İçeriğe geç
Ana Sayfa » Eşini Paylaşan Erkek Psikolojisi

Eşini Paylaşan Erkek Psikolojisi

  EŞİNİ PAYLAŞAN ERKEĞİN PSİKOLOJİSİ NEDİR?

  Temel nedeni feminen şartlanma diyebiliriz.

  Arkasında zorlama içeren bir güçten çok toplum mühendisliği etkindir diyebiliriz.

  Günümüzde feminen düzen; kadınlara şunu tavsiye etmektedir: Tek başına güçlü ol, erkeklerden bağımsız ol, ekonomik özgürlüğünü al, her alanda eşitlik! Bu mottoyla büyüyen kadınların son senelerde evlilik dışı çocuk yaparak tek anne olduğunu görüyoruz. Avrupa ortalama %42 iken, İzlanda gibi tam eşitliğin sağlandığı ülkelerde %72’e çıkmış durumdadır.

  Aslında feminen düzen hipergamiye hizmet etmektedir. Kadınlar hipergaminin alfa döller, beta öder ikilemindeki alfa kısmına daha çok yöneldiğini görüyoruz. Yani arzu odaklı yaklaşıp kısa süreli ilişki kurup, ardından gerekirse çocuk yaparak tek anne oluyorlar. Bu yüzden de tek anne oranları artıyor çünkü erkeklere ihtiyaç duymadıkları yanılsması içindeler.

  Erkekler de tek anneler tarafından büyütülüyor. Eğitim dünyasında da öğretmenlerin %80ninin kadın olduğunu görüyoruz. Hep aynı şey empoze ediliyor: “Duygularını ifade et, hislerine göre yaşa hatta günü yaşa!” Kıskançlığın da kötü ve ilkel bir duygu olduğu ifade ediliyor. Oysaki erkeklerde kıskançlık tamamen genetik aktarımı sağlamak için evrilmiş bir dürtüdür, yani erkekler “eş savunma(mate guarding) dürtüsü sebebiyle kıskanır. Kıskançlığın budanması demek genetik aktarımda aksamalara neden olur. İşte c.old olarak sınıflandırdığımız erkeklerde bu dürtü azaltılmış durumdadır.

  Sonuç olarak düşen testosteron oranıyla birlikte maskülen tavırda ciddi bir düşüş mevcut. Atalarmıza göre onlarca kat düşük testosteron oranına sahibiz (Referans).

  Geleneksel ve Modern Cuckold

  Cuckold sadece “eşini” bir erkekle paylaşmak olarak anlaşılmamalıdır. Geleneksel cuckold kavramı üvey baba olma anlamına gelir. Günümüzde erkeklerin utandırılarak tek anneye bakmaya zorlandığını görmekteyiz. Örneğin “seven erkek tek çocuklu da olsa anneye sahip çıkar, sen nasıl erkeksin?” gibi suçlamalara maruz kalmaktadırlar.

  Maskülenlik toksik olarak ifade edilirken, kadınların işlerine geldiğinde maskülen bir arketip olan “şövalyeyi” sahneye aldıklarını görmekteyiz. İşte bu beyaz-şövalye de anlam değiştirmiş olsa da tek anneye babalık yapan adamdır ve “hipergaminin beta öder” tarafına hizmet etmektedir. Sonuçta siz kendi genetiğini aktaramamış ve bir başkasının çocuğuna “bilinçli” olarak bakmış olursunuz ve bu oran pek de az değildir.

  Kadın düşünce paterni manipülasyona ve suçlu hissettirmeye dayanır. Kendi gelecekleri için solipsist çerçevede böyle davramalıdırlar ve bu büyük kaos çıkana kadar devam edecektir. Yani ne zaman erkeğin fiziksel niteliklerine, gücüne ve pratik özelliklerine ihtiyaç duyulur o zaman bu düzen değişir.

  Modern cuckold’da ise bu düşünce paterninin cinsel hayata taşındığı görülmektedir. Erkekler bir çeşit korkuyla beta öder gibi davranıp bir alfaya(boğaya) karısını teslim ederler. Gariptir ama bu bir eş değiş tokuş olgusu da değildir. Beta erkek bir tarafta sadece kendini tatmin eder. Çünkü bu erkeklere sjwler tarafından kıskanmamaları öğretilmiştir çünkü feminen düzenle büyüyen erkekler kadınların alfa erkeklere yöneldiğini bilir ve karısını kaybetmemek için karmaşık duygular içinde böyle bir çözüm üretirler. Yani bu durumu cinselleştirirler.

  Yalnız modern cuckold’un erkeğin hayal gücü olduğu hatırlanmalıdır. Yani bu sağlıklı bir kabül değildir. Uç düşünen kadınlar belki zevk alabilir ama ilişki sürdürülemez. Hipergami denklemine göre güçsüz erkekten ayrılınarak başka erkeğe yönelinir.

  Şu da sorulabilir: neden bütün erkeklerde bu durum gözlemlenmiyor?

  Öncelikle erkeğin doğasında olmayan bir şey açığa çıkmaz. Aynı eşcinsellik gibi doğada mevcuttur. Tabii ki nasıl her erkek eşcinselliğe yönelmiyorsa cuckold da olmuyor.

  Freud üstünden her ne kadar tartışmalı da olsa bu durumu odipus kompleksiyle açıklayabiliriz: Erkek çocukları anneleri büyütür ve oğlanla anne arasında özel bir ilişki olur fakat oğlan baba figürünü keşfettiğinde kıskanır. Ya babayı yok edecek ve anneyi ele geçirecek ya da vazgeçecektir. Böyle güçlü bir figürü yok etmek zordur ve karşı çıkarsa “iğdiş edilme” tehlikesi vardır, bu sebeple oğlan vazgeçer; zamanla da kendi içinde çözer. Modern cuckold fantezine sahip olanların bunu çözemeyen erkekler olduğunu söleyebiliriz.

  Kırmızı hap yapılanmasına sahipseniz, dürtü-duygu-neden 3lemesini doğru anladıysanız, feminen düzenin işlemesine hakimseniz doğal olarak bu yolu seçmeyeceğinizi veya bunun bir şartlanma olduğunu fark ederek çözeceğinizi söyleyebiliriz.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.5 96 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  69 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  anti-hero
  Üye
  anti-hero
  2021-04-06 11:10 PM

  İçinde maskülen figür olmayan evlerde büyüyen erkek çocukları büyüme süreçleri süresince yaşadıkları sonucu kendi psikolojilerine zarar vermelerinin yanında, aslında topluma da zarar verebiliyorlar. Rich Cooper’in yeni kitabından bununla ilgili birkaç istatistik paylaşayım: – ABD verilerine göre genç/ergen diye tabir edilebilecek yaşta cinayet işleyen çocukların %73’ü babasız büyümüş. – Aynı yaş… Read more »

  Ali
  Ziyaretçi
  Ali
  2023-07-08 2:00 PM

  Sordum o da hayır ama yeni biriyle olmasını isterdim dedi ama sen yanımda olursan ancak öyle yaparım dedi tinderden birini bulup yapmaya karar verdik bundan sonrası çok çabuk gelişti çok geçmeden birini bulduk ve amacımıza ulaştık bu bende korkunç derecede kıskançlık ve öfke uyandırdı tamam dedi bir daha asla yapmayalım… Read more »

  İyilik seven genc
  Ziyaretçi
  İyilik seven genc
  2023-07-16 5:37 PM
  Reply to  Ali

  Gayet normal bir durum. Zaten cuckold’u yapan duygularda bunlardır fazla dert etme. Dostum sana yardımcı olmayı kafandaki soru işaretlerini yok etmeyi çok severim. Acaba sana yardımcı olabilirmiyim?

  Karışıkkafa
  Ziyaretçi
  Karışıkkafa
  2023-07-20 1:55 PM
  Reply to  Ali

  Şuan bizde biriyle yapma aşamasındayız ama bende halen o korku var ya herşey kötü olursa tavsiyen nedir

  İyilik seven genc
  Ziyaretçi
  İyilik seven genc
  2023-07-23 1:07 PM
  Reply to  Karışıkkafa

  Karışık kafa selam endişelerini ve korkularını anlıyorum gayet normal bir durum. İstersen sana bazı tavsiyeler verebilriim

  Kartal27
  Ziyaretçi
  Kartal27
  2023-07-26 11:55 PM

  banada tavsiye verirmisin

  Bir kullanıcı
  Ziyaretçi
  Bir kullanıcı
  2023-10-22 2:23 PM
  Reply to  Kartal27

  Tabikide veririm. Yazmanız yeterli burdamısınız hala?

  Ali
  Ziyaretçi
  Ali
  2023-08-02 3:54 PM
  Reply to  Karışıkkafa

  Aslında her şey eşine bağlı onun seni rencide etmeyeceği konusunda eminsen ve bu deneyiminizin sonunda hala birbirinizi sevmeye devam edebileceksiniz yaşanabilir birde seçtiğiniz kişide önemli tabii biz başta tinderden birini bulup yapmıştık ama şimdi birebir eşimin seçtiği erkek ile önce tanışıp güveneceğimizden emin olduktan sonra yapıyoruz tabii bu kişi ile… Read more »

  Mehmet
  Ziyaretçi
  Mehmet
  2023-08-20 6:44 AM
  Reply to  Ali

  Cuckold düşünceleri olup kurtulmak isteyen insanlara yardımcı olmaya çalışan bir psikoloğum. Telegram adresim @Mehmet4314. Yazabilirsiniz

  Mehmet
  Ziyaretçi
  Mehmet
  2023-08-20 6:40 AM

  Cuckold düşünceleri olup kurtulmak isteyen insanlara yardımcı olmaya çalışan bir psikoloğum. Telegram adresim @Mehmet4314. Yazabilirsiniz

  tedaviarayanbiri
  Ziyaretçi
  tedaviarayanbiri
  2023-08-26 4:54 AM

  Cuckold fantezisi yaklaşık 2 yıldır zihnimde ve bir türlü kurtulamadım. İnternette tedavisini araştırdığım zaman bunu yargılayan insanların yorumlarını görmek daha da suçlu hissettiriyor. Ne Türkçe ne de yabancı kaynaklarda tedaviye dair net bir şey bulmak imkansız. Bir de bunlar yetmezmiş gibi tedavi arayıp kurtulmaya çalışırken sana cuckold güzellemesi yapan insanlara… Read more »

  Bir kullanıcı
  Ziyaretçi
  Bir kullanıcı
  2023-10-13 11:18 PM

  Ya dostum şimdi eğer ki evliysen veya sevgilin varsa sana desem ki “O senin namusun mahremin zevcen herşeyin sen nasıl erkeksin mahremiyetine başka bir erkeğin girmesi hiç mi zoruna gitmiyor?” Desem şuan bu yazdıklarım karşısında direk ereksiyon olucaksın. Aksine bu sert yazım seni utandırmak yerine toplumun tabularına ters bişey olduğu… Read more »

  Ne perhiz Ne lahana turşusu
  Ziyaretçi
  Ne perhiz Ne lahana turşusu
  2023-10-21 1:38 PM

  Cidden Morpheus gibi adamsın karanlık rüya matrixten çıktığımı hissediyorum okudukça, bir sorum var. Uzun dönem bir ilişkim oldu. Gerçek olarak hiç gerçekleştirmedik ama sözlü olarak yaptık. o süre zarfında kendi başıma olduğumda bile bu fanteziler dışında tatmin olamıyordum. Tabii belirtiğiniz gibi partnerim istemiyordu. Ama ayrıldıktan sonra ne hikmetse bunu istemediğimi… Read more »

  Bir kullanıcı
  Ziyaretçi
  Bir kullanıcı
  2023-10-21 3:23 PM

  Dostum yani bir ilişkide bie fanteziyi gerçekleştirmen demek illa onu gerçekten de yapıcaksın anlamına gelmez. Bazı şeyler partnerinle yatakda fantezi olarak kalır. Yani şuan biraz meşgulum ayrıntılı konuşamayacağım sma ayrıntılı anlatmamı istersen söylemen yeterli.

  Bir kullanıcı
  Ziyaretçi
  Bir kullanıcı
  2023-10-22 2:21 PM

  Selam dostum burdamısın? Dün biraz meşguldum tam ayrıntılı anlatamadım sana. İstersen bugün konuşalım?

  Lahana
  Ziyaretçi
  Lahana
  2023-10-22 11:50 PM

  Sistem kabul etmemiş mesajı burdayım

  Bir kullanıcı
  Ziyaretçi
  Bir kullanıcı
  2023-10-23 11:23 PM
  Reply to  Lahana

  Bazen bende de oluyor ara sıra girip tekrar kontrol ederim mesajım gitmiş mi diye. Bu arada burda olmana sevindim. Eğer ayrıntılı uzun konuşacaksak başka bir sosyal platformdan konuşalım mı ne dersiniz?

  Ne perhiz Ne lahana turşusu
  Ziyaretçi
  Ne perhiz Ne lahana turşusu
  2023-10-25 4:33 PM

  Konuyla ilgili aydınlatacaksanız olur ama başka bir arayıştaysanız çıkmaz yol

  Bir kullanıcı
  Ziyaretçi
  Bir kullanıcı
  2023-10-25 10:25 PM
  Reply to  Lahana

  Selam. Yani isterseniz size burdan uzun uzun anlatabilirim ama eğer ki anlık olarak sorucağınız sorular da varsa bana telegramım dan yazabilirsiniz
  ( Drhasanalp ) bu parantez içindeki kullanıcı adını telegrama yazarsanız beni bulabilirsiniz.

  JONSNOW
  Ziyaretçi
  JONSNOW
  2024-05-22 5:34 PM

  Abi yazıyı okuyunca kafamda bazı şeyler o kadar cuk diye oturdu ki anlatacağım şeyi okuyunca siz de hak vereceksiniz. Bir kızla cinselliğin ön planda olduğu bir ilişkim vardı fckbuddy tarzı düşünebilirsiniz. Bu kızın 18 yaşındaki erkek kardeşi bir gün bütün whatsapp konuşmalarımızı fantezi dolu düşüncelerimizi görmüş velhasıl kızla bir gün… Read more »

  69
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et