabasıdır. Buradan da şu düşünülebilir: Aslında kadın doğası hoşlandığı erkeklerden üstün nitelikler beklerken, geri kalan erkeği pasife etmeye çalışmaktadır.

  Sonuçlar

  Tamamen biyolojik saat nedeniyle 20lerin başında evlenmek çok mantıklı değildir. Benzer şekilde doğumun riskli olduğu 40lı yaşlara yaklaşıldığında benzer durum mevcuttur ve kadın bunu düşünerek cinsel stratejisini gerçekleştirmelidir. Çocuk yapmamaya karar veren bir kadının sonrasında erkeği suçlaması aptalcadır. Hem eğitimine, statüsüne emek harcayıp hem de cinsel pazar değerinizi yükseltemezsiniz. Evet toplumda değeriniz bu şekilde artar fakat erkeğin baktığı hiçbir zaman sizin statünüz olmayacaktır. Oysaki feminizm kadınlara da çekicilik değeri olarak bunları satmaktadır.

  Burada çift kutuplu bir durum mevcut. Bir taraf biyolojik determizmken diğer tarafta toplumsal zorba bir sistemin olduğunu görüyoruz. Biz insanlar olarak her 2sine de uygun hareket ederek dengeyi bulmalıyız.

  Eğer gerçekten bir biyolojik saat olsaydı, bu 22-24 yaş arasında güçlü şekilde çalar, sadece erkeğin sunduğu güvenlikte değil, kadının cinsel pazar değeri düşerken de kendini gösterirdi. 

  Makaleyi oylamayı ve sponsorumuz olmayı ihmal etmeyin.

  Referans:

  Rollo Tomassi – The Rational Male (Bölüm: Mythology)

  3.9 10 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  22 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Gpl
  Ziyaretçi
  Gpl
  2023-04-10 11:36 PM

  Selamlar admin,
  Mor hap ile ilgili bir yazı gelir mi? Sitede ilgili bir yazı bulamadım da.

  Excc
  Ziyaretçi
  Excc
  2023-07-17 2:56 AM

  Biyolojik saati tamamen reddedip bunun adını “kültürel saat” olarak değiştirenler de var. Ekşi sözlükte başlığı da açılmış. (https://eksisozluk1923.com/entry/140824014) Bunu söyleyen de psikiyatr. Entryde ismi geçiyor. Youtube’da videoları da var. Zaten cinsellik ve ilişkiler hakkında da garip yorumları var bence. Seksi üreme dürtüsü için değil sadece zevk için yapıyoruz falan diyordu.… Read more »

  22
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et