İçeriğe geç
Ana Sayfa » Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

  Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

  Bana bazen böyle mesajlar geliyor. Çoğunlukla durumu içselleştirmek yerine kısa taktiklerle sonuç almaya ve olmadığında da mavi hap hayallerine geri dönme eğiliminde oluyorlar. 2 defa bir kadına teklif etmedeki temel amaç kadını ikna etmek ya da trip atmak değil, olmuyorsa diğer kadına geçerek zaman harcamamanızdır.

  Arkadaş bana mesajları da göndermiş ve şöyle diyordu: “Bak her şeyi doğru yaptım, oyunum da mükemmel ama hiçbir işe yaramıyor! Her şey tip işte!” Bakalım öyle mi? Alttaki mesajlaşma bir eşleşme sitesi sonrasında wplar alındıktan sonra gerçekleşiyor. Yani tipte de sorun olabilirdi ama burada geçerli değil. Esas problem sosyal iletişim yeteneklerinde.

  Kadın nasılsın diye sormuş fakat hayat hikayesi anlatılmış. Bir yazım vardı, olayları uçta değerlendirmek diye. Neden bu kadar bilgi veriyorsunuz? Ünlü bir isimle çekim geçirdiğini anlatarak sinyalleme yapmış ama hatalı. Sinyalleme ağ ile balık avı gibi yapılır ve dikkatini çeken kişi buna çekilir. Olta atılmaz. Yoksa itici görünürsünüz. Önceden de anlattığım gibi sizin ne söylediğiniz değil, karşı tarafın ne merak ettiği önemlidir. Bence olması gereken mesaj şöyle olmalıydı:

  Dünün zihinsel yorgunluğu var ama enerji olarak kendimi iyi hissediyorum.” Ardından kadın sana “neden yorgunsun?” diye sormalıydı. Orada da sadece “çekimim var, ayrıntıları da görüştüğümüzde anlatırım.” denilmeliydi.

  Ayrıca kadına “canım” denilmiş. Yakınlık kelimeleri önce kadın tarafından kurulmalıdır. Aksi halde sıcak değil, feminen bir duruş sergilemiş olursunuz.

  2. mesajlaşmada yine hata var. Kıza direk alıngan bir tavırla “bir problem mi var” demiş. Öncelikle bundan size ne? Arzuya odaklanın, minnete değil. Muhtemelen kadının umurunda bile değilsiniz. Yani işinden gücünden gelmiş, evinde Netflix izliyor, bir anda siz yazıyorsunuz falan. Kız da haliyle “ne olacak ki?” demiş. Özetle kadının zihninde şunu uyandırıyorsunuz: “bak istediğini yapabilirim, sorun ben miyim? Lütfen söyle. İstediğin erkek olabilirim” Bu tarz bir yaklaşım acizcedir. Özetle muhtaçlık gösterilmiş.

  Her zaman maskülen tavır korunmaldır. Yani “sorunun sizde olmadığı içselleştirilmelidir”. Sorun sizseniz o kadın zaten ilgi göstermecektir, bunun sorulması da anlamsızdır. Ayrıca kadınla açık iletişimle bunu çözemezsiniz. Kadınlar örtük tavırlarla baştan çıkarılır.

  Burada da bitmiyor, 3. mesajda da kadın yerine düşünülüp okuma yapılmış. Ne diyoruz? “Kadın yerine düşünme!” Önce mesafeli olduğu ardından da yoğun olduğu iddiası ortaya atılmış. Kadın cevap bile yazmamış ve arkadaş “bu hafta müsait misin” demiş ve direkt ret cevabını yemiş. Onu da tek kelimeyle yapmış. Açıklama bile yok. Oysaki ilgi duyan kadın “maalesef ama şu gün olur” diye dönmeliydi.

  Diğer bir sorunsa mesajların çok uzun olması. Karşı taraf 2 kelime kullanıyor, siz döşüyorsunuz. İlgisi olan kadın zaten konuşmayı açar. Konuşma açılmıyorsa bunun yolu kendinizi anlatmak veya “sorun ben miyim” diye sormak değil, en kısa sürede birebir buluşmaya geçebilmenizdir. Çünkü gerçek yaşam esas olandır. Buluşma olmuyorsa da nextlemektir. 21:31’den 21:58’e 27 dk boyunca soru/cevap gelmemiş ve buluşma teklif edilmiş. Böyle giderken buluşma olmayacağı da sanırım çok açık.  

  Belki kırmızı hap lensleriyle bakan biri için bütün hatalar nettir ama maalesef çoğunluk “oyun” ve “mesajlaşma” adına hiçbir şey bilmeden doğru yaptığını sanıyor. Bu yüzden %80 mavi haplıdır diyoruz. Sonra da sorunu tipte veya fiziksel niteliklerde arıyor. Siz her şeyi kuralına göre oynayın, tam anlamıyla “taş” gibi bir oyununuz olsun, kadın sizi yine reddettsin. Bu olmadığı sürece emin olun sorun %80 mesajlaşma hatalarında yatıyor ve sandığınız kadar iyi değilsiniz.

  Siz kadın olsanız bu konuşma sonunda o adamla buluşur musunuz? Özetleyelim:

  • Başta fazla bilgi verip, gereksiz sinyalleme yapmak ki bunu önceden tartışmıştık.
  • Kadın yerine fikir belirtmek ve okuma yapmak (Bu sadece eğlenen ustalık yapılırken onayla-abart tekniğinde kullanılabilir).
  • Uzun mesajlaşma ve yakınlık kelimeleri.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

  4.9 46 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  89 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ozan
  Ziyaretçi
  Ozan
  2023-06-01 12:53 AM

  Kırmızı hapı ciddi anlamda nasıl içselleştirebilirim

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-06 10:46 AM
  Reply to  Ozan

  sitedeki bütün yazıları okuyarak 😀

  Mustafa
  Ziyaretçi
  Mustafa
  2023-06-16 5:09 PM

  B-De. N’aber nasılsın? K-İyi işe gidiyorum. Bi şey mi oldu? B-Telaşlanmana gerek yok! İşten ayrılmadım. Yukarıdaki konuşmada baştan mesaj başlangıcını yanlış yaptım galiba. O da isteksiz olarak ve sen nasılsın gibi bir şey sormadan “Bi şey mi oldu” diye sorunca daha evvelden konuştuğumuz bir mevzu vardı. Umursamaz davrandığı için, sanki… Read more »

  Mustafa
  Ziyaretçi
  Mustafa
  2023-06-16 5:24 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Sonra yüz yüze gelince de “O mesaj ne idi öyle” dedi. Ve işten ayrılma durumumu kastederek ” Bir şey olsa ilk bana söylemezsin herhalde” dedi

  Hakan
  Ziyaretçi
  Hakan
  2024-04-10 10:32 AM

  Merhaba. Takipleştiğim bir kıza özelden yazayım dedim. daha önce Story’sine yanıt vermiş ve yanıt almıştım. şimdi de hem yürüme maksatlı hem de gerçekten seyahat konusunda tavsiye almak üzere yazdım, sıradan olabilir fakat gerçekten ihtiyacım olduğundan “selam naber” ile girmek istedim. Mesajın üzerinden 13 saat geçmesine rağmen benim yazmamdan Sonra paylaşılan… Read more »

  Usman
  Ziyaretçi
  Usman
  2024-05-17 7:56 PM

  İki kere geçerli gerekçelerle eken kıza tüm ihtimallerle ne yapmalı?

  1 5 6 7
  89
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin