İçeriğe geç

Incellerde betabuxx ve her şey tiptir saplantısı konusunu bir diyalog üstünden açıklayayım (Bkz: Incel nedir?):

A: Kartlar eşit dağıtılmadı, tipsiz, çenesiz, kısa boylu, sakalsız, feminen görünümlü vs vs. olabilirsin ama statünü iyileştirirsen yine kadınlara ulaşırsın.

B: Saçmalama! Böyle betabuxx olursun! Beni statüm için seven kadın gerçekten sevmiyordur! Bak Bezos da ayrıldı, nafaka ödüyor, kadın NBA oyuncusuyla yatıyor, nafaka alıyor. Her şey tiptir!

Bunu okuyunca içimden düşük iq’lu olmak zor diye geçiyor fakat yine de devam edeyim. İlk soru şu: “NBA oyuncusunun statüsü yok mu? Sonuçta varoş barda bir Chad ile yatmamış.

Genellike stereotip savunmalar görüyorum. “Her şey tiptir”e böyle örnek gösterilince otomatik “betabuxx olmak bunlar!!!” deniliyor. Yani gri tonlar yerine 2 uçtan birine savrulunuyor. Cinselliğe ulaşıyorsan ne fark eder? Tabiiki de kadına cinsellik almadan ilişki sunarsan fark eder sonuçta tam anlamıyla beta zihin setli betabuxx olursun ama statünle sadece cinsellik de alabilirsin.

Sanki Jeff Bezos olmak kolaymış, adam bir kadın için yıllarca uğraşmış gibi düşünülmüş. Bezos sabahları havyar, akşamları kobe eti yiyip, götünü parayla silecek kadar zengin ve istese her an 20lik kadınlarla olabilir. Diğer tarafta Johnny Depp ve Will Smith de aldatıldı. Prens Harry ve Meghan Markle ile en son boşanma davası açıyordu. Hepsi genetik açıdan en üstte adamlar. Demek ki olay “tip” değil. Olay mavi haplı beta zihin seti.

En büyük yanılgı da kırmızı hapın statü tipten önemiidir öğüdünü verdiğini sanmaları. Oysaki değil. Fiziksel nitelikler dürtü yaratmak için en önemli kriterdir, sürdürmek için statü/para vs gerekir. Ayrıca yüksek statünün ancak belli seviyede iq ile dolaylı yoldan genetik özellik olduğunu açıklamıştık (İleri okuma: Kırmızı Hap Üstüne Yanlışlar-3). Onun harici maskülen benliğinizin ve zihninizin geliştirilmesi gerekir.

Genetik açıdan bok gibi fiziğin var diyelim fakat statünü geliştirdin, zengin oldun. En son model araban ve Boğaz’da evin var. En lüks klüblere gidiyorsun. Habire kadınlarla birlikte oluyorsun. .m üstünde g.t modeli takılıyorsun. Lüks bir hayat yaşıyorsun. Kadınlar “sadece araban için” seninle yatıyor hatta.

Şimdi soruyorum incel olup hiçbir kadınla birlikte olamamak mı? Yoksa “betabuxx” olup yatmak mı? Incellerin sızlandığın konu zaten kadınlara ulaşamak değil mi? İşte ulaşmış oluyorsunuz. Rollo Tomassi’de benzer bir şey söylüyor, ulaştıktan sonra ne fark eder? Kadının zırhını aşmış, cinsel stratejiye çözüm üretmiş oluyorsun. Üstelik sadece kadınlara ulaşmıyor, hayat kaliteni de üst düzeye çıkartmış oluyorsun ama tabiiki önerilen bu değil. Para-Kas-Oyun 3lüsünü maksimize etmeli, tek bir parametreye odaklanılmamalıdır.

Incel kafasıyla fark eder tabii çünkü ilk bulduğun kadına bağlanabilirsin. Bunlar çoğunlukla sevgi ihtiyacından ya da “bağlanma şemalarının bozukluğundan” kaynaklanır. Çoğu ilk buldukları kadına yapışarak en mavi haplı erkekten daha bağımlı olacaklardır. Mesele alfa zihin setiyle hayatını kötü etkileyecek kadını elemektir.

Soru şu:

Madem paran/statün için seninle olmalarını kendine yediremiyorsun. İlişkiyi hak edene kadar her kadını kısa süreli olarak görürsün, e zaten alfafuxx! stratejisi bu değil mi?

Varsayalım biri 10/10luk tipte, diğeri betabuxx. Her 2si de sonsuz cinsellik alıyor. Ne fark eder?

Üstte de dediğim gibi bu “sevilmeye karşı gösterilen muhtaçlıktır.” Amacınız sizi anlayacak nitelikte, derin, özverili bir kadın bulmaksa emin olun bunu sadece tipinizle de bulamazsınız. Tip ile en fazla skorunuz artar ama size iyi bir ilişki bulma garantisi vermez. Kadının sizden etkilenmesi için çok fazla parametre gerekir.

Ayrıca gerçekten sevilmek mi? Daha kadınların cinsel parametreleri ve hipergami bile anlaşılmamış. Olayın belli tüzüklere dayanan bir anlaşma olduğu kavranmamış.

Geçen bir incelde şunu duydum: “Beni sadece tipim için sevecek kadın hiç sevmesin!

Konuştukça meselenin mavi haplı sevilme ihtiyacı olduğunu, cinsellik olmadığını görebilirsiniz. Yani sorun “muhtaçlık”. Oysaki erkeğin 1. misyonu kendini gerçekleştirmek olmalıdır. Temel amacınız “sevilme” gibi bir durumsa sorun ailevi kökende aranmalıdır.

Betabuxx olmadın, tipin için de sevmesinler. Peki kadınlar seni neden tercih edecek?

Kadınlar çıkarcı, erkekler fırsatçıdır.” Kadınlar sizi temsil ettikleriniz için tercih eder. Bu tip, para, statü olabilir. Kimse sizi siz olduğunuz için sevmeyecektir.

Örneğin sadece tipin varsa bu “alfa döller” sinyallemelerinden biridir, dürtüseldir ve kısa sürelidir, her kadında işe yaramaz ve yarasa da kadın uzun sureli ilişki için “ee bunun parası yok” der. Yani alfa olarak da kullanılabilirsiniz, 2. adam durumuna eğer aşık olursanız düşebilirsiniz.

(Bu hikayenin benzeri ünlü pua Troy Francies’in başına geliyor ve ardından kırmızı hap ile tanışıyor.)

Bezos, Gates gibi zenginlerin problemi zihin setlerinde, müthiş olmasalarda tiplerinde değil veya o kadınlar betabuxx stratejiyle elde etmediler. Eğer sorun tiplerinde olsaydı bu kadınlar 20lerinde ayrılır, süper yakışıklı adamlarla olurlardı ama 40/50lerinde ayrıldılar.

Bu adamların hatası yüksek statülerine ve birçok kadına ulaşabilmelerine raümen mavi haplı hayallerle tek kadına yatırım yapmalarıydı. Hatta tipleri iyi olan Brad Pitt, Depp, Smith gibi isimler de aynı hatayı yaptı.

İlişkileri bitti çünkü sadece parayla ilişki yürütlür sandılar, monotonluktan kurtulamadılar. 5 puntoyla yazılmış ilişki şartnamesini bozdular. Her türlü uzun sureli ilişkinin de en büyük sorunu budur. Tipinin 10/10 olması da kurtarmaz çünkü sadece başta etkindir, dürtüsel bir parametredir. Alfa döller, beta öder ilkesindeki “alfa döller” kısa süreli ilişkiyi sembolize eder.

Hadi itiraf edelim, yapabilsen betabuxx olarak da cinsellik yaşardın ama bu kelimenin arkasına saklanarak bunu bir savunma mekanizması olarak kullanıyorsun.

Neyinizi geliştirebiliyorsanız geliştirin ama 50 defa anlattığımız gibi tipinizi ve oyununuzu düzeltmek daha kolay, statü ise zordur ve bence sızlanmak en kolayıdır. Seçim size kalmış.

(Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.2 13 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.

İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Subscribe
Bildir
guest

32 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
kıpkırmızıhap
Ziyaretçi
kıpkırmızıhap
2021-08-17 12:09 PM

Gates ve Bezos gibi adamlar dediğin gibi mavi hapı, kırmızı hapı takmayan istedikleri gibi hata yapma lüksü olan adamlar. Acun Ilıcalı’nın verdiği nafaka çok konuşuldu ama Acun için o kadar düşük bir miktar ki hiç üzülmediğine eminim. Ayrıca sonrasında ne oldu yine başka bir kadın buldu.

soranadam
Ziyaretçi
soranadam
2021-08-19 1:10 PM

Merhaba karanlık abi. Benim sorum Briffault Kanunu ve kadınların daha fazla kazanması hakkında. Eğer “”kadın – erkek arasında bir ilişki olup olmayacağına, kadın karar verir. erkekle olan ilişkisinde kadının artık bir fayda elde edemediği durumlarda, ilişki devam etmez/sonlandırılır.” kanunu şimdi için de geçerli ise bu durumda kadınların çoğunun erkeklerle uzun… Read more »

Antep'li
Ziyaretçi
2021-10-18 11:32 PM

Neden ile sonucun birbiriyle karştırılmaması gerekiyor bence; 1-)İyi bir tipin olursa => özgüvenli olursun 2-)Özgüvenli olmak için => İyi bir tipin olması gerekir (X) İkinci önerme yanlış bence, ayrıca spor yapıp özgüvenli olan insanların kadınlarla başarılı olup olmadığı büyük bir muallak bence. Çünkü çoğunluğu vücüt geliştirmeyi hayatlarının temel gayesi haline… Read more »

Narsistadam
Ziyaretçi
Narsistadam
2022-09-16 6:49 PM

Hocam Rollo’nun “arousal” diye bahsettiği “arzu” hakkında bir yazınız var mı? Bu konu kafamı karıştırıyor. Rollo arzudan ne zaman bahsetse fiziksel özellikleri ön planda tutuyor ancak benim gözlemlerime göre kadınlar maskülen ve dominant adamlara daha çok arzu hissediyorlar. Kendi ilişkilerimde de bunu yaşadım. Tipim 8.5/10 diyebilirim, bazen durduk yere benden… Read more »

Narsistadam
Ziyaretçi
Narsistadam
2022-09-17 4:14 AM
Reply to  Karanlikruya

Paraya odaklanmak zaten olmazsa olmaz, onu kadın getirecek diye düşünerek odağımda tutmuyorum. Ancak kadın getireceğini düşündüğüm ve güçlü yanım bu olduğu için görünüme daha çok ağırlık veriyorum ve oyuna da yavaş yavaş ısınmaya başladım. Benden hoşlandığına emin olduğum kadına karşı tamamen alfa davranabiliyorum ama belirsizlik beni tamamen beta tarafa düşürüyor.

  32
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et