İçeriğe geç
Ana Sayfa » Uzun süreli ilişki istiyorum ama olmuyor!

Uzun süreli ilişki istiyorum ama olmuyor!

  Uzun Süreli İlişki İstiyorum Ama Olmuyor!

  Geçen bir özel görüşmede başarısının farkında olmayan ve kendini başarısız gören bir arkadaşla konuştuk. Kişisel olduğu için birebir paylaşamıyorum ama bu bana ara ara sorular bir soru olduğu için üstüne yazayım istedim.

  Devamlı daygame/nightgame yapıp, enerji harcayıp iyi kötü birilerini elde edip ardından aynı şeyleri tekrar tekrar yapma durumdan sıkılan kişilerle ilgili diyebiliriz.

  Biliyorsun ben önceden de daygame yapıyordum. Estetik oldum. İnsanların bakışı iyileşti. Şu an uzun süreli ilişkim yok. Olsun da istiyorum ama en fazla kısa süreli oluyor.

  -Günümüzde bunun için yapman gereken fedakarlık yüksek.

  Dans klüplerine gidiyorum. Çünkü sosyal değilim. Çevremde veya gittiğim klüplerde eğitim sonras etkinlik olabiliyor ve bazı erkeklerde tipi bile yokken sosyal çevreden sevgili ediniyorlar, hatta çok rahat iletişim kuruyorlar, ortamı domine ediyorlar. Ben edinemiyorum. Toplulukta sessiz kalıyorum.

  -Acaba feda ettikleri nedir? Daha önemlisi herkesin mizacı farklıdır. Bazıları topluluk içinde iyi konuşur, bazıları teketekte iyidir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Sen teketekte iyisin, topluluk içinde iyi olmak için de o oyunun kuralını öğrenmen ve pratik yapman gerekir.

  Olsun çok başarısızım, oyunum kötü, ameliyat da oldum ama istediğim kadar başarılı değilim

  -Oyun, sosyal beceri demektir ve bu, zamanla gelişir. Kaç yaşında red pill ile tanıştın?

  29 yaşındaydım, 26 yaşımda tanıştım.

  -Peki öncesiyle kıyasladığında başarın arttı mı azaldı mı?

  Arttı, her sene iyileştim.

  -Demek ki olayları bilişsel olarak çarpıtıp, faturayı devamlı kendine kesiyorsun. Oysaki bir ilişki 2 taraftan oluşur ve sen her şeyi kontrol edemezsin. Belki oyunun da iyi de olsa o kadın yine tepksisiz kalacaktı.

  Evet olabilir.

  -Incel olsan anlarım. Bu durumda hiçbir kadına ulaşımın olmazdı. Örneğin geçmiş konuşmamızda tipinde sorun buluyordun, ameliyat oldun ama öncesinde de daygame yapıyordun ve başarılıydın. Fiziğin de düzgün. Şimdi ise oyuna daha çok taktın. Kendini geliştirme isteğini anlıyorum fakat çok yoğun şekilde kendine acımasızlık yapar da hiçbir başarını görmezden gelmezsen yine ilerleyemezsin, çünkü zihin hiç ödül alamaz. Böyle zamanlarda başarılarını gerekirse yazarak, “bu kadınla yattım, yolda şunu çevirdim, daha geçen date’den şu kızla oldum” diye düşünmelisin. Evet sendeki her değişim puan kazandırır. Tipindeki iyileşme daha seksi bir erkek olmanı da sağlar ama temel problemi göremez ve başarısızlıklarına daha çok odaklanırsan sadece yeni başarısızlıklar yaratır ve negatif düşünürsün. Şu anda da yaptığın bu. Ne dersin?

  Evet sanırım haklısın.

  -Sence o erkekler sosyal çevrelerinden ne kaybederek kadınları elde ediyordur?

  Geçen bir daygame’de yolda bir kızla tanıştım. Kızla konuşurken bir arkadaşının da yanına geleceğini öğrendim. O esnada çocuk aradı ve beni duyunca koşa koşa ter içinde geldi. Baya bozulmuş ve sinirli görünüyordu. Ertesi gün sorduğumda; o çocuğun arkadaşı olduğunu senelerdir İstanbul’dan kendisini arabayla alıp Bursa’da kahvaltı ettiklerini ve hiçbir şekilde sevişmediklerini anlattı. Ardından kızla seviştik.

  -Yani net şekilde bir beta öder durumu diyebilir miyiz? İşte bu erkek olmayın. Sen kısa süreli ilişkiyi az maliyetle alan alfa olmuşsun fakat özendiğin şey beta öder tarafı olmuyor mu?

  Öyle gibi. Böyle düşünmemiştim.

  -İşte günümüzde uzun süreli ilişkileri çevreden yürütmen için sarf etmen gereken gereksiz emek bu. Sonunda ise alfa gelip, senden önce o kadınla yatıyor. Hangisini istersin? Gerçeği mi, yoksa yalanı mı? Burada temel stratejin kadın sana yatırım yapmadığı sürece yatırım yapmamak, daha önemlisi kırmızı alarmları olmayan bir kadın seçmek, belki o çocuğa sorsan, “çok temiz bir kız, yıllardır arkadaşız, kimseye kolay kolay kendini teslim etmez” diyecekti fakat seninle, yoldan tanıştığı adamla 1 gecede yattı. Doğru mudur?

  Her Seferinde DayGame Mi Yapacağım?

  Evet. O zaman doğru olanı mı yapıyorum? Peki hep daygame mi yapacağım? Yorucu oluyor.

  -Evet doğru olanı olanı yapıyordun. Uygun kız çıkmadığı sürece bu stratejine devam etmelisin. Hep daygame yapmana gerek yok, tabak teorisi denilen bir yöntem var. Çevrende olabildiği kadar yatığın daygame/nightgame kızı tutup, onlardan uygun olanları zaman zaman yoklayacaksın. Bu kızlar eksildiğinde yerine yenisini koyacaksın. Her kadınla 1 kere cinsellik yaşayıp sonra geride bırakman gerekmiyor, tek yapman gereken onları arada ateşlemek. Bir süreden sonra öyle bir durum oluşacak ki onlar sen istemeden sana ulaşacak, hatta bazılarıyla yolunu ayırmak istediğin olacak. Bunu benzer deneyimlere sahip olduğum için net şekilde söyleyebilirim. Bu, bir düzene oturduğunda değiştirmek istemiyorsun ancak kırmızı hap lenslerine sahipsen bir yerde bunu değiştirmene değecek bir kadın seni ikna ederse değişiyorsun. Bu aşamaya gelmemişsin ve fark etmeden kötü bir ilişkiye sürüklenebilirsin.

  Bir şey eklemek isterim, estetik olduktan sonra insanların dikkati arttı.

  -Tabii ki artacak, buna hale etkisi diyoruz. Ayrıca senin de kendine özgüvenin arttı. Çünkü özgüven opsiyondan gelir. Kendine kattığın her yenilik veya eksik kapatma cinsel Pazar değerini arttırır. Statün ve paran vardı, fiziğin düzgündü, bence yüzünde problem yoktu ama yine de estetik yaptırdın fakat başta da söylediğim gibi bu sefer bir şekilde şemaların içinde “kendini suçlama, terk edilme, eksik hissetme” olduğu için “oyunum” kötü diye kendine acımasız olmaya başladın. Oyunu çözdüğünde, bu sefer de acaba tipim o kadar da iyi değil mi diye soracaksın. Ne olursa olsun bundan sonraki başarısızlıklarında bütün suçu kendine yükleme. Şunu her zaman hatırlamalısın. İletişim 2 taraflıdır ve her şeyi kontrol edemezsin. 

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, sponsorumuz olarak bize destek verebilirsiniz.)

  4.8 44 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  83 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Bcc
  Ziyaretçi
  Bcc
  2023-05-15 5:44 PM

  Abi selamlar.3-4 ay içinde buluşma ihtimalim olmadığım kıza sosyal medyadan yürümek konuşmaya çalışmak sence mantıklı mı bana biraz mantıksız geliyor ama sana da sormak istedim.

  1 4 5 6
  83
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et