İçeriğe geç
Ana Sayfa » İyi Kızlar Vardır Miti (Mitler 3.B, Rational Male)

İyi Kızlar Vardır Miti (Mitler 3.B, Rational Male)

  İyi Kızlar Vardır Miti (Mitler 3.B, Rational Male)

  İyi Çocuk İyi Kızı Bulur Mu?

  İyi kızlar sadece yakalanmamış kötü kızlardır. Size 6 yıl önce bir çalışma arkadaşımdan (Rick) bahsetmek istiyorum. İş arkadaşı olarak başlasak da zamanla en iyi arkadaşım olmuştu ve onu Matriksten çıkartmıştım. İyi bir öğrenciydi. Tabii ki de hayatı boyunca birçok erkek gibi feminen düzene maruz kalmıştı ve çoğu erkek gibi başta kendisine anlattıklarımı reddetti. Haberim bile yokken ortalama çekicilikte bir kızla flört etmeye başlamıştı. Özetle kendisine “sadece arkadaş olalım” (SAO, friendzone) diyen bir kadınla arkadaş olmuştu. Alkollüyken öpüşme harici klasik bir çevirme tekniğiyle “ilişkiye hazır değilim”, sevgili aramıyorum, “biz iyi arkadaşız (pipili-dost)” demişti. Onu 3-4 ay boyunca çevresinde tutmaya devam etti. Şunu unutmayın: Rick beta-maymun değildi. Birçok kadınla takılmıştı fakat bu tatlı HB7 olan “iyi kıza” karşı ruh eşi saplantısı geliştirdi. (Yani birçok erkek gibi güzelliğe fazla anlam yükledi.)

  Bütün bunlar Staind’in grubunun üyesi olan Aaron Lewis ile bir gece çalıştığı güne kadar sürdü. Bir casino da solo akustik şov yapıyordu. Özetle; kızımız bu erkekle o gece Aaron Lewis’in tur menajeriyle yattı. Klasik olarak doğru yerde-durumda bir alfayla yatmış oldu. Kadına yaptığı yatırımının yerinde olduğunu düşündüğü için yenilgiye uğrayan arkadaşıma bu durumun hata olduğunu düşünerek itiraf etme gereği duydu. Burada, tek gecede doğru olduğunu düşündüğü için kimyasal reaksiyon sonucu bir erkekle yatan kadının durumuna karşı 3-4 ay yatırım yapan arkadaşımın durumunu görüyoruz. Buna ilişkisel eşitlik safsatası da denebilir. Bunun temel nedeni de cinselliği kadın kontrolünde ve arzuya dayalı olmasıdır. Bir kadında doğal arzuyu parayla veya ilgiyle uyandıramazsınız!

  Benden yardım istediğinde her konuda uyardım ama kendisi bir çıkmaza girmişti. Kadın hatası için özür diledi ve tekrardan “sadece arkadaş olalımdan bir demet” zeytin dalı uzattı. Bana ne yapmam gerektiğini sorduğunda, ona “hayır sadece arkadaş olamayız” demesini önerdim. Bunu yaptı ve böyle bir kadından ilk defa kendini kurtarmayı başardı. Bu kadın hayatında benzer bir şey yaşamamıştı ve bütün kartlar Rick’in eline geçmişti. İlerleyen zamanda bu kadın, Rick ile konuşmak için düzenli olarak barda veya çeşitli aktivelerde karşılaştı ama Rick’in tavrı 180 derece değişmişti ve tek istediği onun arkadaşı olmaktı.

  Rick ile özellikle gurur duyuyorum çünkü çoğu erkeğin aksine o kadını arkadaşı olsun ant içer gibi kovalamak yerine, sadece elde etmeyi öğrendi. Bu da hala kullanıldığı önemli bir araç-setidir.

  Ek olarak kadınları anlamanın prensiplerini anladı. “Onların ne söylediği değil, ne yaptığı önemlidir.” Yani “araç mesajdır.”(Ek bilgi: Bu söylem felsefeyle de ilgilenen iletişim sosyoloji konusunda çalışmaları olan Marshall Mcluhan’a aittir.) Davranışları okumayı öğrendi. Tabii ki 6-8 ay sonra kadın onu kovalamayı bıraktı, sadece arada konuşuyordu ama çerçevesinin söylemi değişti. Kadın ona, Rick onu kovaladığı zamanlarda duymadığı kadar saygı duydu.

  İyi Kızlar Bile Ne İstediğini Bilmez!

  Bu kız, her fırsatta, uygunluğunu göstermeyi severdi ve kendisine sorulduğunda, her zaman iyi kalpli bir erkek aradığını söyleyecekti. Uygun bir erkek bulduğunda pervasızca her istediğini yaparken bu kişi ortada yoksa beklenen kişi gibi davranırdı (Yani uzun süreli ilişki isteyen efendi erkek arardı). Kendisi kelimelerin ötesinde tahminlenebilen davranışların klasik bir örneğiydi.

  Bakir rahipler, muhafazakalar, her zaman oneitis geliştireceğimiz (iyi) kadını ararlar ve bunu yapmanın yolunu bir gün bulacaklar? (Bence de imkansız, geçmişte bakirelik yazısında bunu uzun uzun anlatmıştık. Bakire kadınlar bile kağıt üzerinde güvenilir gözükse de modern dönemde değillerdir ve sadece güzellik veya bakirelik esas beklentiniz olursa sonunda oneitis geliştirirsiniz.)

  Kızın Facebook’una baktığımızda, şu an Montana’da bir beta kocayla yaşıyor ve bu adamın kadının nasıl vahşi bir hipergami kapasitesine sahip olduğu konusunda bir fikri yok. Zamanında vahşice tek gecede Staind’in menajeriyle seviştiğini de bilmiyor.

  Erkeklerin yaptığı hata nedir?

  Birçok erkeğin “iyi kız” algısıyla düştüğü hata, içsel olarak onu idealleştirmeye yatkın olmasıdır. Beyaz şövalyeler ve hatta deneyimli PUAlar bile iyi kız kişiliğini o kişiye yapıştırmaya yatkındır. Örneğin güzel HB8lik bir kız oneitis için uygun bir tariftir çünkü baştan çıkartmanın ötesinde görülür. Yani o kız oyunla baştan çıkartılamayacak, dürüst! olunması gereken kızdır. Maalesef her erkeğin içinde bir “oneitis” geliştirme içselliği vardır ve hoşlandıkları kadında kırmızı-hap lenslerini gözlerinden sökmeye çalışabilirler.

   “Sadece iyi kalpli bir erkek arıyorum” cümlesi bir peri masalı mükemmelliğinde tınlar ve sadece safça doğru miktarda uygulandığında, o kız kendini Disney masallarının sunduğu doğrulara inanmış bulur. Oyunu bilen erkekler için bu kız; orospu koruması olan kaba kızlar yanında işlenmemiş bir mücevherdir. Beyaz şövalyeler için bir arketiptir.  Bu küçük masum hanım, ruhu yok olmadan ve o erkeklerle birlikte olamayan diğer kadınlara dönüşmeden, kurtarılmalıdır. Her 2 taraf da Alfa tur menajeriyle sevişen bu kızı gördüklerinde şoka uğrarlar.

  İyi kızlar da kendini kandırır.

  Robert Greene’in Baştan Çıkartma Sanatı kitabında baştan çıkartıcıların arketiplerini ve “kendi iyi kızımızı” bulmayı anlatır. Burada bahsedilen çocuksu masumiyet baştan çıkartıcı motivasyonu maskeler. Belki iyi kızı iffetli olarak düşünmeye meyillisinizdir ama bu genellikle hatalıdır. İyi kızlar da baştan çıkartıcı şekilde tatlı olmaya kendi hipergamisinin çalışması için ihtiyaç duyar.  Marjinal derecede iffetli kadın bile en iyi adayı bulana kadar uzun süre bekler veya buradaki anlatılan kızımız gibi alfayı deneyimlemek için acilen değişir. Özetle kadınlar erkeğe göre tavır alırlar ve cinsel stratejilerini değiştirirler. Sizin masum, güzel, iffetli dediğiniz kadın doğru alfa karşısında en adi sokak kaşarına dönüşecektir.

  Erkekler hangi kadınları idealleştirir?

  İyi kızın oyunu, erkeğin limanında “kaliteli kadın” adına kurulur. Erkekler, duvara çarpmak üzere olan bencil fahişeler yanında böyle bir kadının varlığına inanmak isterler. O iffetli bir Madonna veya Babylon kaşarı değildir, arada bir yerdedir. Sadece HB7-8 arasındadır, HB9+ ayarında bir yarı-tanrıça değildir. Böylece elde edilebilir bir sinyal yayar. Bütün bunlar onu oldukça idealleştirir, Oneitis ile birleşmesine neden olur. Ta ki o erkek, bunun büyüsünden kurtularak acı çekene kadar…

  İyi kız oyununda saldırı yapmak:

  Aynı erkekler gibi kadınların kendi oyunları vardır. Feminen bir dünyada yaşadğımızdan onların oyunu hile gibi görülmez, basitçe kadın gibidir, feminen mistikliğine sahiptir. İyi kadını ortaya çıkartan zihniyet zıt şekilde feminen sosyal normalizasyonu içinde “diğer kadınlar” olarak gruplar.

  Oyunda bilgeleşmiş bir oyuncu kendisi için neyin çalıştığını bilir fakat oyunun kendisine karşı kullanılmaması konusunda da dikkatli olmalıdır. Eğlenen ustalık prensbinin en önemli görüşü eğlenme üzerinde ustalaşmaktır. Bu kulağa şifreli gelebilir ama feminen oyundan ne bekleneceğini bilmek ve eğlenen ustalıkla karşılık vermek şeklinde deneyim sahibi olmaktır. Eğlenen ustalıkla ilgili şurada güzel bir twitimizi paylaşmışık:

  Örneğin bir kızın oyundaki işlevsel temel amacı hipergamisini maksimize etmektir. Bunu bilerek, eğlenen ustalıkla kadına karşı kullanacağınız baştan çıkartma metodunu yaratabilirsiniz. İyi bir kız hala bir alfa için bakacaktır ve fırsat bulduğunda o adamın arabasını durdurup onunla yatacaktır. İyi bir kızla veya kız metotlarıyla karşılaştığınızda her zaman sonu baştan zihninizde görün.

  Referans:

  Rollo Tommasi – The Rational Male (Bölüm: Mythology)

  4.8 22 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  22 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Merto
  Ziyaretçi
  Merto
  2023-03-11 2:47 AM

  Genelde hep arsız komik ile düzenli devam eden ilişkimde çoğu şeyi savuşturuyorum hatunumlada sürekli flörtleşir onu gıcık eder sataşırım. Geçen hatunumun farklı model kızları beğendiğim yönünde bir sitemini gördüm son görüşmemizde beni ciddi şekilde bir kadına bakarken yakalamış sanırım(vallahi hatırlamıyorum bile) ve çok ciddi kızıp trip atmadan olayın üzerinden bir… Read more »

  Merto
  Ziyaretçi
  Merto
  2023-03-11 6:36 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Aslında zaten rahat gibiydi en garanti yol esasında hep shit test gibi algılamak olmalı bence burdan bunu çıkardım kızdım hatta kendime neden gene shit test gibi algılamadım diye. Arsız komik bende içselleşti o biraz daha eğlenen ustalık ile farklı eğlenen ustalık daha olgun bir mizah stil gibi bizim yaptığımız arsız… Read more »

  Lucifer
  Ziyaretçi
  Lucifer
  2023-03-11 12:42 PM

  Kısaca iyi kız yoktur Fırsatını bulamamış kız vardır.

  Miniminter
  Ziyaretçi
  Miniminter
  2023-03-11 10:04 PM

  “kadınlar erkeğe göre tavır alırlar ve cinsel stratejilerini değiştirirler. Sizin masum, güzel, iffetli dediğiniz kadın doğru alfa karşısında en adi sokak kaşarına dönüşecektir.” demişsiniz. Peki bu cümleyi göz önüne alarak sevgilisi olan bir kız sevgilisinden daha iyi bir alfayı gördüğünde ve içerisinde bu duygular tetiklendiğinde onu aldatır diyebilir miyiz? Eğer… Read more »

  aras
  Ziyaretçi
  aras
  2023-03-14 1:37 AM

  baştan çıkarma sanatını okurken bir yerde avınıza dolaylı olarak yaklaşın diyor yazar. benim deneyimlerime göre de direkt gidip açılmak dolaylı olarak yaklaşıma göre daha faydalı olmuştu. Örneğin Aynı ortamda bulunduğum bir kıza gidip senden hoşlanıyorum demiştim o ise fazla samimiyetimiz olmamasına rağmen ‘seni arkadaş olarak görüyorum’ demişti. ilk başta karşısında… Read more »

  Dost
  Ziyaretçi
  Dost
  2023-03-14 2:00 AM

  Üstad ilişki materyali yüksek ve 6 ay kuralını aşmış ciddi bir ilişki de diyelim ki erkeğin durumu aileden iyi, evi arabası yazlığı işi var borcu harcı yok yaşı 27 yani 30 yaşına 3 senesi kalmış bu adamın evlenmesinde sıkıntı ne redpill açısından veya bu koşullar altında illa 30 yaşı beklemesine… Read more »

  Dost
  Ziyaretçi
  Dost
  2023-03-14 1:02 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Kendi açımdan ben doğrudan pua ekolü ağırlıklı gittiğim için çok kadınla flört ettim, özellikle son 2 yılda. Mesela hayatımdaki kadın farkında benim oyun bildiğimin çapkınlık bazında bunu tarif ediyor. Burda ben mesela evliliğe düşkün değilim ama kadın çok arzulu bu konuda. Bide garip şekilde ülkede herkes erken evlenmeye meraklı çok… Read more »

  22
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et