İçeriğe geç
Ana Sayfa » Tinder’da Neden Başarısızsın?

Tinder’da Neden Başarısızsın?

  Tinder’da Neden Başarısızsın?

  Çoğu erkek Tinder’da neden başarısız olduğunu soruyor fakat tam nedenini anlamıyor. Temelde de erkek kadın cinselliğinin(veya eşleşmelerinin) eşit olduğu yanılgısı mevcut. Rollo’nun da devamlı katıldığı Fresh’n’Fit kanalında kadınlardan bizzat duyabilirsiniz.

  Türkiye’de de benzer. Kadınların nüfusu daha fazla olmasına ragmen eşleşme daha az. Neden? Kadınlar sizi tamamen tipiniz yüzünden mi eliyor? Bunu istatistikler üstünden inceleyelim.

  Bunun çeşitli nedenleri var başında da Türkiye kullanıcılarının 20’nin erkek 80’nin kadın olması durumu mevcut. Haliyle 20 erkeğin kendi cinsel stratejisine uygun olarak (limitsizlik cinselliğe ulaşmak ya da spermlerini olabildiği kadar yaymak) herkesi sağ tarafa atıyor olması esas problem [Ref]. Haliyle kadınlara artan aşırı talep nedeniyle karar veremiyorlar.

  Düşünün onca feminen propagandaya rağmen genetik kod değişmiyor ve erkekler hala aynı stratejiyi uyguluyor. Sırf bu yüzde Elo puanı diye bir yapay zeka getirdiler ve eşleşme başarınıza göre sizi görünür yaptılar. Yani sizin zihninizi bir yerde tekrardan programlamaya(her gördüğünü sağa atma şeklinde) çalıştılar.

  Tinder’ın Gerçek Müşterisi Erkeklerdir!

  Bu gibi uygulamalar erkekleri çekmek için bir tuzak olduğu için genelde daha çok uyarı ve gold-paket gibi reklamlar erkeklere gidiyor, hatta bir haberde çalışan bir uzmanın araya botlar koyduklarını ve erkeklerin dikkatini daha çok çekmeye çalıştıklarını itiraf etmişti.

  Kadın hesaplarının çoğu açıldıktan sonra kullanılmıyor, erkeklerin kaldığı sürenin yarısı kadar kalıyorlar ve eşleşmeleri çok çabuk yakalalıyor.

  Örneğin geçmişte Tinder kullanan bir kızın hesabını görmüştüm, 99+ gibi bir sayı mevcuttu ve bana söylediği şuydu: “Hiçbirisi ilgimi çekmiyor.” Nedeni basit: Aralarında Supermen bile olsa orada sadece bir simgesiniz. Çünkü sosyal varlıklarız ve kadınlar iletişimde bizden daha iyiler, o yüzden uygulamalarda eşleşme sonrası şu yazmaktadır: “Sıradan olmayın, sadece merhaba, naber demeyin!

  Basit bir hesap yaptığımızda 20 kadının 5 tanesi aktif olmasa 5 tanesi instagram takipçisi kovalasa, 5 tanesi gold-digger olsa, geriye 5 kalır. Siz işte bu %5 için uğraşıyorsunuz ve o kadın çok az zaman geçirdiği için %80 erkek içinden uygun olana ulaşamıyor. Yani kadın size gelene kadar sıkılıp vazgeçiyor. Toplam Türkiye kullanıcı sayısının yaklaşık 2 milyon olduğu düşünülürse, rakibin 1.6 milyon erkek.

  Kadınlar İçin de Anlamsız

  Bu 5 kadın da doğru seçeneklere yönelemez, çünkü karşısına gold-paket almış önce Uzak Doğu ülkelerinde eşleşme alarak çakallık yapıp Elo puanını yükselten, sonra konumu Türkiye yapan kişilere ulaşacaktır. Yani yüksek değer erkekler karşısına nadiren çıkacaktır. İstatistiksel olarak en temel nedenlerden ilki üstteki sebeplerle sağa attığınız kadının sizi hiç görmemesidir.

  Kadınlar Fiziksellik Konusunda Realist Mi?

  Kadınların beğenilerine bakıldığında zaten %80’i ortalama altı olarak gördüklerini. %20’i ise çekici değil, tekrar ediyorum “çekici değil” ortalama olarak gördüklerini biliyoruz. İstatistiksel olarak kadınlar Tinder’da erkeklerin %4.5’unu fiziksel olarak çekici buluyor. Dikkat edin “sadece fiziksel. “Peki bu kadınlar %4.5 içindeki erkekle oluyorsa; diğer %95.5’i ne yapıyor?

  Evet inceller ve siyah hap bu konuda haklı. Kadınlar erkeklerin görünüşü konusunda katıdır ki aynı düşünce Rollo Tomassi’nin 2013’deki ilk kitabının “mitler” kısmında da aynı böyle geçer ama tamamen buna göre seçim yaparlar konusunda haksızdırlar. Çünkü kadınlar bu konuda realist ve determinist değildirler. Görsel seçim konusunda objektif değillerdir. Eğer objektif olsalardı seçimleri erkekler gibi homojen dağılım gösterirdi. Sadece umarsız şekilde görsel-beğenileri katıdır. Bu nedenle de başka şekillerde “baştan çıkmaya” ihtiyaç duyarlar. Çünkü erkeklerin %95.5’u bu niteliği sağlamaz! Eğer kadınlar realist ve determinist olsaydı, şu an tavus kuşları gibi bütün erkekler inanılmaz fiziğe ve tipe sahip olurdu.

  Örneğin şu çalışmaya göre bu arkadaş eşleştiği 117 kadın içinden sadece 3’ü ile cinsellik yaşamazdı. Dikkat edin bu kadınlarla eşleşmesine rağmen olmamış. Yani işin fiziksel kısmını geçmiş.

  Kadınlar Neyi Beğenir?

  Kadın doğası yüzyıllardan beri benzer tipte erkeği beğenmektedir. En basitinden Yunan Heykeli olarak tanımlayabiliriz, oysaki erkeklerde bir porno sitesine girdiğinizde cüce’den, bbw’e birçok kategori görürsünüz, çünkü dürtüsel olarak erkek kendi cinsel stratejisini gerçekleştirmek için her kadını çekici bulacak şekilde evrimleşmiştir. Fetişler daha yoğundur. Tabii tercihen genç-sıkı-ateşli olanları isterler.

  Kadın doğası her ne kadar zor beğense de seçimlerini saf fiziksellik üstünden yapmaz. Bunu ben söyleyemiyorum, istatistikler söylüyor. Şu çalışma kadınların bu kriterine rağmen, erkeklere oranla ortalama altı erkeklere bile daha fazla geri dönüş yaptığını göstermiş. Yani kadınlar açık kart bırakarak etkilenmek istediğini belirtmiş. Burada da maskülenite, statü ve oyun devreye giriyor işte. Çünkü sizin birlikte olmaya değer bir erkek olup olmadığınız konusunda kendisini ikna etmenizi beklerler. Boy-pos bir parametre olsa da burada tamamen tip üstünden değerlendirme olduğunun ve obez bir görüntünüz yoksa tipinizin (genel görünüş, tarz ve yüz) baskın parametre olduğunun da fark edilmesi önemli.

  Kadınların gözünden erkeğinçekicilik dağılımı ve mesaj atma sıklıkları.
  Erkeğin gözünden kadınların çekicilik dağılımı ve mesaj atma sıklıkları.

  Dr. Steven Pinker hep ne der? “Kadınlar iletişimde, erkekler nesnelerde iyidir.”  Biz bu nedenle gençliği ve seksiliği gösteren ipuçlarıyla ilgilenip, karşımızdakinin de böyle düşündüğünü sanıyoruz. Hatta seksi bir kadınsa konuşmayı boşverip, direkt cinsellik aşamasına geçmek istiyoruz, çünkü erkekler evrimsel süreçte en çok kur yaparken yorulmuştur ve bizim için kur yapmak, baştan çıkartmak büyük bir maliyettir. Hiçbir olmuyorsa düşük seviye kadınla idare ediyoruz.

  En Tepedeki En Seksi Erkek Bütün Kadınlarla Yatar Miti

  Bunu da bazen incel ve siyah hap argümanlarında duyarsınız. Size en seksi erkeğin bile yanıtlanma (buluşup yatma demiyorum) oranının %50 olduğunu söylesem?

  Şunun iyi anlaşılması lazım: Bir erkeğin kadına ulaşması ve etkilemesi zaten nadir bir olaydır. Incel podcastinde anlatmıştık. Tarihsel sürece baktığımızda da böyledir. Ortalama bir erkeğin başarısı, Aaron Clarey‘in kitabında %0.3 olarak geçer. (%3 değil.) Örneğin Instagramdan seksi bir fitnesçı erkeğe, seksi bir fitnesçı kadın kadar mesaj gelmeyecektir. Bunu da yine okcupid istatistiklerden biliyoruz, alttaki grafikte en çekici erkek, çekici olmayana göre x11 mesaj alırken, en çekici kadın x26 mesaj almış. Yani tepedeki en çekici erkekler bile kadınlara kıyasla daha az ilgi görüyor. Bir diğer çıktısı da her ne kadar kadınlar görsel nitelikler konusunda sert olsalar da mesaj atmak için en alttaki adama kıyasla güçlü bir dürtü duymuyorlar.

  Şekil: Çekici erkek ve kadının çekici olmayana göre aldığı mesaj oranı

  Yine Inceller üzülecek. görsel olarak en çekici adamın bile yanıtlama oranı alttaki grafiği göre %50 civarıdır.

  Çekici erkeğin veya kadının yanıtlanma oranı

  Tabii ki Tinder vb. uygulamalarda görsel açıdan beğenileri test etmek ve %4.5’ı ispatlamak kolay çünkü 2 tarafın da görsellik üstüne doğası belli fakat tek seçim parametresinin bu olduğunu ispatlamıyor.

  Erkeklerse ilginç şekilde güzel olmayan kadını cinsel stratejisi nedeniyle sağa atsa da ona mesaj atmayı kadına göre daha az tercih etmektedir. Erkekler bu konuda objektiftir, kadına olması gereken değeri verir fakat en güzeline ulaşmak ister. Üstteki erkeğin mesaj atma sıklığına bakıldığında özellikle tepedeki güzel-sıkı-ateşli kadınların daha çok istendiğini görebilirsiniz.

  Eşleşme ve Görsel Niteliklerin Önemi

  Üstte tanıştığım kızın 99+ eşleşmesi varken hiçbiriyle buluşmamıştı. Şu an nedenlerini anlıyorsunuz. Çünkü sadece görsele değil, aynı zamanda o erkeğin kendisini ikna etmesine, sosyal olarak da güçlü, maskülen bir erkek olduğuna da inanması gerekiyordu. Onda arzuyu oluşturan sadece görsel nitelik değildi. İşte bu yüzden oyun önemlidir.

  Tabii kadın size ilk görüşte şans vermesi de gerekmektedir. Bu yüzden hem Rollo, Player’s Handbook kitabında hem de Rich. Cooper’ın kendi kitabında mümkünse profesyonel biriyle çalışıp sizi temsil edecek bir grup fotoğraf çektirin denilmektedir. Çünkü amatör selfiler, kötü kalite fotolar, kötü giyim; özetle hale etkisi direkt elenmeniz demek. Tabii ki ortalama altı tipiniz varsa da şansınız düşük. Bu aşamayı atlarsanız şansınız yükselir.

  500 Eşleşmenin Sonuçları

  500 eşleşmeyi çeşitli eşleşme sitelerinde gezen bir erkek alttaki sonuçlar almış. İlginç mesela kadınlar en çok kiloları ve yaşları konusunda yalan söylüyormuş. %71’i göründüğünden kilolu, %66’sı göründüğünden yaşlıymış. Sadece %38’i profil fotolarındaki gibiymiş. Buradan kadınların genellikle makyaj+filtre kullandığını ve erkeklerin de mücaele etmek için kullanması gerektiğini söyleyebiliriz.

  Filtre kullanımı yine doğurganlık göstergesi. Yani onlar da içten içe feminizm kendilerine “her yaşta güzelsin, 50inde gerçek hayat başlıyor” dese de neyin çekici olduğunu gayet biliyor.

  Çouğunlukla çocuklarından ve eski sevgililerinden bahsediyorlarmış. 500’de sadece 16sıysa ilk defada cinsellik olmuş(%0.03). 141 tanesi onlyfans hesabına yönlendirmeye çalışmış. Dikkat edin kadınlar romantik/cinsellik için eşleşmeden çok reklam amaçlı kullanıyor. Türkiye’de de bu yüzden %5 gibi bir oran kullandım ki iyimser yaklaşmışım. %91’i telefonunu bırakmamış, %93’ü geç kalmış.

  Son olarak şu anlaşılmasın: Kadınlar fizikselliği 2. Plana atar veya kadınlar seksi adam görürse onunla olmaz. Hayır olur fakat erkeklerden farklı düşünürler. Aynı erkeklerin sınırsız cinsellik yaşama dürtüsü gibi kadınlar da cinsellikle-duyguları tam ayıramaz ve o adamdan ilişki de talep eder. Bunu alamadığında örneğin tek gecelik bir şeyse erkek skor gibi hissederken kadın daha kötü hissedecektir.

  Şurada kadınların %52’sinin tesadüfi cinselliği istemediğini uzun süreli ilişki ihtimalini aradığını görebilirsiniz. Rob Henderson’ın yazdığı bir makalede erkeklerin %53 öpüşmeden cinsellik yaşarım derken, kadınların %14.6’sı yaşarım demiş. Yine Norveçte yapılan bir çalışmada erkekler sonraki 30 yılda 25 kadınla cinsellik beklerken, kadınlar 5 tane tercih edeceğini belirtmiş. Belki bunu bastırmayı deneyebilir fakat zamanla gün ışığı gibi açığa çıkacaktır. Bu nedenle de en seksi adamla yatarken aklında sadece cinsellik yoktur, sadece dürtü ağır basar. Yani kadının her durumda bir hipergami filtresi, bir çıtası vardır. Oysaki bir erkek ortalama bir kadınla yattığında skor olarak görür. Bundan suçluluk duymaz, hatta kendiyle gurur duyar, bu kadın genç-güzel-seksi oldukça gururu daha da artar.

  Sonuçlar

  Neden eşleşmenizin az olduğunu, olanların da cinselliğe öylece ulaşamadığını, bu işin temelde nadir gerçekleştiğini ve oyunun neden önemli olduğunu anlamışsınızdır diye düşünüyorum.

  • Türkiye’de 80 erkek kullanıcıya 20 kadın kullanıcı düşer ve kadınlar çok daha az vakit geçirir.
  • Erkekler en tepede bile olsa %50 kadar geri dönüş alır.
  • Ortalama bir erkeğin başarı oranı %0.3’dür. (Bu yüzden ortalamının üstünde olmalı, filtreye karşı filtre kullanmalısınız)
  • Kadınlar görseli sert şekilde değerlendirir ama temel parametresi bu değildir. İletişime önem verdikleri için ikna olmayı beklerler.
  • Erkekler görsel konularda objektifken, kadınlar değildir.

  Bir sosyal varlıklarız ve genetik-determinizm sonucu kararlar almıyoruz. İşin içinde soyal süreçler de mevcut. Oyununuz kötüyse eşleşmenize rağmen buluşma ya da cinsellik gerçekleşmeyebilir.

  • Yanlış-1: Tip tek parametredir. Hayır! Çünkü kadınlar sosyal varlıklardır.
  • Yanlış-2: Oyunla her şeyi çözerim. Hayır! Çünkü fiziksel bir dünyada yaşıyoruz.

  Şöyle de bir sıkıntı var. Sanki oyun çok kolay bir çıkış kapısı gibi algılanabiliyor, geliştirilmesi gereken bir yetenek olduğu anlaşılmıyor. Oysa ki o da bazı insanlarda doğuştan yüksek eq sebebiyle olan bir nitelik. Hele ki günümüzde geliştirmek sosyal medya ön plana çıktığı ve erkeklerdeki artan reddedilme korkusu nedeniyle geçmişe göre katbekat zordur.

  Kırmızı hap prensiplerini hep hatırlayın. Alfa döller, beta öder. Yani hem tipinizi hem de sağlayıcılık niteliklerinizi maksimize etmeniz gerekir.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

  4.6 52 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  23 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Emre
  Ziyaretçi
  Emre
  2022-06-15 3:05 PM

  Bunun sebebi arz-talepteki dengesizlik siz de fake kadın tinder hesabı açarak kısa bir sürede ne kadar fazla eşleşme aldığınızı görebilirsiniz, işin kötü yanı eşleşme aldığınız erkekler de ortalama üstü de bol miktarda var özellikle batıda. Youtube’da bununla alakalı bolca video var,eğer ilişkiler Tinder’a taşınmaya devam ederse 8+/10 bile değil 9+… Read more »

  öğrenci
  Ziyaretçi
  öğrenci
  2022-06-29 12:58 AM

  Benim üzerine çok çalıştığım bir instagramım var Rowan Row gibi adamların tarzına sahip profesyonel sokak pozları ağırlıklı ve hobilerimi de yansıtan fotoğraf ve gönderilerden oluşan oldukça havalı bir profil, aynı zamanda reels kısmı ise yaptığım yemek videoları dolu ve epey izleniyor da tabi doğal olarak takipçim yüksek ve takip ettiğim… Read more »

  Öğrenci
  Ziyaretçi
  Öğrenci
  2022-06-29 3:31 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Kişisel bakım ikinci hayat kuralımdır, son buluşmamda yaşıtım olan bir kadın ben seninle yarışamam sen benden falan bakımlısın dahi dedi yüzüme 😁 Dediğim gibi zaten ilham aldığım adamlar aşırı iyi giyinen, aksesuar takmayı kombinlemeyi bilen adamlar giyim konusuna da özenip çok yüksek saçımı dahi hafta bir keserek aynı modeli hep… Read more »

  öğrenci
  Ziyaretçi
  öğrenci
  2022-06-29 5:36 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Teşekkür ederim sana göre peki instagramda ismi olan kafe ve pub gibi ortamlardan fotoğraf ağırlıklı profil oluşturmakta özellikle bizim ülkemizde öne çıkartan bir etki midir hani müsrifliği de sergilemek açısından ? Benim bu tip prim yapan ortamlardan 1 yada 2 fotoğrafım var(onlara da bazen ooo buraya gittin yorumu geldiği oluyor… Read more »

  Fagilio
  Ziyaretçi
  Fagilio
  2022-09-28 8:41 PM

  Abi merhaba. Bir kızla tanıştım, bana karşı ilgili olduğunu düşünüyorum. Ama kız içki içmiyor olabilir. Sadece fiziksel bir şey düşünüyorum. Bu kızla olması zor mu, nasıl bir buluşma ayarlamalıyım? O daha çok ciddi ilişki arıyor olabilir gibi geldi yani. Tecrübem pek yok.

  Fagilio
  Ziyaretçi
  Fagilio
  2022-09-29 8:35 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Anladım abi. Biraz gelişmeler oldu belki yardımcı olabilirsin benim gibi bir çaylağa 🙂 Kız iş yerinden. İş yerim inanılmaz büyük, 50K insan çalışıyor, ben burada sadece 6 ay olacağım. Yoksa işyerinden kadınlara yürümem. Kızla 1-2 mesajlaştıktan sonra ‘Cuma bir şeyler içelim” dedim, çünkü sadece Cuma şehirdeyim sonra 1 haftalığına şehir… Read more »

  Onur94
  Ziyaretçi
  Onur94
  2023-02-12 9:27 PM

  Abi selam. Yaklaşık 20 gündür bir dating uygulaması kullanıyorum ve 3 günde bir eşleşme yakalıyorum. Kaydırma konusunda seçiciyim 6/10’un altında kızları kaydırmıyorum ve şu ana kadar tüm eşleştiklerimle de konuştum. Fakat bir yerden sonra cevap vermemeye başlıyorlar, hatta Instagram’a geçtiklerimde bile aynı şey oldu. Yazışma konusunda da iyi olduğumu düşünüyorum… Read more »

  Onur94
  Ziyaretçi
  Onur94
  2023-02-12 11:19 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Yani cevap alamadıktan sonra belli bir süre sonra tekrar yazmak erkeği çaresiz gösterip bu kadınla olan şansımızı iyice düşürür mü? Kaybedilmiş bir savaş gibi mi düşünmek lazım? Yoksa ne yazacağımıza bağlı olarak değişir mi?

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-08 10:19 PM
  Reply to  Onur94

  Bence 2. Bir kez daha yazıp denenebilir fakat üstelememek gerekiyor. Arzu duyan kadın zaten 2. Kez yazmana bırakmaz. Ha bazıları arzu duyar ama heyecanı hızlıca kaçmasın diye senin yazmanı bekleyebilirler. Bu durumda da 2. Kez yazdıktan sonra kadının seni ghostlamaya devam etmiyor olması lazım.

  23
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et