İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kırmızı Hap Hakkında Yanlışlar (Bölüm 2)

Kırmızı Hap Hakkında Yanlışlar (Bölüm 2)

  KIRMIZI HAP HAKKINDA YANLIŞLAR

  (BÖLÜM-2)

  Yanılgı: Kırmızı hap cinsiyetçidir veya kadın düşmanıdır.

  KH ile ilgili hiçbir kaynakta erkek veya kadının üstünlüğü tartışılmaz, tam tersi Rollo her seferinde “erkek ve kadının birbirini tamamladığını” söyler. Evet eşit değildir, çünkü fiziksel, biyolojik, zihinsel yapılanmaları tamamen farklıdır. Eşit olmadığını en basitinden kadınların erkek seçimlerinde görebilirsiniz. Okcupid istatistiklerine göre kadınların %80ni erkeklerin %20sini tercih ediyor. Ben burada bir eşitlik değil, üstün erkeği tercih etme durumu görüyorum.

  Kadınlar eşitliğe inanıyor çünkü hayatta kalmaları buna bağlı, avcı-toplayıcı toplumlarda toplayıcılar yardımlaşırdı ve avcı-erkeklere göre toplumu daha çok beslerlerdi, birlikte olmalarıyla güçlüydüler çünkü fiziksel güçleri tek başlarına azdı. Mesela feminizm tamamen “eşitlik” düşüncesi üstüne kuruldu. Şu an doğaya 10 kadın, 10 erkeği bıraksak; 10 kadın yardımlaşırken, 10 erkek bir lider seçer ya da gruplaşır, yani rekabet ederler.

  Yapılan çalışmalarda bunu doğrular, kadınlar daha uyumludur fakat toplumları ileri götüren alfa olarak gördüğümüz liderlerdir. Farklı düşünceler ve toplumun yapısını değiştiren kişiler hep uyumsuz erkeklerden çıkmıştır ve tabii ki bir o kadar katil ve tecavüzcü de çıkmıştır ama işin doğası budur.

  Sorun maskülenlikten ziyade o kişilerin iç görülerinin hatalı olmasıdır diyebiliriz ve bu uç düşünen tehlikeli erkekler yüzünden feminen düzen bize “erkek-kadın rolleri toplumsal öğrenilmişliklerdir, biyolojik değildir” masalını anlatarak esas türü “kadın” yapmaya çalışıyor. Bu yüzden APA geleneksel maskülenlik (geleneksel ne demek?) tehlikelidir diyor. Feminenleşen toplumda erkeğin rolü yazımda detaylı anlaşmıştım.

  Erkeklerin rekabetçi davranışı yüksek testosteron oranından gelir, toplumsal bir öğrenilmişlik değildir. Moleküler ölçekte XY ve XX kromozomu olarak farklılaşıyoruz ve bütün endokrin sistemimiz farklı. Örneğin bir trans erkek her ne kadar “kadın” hissetse de ve cinsiyet değiştiremeye çalışsa da bunu “hormon tedavisi” almadan yapamıyor. Madem toplumsal neden yapamıyor?

  Feminizm yazımda bahsetmiştim. Kadın-erkek eşitliğinin tam olduğu İzlanda/Finlandiya gibi ülkelerde cinslere her türlü hak sağlanmasına rağmen rasyonel düşünce gerektiren mühendislik, tıp gibi fen alanlarında erkekler ezici şekilde daha baskın, kadınlarsa psikoloji vb sosyal alanlara yöneliyor ve geleneksel rolleri seçiyor, rekabet isteyen işlere girmiyorlar, örneğin kadın CEO yok denecek kadar az. Eğer cinslere her türlü hakkı verip, istediklerini yapma konusunda özgür bırakırsanız, erkeklerin maskülen, kadınların feminen tercihler verdiği görülüyor. İşte bu yüzden eşit değil, tamamlayıcıyız, cinsiyetçi miyiz? Evet ben cinsiyetlerin farkına inanıyorum (Daha detaylı: Debe yazım).

  Yanılgı: Alfa özellikler iyidir beta özellikler kötüdür.

  Bu biraz karışık. Kötü olan “beta özellikler” değil, beta öder veya mavi haplı beta zihin setine olmaktır. Buna afc veya simp de diyebiliriz. Yani kadın etkilemek için para harcamak, ona yaranmak için gereksiz fedakarlıklara girmek, pahalı hediyeler almak kötüdür. Hatta para harcanmasa bile cinsellik almadan o kadına ilişki sözü vermek, birçok iltifat, önceliğinizin kadın olması beta zihin seti özellikleridir. Çünkü mavi hap hayallerini sürdürür. Oysa iyi bir oyuna sahip, ortalama bir tipin elinde “para” ölümcül bir silaha dönüşür.

  Rollo şöyle diyor “Alfa özellikler cinsel gerilimi(arousal), beta özellikler cazibe/çekicilik(attraction) sağlar. İyi bir ilişki için kadın 2’sini bir arada bekler fakat alfa karakterin baskın olması gerekir. Hipergami konusunda ayrıntılı açıklamıştık. Uzun süreli sağlıklı bir ilişki için %70A+%30B gibi bir dağılıma sahip olmanız gerekiyor. Böylece arzu ve sağlayıcılık bir arada bulunuyor.

  Alfa özellik derken, lider özelliklere sahip, bağımsız, umursamaz kişilik özelliklerinin ve maskülen iyi genetiği sinyalleyen fiziksel özelliklerin; beta özellik derken de güven veren, sadakat, yüksek geliri olan, riskten kaçınan, beyaz yaka karakterinin kast edildiği hatırlanmalıdır. (Şöyle ki alfa ve betayı yanlış tanımak.)

  Mesele beta özelliklerine (iyi gelir, yüksek statü) sahip olup “%100 beta öder” gibi davranmamak ve alfa zihin setine sahip olmaktır fakat Chad olmakla kafayı bozduysanız, “kadınlara yaklaşırken” korkuyorum diye düşünüyorsanız, “alfa olmak için ne yapmalıyım” diye düşünüyorsanız, kadınlara gereksiz iltifat edip, tanımadığınız kadına hediyeler alıyorsanız bu zihin setinde değilsiniz demektir. Alfa zihin seti: umursamaz ve liderdir, fiziksel özelliklerden bağımsızdır.

  Yanılgı: %20 içinde olamayacaksak gerek yok!

  Öncelikle herkes alfa döller tarafında 10/10 maskülen nitelikler sinyalleyen fiziksel özelliklere sahip olamayacak. Gerçek bu ama %20 algısının sizde temel bir kilitlenme yarattığını da fark etmeniz lazım. Aydınlanma oluştuysa devam ediyorum:

   “Cinsel seçilim” insanların temel dürtüsüdür, öyleki doğal seçilimden bile üstündür. Türler üreyebilmeyi hayatta kalabilmeye tercih eder. Bunu törpülemeye çalışmak, vazgeçmek ne olursa olsun sizi kadınlarda değil hayatta başarısız yapar. Mgtow, insel vs olup iyi bir statüye ulaşmanız da imkansız. 

  Bir erkeğin kadınlardan vazgeçme lüksü yoktur. Çünkü vazgeçerseniz yaşadığınız hayat için de motivasyon kaynağı bulamazsınız. Bu yüzden size tersini öneren hiçbir kaynağa sırtınızı yaslanmayın. Anti-natalisizm, siyah hap, mgtow… Benim gözümde hepsi aynı. Hepsi çoktan kaybetmiş, fiziksel özellikleri yüzünden değil, “zihin setleri” yüzünden kaybetmiş. Bu yüzden mesele realist yaklaşıp doğru soruyu sormaktır: “Üreme problemimi nasıl çözebilirim?”

  %20 içinde olmayıp her kadın üstüme atlamayacaksa, her gördüğümle yatamayacaksam anlamı yok!!! Çünkü betabux olacağım düşüncesi “uçlarda düşünmeye örnektir” ve böyle düşünerek üreme probleminize çözüm getiremezsiniz. Her kadın ıslanmasın ne olacak? Bu, sizin kadınları etkileyemeyen bir erkek olduğunuzu göstermiyor. Chad olmamak demek %100 beta olduğunuz anlamına gelmiyor.

  Kendinize sınır koymayın, hedef koyun. %20 düşüncesi burada sizi kısıtlar. Şöyle düşünün, sizce üst seviye bir erkek “ben %20 içindeyim” diye düşünüyor mudur? Bir kadın onu terk ettiğinde “tipim kötü ondan terk etti” diyor muydur? Amacınız sorunu çözmek olmalı, soruna takılmak veya kadın yerine düşünmek değil.

  Örneğin insellerde şunu görüyorum: Çözüm olarak sundukları aşırı kısıtlayıcı ataerkil dönem, size kadın sağlasa da o kadının size arzu duyduğunu göstermiyor. Bence bir kadın mecbur olduğu için sizinleyse hiçbir anlamı yoktur. Eskorttan farkı kalmaz. Şurada bahsettik: Siyah hapı destekleyen psikolog var mı?

  Daha acısı alfaların sonsuza kadar kadınları elde tuttuğu sanılıyor oysaki alfa döller stratejisi kısa sürelidir ve sadece dürtüyle ilişkilidir, çok kadınla olmanızı sağlar ama o kadının size ait olduğunu veya “aşık olduğunu” göstermez, ertesi gün bir başkasıyla birlikte olabilir. (Alfa döller=kısa süreli cinsel ilişki) Aşk veya o kadının size heyecan duyması kompleks bir psiko-sosyal süreçtir. İçinde sadece dürtü yoktur. Bir erkek “arzu ve çekiciliği” ancak belli oranda yaratırsa o kadının aşık olmasını sağlar. İnselleri alfa yapsak yine mutlu olmayacaklar farkında değiller.

  Çok temel klişe bir kuraldan bahsedeyim: Kendinizle barışık değilseniz kadınları etkileyemezsiniz, çünkü kendine güvensizlik evrimsel açıdan kadınların kokusunu çok iyi aldığı bir yetenektir. Kendine güvensiz erkek, kadın için sorunlarla mücadele etmede başarısız erkektir.

  Kadına veya kendinize puan vermeyin, onun güzelliğini görmezden gelemediğiniz sürece “alfa zihin setine” sahip değilsiniz demektir. Orada kaybediyorsunuz işte. Rollo Tomassi bu yüzden demirden bir kanun koymuş: “Kadın yerine düşünmeyin” ve kendine güvenle ilgili diğer kanun: “Çerçeve her şeydir”

  Statü ve fiziksel özelliklerin önemiyle ilgili her türlü soru işareti için –>Bölüm 3

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 26 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  27 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Buse
  Ziyaretçi
  Buse
  2021-03-24 11:15 PM

  Kaleminize sağlık.. 3.bölüm merak ediliyor.

  Tam anlamadığım bir detay var. %20lik tepe kısım derken %70A+%30B sağlayan kişileri mi kast ediyorsunuz? İkisi aynı sınıf mı? Tahminimce bu 70+30 karışımı ideal ilişki sunan kişiler ve aralarından tepe kısma girenler var. Farklıysa anlatır mısınız?

  Mersinli
  Ziyaretçi
  Mersinli
  2021-11-03 2:40 PM

  Hocam ekşi sözlükte kırmızı hap ve ilişkiler üzerine yazan yazar önerileriniz var mı?
  Sizi ve skepticoyu biliyorum acaba var mı başka bildiğiniz

  Los Santos
  Ziyaretçi
  Los Santos
  2021-11-13 10:38 PM

  Hocam Paul leamden haberdarsınızdır,acaba onun fikirleri ile ilgili yazı gelir mi?
  Kendisi tamamen kız düşürmek amaçlı kırmızı hap düşüncesi yerine erkeğin gerçekten kendini gerçekleştirmesini savunan birisi ve eğer sen nasıl bir insan olursan öyle kızları çekersin düşüncesine sahip birisi, pek adı bilinmeyen biri aslında

  27
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et