İçeriğe geç
Ana Sayfa » Tanımadığınız Kadına Yaklaşmak

Tanımadığınız Kadına Yaklaşmak

  Tanımadığınız Kadına Yaklaşmak

  Erkeklerin çoğunluğunun sorunu tanımadıkları kadına yaklaşma korkusudur. Bu aslında evrimsel bir dürtüdür. İnsanoğlu kabile olarak toplumsallaştığı için hep tehdit altındaydı. Yani yaklaştığı bir kadının abisi, babası veya eşi olabilirdi ve sonu ölümle sonuçlanabilirdi, bu dürtü kolektif bilincimizde bulunur.

  Dünyanın neresine giderseniz gidin “tanımadığınız kadına yaklaşmak” bir problemdir. Türkiye’de bu biraz daha fazla çünkü biz ortadoğu ile bağlantılı bir ülkeyiz ve utandırma taktikleriyle sıklıkla geri püsktürülebiliyoruz. Burada kadınlardan çok erkeklerin çoğunluğu daha hatalı çünkü yanlış yaklaşımla, içlerinden geleni direkt söyleyerek kadınların çoğunu bezdirmişler.

  İlk önerim, kadınlara yaklaşabileceğiniz yerlerde yaklaşmanızdır. En iyisi her zaman barlar ve klüplerdir. Çünkü gelenlerin sosyo-ekonomik düzeyleri, sevdiği müzikler, kültürler yakındır. Küçük sosyal gruplar olarak değerlendirilebilir ve bu şansınızı arttırır. Üniversite, kantin, okul çevresi, kafe veya durak daha düşük ihtimalli yerlerdir. Çünkü karşınızdakiyle hiçbir ortak nokta bulamama ihtimaliniz yüksektir. Buradalarda pratik yapabilirsiniz, reddedilmeyi öğrenebilirsiniz ama tavsiyem bu işin gece yapılmasıdır. Çünkü gece dışarı çıkan kadının zihnini bir yerinde özellikle bir “kız partisi” varsa başka erkeklerle etkileşime geçeceği ihtimali vardır. Oysaki durakta otobüs bekleyen bir kadının yoktur. 

   

  Bazı Deneyimler

  Size bilmediğiniz bir şeyden bahsedeyim: “Kadınlar kendilerine yaklaşılmasından hoşlanır!” Ne kadar ters görünseler de bunu severler ve bunun için de daveti bile gerekli hissetmezler, çünkü beğenilmek kadının afyonudur. Sanırım sene 2011’di. O dönem müzikle de iç içeyim haliyle farklı kadınlarla tanışıyorum ve biri sevgilim oldu. Oldukça aykırı bir tipti, şu an olsa hayatta ilişki kurmayacağım 22 yaşında bol kırmızı alarmlı, boylu-poslu vamp bir kadındı. Sevgili olduğumuz evrede bütün geçmişini geride bıraktığından bahseder dururdu. Öyle aptal bir kadın hayal etmeyin, Öss derecesine sahipti.

  İlk zamanlar flört ederken beni sinirlendirse, aydınlatan bir cümle kurmuştu.

  Ben: Erkeklerin devamlı yazmasından bence kadınlar çok rahatısz oluyordur. 

  O: “Bazen bardan dışarı sigara çıkmaya sırf erkeklerle konuşmak için çıkıyorum. Erkeklerin neden yaklaşmaktan korktuğunu anlamıyorum, her ne kadar bazen terslesem de içten içe anlatılmaz şekilde sırf benimle konuşma cesaretinden dolayı bile onlardan hoşlanabiliyorum.” 

  O dönem tabii kırmızı hap yapılanmasına sahip değildim ve duyduğum gece devamlı gittiğim mekanda sinirlenerek önüme gelen bir kadınla konuşmuştum. Haksız çıkmasını istemedim değildi. Kız 19 yaşında Cerrahpaşa Tıp’da okuyan biriydi, daha ilginci o dönem araştırma görevlisi olarak hocası da benim yine eskiden takıldığım bir kadın çıkmıştı. O da oradaydı. God-mode’da oynuyor gibiydim. Kadınların kıskançlığı haz vericidir. Hayatımda çok eğlenceli geceler geçirdim ama bu gerçekten güzeldi. Kız günler boyu aradı ama ben başkasını seçmiştim.

  İlginçtir ki 19 yaşındaki kız beni mekanda çok gördüğü için zaten hoşlanıyormuş(altta anlatacağım statü sinyallemesi durumu), benim onunla konuşmama çok şaşırmış. Neyse… Bu başarılı bir hikaye, bazen denk geliyor ama başarsız da onlarca olay yaşadığıma da emin olabilirsiniz. O değil de bu kızın bile şu an 30lara yaklaşmış olması ise işin esas ironik kısmı sanırım. 

   

  Kadınların %70i tarafından reddedileceksiniz.

  Kadın size neden sıcak davransın? Sizi merak edeceği bir neden yok, o yüzden öncelikle reddedilmeyi öğrenmelisiniz. Ünlü bir PUA tekniğinde şöyle bir taktik mevcut: 1 gecede 10 defa kadınlarla etkileşime geçeceksin, amacın reddedilmek olacak. Telefon alırsan, öpüşürsen veya sevişirsen başarısızsın! Burada amaç ne? Reddedilme psikolojsiyle başa çıkabilmen. Tanımadığınız kadına yaklaşamak korkusunu atmak mı istiyorsunuz? Kadına gidip “merhaba, nasılsın” demeyi öğrenin. Ona cevapsız bırakamayacağı sorular sorun. Mesela ne içiyorsun? diyin. Şu an çalan grup ne acaba? diye sorun. 

   

  Peki kadına nasıl davranacağız?

  Konuşturarak! Konuşarak değil. Kendinize güveniniz temel serginiz olmalı. Çünkü kadın sizin kim ve ne olduğunu bilmiyor. Onu etkileyen güveniniz ve karizmanız, maskülen göstergeleriniz olacaktır. Yeni tanıştığınız kadın size ısınırsa konuşmayı ve anlaşılmayı değil(dinleme ilişki ilerlediğinde olur). Ara sıra laf atarak yine onu konuşturmayı denemelisiniz. İlgisizse diğer kadına geçmelisiniz.

  Çevrenin sizi tanımasıyla da statünüzü göstermeye dikkat edin derim. David Buss özellikle başka kişiler tarafından tanınan kişi olmayı da kısa süreli için dikkat çekici olduğundan bahsetmiştir. Bu yüzden hep belli mekanlara gidin. Örneğin devamlı aynı kişiden alkol alın, bodyguard’la iletişim kurun. Bara/gece klubüne gittiğinizde orada çalışan birinin(kadın olması daha iyi) “oooo Ahmet gelmiş. ne içersin Ahmet?” diye yanınıza gelmesi, girişteyken “tamam sen geç abi, tanıdıksın” demesi diğer kadınların ilgisini çekecek, statünüz konusunda güçlü bir sinyal yayacaktır. 

  Şekil: David Buss’ın öne sürdüğü kısa ve uzun süre seçimleri

  Kadınlar müsrifliği sever. Yani zenginlik göstergelerinizin olması her zaman çalışır. Bir gece bir kadınla konuşurken ufak bir konu açıldı, kadın hmm saatin de güzelmiş dedi. Demem o ki kadınlar sizin düşündüğünüzden daha fazla size dikkat ediyor. David Buss kadınların kısa süreli ilişkilerinde şunlara baktığını söyler:

  -Maskülen görüntü ve tavır (ses tonu, vücut duruşu, saç-sakal vb.)

  -Zenginlik ve statü göstergesi gereçler

  -Diğer kadınların sizin hakkınızdaki düşünceleri

  -Fiziksel nitelikler (Tip, boy, pos, sağlık göstergeleri gibi)

   

  Merak ettirin

  Kadın kim olduğunuzu merak etmeli. Bunu ceket reklamı yapan bir firma üstünden anlatayım. Varsayalım siz ünlü bir ceket firmasınız ve reklam çekiyorsunuz.

  -Bizim ceketlerimiz en iyi ceketler, mutlaka alın. Diyorsunuz. Sizce bu ne kadar işe yarar? İşte bir erkeğin kadınla tanıştığında takındığı tavır buna benzer. Ben seni istiyorum, sen de beni iste. Eşitlikçi davranır. Oysaki kadınlar eşitlik değil, üstünlük bekler. Aksi halde eşleşmeler 80/20 değil 50/50 olurdu. Burada maalesef genel seçici taraf erkek değildir. Önce bu gerçeği iyi anlayın.

  Diğer bir reklam ise şöyle olsun:

  -Kişiyi iş görüşmesine o ceketle götürürler ve ik müdürü şöyle der: “Çok iyi giyinmişsiniz, bizim çalışanlarımız hep giyimine dikkat eder.”

  Burada bilinçaltına giden mesaj nedir? “Ceketle iş vereni etkileyebilir ve iş sahibi olabilirsiniz.”

  İşte kadının bilinçaltına benzer mesajı göndermelisiniz. Hangi özelliğiniz varsa bunu iyi satmalı, özelliğiniz yoksa da bu özelliği kazanmalısınız. Şöyle düşünün onca erkekten farkınız nedir? O kadın sizi neden ödül olarak görsün? 

   

  Pazarlama her şeydir

  Elinizde bir şey varsa 2. Aşama bunu pazarlama olmalıdır. Pualar bazen yalan üstüne oyunu kurar, tavsiyem böyle yapmamanız olur. Oyunun temel kuralının kandırmak değil, kadının psikolojisini(hareketlerini, davranışlarını, mimiklerin nedenini) anlamak ve buna uygun tepki vermek olduğunu unutmayın.

   

  Temel bir bilgi vereyim:

  Kadını “anlamak” veya kadınla “uzlaşmak” farklı kavramlardır. Mavi Hap yapılanmasındaki erkek kadının söylediklerine uygun davranma ve “uzlaşma” kadının suyuna gitme niyetindeyken, KH’ı erkek kadının bilinçaltında yatanları “anlayarak” doğru hamlelerle onu yönetir, zaman zaman kadını sinirlendirmek de buna dahildir, buna oyun denir. İyi oyuna sahip erkek ilişki içinde ise kadının kaygılarını dindirendir. Çünkü kadının söylediği ve yaptığı farklıdır. Reaktör-aktör ilişkilerin doğasını önceden referansla anlatmıştık. Size bir şey hissetmesi için size söylediğinden farklı harekette bulunmanız gerekebilir.

   

  Kadının merak etmesiyle, sizin gereksiz reklam yapmanız arasında büyük bir fark vardır.

  Gerçek bir işiniz, hobiniz ve bir alanınız olsun. Örneğin ben müzikle ilgilendiğim için avantajlıydım ama bu avantajı kötü kullananları da gördüm. Şöyleki:

  Bir gece kanat arkadaşımda bar-game yapıyoruz. 2 isteksiz kadınla karşılaştık. Ben birini kısa sürede bağladım, ardından diğer arkadaşım geldi, hemen tanıştırdım, bu X vs diye. Arkadaş direkt girdi, ben konservatuar mezunuyum, habire tura çıkıyoruz, ben İtalya’ya da gittim. Meksika’a gittim, Rusya’da yüksek lisans yaptım vs. Kadın hıımmm öyle mi dedi ve 5 dk içinde mekana geri girdi.

  Kadın merak etmediği erkeğin söylediklerini itici bulur ve kendini övdüğünü düşünür. Arkadaş burada en ölümcül hatayı yaptı ve “ceketim çok güzel, beni alsana” sinyalini verdi. Belki bütün gece gram gram vereceği bilgiyi bir kere de kustu, kadın da kurudu, kaldı. Oysaki ben kadınla konuşurken daha işimi bile söylememiştim ve kadın devamlı kendini anlatıyordu. Pozitif değildi belki ama nötr’dü. Sonuçta şansımızı kaybettik.

   

  Temsil Edilenler Önemlidir

  Ona basit bir şey söylemiştim, bir erkeğin temsil ettikleri önemlidir fakat o bunu temsil ettiklerini hemen saçmak olarak algılamıştı. Sonra da müzisyen olmasının kadınlare ne kadar çekici geldiğini anlayamadan, şöyle düşünmeye başladı: “Kadınlar müzisyen sevmiyor.” Oysaki evrimsel açıdan yaratıcı meslekler kadınlara hep çekici gelir. Bunu destekleyen bir diğer görüşü görüntü-para-oyun düzleminde Rule Zero(Cooper, Tomassi, Stone vs…) programında izleyebilirsiniz. Mesela John Sonmez güzel bir bilgi veriyor, aslında her şeyi statü göstergesidir paran, görüntün, karizman vs. hepsini toplayınca statüye ulaşırsın diyor ve statünün her şeyi delip geçeceğini açıklıyor. Örneğin bir barda 9/10luk işi bilen bir Chad var öylece duruyor fakat bara bölgesel tanınırlığı olan tipi vasat bir rock-star giriyor ve bütün kadınların gözü bu adama kayıyor. Yani kimse Chadle konuşmak için çaba sarfetmezken bu adamla konuşmaya çalışıyor. Bar çalışanları hemen gelip hizmet ediyor vs. Neden böyle oluyor? Çünkü rock star girer girmez statüsünü herkes tanıyor. İşte fark budur!  

  Statü sinyallemesi yaptığınız her şey size kazandıracaktır. Yani sizin kim olduğunuzu çevrenin bilmesi gerekir. Yoksa evde Malmsteen gibi çalıp sokakta tanınmayan bir gitaristseniz insanlardan övgü beklemeye hakkınız yoktur. Üstteki arkadaşta da bu sorun vardı. Kendi biliyor, yakın çevresi biliyor ama o kızlar bilmiyordu.

   

  Bırakın kadın merak etsin, bilgiyi yavaş verin:

  Konuşma şöyle olsa farklı olurdu:

  Arkadaş: Nasılsın?

  Kız: iyiyim, neyle uğraşıyorsun?

  Arkadaş: Müzikle… sen?

  Kız: aaa, ben de mimarım. Ne güzel, ne çalıyorsun?

  Arkadaş: Kemanla ilgileniyorum

  Kız: Hep çalmak istemiştim, var mı çaldığın bir yer?

  Arkadaş: Evet

  (Kızın ilgisini çekti ve hala inatla konservatuar-müzik bilgisi ve profesyonel olduğu bilgisini vermedi.)

  Kız: Neresi?

  Arkadaş: Bilmemne orkestrası

  Kız: Aaa orada çalmak için ne gerekiyor? (Burada kız durumun önemini fark ediyor)

  Arkadaş: Ben konservatuar – müzik mezunuyum

  (Bam, burada kızı yakalayacaktı. Bilgisini mükemmel şekilde sattı)

  Uzatmayarak konuşamanın özetini anlatabildiğimi düşünüyorum. Mesele kızın sormasıdır. Kız size net olarak böyle sorular sormadığı sürece kendinizi anlatmayın! Ben mesela kız benimle ilgilenmiyorsa, bakkalım diyorum. Garip şekilde görüntüm, konuşma tarzımla tezat olduğu için inanmıyorlar, çünkü sinyallediklerim farklı. Tamam tamam yalan söyledim, aslında marketim var ama Migros değil diye abartıyorum. Eğer ilgisini çekersem dürüst olmaya başlıyorum. 

   

  Özetle

  Tanımadığınız kadına yaklaşmak üstüne biraz ortaya karışık bir yazı oldu sanırım. Viski etkisi.

  Reddedil–>Reddedil–>Kendini geliştir, reklamını yapacak bir şey bul, kıza bunu sat. Temel prensibiniz hep bu olmalıdır. İlgili konunun podcastini alttan dinleyebilirsiniz.

  Fon: Savatage – Lights Out.

   

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

   

  4.7 148 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  98 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  qwe
  Ziyaretçi
  qwe
  2020-11-22 11:11 AM

  hocam vampir miyiz allah askina sadece gece cikalim yurumeye. daygame ne kadar oransal olarak dusuk olsa da kutuphane vs. tarzi sessiz yerler daha mantikli geliyor bana karakter meselesi sanirim bir de. gece klubu, bar vs, sevmiyorum ayik kafayla her sey daha guzel

  qwe
  Ziyaretçi
  qwe
  2020-11-22 11:40 AM
  Reply to  Karanlikruya

  alkol cidden sart bir sey mi? mahmut abi ve erkekadam sitesinde daygamede de yataga orani dusuk olsa da gidilebilecegini savunuyorlar, tom torero daygame modelde, dating wizard kitabinda, yabanci pualar da bunu savunuyor. alkolun sart oldugunu ilk defa senden duydum hocam acaba biraz acar misin? boyle dusunduren sadece deneyimlerin mi? alkollu… Read more »

  qwe
  Ziyaretçi
  qwe
  2020-11-22 12:09 PM
  Reply to  Karanlikruya

  yok dedigini anladim kendimi iyi ifade edemedim. sart derken hani bir teknik olarak goremedim sinemaya goturme tarzi.

  moron gibi sorular soruyorsam kusura bakma anlamaya calisiyorum bakis acini. numara aldigim da bile donus yapmiyorlardi zaten yeni bir bakis acisi kazanmaya calisiyorum.

  Last edited 3 yıl önce by qwe
  qwe
  Ziyaretçi
  qwe
  2020-11-22 12:47 PM
  Reply to  Karanlikruya

  tamamdir tesekkurler vaktini ayirip cevapladin.

  sordugum soruyu tekrar okuyunca sacma buldum editledim.

  Incel bile olamayan adam
  Ziyaretçi
  Incel bile olamayan adam
  2023-02-27 2:12 PM

  Hocam kizin sevgilisi gelse ne diyecegiz hadi disarda olsak yol tarifi soruyor gibi uzaklasiriz ama diyelim ki cafedesin kizda soylemedi veya tam soyleyecekken geldi sevgilisi bende oturmus bulundun kizin masasina veya kalabalik bir grupta bos bi yere herneyse burda dayak yeme ihtimali var ve turkiye gibi bir yerde isin sonu… Read more »

  Incel bile olamayan adam
  Ziyaretçi
  Incel bile olamayan adam
  2023-04-03 3:35 AM

  Abi ben sunu anlamiyorum simdi bazi insanlar dogal pua yetenegine sahip oluyorlar resmen bunun temel sebebi onlarin bizden daha alfa ve daha fazla testosterona sahip olmasi mi sadece?ben bu siteyi okumadan once ve denemeden once bir kadina sokakta vs. Yaklassam ve degerli bir erkek bile olsam kadin bunu 5 10… Read more »

  eveve
  Ziyaretçi
  eveve
  2023-11-07 10:56 PM

  doğal diye bir şey yok sadece doğuştan bu erkekler bastırılmıyor, erkek olarak yetiştiriliyor. babası 6 yaşında dövüş klübune yazdırıyor, yanında insanlarla tanışıyor, sosyalleşmeyi öğretiyor kısaca. çocuk da haliyle daha ortaokulda insanlarla sıfırdan sosyalleşmeye başlıyor, erken öğreniyor. sen de lise bitimi, üni başlangıcı döneminde yeni yeni başlayıp, bu adamı görünce aa… Read more »

  Bcc
  Ziyaretçi
  Bcc
  2023-11-10 12:03 AM

  Üniversitede aynı sınıftan 2 kez buluştuğum bir kız vardı.2.buluşmamızda ilişkileri gizli tutmayı seviyorum bu yüzden de okulun içinde belli bir süreye kadar daha normal takılmak istediğimi söyledim.İlgi seviyesi de fena değildi.Bir den bana karşı bir şey hissetmediğini söyledi.Acaba okulun içinde çok görüşmeyelim dememden kaynaklanmış olabilir mi.

  Mert
  Ziyaretçi
  Mert
  2024-04-05 11:27 PM

  merhaba hocam yaşım 21 ve 33 yaşında eczacı bir kadına set açtım 3,4 gün sonra buluştuk kahve sonra bara gittik öpüştük ev davetini kabul etmedi fakat gene de eve gidemiyorum evdekilerle tartıştım bahanesiyle kadının evinin önüne kadar taksiyle gittim tek başına yasiyor fakat hiç bı turlu evine almadı ve bana… Read more »

  Mert
  Ziyaretçi
  Mert
  2024-04-06 5:18 AM
  Reply to  Karanlikruya

  peki o gece de hafif ısrar edip cinselliği bitirmeye çalışmakla doğru mu yaptım yoksa alttan alıp bir sonraki buluşma vs olur muydu kadın en son ki ısrarımı bahane sundu görüşmek için merak ettiğim ısrar etmeseydim bı sonraki buluşma da olma ihtimali var mıydı o gece en uygun geceydi ilk buluşma… Read more »

  1 5 6 7
  98
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et