İçeriğe geç
Ana Sayfa » Fakbadi’lik Üstüne Düşünceler

Fakbadi’lik Üstüne Düşünceler

  Fakbadi’lik Üstüne Düşünceler

  Öncelikle fakbadi’lik bir erkeğin doğasına daha uygundur, yani erkeğin kurgusudur ve stratejik olarak yapılabilir. Çoğu beceremese de böyle bir şeyin hayalini kurar, reklamını yapar. Bunu ekşi’de de başlıklarda sıklıkla görebilirsiniz. Oysaki hayalini kuran kadın yok gibidir. Birinin yazısı mevcuttu. O kadının da önceden anlattığım gibi 35+ çocuksuz, zamanında ciddi bir darbe yemiş tipik bir alfa dul olduğu ortaya çıktı. Özetle bu yazıda fakbadi’lik üstüne düşünceler” üstüne tartışacağız.

  Geçmiş çağlarda erkeğin en büyük isteklerinden biri yükümlülük almadan cinsellikti. Örneğin. 60lara kadar hayal olsa da artık değil. O kadına bir şey hissetmediğiniz sürece keyfini sürebilirsiniz ama tabii hala hipergami duvarı önünüzdedir. İlgi duyduğunuz bir kadın değilse temel prensibiniz sadece cinsellik için yararlanmak olmak olabilir.

  Bunun bir sebebi var: Erkek cinsellikle kontrol edilebilir. Eğer uzun süre efendi erkek gibi bir şey hissetmeden cinsellik yaşamazsanız, bunu yaptığınız ilk kadına; o kadın size ilgi duymadan aşık olabilir ve saplantı geliştirebilirsiniz.

  Öncelik olarak fonumuzu açıyoruz: Kreator – Forever

  -Your soul is mine forever!

  Psikolojik Temeller

  Lacan erkeğin cinsel organını (fallus) bir zevk odağı olarak görür. Orada yoğunlaşan zevk erkeği mutluluğa sebep olur fakat kadın için durum farklıdır. Zevk odağı dağınıktır. Yani vajina bir zevk organı değildir. Bu yüzden de ön sevişme yapmamız, kadının size güvenmesi, bağlanması gibi olgular getirir. Yani kadın öylece sevişerek zevk alabilecek yapılanmaya sahip değildir. Bu yüzden sadece cinsellik için cinsellik yaşayan kadın buna aykırı davranır. Kişisel olarak orgazm’da problemler yaşayan, hatta bunu mastürbasyonla bile başaramayan kadınlardan genelde kaçarım, çünkü Lacan’a göre kendi enerjisinin özünü keşfedememiştir. Tutarsız şekilde böyle kadınlardan daha fazla cinsel amaçlı partner çıkıyor. Çünkü kendilerini tanımıyorlar. Zamanında debe giren yazımda Tinder’dan tanıştığı biriyle bekaretini bozan bozuk psikoloji sahip bir kadının hikayesini ve muhtemel sebeplerini anlatmıştım.

  Darwin’den günümüz evrimsel sürecine baktığımızda kadınların seçicilği kesindir ki evrim ilerlesin. Bunu beceremeyen kadın seçiciliğini kaybetmiş demektir. Tam bir hedefi olmadan oradan oraya sürükleniyor demektir. Tutuklu kalmıştır.

  Bir erkek böyle bir kadın arzuluyorsa buna uygun sorunlu kadınları bulabilmelidir. Genelde alfa dullar veya boşanmış kadınlar kadınlar buna uygun olur fakat çoğu birkaç cinsellik sonrası bu yapılanmadan çıkarlar. Duygusal beklentiye girer, sizin ona yatırım yapmamanızla, cinselliğimizi yaşayalım sonra gitsin yaklaşımınızla doğru orantılı olarak size bağlanırlar.

  Neden bazı kadınlarda bu sürece uyum sağlamayı kabul ediyor?

  Öncelikle hiçbir normal kadın yoktur ki bunu hayatının normu hale getirsin. Muhtemelen toksik bir kadındır ve kedini kandırıyordur.

  3. Dalga akım feminizm sonrası özgürleşen kadın cinselliğinin bir yansımasıdır diyebiliriz. Bastırılmış cinsellik artık su yüzüne çıktı ve haliyle kadınlarda bu konuda erkeklerle aynı haklara sahip olabilecekleri gibi çarpık bir düşünceye sahip oldular. (Siz yaparsanız biz de yaparız, çünkü mutlak eşitlik var.) Oysaki yatırım yapmadan yaşanan cinsellik erkek için avantajdır. Dr. Buss ne diyor? “Sperm ucuz, yumurta pahalı.” Özetle erkek için kadına kolay ulaşmak ve sorumluluk almamak avantajdır. Hiçbir kadın göremezsiniz ki bunu uzun süreçte devam ettirebilsin. Bir süreçten sonra “anlamsızlık” içine girecektir. Yani mutlu olmayacaktır. Tabii bunu anlamayan bir kadın fakbadi olarak erkeğin cinsel stratejisine hizmet edecektir ve sonunda hiç fark etmede o erkeğe bağlanacaktır çünkü kadınlar için arzu girifttir, seks iyiyse güçlü bir bağ kurulur. Erkek gibi cinsellikle duyguları ayıramaz.

  Ancak çıkmazda olan, mesela evliyken mutlu olmayan, bunu çıkış olarak gören kadınlarla bunu belki sürdürebilirsiniz. Opsiyonu olan bir kadın içinse anlamsızdır.  Yaratılış itibariyle sağlıklı bir kadın güçlü, doğru, kendince üst seviye bir erkeği bulmaya çalışır. Fakbadi ile başlayan işin sonunda da o adamı elde etmek isteyecektir.

  Kadınların Kendini Kandırması

  Şunu gördüm mesela: kadın sizi öyle göremeyebiliyor ya da solipsist bir zihinle durumu kabul etmeyebiliyor. O da beni sevecek/seviyor veya “Tamam ben başkalarıyla olamam, çevreni de görüyorum seni durduramama, o yüzden sen ol ama korun, özgür bıraktım seni.” diyebiliyor.

  Özetle sizinle “sevgili olma ya da sevgili olduğunu sanma” şeklinde süreci sürdürebilir. Yani arafta kalır. Hiçbir kadın sadece cinsellik için cinsellik yaşamayı tercih etmez çünkü cinsellikle duyugsallık kadınla bir paket halindedir.


  “Erkek için amaç olan cinsellik bir kadın için hep araç olmalıdır”


  En ekstrem durumda yumurtlama dönemindeki kadın bile tek gece de olsa takılacağı adamı seçerken bilinçaltında bu adamdan çocuğum olsa çok güçlü olur güdüsüyle cinsellik yaşar.

  Histerik Kadınlar

  Freud‘a göre duygularını uçta yaşayan, bazen başka kadının varlığıyla uyarılan kadınlardır. Narsist bir düzlemleri de olur. Bu kadınları bu amaçla bulundurmak pek akıl karı değildir çünkü başınızdan atamazsınız. Bunu açıklamaya çalışayım.

  Böyle bir kadını geçen yaz fb ya da tek gecelik görürken aniden ilişkiye evrildi, her yerde fotomuzu koy, kıskançık krizleri vs. derken sadakatsizlik potansiyaliyle saçmalayınca ilişki potansiyeli taşımayan bir dengesiz olduğunu fark edip vazgeçtim fakat iletişimi bir türlü kopartamadım. Bu tarz kişiler kendini o kişide gördüğü için o kişi ortadan kalkarsa zarar göreceğini düşünür.

  Muhtemelen bilinçaltında bir şeyle etkileşime geçtiğim için beni istiyordu fakat histerik ikircikli doğası sebebiyle beni tanıdığı ve geri dönemeyeceğini de bildiği için bana zarar verme isteği olarak yansıtıyordu. Yani mutlu olamazsam sen de olmayacaksın şeklinde düşünüyordu.

  Böyle bir kadınla erkek de bağ kurabilir ve stratejiniz “fizikselliğin ön planda” olduğunu hatırlamak, başka bir kadına geçmek olmalıdır. Yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkamazsanız, o sizin içinizden geçerek çıkar. Zeki Demirkubuz ne diyor? “Orospuluk iflah olmaz.”

   Erkekleri Bekleyen Tehlikeler

  Erkekleri de bekleyen tehlikeler var. Bunlardan biri fark etmeden bilinçaltınızda bulunan bir takıntıyla o kadının temas etmesi sonucu ona aşık olmanız olabilir. Süreç kıskançlıkla başlar, sahiplenme ve nefrete kadar gider. Bununla ilgili Kim Ki-Duk’un İlkbahar-Yaz… isminde güzel bir filmi vardır. Bir erkeğin döngüsünü anlatan ve rahip olma yoluna giden, “aptallık, aşk ve nefret duygusunu” işler. Buradaki gibi “kadını elde edeceğim” hırs tuzağına düşmeyin. Kadınlar elde edilmeyi değil, etmeyi ister.

  Arzunun pazarlığı olmaz. Onca kadın geçer birinde buna yakalınırsınız ve kontrol edemezsiniz. Yani sorunlu kadınla olayım fakat onu kontrol edeyim gibi bir zihin setine girmeyin ve tek bir tabakla yetinmeyin.

  Bir diğer tehlike Freud’un bahsettiği gibi ulaşılmaz olana ulaşma arzusundan doğar ki Lacan da buna “objet petit a” derdi. Yani kadını ulaşılmaz görüp, üstteki örneklediğim filmdeki gibi ona sahip olma, onun peşinden gitme gibi bir aptallık yapabilirsiniz.

  Bunlara kapılarak kadına aşık olmadığınız sürece gayet güzel sürdürebilirsiniz.

  Son Söz

  Histerik ve borderline kadınlardan uzan durun. Bu arada dikkat edin, hastalık kapmayın.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.6 96 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  28 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Boa
  Ziyaretçi
  Boa
  2021-06-07 3:06 AM

  Trpde çok ilişki yaşamış kadından uzak durmamız gerektiği anlatılır. Peki trp, geçmişinde az ilişki yaşamış ama bunlardan bir iki tanesi fuckbuddy olmuş bir kadın için ne der? ‘Pişmanım, utanıyorum, hataydı..’ deyip, üstüne gidince ‘libido’ olduğunu itiraf ettiği bir durumda mesela? Diğer her konuda sorunsuz; feminen,uyumlu,pozitif ve görüşmeye başladığımızdan beri karşılık… Read more »

  Boa
  Ziyaretçi
  Boa
  2021-06-08 3:29 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam öncelikle cevap için teşekkürler, kendime söylediklerim de aşağı yukarı bunlardı fakat sizden de duymak iyi geldi. Romantik şeyler düşünmedim bu kızla tabiki FB olarak baktım, ama onun hisleri eskiye dayanıyor, gittikçe de çoğaldı bana karşı(pandemi sebebiyle fazla zaman geçirdik), bu kadar süredir birlikteyiz artık normal bir ilişki istiyorum deyince… Read more »

  bsr
  Ziyaretçi
  bsr
  2021-06-21 12:35 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Soru ve cevapları hayretlikle okudum. Boa bey in sorularına mı şaşırsam yoksa yazarımızın cevaplarına mı şaşırsam karar veremedim. Böyle bir zihniyet toplumumuzun eseri aslında size de kızmamak lazım. Tabak oynamaya devam edin, kucaktan kucağa atlayan, sperm ucuz yumurta pahalı vs. Bir kadın olarak bu sözlerinizden ben utandım.

  bsr
  Ziyaretçi
  bsr
  2021-06-21 2:46 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Kadınları aşağılayıcı bir tavır takındığınızı hissettim. Hislerim yanıltmış da olabilir bilmiyorum. Yazılarınızın tamamını okumadım yeni keşfettim sizi. Ancak 2-3 yazınızı okuma fırsatım oldu. Anladığım kadarıyla feminizm karşıtı bir bireysiniz. Öncelikle feminizmin, insanlara model alınarak işlenecek bir durum olmadığını belirtmek isterim. Bu olguyu biyoloji açısından incelemenizi isterim. Tek eşliliğin de bunlar… Read more »

  Boa
  Ziyaretçi
  Boa
  2021-07-11 6:57 PM
  Reply to  bsr

  Kadınların özgürleşmesine ve istediğini yaşamasına kesinlikle karşı değilim. Ancak hayatımda olacak kadının arkasında duramayacağı şeyler yaşamış olmasını da istemem, geçmişimiz geleceğimizi tabi ki etkileyecek. Ciddi bir şey değilse umrumda olmaz ama ciddi bir ilişki isteniyorsa da, kendi geçmişimi anlattığım gibi, karşı tarafın da dürüst olarak geçmişini anlatmasını istemeye hakkım olduğunu… Read more »

  Poseidon | SSC
  Ziyaretçi
  Poseidon | SSC
  2023-01-02 9:35 PM
  Reply to  bsr

  gereksiz ağlamışsınız. Burada kadınlar hakkında anlatılanlar evrimsel gerçekler. Kimse kadın düşmanlığı yapmıyor. Hepsi verilerle ve yüzbinlerce insanın şahitliğiyle kanıtlanan şeyler. Feminizmin etkisinde kaldığınız için yediremiyorsunuz sadece. Ayrıca karşı argüman üretmek yerine utandırma tekniğine başvuruyorsunuz. Eklemek istediğim son şey ise evet toplumda çoğunlukla erkek kuma var şuan. Yüzlerce örneğini gördüm ve… Read more »

  Boa
  Ziyaretçi
  Boa
  2021-06-07 3:14 AM

  Hocam sorum bir hata olduğundan mı gelmiyor, siz mi siliyorsunuz?

  Beyza
  Ziyaretçi
  Beyza
  2021-10-26 1:17 AM

  Friends with benefits ilişkimin olduğu bir çocuk var, 2 yıl tanışmanın sonunda seviştik. Bu durum beni erkeğin gözünde daha basit veya kolay lokma yapmış mıdır? Eğer öyle düşünüyorsa, bundan sonra sonra normal arkadaş olarak mı devam etmeliyim yoksa bir şekilde konuşmayı bitirmeli miyim?

  Beyza
  Ziyaretçi
  Beyza
  2021-10-26 3:23 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Bu durumu bu saatten sonra değiştiremem değil mi :/

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2022-12-28 2:10 AM

  Yakın bir zamanda 3senelik toksik ve bağımlı bir ilişkiden çıktım ilişkiden çıktıktan yakın bir zaman sonra eski bir kız ile buluştum ve ikinci buluşmada seviştik derken 1hafta hergün bir şeyler yaşandı başlangıçta arabada cama vs kalp çiziyordu bazı şeylerin sinyallerini aldım bir haftanın sonunda kendini kötü hissettiğini duygusal olmayan birlikteliklerden… Read more »

  28
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et