İçeriğe geç
Ana Sayfa » Yanlış Kadınla İlişkiden Doğru Zamanda Çıkmak

Yanlış Kadınla İlişkiden Doğru Zamanda Çıkmak

  Sorunlu Kadınla İlişkiden Doğru Zamanda Çıkmak

  Sorunlu kadınla doğru ilişki yaşanamaz. Konumuz: sorunlu, kırmızı alarmları kadınlar ve başınıza gelecekler ve tabii ki yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkmak.

   

  Sizi İyi Hissettirirler!

  Bu kadınlar erkekleri iyi hissettiren dengesiz varlıklardır. Maalesef ben de zamanında 30 yaşında hiç de böyle olacağını düşünmediğim bir kadında deneyimlemiştim. Öyle ki nasıl ilişkiye sürüklendiğinizi genelde anlamazsınız. Bu kadınlar size aşırı iyi davranarak ilişkiden çıkmanızı önler. Bu sebeple bağlanmadan “kısa süreli” bakarak çıkmak yapacağınız en akıllı hamle olacaktır. Çoğu bu kadınları zor sanır ama bu kadınlar çok kolaydır. Hem kolay bağlanırlar hem de siz kolay ayrılacağınızı düşünürsünüz.

   

  Davranış Paternleri

  Genellikle ilişki başında sizin için çıldırırlar. Bir şey yapmadan size büyük bir hayranlık duyarlar. Bunu yaşayan kişiler ve esas acı olan bunun gerçek olup olmadığını anlayamamanız, kendinizi büyük zannetmenizdir. Oysa ki kadının size yüklediği bir projeksiyondur. Daha acısı ise davranışının gerçekliğini anlayamamanız ve bunun fark etmemesidir. Aradaki ani soğumalar ise en karakteristik özellikleridir.

  Önceden bahsettiğim güzellik söz konusu olduğunda en başta Ayşe ile Fatma’nın fark etmeyeceği kuralını atlamayın. Yani sorunlu olmasına rağmen hoşunuza gitti diye bir kadınla devam etmeyin. Bir erkek neden böyle yapar? Çünkü güzeldir, tipidir filan. Hani bir erkek daha ne ister? Kendi için çıldıran bir kadın var ve o kadın o erkeğin tam tipi ama yine de bir arzu sorunu var. Yani aşık değilsiniz ama zamanla neden olmasın diyorsunuz ve bu varsayımlar gerçekleri görmenizi, o kadının hatalarını, dengesizliğini görmenizi engelliyor. Unutmayın erkeği güzellik manipule eder!

   

  İlk Aylar

  1. ayda kıskançlıklar öyle bir boyuta gelmişti ki o an fark edemedim. Hatta normal geliyordu. Şu an rahat anlatıyor olabilirim fakat ilişki için hiç huzurlu olduğumu hatırlamıyorum. Böyle bir tutku görmemiştim. Aynı zamanda aşırı reaktif doğası beni rahatsız eder olmuştu. Şimdi çoğu kişi şöyle düşünebilir: “Ne şanslısın abi, çok sevilmişsin, o kadın seni hayatta bırakmaz hem, devamlı arkadanda olurdu.”

  Öyle olmuyor gençler. İşte erkeğin yanılgısı burada başlıyor! Esas kuralı şudur: Bir kadın başta ne kadar yüksek ilgi gösteriyorsa size bir o kadar zarar verme potansiyelini taşır. İlişkiler yavaş yavaş olgunlaşmalıdır. Ateşli başlayan ilişki çabuk söner. En azından o kişi, gururundan unutuyormuş davranışını o kadar net gerçekleştirir ki gerçekliğini siz bile algılayamazsınız.

   

  Bağlanma Sebebi Siz Değilsiniz!

  Burada bağlandığı siz de değilsiniz aslında, kadın geçmişte yaşadığı bir paterni tekrardan oluşturup bir şeyleri çözmeye çalışıyor ama siz göremiyorsunuz. Bu patern ailesi ile ilgili uzantılar taşıyor olabilir. Mesela bu kadının annesi  önceki yazımda anlattığım gibi aşırı otoriterdi. Kimsenin psikiyatrı olmaya çalışmayın! Benimleyken en sonunda aldatma girişimi ile intikam alarak çözmeye çalışmıştı ki ben önce davrandım. Bana da zaten aldatıldığından bahsetmişti. Geçmiş sorunlarını sayemde kesin çözmüştür diye tahmin ediyorum. Sizi seven bir kadın sizden öylece vazgeçiyorsa mesele asla siz değilsinizdir. Siz onun duygularında bir “öcüyü” ifade ediyorsunuzdur ve aslında kadın öcüyü öldürmeye çalışıyordur.

  Böyle bir durum yoksa kadın duygusal patlama yaşar, sizi kolay kolay unutamaz ta ki durumu öyle ya da böyle hazmetmek için çarpıtana kadar, bunun için de sizin güçsüz bir tavır sergilemeniz, kadına olanları rasyonalize edebilmesi için fırsat vermeniz gerekir. Hem güçlüsünüz hem kadın size onca hayranken sizden öylece vazgeçiyor? Ancak hastalıklı bir insan (kadın veya erkek) bunu yapabilir.

   

  En azından şu dersi çıkartabiliriz

  Böyle bir kadına izin vermeniz ve tuzağına düşmeniz, onun bir çok iç sorununu çözmesine sebep olur ve sizi bir daha umursamaz, çünkü “derdi” siz değilsiniz, o kendine terapi yapıyor. Yani sizinle hamur gibi oynayıp, istediği şekli verip, sonra da o şekile zarar vererek, kendini iyileştirmeye çalışıyor. Ben bazen kendim gibi davranmadığım zamanları bilirim.  

  Burada erkeğin en büyük hatası buna izin vermeyeceğini ve kontrolün kendisinde olduğunu sanmasıdır fakat bir bakarsınız onun oyununu oynamışsınız, çünkü her şeyi arkanızdan çevirmiştir. Yalan söylemiştir.

   

  30+ Yaşında Kadın

  Dediğim gibi benim kız “30 yaşındaydı” o dönem, yani tipik bir “epiphany phase” geçiren ve kendini gerçekleştirmek üzere geçmişle hesaplaşmalarını kapatmak isteyen bir kadın modeliydi. Ama borderline karakter özelliklerinde bir drama kraliçesi hayal edin. Online oldunuz diye başka kızlarla flörtleştiğinizi düşünen, ekşi sözlükten her dakika yazdıklarımı okuyup, sinirlenen, her  şeyi üstüne alınan ve daha kötüsü bunlar yüzünden intikam almaya çalışan biri. Bir bu kadar ilgisizken, aynı zamanda bir bu kadar ilgili biri.

  En başta komikti, hatta hoşuma gidiyordu. Uzun süredir de ciddi bir ilişki yaşamamıştım ama şartlar giderek zorlaştı. Hem de kontrolümden çıkarcasına… Bunu burada tarif etmek zor ama gerçek bir kabustan bahsediyorum. Mutlu olmayan bir kadın var. Her dakika gereksiz yere darlandığınızı hayal edin. İşte, evde, uyurken… Bir uyanıyorsunuz 10 tane mesaj gelmiş, yarısı “Neredesin sen! Yine bara gidip kızlarla sürttün değil mi!” ya da “İşteyken biliyorum o esmer kızla bir şey yaşıyorsun, o kızın bakışlarını sevmedim, evet şu an yattın onunla biliyorum!” diye histeri krizine giren, arabayla gidip kaza yapan bir varlık düşünün. Uç seviye paranoyaklık. Ben neden o kadınlayım? Muhtemelen benim de geçmişte çözemediğim bir duygumu alevlendiriyordu ki bazı tavırları ilk kız arkadaşıma benzediğini fark etmiştim.

   

  Neden Sorunlu Karakterlere Çekiliriz?

  Maalesef erkekler bu konuda daha kötü durumda. Kadın güçlü erkeği yontmaya çalışırken, erkekler sorunlu kadını düzeltmeye çalışır. Kendilerini kurtarıcı sanırlar ve bir şekilde geçmişteki kötü hislerini ya da çözemedikleri kadınlara benzer kadınlar bulup aynı paterni tekrardan izlerler. Burada esas amaç bir çeşit terapi gibi geçmişi çözmeye çalışmaktır.

  Kötü karakterler (erkek ya da kadın) bunu yaparken sizi önceki sevgilisine benzetip, sizden intikam almak için yapıyor,  iyi karakterlerse bunu sizin duygu durumunuzu çözmeye çalışarak, yani sizi iyileştirmeye çalışarak yapıyor. Tabii ki erkeklerin çoğunluğu kurtarıcı aktör yapısına sahip olduğu için iyi karakter tarafındadır. Kadınlar en iyi ihtimalle aynı kurban rolünü yaşamayacaklarını düşünerek intikamcı modda hareket edebilirler ama erkekler reaksiyon alır.

  Daha kötüsü bunu fark etmeden bir çok insan yapıyor. Yani “bana da hep sorunlu kadınlar geliyor” durumunun özeti budur.

   

  İntikam Almak veya Almamak

  Bu kadınların en kötü tarafı ise anlattığım amaçla sizden intikam almaya çalışmalarıdır. Rekabete girer ve sizin canınızı yakmaya çalışırlar. Hatası varsa affetmeyin derim. Burada tabii her kadının yaptığı gibi cinselliğini nasıl silah olarak kullandıklarını anlatmıyorum bile. Oysa ki hepsi bir oyunun parçasıdır. Hep söylediğim gibi: “Bir kadın hata yaparsa net olarak hatasını farkında olmasını ve özür dilemesini sağlayın.” Çünkü kadınlar bir şeyi itiraf etmedikleri sürece solipsist yapılarıyla o olayın farklı gerçekleştiğine inanırlar, ancak cümle ağızlarında çıkarsa bunu rasyonalize edemezler. “Bu yüzden kadın sizden özür diliyorsa bir şansı, dilemiyorsa hiç şansı olmalıdır. Bu gururdan dolayı değil, sizin iyiliğiniz, ilişkinin tutarlılığı için geçerlidir.”

   

  Sonuçlar

  Belki süreç doğru yöneltilse her şey iyi olur diyebilirsiniz ama bu asla gerçekleşmez. Çünkü öyle bir ilişki düşünün ki hiç bir şey “olması gerektiği” gibi ilerlemiyor.  Siz asla tam olarak yapmanız gerekeni bulamıyorsunuz. İyi davrasanız olmuyor, kötü davrasanız olmuyor. Hep bir yanlışlık, oturmamışlık vardır.

  En kötüsü de bitişi… Bittikten sonra kurtuldunuz mu? Hayır! Ben ayrılma sonrası çok mutlu olmuştum fakat o beni pek rahat bırakmadı. İntikamım çok ağır oldu ama mutlu olmadım. Mutlu olmama sebebim intikam almak değil, üzülüp geri adım atmaktı. Makyavel’in dediği gibi:


  “İnsanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. Çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha fazlasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler.“


  İşte tam anlamıyla bu öğüde uymadığım için kötü sonuçlar yaşadım. Sonrasında bir kız arkadaşım daha oldu, ne garip ki benzer bir şeyler oldu, bir baktım o da takıldığım mekana gelmiş, belki iyi niyetliydi bilemiyorum ama silindir gibi üstünden geçtim. 1 hafta sonra o kadın ki kendisi, 23 yaşındaydı instagramını bile kapattı. Toz oldu resmen, hiç görmedim. Tabii bu kız küçüktü, yanlış kişiye hamle yapmıştı ve travmalı değildi. Acı çekmek yerine uzak durmayı tercih etti.

  Tecrübelerimle çok net bir şey söyleyebilirim:

  “Mantıklı kadınlar acı çekmemek için kaçar, rahatsız kadınlar sizi kovalar ta ki siz onun eline koz verene kadar. Oysa ki yapılması gereken sessiz kalmak veya çok sert tepki vermektir. Arafta kalırsanız, kaybedersiniz.”

   

  Sonunda;

  Bunun tabii güzel tarafları da var, örneğin benzer paternleri görünce az çok sonunu tahmin edebiliyorsunuz. Daha farklı yaklaşabiliyorsunuz. Bir daha borderline veya paranoid karakter yapılanmaları gördüğünüzde kişilik bozukluğuna sahip olmasalar bile o kadını hayatınızdan hemen atıyorsunuz. Bilmelisiniz ki sizi sever görürken, en fazla zarar vermeye çalışan da onlar olacaktır.

  Siz siz olun sorunlu olduğunu gördüğünüz bir kadını hayatınıza alıp kontrol edebileceğinizi sanmayın. Erkek kolay inanan bir varlık, evet o kadın zarar görecek ama emin olun siz de göreceksiniz. O sebeple güç sizdeyken, kadının sorunlu olduğunu görmüşken, o ilişkiden çıkın. O oyunda ne kadar uzun süre kalırsanız, o kadar gerçekliğiniz olur. Oyun gibi düşünün, üstten main–>exit.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

  4.8 100 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  70 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Chad
  Ziyaretçi
  Chad
  2022-05-28 7:30 PM

  Elinize sağlık

  Raist
  Ziyaretçi
  Raist
  2022-11-16 4:16 PM

  34 yaşında bu durumu taze taze yaşadım ve kendisini ciddi bir dille uyardım davranışlarını düzelt vs diye. Baktım olmuyor ayrıldım sonra kendisi geri geldi devam etmeye karar verdim bir şans daha vereyim diye fakat baktım yine aynı şeyler ve üstüne de beni bir kara dul misali yiyemeyeceğini anlayınca aldatılacağımı önceden… Read more »

  yavuz
  Ziyaretçi
  yavuz
  2023-10-26 10:46 AM

  merhabalar kiz arkadasimin beni boğan yoran ve hayatimdan geri çeken tavirlari yuzunden çok sevdiğim aşık olduğum halde 2 yıllık iliskime son verdim kendisi tahminlerime göre borderline çünkü daha önce hiçbir iliskimde almadığım kadar seks ve kiskanclik aldim annemden kiz kardesimden bilr kiskaniyordu son zamanlarda spor yapan ticaretiyle ugrasan kendine bakan… Read more »

  yavuz
  Ziyaretçi
  yavuz
  2023-10-28 11:28 AM
  Reply to  Karanlikruya

  eyvallah

  1 3 4 5
  70
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et