İçeriğe geç
Ana Sayfa » Aptallaşan İnsanlar

Aptallaşan İnsanlar

  Aptallaşan İnsanlar

  Aptallaşmanın nedeni kadınlar olabilir mi diye bazen düşünüyorum. Baktığımızda zeki kadınlar günümüzde daha geç evleniyor ve çocuk sahibi olmuyor. Duyarlı oldukları için daha fazla manipüle edilebiliyorlar çünkü erkek gibi olmakla zehirlenmiş durumdalar. Sonuçta ise üremeyi yapılacak son yeterlilik olarak görüyorlar.

  Üreme Oyunları

  Lisa diye birini düşünün, kendisi İsviçreli, büyürken cinsiyet eşitliğinin olduğu bir toprakta yetişiyor. Amolika ise bir Hintli olsun. Lisa; erkek ve kadın eşit diyor. Cinsiyet toplumsaldır diyor. Çalışıp statü sahibi olacağım diyor. Amolika ise 20lerinde direkt evleniyor.

  Lisa gayet yüksek IQ’a sahip. 40 yaşında statüye kavuşuyor. Erkekleri daha zor beğeniyor ve birkaç sevgilisi oluyor. Çevresindeki birçok arkadaşı gibi çocuk yapmazken, Amolika’nın 5 tane çocuğu oluyor, hatta kendisi anneanne bile oluyor.

  Lisa zamanla hayatı sorgularken çocuk yapmadığı için pişman olmaya başlıyor ve apar topar bir çocuk yapıyor. Tabii çocuğu da yüksek IQ’a sahip oluyor. Oysaki Amolika’nın 5 tane çocuğunun IQ ortalaması 76’ı geçmiyor (Ref). Hep gördüğümüz dünya IQ ortalamaları var ya? İşte onun nedeni Amolikagiller.

  Bu hikaye belki size absürt gelmiş olabilir, hatta Idiocracy diye filmi bile yapıldı. Yapılan son çalışmalara bakışdığında ise 10 senede bir iq’sunun 0.3 puan düşmesi öngörülmektedir (Ref). Yani durum çok da imkansız değil. Cinsel seçilimde sorumlunun kadın olduğu düşünülürse neden kadınları sorumlu gördüğüm anlaşılmıştır.

  Tabii burada toplumun yönlendirildiğini de fark etmek gerek. Günümüzde hayatı öyle düşünüldüğü gibi misyonerler ya da büyük devlet adamları yönetmez. Sosyal medya ve onun algoritmaları yönetir. Hatta arkasındaki yapay zeka ile her şeyimiz ölçülür.

  Lisa daha zeki olsa da onun da hassas bir noktası var. Her zeki insanda olan “narsisizm.” Yani onu da özel olduğu ve diğerleri gibi yaşamaması gerektiği üzerinden yakalıyorlar. Belki daha entel algoritmalar tarafından yönetiliyor diyebiliriz. Amolika’ı ise her vasat-altı insan gibi Tiktok ve Instagram yönetir. Ona da video üstüne video izletilir ve kontrol altında tutulur. Batı ve rahat cinsellik propagandası yapılır. O yüzden en yüksek instagram kullanım oranları geri kalmış ülkelerdedir.

  Tabii bundan sadece kadınlar değil, erkekler de etkilenmektedir. Bu yüzden toplumu geliştirmiş masküleniteyi de gömdük. Özetle erkeklerin çoğu da bu stratejiye uyum sağlamış durumda.

  Nüfus Kontrolü Gereklidir!

  Tabii bu anti-natalist (doğum istemeyen) politikaların da sonu gelmek üzere. 19. YY’da kaynaklar kıtken Malthus diye bir adam çıktı ve şöyle dedi: Popülasyon logaritmik, kaynaklar lineer artar! Yani şimdilerin romantik sol-sjw anti-natalistleri gibi “çocuğa acı çektirmeye hakkımız yok” düşüncesine sahip değildi! Hatta alt kesime düşmandı. Sefaletin, yoksulluğun nedenini Amolika ve benzerleri olarak görürdü. Bu kesime toplumsal veya devlet tarafından yardım edilmesine bile karşıydı. Tarih gerçekten de döngüsel. Benzer görüşe zamanında Platon ve öğrencisi Aristo da sahipti.

  Aysun Kayacı’ı da anladığımız bir dönemdeyiz: “Dağdaki çobanla benim oyum bir mi?” Demokrasi maalesef vasat altının olduğu koşullarda çalışmaz. Vasatı ise Amolika ve ailesi yaratır. Peki neden?

  Günümüzde tekrardan pro-natalist yaklaşımlar ve sağ akım yükseliyor fakat fikrinin doğruluğunda direten Lisa’lar ikna olmuyor. Bu da Amolikaların daha fazla üremesine neden oluyor. Çözüm tabii zor. Ya Amolika gibilerinin üremesini azaltacağız ya da Lisa’ları üremeleri konusunda ikna edeceğiz.

  Aslında Malthus da tam olarak bunu söylüyordu ama anti-natalist düşünceler yükselince nedensizce bundan “zeki ve eğitimli” kesim daha fazla etkilendi ve uyum sağladı. İlginç bir çelişki.

  Türkiye’de de benzer bir durum mevcut. Bazılarınız muhtemelen Erdoğan’ın en az 3 çocuk politikasını garipsemiş olabilir ama haklıydı ve kendi fikri değildi. Son dönem ABD’de yükselen kürtaja hayır düşünceleri de aynı temelden beslenir. Yaşlı nüfusta ciddi bir patlama mevcut. Emekli maaşı olarak alarak topluma yük bindirdikleri düşünülüyor. Eskiden genç nüfusu ile bilinen Türkiye (ki bu aslında gelişmişlik piramidinde geri kalmışlıktır) yaşlanmış durumda. Sorulacak soru ise şu: Lanet olası IQ neden artmıyor da 90larda çakılı kalıyor!

  Aptallaşmanın Psikolojisi

  Oradan oraya atlıyoruz ama bu işin sosyolojik tarafı yanında bir de psikolojik yanı var. Günümüzde insanlar oturarak bağımlı hale geldi. Devamlı çalışıyorlar fakat boş vakit yaratmayarak hayatlarını harcıyorlar ve gelişmiyorlar. Hatta “boş vakit” diye bizi bağımlı yapan farenin çarktaki hareketine benzer sosyal medya uygulamalarında oyalıyorlar çünkü ürün biziz.

  Sonunda kaygı sahibi oluyoruz. Bakın: kaygı ve depresyon aynı kökten beslenir. Depresyonun günümüzün hastalığı olma nedeni budur. En acısı ise bu döngü yüzünden hipokampüsümüz küçülüyor. Yani hafızayı yöneten en önemli merkez zayıflıyor. Bu nedenle 1 dk içinde dikkatimiz dağılıyor ve hiçbir şeye odaklanamıyoruz. Böyle oldukça ufak hazlar için, ödül için aynı döngüye tekrardan giriyoruz. Belki de epigenetik ile bu aptallaşmayı proteinlerle taşıyarak gelecek nesillere aktaracağız ve çift haneli IQ’lara dönüş yaparak rahatlayacağız.

  Ne demişler? Cehalet mutluluktur.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, sponsorumuz olarak bana destek olabilirsiniz.

  4.6 31 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  5 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Avekado
  Editor
  Avekado
  2024-03-27 9:33 PM

  Sevgili Kr,
  Yeni blogunu ve marka ismini bu şahane yazının altında kutlarım, sevgiler 🙂

  Eğitim
  Ziyaretçi
  Eğitim
  2024-03-28 9:10 AM

  Karanlık Rüya sitede ki yenilikler hayırlı olsun öncellikle, ben şunu merak ediyorum ileri seviye bir soru olarak: Bir kadını yaptığı affedilemez bir hatasından dolayı maskülen bir erkek olarak sevsekte terk etmek zorunda kalıyoruz. Ancak bu noktadan sonra kadının sevip özlediği halde çıkıp delikanlıca ben bir hata yaptım ve erkeğimi kaybettim… Read more »

  Eğitim
  Ziyaretçi
  Eğitim
  2024-03-28 10:16 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Benim şaşırdığım kadını ciddi bir hata yaptığı için terk eden erkek ve erkek gayet hayatını yaşıyor ama kadın bir şekilde erkeğe özlem unutamama alfa dul zihin seti ile ulaşıp sen onla barışmuyorsun diye senden nefret ediyor sana yükseliyor bi ton saçma muhabbet yapıyor. Ben bu gibi durumlarda sükunetli şekilde kadına… Read more »

  Kaan
  Ziyaretçi
  Kaan
  2024-03-31 9:44 AM

  Bkz Idiocracy filmi, bir hintli bir isveçli söylemine gerek bile yok. Aynı toplumda bu farklar fazlasıyla gözüküyor.

  5
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin