İçeriğe geç

Kendini Geliştirdiğini Sanan Erkekler

Kendini geliştirmek ve temiz bir zihin setine ulaşmakla bunu kadın elde etmek için yapmak farklıdır.

Sağlıklı bir fizik için günlük rütinler yapabilirsiniz. Örneğin yürüyüş, dil öğrenmek, enstruman çalmak vb. Gibi. Bunlar düzenli yaptığınızda gerçekten size bir şey katar fakat bunu dışa yansıtamaz ya da belli bir sınır değerin üstüne çıkamazsanız kadınları etkilemez. Daha da önemlisi bunu birilerini elde etmek için yapıyorsanız demoralize olursunuz. Geçenlerde şöyle bir mesaj aldım:

-Yaklaşık 2 senedir şekeri bıraktım su ve ayrandan başka bir şey içmiyorum tabi 2 ayda bir mecbur kalırsam yiyiyorum bir tatlı ama kontrol ettim.

-tavsiyen üzerine hergün hava soğukta olsa musluğa en soğuğa getirip soğuk su ile duş alıyorum.

-Hergün muhakkak yürüyüşe çıkıyorum

-hergün 40 dakika dil öğreniyorum

-ve hergün enstrüman çalıyorum ilerletiyorum

Bu yazdıklarımın hepsini yaklaşık 1 buçuk senedir yapıyorum, ama henüz tam olarak bir karşılığını göremiyorum ve böyle oldukça motivasyonum düşüyor ama kendi kendime yapmaya devam et diyorum, kadınlar konusunda da öyle yaklaşık 4 senedir bir ilişkim olmadı ve yalnız 1 kadınla ilişkiye girdim sizce sorun nerede?

Sorun baştan sona her yerde diyebiliriz. Böyle öneriler hiç vermedim. Soğuk duş almak, sabah erken kalkmak veya gece hep aynı saatte uyumak, belli rutinler sizi “disiplinli” ve “duygusal olarak güçlü” bir erkek yapar fakat kadınlara ulaşmanızı sağlamaz.

Kendini geliştirme işini eski sevgili veya yeni bir kız için yapanları gördüm. Hatta sonrasında “kendimi geliştirdim, eski sevgilim geri dönmedi!!!” diyenlerle bile karşılaştım. Bu da aslında kendini geliştirdiğini sanmaktır, yani belli bir seviyeye çıktığınızda otomatik olarak geçmiş sizin için önemsiz olur, çünkü artık o zaman dilimiyle aynı rezonansta değilsinizdir. Yeni amaçlarınız olmuştur, size heyecanlandıran şeyler değişmiştir. Şöyle de anlatabiliriz:

Erkek Tarih Boyunca Kendini İnşa Etmiştir

Erkek kendini inşa eder ve başta bunu ne için yaptığınız önemsizdir (İlgili podcast). Çünkü erkeğin evrimsel motivasyonu inşa etmektir. Tarım devriminden, aristokrasiye, monarşiden, sanayi devrimine kadar her döneme lider erkeklerin düzen bozucu radikal hareketleri, cesareti ve inşa etme yeteneğiyle geçilmiştir.

Kendinizi bir kadın yüzünden de inşa edebilirsiniz fakat sonrasında erkek olmanın getirdiği hislere sahip olmalısınız, yani başarılı olmak temel motivasyonunuz olmalıdır. Örneğin Jon Bon Jovi’nin grubu kurma amacı kadınlarla birlikte olmaktı. Peki ya 2. Albümde sizce motivasyonu aynı mıydı? Bilmeyenler için Bon Jovi her albümde ününü katbekat arttıran, one hit wonder olmaktan oldukça uzak bir gruptur. Bence ilk albümde hatta bar grubu aşamasında bile istediklerini aldılar, ardından grup elemanları bireysel olarak daha iyi gitar çalmaya, daha iyi vokal tekniğine sahip olmaya ve daha iyi hit parçalar yapmaya odaklandılar. Benzerini Motley Crue’de de görürüz, hatta Queen bile benzerdir. (Uygun Fon: Bon Jovi – Keep The Faith)

Kendini geliştirmeyi sanmakla zihin setini değiştirmek farklıdır.

Yürüyüş kardiyovasküler sisteminizi geliştirir fakat kızlara ulaşmakta etkisizdir, her gün yürüyerek çekici bir erkek olamazsınız. Örneğin ağırlık kaldırmayı deneyebilirsiniz, bu durumda bir aşamada tetiklenerek hırsla daha fazla kas yapmaya başlarsınız. 45 dk. enstruman çalarak gelişebilirsiniz, belki 1 sene sonra üst seviye çalabilirsiniz ama Youtube’a kayıt koymuyor, bir bar grubuyla çalmıyorsanız “kızlarla tanışma” konusunda size hiçbir çekicilik değeri katmayacaktır. Üstteki arkadaşta da bu problem mevcut. Kişisel gelişim aşaması bile tam gerçekleşmemiş, çünkü zihin değişmemiş. Bir konuda hırs kazanamamış.

Geçmiş ve oldukça popüler bir yazımda açıklamıştım. Kadınların dikkatini çekmek için tip, para, oyun dediğimiz 3 parametrenin birlikte gelişmesi, mümkünse birinin diğerleri arasından sivrilmesi gerekir. Bunların 3ü de yürüyüşle, dil öğrenerek veya gitar çalarak gelişmez.

Tip için giyim kuşam ve stil geliştirilmesi, kas inşa edilmelidir. Yürüyerek gelişmez.

Para için öğrendiğiniz dili çeviri işlerinde kullanacak kadar geliştirmeniz gerekir. Yani 2 sene boyunca amatör kaldıysanız, onca şey yaptım işe yaramadı demenizin bir anlamı yoktur. Para ancak uygulamada işinize yarayacak seviyede gelişim sağlarsanız olur. Daha iyi eğitim, terfi veya daha çok kazandıran bir işe girmeniz ya da borsa, blogger, youtube yayıncılığı, çevirmenlik gibi ek işlerle olur.

Oyun konusunda 3’ü içinde belki de en önemlisidir ama emek ister, çok fazla kadınla tanışmanız, pratik yapmanız gerekir, diğerlerinden belki daha fazla zaman alır ve başarılı olursanız sadece kadınlara ulaşmış, tip veya paranızı geliştirememiş olursunuz. Sadece pua’nın tehlikelerinden bahsetmiştik. Sonunda oneitis sendromuna girebilirsiniz, çünkü hayatta tek başarınız kadınlardır.

Neden 3 Alanda Da Kendimizi Geliştirmeliyiz?

Bu sebeple tavsiyem 3 alandan birini ön planda tutsanız da diğerlerini de atlamamanızdır. Daha önemlisi ne yaparsanız yapın reklamınız yoksa kadınlar için görünmezsiniz.

Bir arkadaşım konservatuar müzik bölümü mezunu, aktif bir müzisyen ve birlikte bir bara gittiğimizde bazen “sahnedeki tanıdık müzisyenler birçok kadınla olurken, ben olamıyorum, neden?” diye söyleniyordu. Haklıydı fakat bilgisi eksikti. Olay burada yetenekten öte reklamınızı nasıl yaptığınızdır. İstersen keman virtüözü ol, bunu çevrendekiler bilmiyorsa insanlar sana hayranlık duymaz. Instagram/Youtube kullan dememe rağmen; “yeteneğimi görmek isteyen beni x orkestrasında izler” gibi yorumlar yapardı. Burada sebep-sonuç ilişkisi hatalı. Çünkü kimse hayranlık duymadığı birini araştırmaz. Daha önemlisi “yatırım” yapmaz. Merak uyandırmadığınız sürece de görünmez olursunuz. Kısa süre sonra bir gece barda; onu yakından tanıyan otorite sahibi bir arkadaşla aynı masada oturuyorlardı ve masada 2 tane de kız vardı. Arkadaşı gece boyunca kızlara bu kişinin müzisyenliğini övdü ve sonunda bu kızlardan biriyle birlikte oldu. Benim dediğime gelinmiş oldu.

Özetle geçmişte bunun üstüne de yazdığımız gibi “israf edin!” Elinizde ne varsa bunu hunharca göstermelisiniz ki yararlanabilin. Yoksa birileri ağ ile onlarca balık tutarken, siz oltayla ayakkabı avlarsınız.

İçimden geldi bir fon daha: Motley Crue – Dr. Feelgood

(Makaleyi oylamayı ve sitenin gelişmesi için sponsor olmayı ihmal etmeyin.)

4.5 50 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.

İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Subscribe
Bildir
guest

44 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Tequarty
Ziyaretçi
Tequarty
2022-05-26 10:14 PM

Merhaba,bugun anksiyeteyi araştırırken sıkıntımın özgüven degil daha çok sosyal anksiyeteyle alakalı oldugunu farkettim.çünkü herhangi bir alanda kendime güveniyorum ve yapabilecegime inanıyorum.ama örnegin bu bilgimi insanlara paylaşırken karşı taraftan yargılanırım korkusu ve benim hakkımda ne düşünürler diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.Çünkü ister istemez insan gün içinde birtakım yargılamalar yapıyor ve bunun aynısının… Read more »

Tequarty
Ziyaretçi
Tequarty
2022-05-27 12:02 AM
Reply to  Karanlikruya

Bazı zamanlar gerçekten davranmayı deniyorum ve işe yarıyor.fakat kendime neden başkalarının düşüncesini umursamamalıyım diye sorunca cevap bulamıyorum ve tekrar başa sarıyorım.bunun hakkında önerebilceginiz kitap ya da makale var mıdır?ya karşımızdski insanların düşünceleri dogruysa?ya da bir grup benim hakkımda olumsuz düşünüyorsa bunu neden takmamalıyım?mükemmel olma takıntısı mı kendimi bu kadar ciddiye… Read more »

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet
2022-06-14 10:46 PM

Bugün 10 kız tarafından reddedildim. Son 4 ay’da hemen, hemen 100 kız. Olan şu hep ben iletişim başlatıyorum, hep ben sorup cevap alıyorum. Fakat sen sporcu musun? Yada ne okudun? Ne işle meşgulsün en basiti nerede oturuyorsun gibi cevaplar alamıyorum. Neden karanlıkrüya bunların opsiyonlarının olması ve sosyal medya ile değerlerinin… Read more »

Yakup
Ziyaretçi
2022-07-09 11:13 AM

Olta ile Ayakkabı Avlamak
😁
Bokluderede çok olur

44
0
Would love your thoughts, please commentx

İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et