İçeriğe geç
Ana Sayfa » Değerli Bir Erkekle Olmanın Bedeli Vardır!

Değerli Bir Erkekle Olmanın Bedeli Vardır!

  Erkeklerle Zaman Harcamayın Sizi Tüketirler Diyen Kadınlar

  Twitter (X’de) gezerken Megan Fox’un paylaştığı bir gönderiyi gördüm, şöyle diyordu:

  “Erkeklerle enerjinizi boşuna harcamayın. Tek yapacakları şey sizi tüketmek. Onun yerine kendinize yatırım yapın.”

  Gönderi altında birçok kişinin katıldığını gördüm. Oysaki bu durumun herhangi bir erkek için geçerli değildir, bu durum sadece üst düzey erkekler için geçerlidir. Çünkü Megan Fox ayarında biri ortalama erkekleri görmezden gelecektir. Ayrıca “sadece kendinize yatırım yapın” düşüncesi bir erkek stratejisidir. Maalesef 1950lerden sonra kadınlara empoze edilmiştir. Sonuçta ise işinde patronlara hizmet eden kadınlar, evde kocalarına “senin hizmetçin değilim” diyerek absürt bir duruma düşmüştür.

  Siz hiç bir erkeğin şöyle dediğini duydunuz mu?

  Birçok kadınla oldum, onlarla boşuna zaman harcamayın!

  Bir erkek ancak evlendiyse ve boşandıysa “kadınlarla zaman harcamayın, sizi tüketirler” diyebilir. Kadınlara erişimi olanlara ise hayat güzeldir. Hatta çoğu erkeğin hayalidir. Bir ihtimal uzun süreli ilişki istediğini ve yorulduğunu söyleyebilir, bunun harici hayatından memnun olacaktır.

  Pipim Kamu Malıdır

  Kadınlar hipergamiktir. Ortalama veya ortalama üstü cinsel pazar değerine sahip olanlar kolaylıkla dengi bir erkeği bulabilir ve onunla mutlu olabilir. Oysaki üst düzey bir kadının beklentileri yüksektir. Hele ki Megan Fox gibi birinden bahsediyorsak ancak erkek popülasyonunun %1’ini beğenir. O düzeyde bir erkekse tek kadınla olmayı tercih etmez çünkü 20lik kızlar devamlı olarak size ulaşacaktır. Yine üst düzey, başarılı erkeklerin çoğunluğunda narsisizm veya dark triad paterni vardır. Kısa süreli ilişkiye daha yatkındırlar. Özetle kötü ve değerli üst düzey erkeklerle olup bundan şikayet edemezsiniz (Ref: narsizmle ilgili bir çalışma). Sonuçta ise bir kadın olarak mutsuz olmanız kaçınılmazdır.

  Şöyle düşünün; Axl Rose’un (Guns N Roses Vokali) sevgilisiysen onun hayatını kabul etmişsin demektir ve ona gelip “sadece benim olacaksın” diyemezsiniz. Hatta kültür sanat yapalım: Steel Panther’in bu durumu anlattığı Community Property (Pipim kamu malıdır) şeklinde bir hiti vardır (Yazarken dinleyelim!). Şarkıda özetle “bir anda erkek olursan ben de gey olurdum, kalbim sana ait fakat pipim kamu malıdır” der.

  Değerli bir erkekseniz bunun kadın için her zaman bir bedeli olacaktır! Değersiz erkekler içinse kadınlar bir değerdir. Bu dinamiği anlamıyorsanız değerli falan değilsiniz, sadece kendinizi o kadınla eşit olmaya şartlamışsınız demektir. Oysaki kadınlar kendi eş seviyesindeki erkeklere çekilmez fakat sizi kendiyle eş seviyedeymiş gibi manipüle ederler.

  Sadakat Bir Değer Değildir!

  Bu anlatılanlar, aldatmayı normalleştirmez ama kim ne derse desin; ilişki dinamiklerini anlayamadığınız sürece en iyi ihtimalle yarı aydınlanmış beta bir erkek olarak kalırsınız. Unutmayın kadınlar bir değere aşık olur ve bu değer sürdüğü sürece sizinle olurlar.

  Bu değer hiçbir zaman “sadakat” olmamıştır. Hiçbir kadın onu aldatmıyorsunuz diye size arzu duymaz, bu heyecan verici değildir. Heyecan verici olan aldatma ihtimali olan, tercih edilen bir erkeğin aldatmamasıdır. Yani sadakat seçilmiş bir fedakarlıktır.

  İşte Megan Fox’un veya benzer ünlü kadınların sorunu budur. Evet her erkeği elde edebilirsiniz fakat %1 içindeki kendinden üst düzey erkeği istiyorsan bedeline katlanırsın. Gün sonunda “erkeklerle zamanını harcama” dersin. Maalesef bu da ünlü, eğitimli, statülü kadınların lanetidir. Çoğunlukla yıllar sonunda yalnız kalırlar çünkü kendi seviyelerinde uyumlu erkek bulamazlar.

  Makaleye puan vermeyi unutmayın, bize destek için sponsorumuz olabilir veya destek için bana bir viski-shot alabilirsiniz. Bizi wordpress üzerinden takip edin, makale yayınlandığında otomatik e-posta alın:

  4.7 83 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  1 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments
  useerlady
  Ziyaretçi
  useerlady
  2024-04-23 8:01 PM

  Aynen katılıyorum. Ama bu erkeklerin de aşık olabileceğine inanıyorum illa ki ondan farklı duygular uyandıracak takılı kalacağı kadın olacaktır. Çünkü salt hayvan değiliz insanız sadece cinsellik için yaşayamaz aile huzur ihtiyacı da var insanın böyle yapanlar sonunda mutsuz olur. Yani adam başarılı diye aldatma hakkı olduğunu sanmam ahlak denen bir… Read more »

  1
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin