İçeriğe geç
Ana Sayfa » Özgüvensiz Kadınla Olmak İyi Bir İlişki Sağlar Mı?

Özgüvensiz Kadınla Olmak İyi Bir İlişki Sağlar Mı?

  Özgüvensiz Kadınla Olmak İyi Bir İlişki Sağlar Mı?

  Geçenlerde Youtube katıl kısmında böyle bir soru aldım:

  Yeşil bayrakli ama özgüveni düşük bir kizla uzun süreli ilişki olur mu? Yani özgüvenli kızlar da bazen dominant ve baskin olabiliyorlar, özgüveni olmayan kiz da size sürekli yapışkan ve size kurtarıcısi olarak bakabiliyor. Bu konuda nasıl seçim yapmak gerek?

  Çoğu erkeğe yeşil bayraklı kadın elde etmelerini öneriyoruz ama bunu yaparken arzu duymayacağınız liginizin çok altında kadınlarla vakit geçirmemelisiniz. Aksi halde birçok anının sönük olduğunu ve boşa vakit harcadığınızı görürsünüz. Mutluluk iyi yaşanmış bir hayattır ve bunu böyle kadınlarla harcamayın derin. Böyle kadınlarla da aynı kırmızı bayraklı kadınlar gibi kısa süreli olmak en iyisidir.

  Tam tersi de yanlıştır. Kırmızı bayraklı bir kadın sizin şövalye arketipinizi tetikler. Onu kurtarmak istersiniz, çekilirsiniz. Bu sefer de ciddi bir travma yaşayabilirsiniz. Mesele ve zor olan her zaman arzu duyacağınız fakat yeşil bayrakları olan kadındır.

  Cümlenin devamı da yanlış bir zihin yapısı mevcut. “Özgüvenli olursa da baskın ve dominant olur.” Maskülen bir erkeğin amacı güçsüz bir kadını yönetmek değil, iyi bir ilişki inşa etmektir. Her kadın kendinden daha emin ve yüksek değer bir erkeği arzular ve ona uyum sağlamak ister.

  Evrimsel süreçte kadınlar erkeklere göre adaptasyonu daha yüksek canlılar olmuşlardır çünkü esir alınan veya kocasının ölümüyle başa çıkmak zorunda kalmışlardır. Gerektiğinde savaş gelini olmuşlar ve yüksek adaptasyon yetenekleriyle düşman askerlerini eş seçmişlerdir. Erkeklerse ya savaşta ya esir kamplarında ölmüştür çünkü onları biriktirmek risk almaktır. Birlik olan erkekler bir gün saldırıya geçerler. Kadınlarda ise bu risk yoktur. Bu nedenle kadınlar özgüvenli de olsa, liderliğinizde kendilerini adapte ederek feminen davranırlar. Bunu içsel olarak isterler, tam tersi durumda ise zaten sizinle olmazlar veya dırdırlanarak, gün sonunda sizi terk ederler.

  Şöyle bir örnek verelim: Geçenlerde yine bir danışanımla konuşurken bana şunu söyledi: Eşim(kadın) bana kavgalarda bağırıyor, asla normal konuşamıyoruz. Kendisine bağırma dedim. Orada bile bana emir veremezsin dedi ve boşanmak istedi.” Bu durum genelde arzu azaldığında görülür. Kadın sizin liderliğinizi kabul etmiyordur ve kendiyle eşit seviyede görüyordur. Bu gerçekleştiğinde sonuç kaçınılmazdır.

  İçine mi kapanık, yoksa özgüvensiz mi?

  Tabii konuyu doğru algılamak lazım. Gerçekten özgüveni mi yok, yoksa sadece içine kapanık, çekingen bir kız mı? Çoğunluk bu 2 durumu karıştırıyor. Sadece içine kapanıksa bu problem değildir. Zamanla sizin yönlendirmenizle açılabilir fakat özgüvensizse bu problemdir.

  Özgüvensiz kadınlar patolojik veya normal düzeyde sorunludur. Geçmişte anlattığımız gibi özgüven genellikle yaptıklarınız sonucu başarılarınızla ve takdirle artan bir niteliktir. Kadınlar bunu sosyal medyayı ve cinselliklerini kullanarak sağlar. Yapamayan kadınsa doğal olarak sizi kullanacaktır.

  Özgüvensizce ilişkiye başlayan kadın, gün sonunda bunu sağlar ve artık ona çekici gelmezsiniz. Hipergami filtresi zamanla kendinden üst düzey erkekleri görecektir. Başta size çekilmiş olabilir ama özgüveni sağladığında diğer erkeklere bakacak ve ben neden onlarla değilim diyecektir.

  Özetle özgüvensiz bir kadın için sadece yara bandısınız. Başta size bağımlı olabilir, hatta bu sizi sıkabilir. Bu nedenle siz de ona ilgisiz kalabilirsiniz fakat ilgi bağımlılık yaratır. Gün sonunda sizin de özgüveninizi etkiler. O gittiğinde ise “onaylanma” ihtiyacı ile ciddi bir yoksunluğa girebilirsiniz. Özellikle bu tarz kadınlarda daha da kötü hissedersiniz çünkü bir erkek olarak onu sahiplenir ve hiç kaybetmeyeceğinizi düşünürsünüz.

  Sonuç olarak özgüvensiz olduğunu fark ettiğiniz, aşırı muhtaç, “iyi ki varsın, sen olmasan ben yoktum” minvalinde yaklaşan, devamlı sizi aşağı çeken, mutsuz, seviyenizin çok altında kadınlarla olmayın. Başta güzel gelse de ilerleyen süreçte iyi gitmediğini göreceksiniz.

  Altta yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz, bu sayede belki de dinamik olarak yazının içeriğini geliştiririz. WordPress’den bizi takip edebilirsiniz:

  3.9 19 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  7 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2024-03-30 1:04 AM

  Özgüvensiz bir kadını uzun ve ciddi bir ilişkide olmama rağmen Ocak ayında terk etmek zorunda kalmış biri olarak doğrudan bu yazıyı destekleyen net ve sıcak bir tecrübe olarak aktarmak istiyorum herkes faydalansın. Öncelikle oyun kökenli ve pualardan eğitim almış bir adam olarak daldan dala gezerken bir gün böyle özgüvensiz kendi… Read more »

  volkan
  Ziyaretçi
  volkan
  2024-03-31 8:17 AM

  Günaydın Abi şimdi sana güzel bir sorum var müsait olduğunda cevaplarsan sevinirm teşekkürler. Abi ben normalde belli bir güce ve yaşa gelene kadar sexten uzak durmayı mantıklı buldum ve hep uzak durdum hiç sex yapmadım sadece 1 kere ufak bi kaçamak yaptım yaşım 22. Ünideyim fırsatlar geldi ama farklı durumlardaydı.… Read more »

  volkan
  Ziyaretçi
  volkan
  2024-03-31 9:18 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Teşekkür ederim abi iyiki varsın. Soru sormak iyi oluyor abi maalesef hayatımda şimdiye kadar örnek alabileceğim maskülen bir figür göremedim bende kendim olmaya karar verdim ve bu yolda ilerlerken tek başıma ilerlediğim için bazen doğru devam ediyorum diye sorguluyorum ki yanlış yapıyorsam ilk virajdan döneyim diye.

  Penk
  Ziyaretçi
  Penk
  2024-04-02 6:53 AM

  Merhabalar abi
  Sizce bir kadının erkek arkadaşlarının olmaması olmasına göre avantajmıdır?

  Mgc
  Ziyaretçi
  Mgc
  2024-04-02 11:00 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Karanlık rüya günümüzde erkek kankası olmayan kadın yok gibi. Türbanlılar bile bu erkek kanka olayına sahip bizim çıkarlarımız açısından gerçekçi beklenti nedir ? Ben nefret ediyorum erkek kanka olayından ancak özellikle belli bir eğitim ve gelir düzeyi grupta bu erkek kankası olmayan kadın kalmadı gibi bişey. E napacağız yani köylerden… Read more »

  7
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin