İçeriğe geç
Ana Sayfa » Dark Triad Sahibi Erkek Çekici Midir?

Dark Triad Sahibi Erkek Çekici Midir?

  Dark Triad Sahibi Erkek Çekici Midir?

  Ekşi’de ilgili yazım hem debeye hem de ekşi-şeylere girdi ve üstüne delirenler oldu ve tabii ki kendi inançlarını ve ego yatırımlarını korumak isteyenler her zamanki gibi kişiliğime saldırıldı.

  Bir erkeğin sadık kalmasının ilk şartı belli doygunluğa ulaşmasıdır. Çünkü erkek hipergamik bir varlık değildir. En iyisiyle değil, ulaşabildiğiyle ilgilenir ve biyolojik açıdan 7-24 cinselliği düşünebilir. Bu sebeple kadınlara satılan şartlandırmanın aynısı ile erkenden evlenen erkek aldatmaya daha yatkındır. Özellikle 30ları geçtiğinde değer yaratan bir erkekse daha çok kadına ulaşacak ve sadık kalmayacaktır.

  Bu durum nasıl değişebilir? Sizce kadınlara ulaşmış ve ulaşabileceğini bilen nitelikte biri mi yoksa potansiyelini keşfedememiş erkek mi aldatmaya yatkındır? Önceden podcastini yaptığımız konuyu temellendirerek anlatalım.

  Aldatma potansiyeli en yüksek tip “efendi erkektir.” Nedir efendi erkek?

  Efendi Erkek Paradigması:

  Dr. Robert Glover, “No More Mr. Nice Guy” kitabında; efendi erkeği, istediğini alabilmek için karşı tarafla gizli anlaşma yapan, kendini ifade edemeyen silik kişi olarak tanımlar. Örneğin kadınlarla yatmak için niyetlerini gizlerler ve onlara iyilik yaparlar ve hatta bunu yaptıklarını bile kabullenmezler. İstediklerini alamadıklarında pasif agresif davranış sergilerler. Kötü çocuklarıysa tam tersi kadına niyetini net olarak belirten, açık şekilde flört etmeye çalışan kişi olarak tanımlamıştır.

  Özellikle kadınların arzu duyduğu erkeklere baktığımızda kara-üçleme sahibi kötü çocuklar olduğu bulunmuş. Şuradaki makaleye göre 20li yaşlarda olan kadınların %98 oranında kısa süreli ilişkide kara üçlemeye sahip kötü çocuklara arzu duyduğu gösterilmiş. benzer bir başka makalede dark triad sahibi bireylerin fiziksel özellikle üstüne cila atarak çekiciliği arttırdığı bulunmuş. daha ilginci dünyanın 10 farklı bölgesinden edinilen meta analizlerle yapılmış şu çalışmada erkeğin kısa süreli cinsel geçmişinin kadının aksine erkeğin özgüvenini arttırdığı, kadın tarafından şu çalışmada çekici bulunduğu gösterilmiş. yani çok kadınla birlikte olan kötü çocuklar kendine daha özgüvenliymiş. yalnız bunların kısa süreli, dürtüsel çekim yarattığı ana fikri önemli. örneğin şurada bir başka makalede kadınların kibarlık ve statüden de etkilendiği belirtilmiş. demek ki `sağlıklı bir ilişki` için her 2 stratejinin `dengeli` olması gerekiyor. Yani ne çok kötü ne de çok efendi olmalısınız. Daha önemlisi patolojik anlamda dark triad bir kişilik bozukluğudur. Yani bu kişiler sağlıklı ilişkiler sürdüremez.

  Şöyle diyebiliriz:

  “Efendi erkek daha çok aldatmaya meyillidir ama buna şansı olmaz, kötü çocuklarsa kadınlara ulaşmada problem yaşamadığı için aldatmak yerine diğer kadına geçmeyi tercih eder.”

  Buna sinirleniyorsanız kötü çocuk olmayı ve potansiyelini keşfetmeyi yanlış olarak görüyorsunuz demektir. Günümüzde sosyal inşacılar yüzünden maskülenite de devamlı karalanmaktadır Örneğin. ekşide bir anket sonucu her erkeğin feminen çıktığını anlatması buna güzel bir örnektir.

  (bkz: toplumsal cinsiyet rolü testi/@karanlikruya)

  Bitti mi, bitmedi? Kadınlar da farklı düşünmüyor.

  Ünlü Bir Feministin Yorumu

  Azılı bir feminist olan `Sheryl Sandberg` “Lean In: Women, Work, and The Will to Lead” kitabında şöyle diyor:

  “Gençliğinizde `kötü çocuk`larla, sorunlu, bağlanma-fobik problemleri olan çocuklarla olun, iş evlenmeye gelince iyi çocukların kıymetini anlayacaksınız.”

  Herhangi bir sorumluluk almadan, kadının en güzel ve doğurgan yaşlarında cinsellik alan kim? Efendi erkekler maalesef “kadın için ne avantajlıysa o iyidir”e hizmet etmektedir. Bana nefret duyanların sebebi de bu cinsel stratejiyi doğru kabul etmesidir. Buna mavi hap diyoruz. Üzgünüm efendi erkek güzellemeleri size 3-5 favori, alkış filan getirse de kadınlar her zaman -tersini belirtseler de- kötü çocukları güvensiz ortamda seks için tercih edecektir.

  Bunu değiştirmenin tek yolu da erkeğin kendini geliştirip, opsiyonlarını fark etmesidir. Aksi halde kadının cinsel stratejisine destek vermiş olursunuz.

  Neden Efendi Erkekler Daha Çok Aldatabilir?

  Şimdi noktaları birleştirelim. Milyon kullanıcılı Tinder istatistiklerine göre erkeklerin sadece %5’i sağa atılıyor. Okcupid’e göre erkeklerin %80’ni ise `ortalama altı` olarak değerlendiriliyor. Arizona üniversitesinin yaptığı çalışmaya göre tarihte %5.9 erkeğin genetiği günümüze aktarılmış ve bu oran son 1000 senede %20’e yükselebilmiş. Bu durumda kim cinsel olarak seçilmiştir? Efendi çocuk mu?

  Üstteki çalışmalara göre bu erkeklerin kadınlara ulaşabilen kötü çocuklar olduğunu sanırım anladık. sizse “efendi erkek” güzellemesi yaparken özel olmuyor, seçilmeyen %80 içinde kendinizi genelden farklı sanıyorsunuz. Sizce genelde %80’nin içinde bulunan ve seçilmeyen efendi bir erkek bir anda birçok opsiyona sahip olsaydı ne yapardı? sadık mı kalırdı? Yoksa aldatır mıydı?

  Başka Kaynaklar

  “Doğada efendi erkek kazanamaz. Dr. Geoffrey Miller, The Mating Mind` kitabında özellikle müsrifliğin öneminden bahseder. Doğanın kötü çocuklarından tavus kuşu erkekleri yakalanma tehlikesine rağmen uzun tüylerle gösteriş yapar, balıklar kuyruklarıyla, kuşlarsa repertuvar ve ses rengiyle bunu yapar. İnsanoğlu ise statü, fiziksel nitelik ve zekasıyla yapar. şuradaki antropolojik çalışmada ise en kötü çocukların, en çok leşi olan, tecrübeli olgun erkeklerin en çok eşe sahip olduğu bulunmuş. işte efendi erkek bu yüzden başarısızdır, gösterişten kaçar. İçten pazarlıklıdır. İyilik yapmayı gizli anlaşma ya da bir pazarlık nesnesi olarak kullanır.

  Sonuçlar

  Efendi erkek daha sadakatsizliğe daha yatkındır. Çünkü kendi potansiyelini keşfetmemiştir ve içten pazarlık yapması için şartlandırılmıştır. Eline fırsat geçerse aldatır, çünkü nadiren kadına ulaşır ve elindekini de kaybetmeyi göze alamaz. Kötü çocuksa aldatmaya ihtiyaç duymaz. Gerekirse o kadını terk edip yeni kadına geçebilir ya da aldatma olmadan ilişkiyi sürdürür. bu, kötü çocuk “iyi kalplidir” ya da kötü çocuklar aldatmaz demek değildir.

  Anlattıklarıma karşı çıkanlar fark etmeden 70 senedir şartlandırıldığı için, bu realite inanışlarını derinden etkilediği için rahatsız olabilir.

  Testosteron oranında ciddi azalma mevcut, en basitinden `c.ckold` fantezileri sizce neden son 10 senede patladı? post modernist aşırı bireycilik (vs. özelim, kimseyle ortak noktam yok düşüncesi) ve 70 senedir süregelen feminenleştirme sürecinin bir sonucu olabilir mi?

  Makaleyi oylayarak, yorum yaparak ve sponsorumuz olarak destek verebilirsiniz.

  4.7 61 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  38 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  anonim
  Ziyaretçi
  anonim
  2022-02-27 10:10 AM

  Bir makale atmayla bir argüman kanıtlanır mı? Bir de tüm kadınları ve tüm erkekleri genelleştiriyorsun yani sample çok fazla. Pseudo-science bunlar, eş seçme çok daha kompleks.

  anonim
  Ziyaretçi
  anonim
  2022-02-28 9:20 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Normal bir kadın psikopatlara ilgi falan duymaz. Sorunlu kadınlar duyabilir. İyi huy, eğlenceli ruh hali her zaman 1 adım öndedir.

  Carlos
  Ziyaretçi
  Carlos
  2022-03-01 7:32 PM
  Reply to  anonim

  Normal kadinda duyar kardeşim içgûdüsel olarak karar verme acısından onu tercih etmeye bilir neyse yenisin okuya okuya ufkun açılacak zamanla

  Freud
  Ziyaretçi
  Freud
  2022-05-17 7:54 AM
  Reply to  anonim

  Gerçekleri kabullenemeyen bir arkadaş, psikopatta salak zaten ben psikopatım diyecek. Öyle bir gizler ki onu, senin ruhunu söker anlamazsın. Dark Triad sahibi bir kişi kibar insan rolü yapabilir.

  Sıradışı biri
  Ziyaretçi
  Sıradışı biri
  2022-02-27 9:01 PM

  Hocam dark triad her erkekte işe yarar mı? Mesala kısa boylu 5/10 luk bir tipte. Onda bile ortalamı üstü tipimiz olması mı lazım?

  Sıradışı biri
  Ziyaretçi
  Sıradışı biri
  2022-03-01 7:39 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Mesala ümitcan uygun yerine kısa boylu tipi biraz iyi olan birisi olsaydı ümitcan gibi ilgi çeker miydi? Dark triad için kızlar kısa süreli ilişki için bakıyorlar demişsiniz o yüzden soruyorum zaten amacım sadece kısa süreli ilişki yaşamak dark triadı taklit etmek istiyorum bunun yöntemi nedir? Nasıl davranmam gerekiyor nasıl kizlara… Read more »

  Mcc01
  Ziyaretçi
  Mcc01
  2022-05-31 2:24 PM

  Hocam dark triad adamların saygı görmesine ne demeliyiz? Zengin adamlar bile böyle adamlara hayranlık duyuyor. Yanında istiyor. Bir ara dark triad tipli arkadaşım, mevzu çıkardı mütahhit bir adam vardı gel yanıma çayımı iç şöyle böyle dedi. Etrafındaki bütün adamlar da inanılmaz saygı duyuyor böyle adamlara. Herkes yanında olsun istiyor. Neden?

  Mcc01
  Ziyaretçi
  Mcc01
  2022-05-31 3:46 PM
  Reply to  Karanlikruya

  emin değilim ama cesur ,sert biri.

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-04 9:34 AM
  Reply to  Mcc01

  muhtemelen maskülen ve korkusuz olduğu için saygı duyuluyor olabilir. İnsanlar sosyal varlıklar olduğu için erkekler de savaş veya avlanma zamanlarında bu tarz maskülen ve korkusuz erkekleri lider olarak seçerler.
  Bu gayet doğal.

  Officer
  Ziyaretçi
  Officer
  2022-06-05 6:33 PM

  Red pill hakkında ne düşünüyorsunuz? Faydası çok olmasıyla beraber her ilişki aynı olmamasına rağmen kadın erkek ilişkilerini belirli kalıpta,keskin kurallara bağlı aynı olarak ele aldığını söyleyen kişiler de var sizin düşünceniz nedir bu konuda?

  Officer
  Ziyaretçi
  Officer
  2022-06-06 2:41 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Yok hocam ben sadece Twitter’dan gördüğüm bir kişinin dediği şeyi ilettim.

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-04 9:36 AM
  Reply to  Officer

  maskulentespitler.com zaten redpill üzerine bir sitedir.

  Mixerman
  Ziyaretçi
  Mixerman
  2023-09-15 9:07 AM

  Selamlar. Lisede sosyal hayatı çok iyi anlayamayan ve kadınlarla arası iyi olmayan birisi olarak kendimi dark triad olayına vermiştim. Narsist birisi olmayı internetten okuyarak öğrendim ancak benim de bilmediğim bi durum vardı, 6 yaşımda Asperger tanısı konmuş ancak ailem olayın üstüne gitmemiş. “İnsanlarla anlaşamıyorum demek ki böyle yapmalıyım” dediğim şey… Read more »

  38
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin