İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadında Kırmızı Alarmlar-4

Kadında Kırmızı Alarmlar-4

  Kadında Kırmızı Alarmlar-4

  Richard Cooper – The Unplugged Alpha’dan çevirdiğim ve kişisel notlar eklediğim yazı dizisinin son bölümü ve sonuçlarıyla devam ediyorum. 3. bölüm için tıklayın.

  17. Öfke Nöbeti

  Bazı kadınlar duygularını kontrol etmek için gerekli sosyal olgunluğu asla öğrenemez, bu yüzden ilişkilerde öfkelenirler.

  Richard Cooper kızından bahsetmiş: “3 yaşında kızım, bir şeyler yolunda gitmediğinde kendini yere atıp, yüz üstü çığlık atarak tekmeler atarak kendini yumrukluyor…” Bu bir çocuk için kabul edilebilir ve kadının davranışlarının ergen versiyonudur. Çünkü duygularını olgunlukla nasıl kontrol etmeleri gerektiğini genellikle bilmezler. Bir şeyler yolunda gitmediğinde tekmeleyerek, çığlık atarlar.

  Olgun kadınlarda öfke nöbeti kabul edilemeyen bir kırmızı bayraktır ve birçok farklı formata bürünebilir.

  Soruna olgun biri gibi yakşamak yerine genellikle pasif agresif tavır gösterek sosyal medyada bir şeyler paylaşırlar, genellikle bu seksi bir şeyler olur, düzensiz davranılar ve gizlice size saldırırlar.

  Paylaşımlarda şu mesaj gizlidir: “Hey, buradayım ve sevgilim beni delirtti, bana ilgi gösterin!” Bir diğeri ise sizi utandırmak üstüne kurulmuş olan taktiklerdir, çeşitli meme’ler kullanabilirler.

  Öfke nöbetleri oldukça farklı nitelikler gösterir, bununla kısıtlı olmasa da üstü kapalı olarak; işler yolunda gitmediğinde “beni kendimle baş başa bırak” şeklindedir. Bazen erkek bir eğitmen tutarlar fakat bu eğitmen o kadınla geçmişte yatmıştır ve birlikte sosyal medyaya foto atarlar. Sonra da şuna benzer bir şey yazabilirler: “Kendimi tekrardan buldum!” Bunların hepsi sizin damarınıza basmak için yapılır. (Şunu ekleyeyim: Kadınlar ayrıldığınızda sizin en azılı düşmanınızdır! Asla arkanızı dönmeyin. Boşanmış kişilerle yaptığım görüşmelerde neler duyduğumu tahmin bile edemezsiniz. Birisini şurada anlatmıştık.)

  Bu aşırı öfke, kadınlar için kötü haberdir. Çünkü baba-sorunlarıyla koraledir. Tabii şu da olabilir, babası kızının değerini koruması için mantıklı ve kabul edilebilir sınırlar çekmiştir fakat o kadın isyan ederek, protesto amacıyla bu sınırları tehlikeli yollarla yıkmak için uğraşır. (Kiş.Not.: Bilişsel psikolojide kişilerin karakteri çocuklukta yanlış veya eksik şemalar yüzünden genellikle aşırı kısıtlama veya baskı sonucu oluşur.)

  Geleneksel Avrupalı bir baba, kendi kültürüne göre kızına genellikle sınırlar koyar. Baba sorunlu kadınlarsa bu sınırlara saygı duymaz ve bilinçli olarak güvensiz cinsellik yaşar ve babasının buna şiddetle karşı olduğunu bilir.

  Öfke nöbeti kabul edilemez, aksi halde ilişki içinde bu sorunla devamlı yüz yüze gelirsiniz.

  Gerçekten de böyle kadınlara güvenemezsiniz ve uzun süreli ilişkiye uygun değillerdir, çünkü öfke halinde intikam için sizin zayıf noktanızı bildikleri için buna uygun davranırlar, örneğin gidip adamın biriyle yatar ya da saçma bir paylaşımla sizin canınızı sıkarlar.

  Kadınlarla tartışmayın! Öfke nöbetlerini mantıklı ve nedensel ilişkiler kurarak aşamazsınız. Çerçevenizi net olarak koymalı ve bunu aşmaları halinde soft-next ile iletişimi kesmelisiniz. (Yani size 4-5 gün ulaşamadan düşünmesi için izin vermelisiniz.)

  Şunu hatırlayın, ilgi kadının gerçek dünyadaki para birimidir. Bunu elinden aldığınızda, zihinlerini kaybeder ve tekrardan denge noktasına geri dönerler. Kadın buna ya uymalı ya da “hoşçakal” denilmelidir.

  Birçok kadın, solipsist doğaları nedeniyle bu tavırları “öfke nöbeti” olarak isimlendirmeyecektir. Siz bunu yüzüne söyleseniz de anlamayacaklardır. Bu yüzden kararlı olun. Tolere ettiğiniz hayatından çıkın, kadınların öfke nöbetiyle tartışmayın!

  Erkekler tümdengelen, mantıklı düşünürlerdir, kadınlarsa değildir. Bu yüzden soft-next yapmanız kadınların tekrardan masaya geri dönüp, oluşturduğunuz sınırlara uymalarına izin verir. Bunu yapmıyorsa, kapıyı gösterirsiniz.

  Kadınların size gerçek, alev alev yanan bir arzusu varsa kendilerini hizaya sokarak, yapmaları gerekeni yaparlar. Böyle bir kadın, direnç göstermez, devamlı mazeret üretmez ve bir erkek olarak koyduğunuz sınırları test etmez.

  18. Doğum kontrolü kontrol etmemek

  Rollo Tomassi’nin The Rational Male isimli kitabında demirden kurallar olarak bilinen 5. Kural şöyledir: “Her zaman doğumu kontrol et!” Bir erkek olarak spermleriniz sizi terk ettiği anda karar %100 olarak kadına aittir.

  Eğer yanlış kadına bulaşırsanız, 20 yıl boyunca onun kancasına takılarak ATM’si olabilirsiniz. Asla bir kadına uzun süreli ilişkide değilseniz ve size “sorun yok, içime boşalabilirsin, hamile kalmam!” derse asla ve asla güvenmeyin! (İlgili olarak şu haberi de ben ekleyeyim: Şöyle diyor: Instagram modeli Drake isimli ünlüyle birlikte olmuş. İş bitince adam kondomu banyoya atmış dönmüş, kadın da arkasından girmiş ve 5 dk sonra bir çığlık yükselmiş! Kadın yanıyorum diye bağırmış. Çünkü Drake işi biliyormuş, spermleri öldürmesi için kondomun içine acı-sos dökmüş.)

  Doğumu engellemenin %100 kesin bir yolu yok. Kayıtlara göre kontrol-haplarının bile yetersizdir. Ayrıca fazla doğum kontrol hapının kadının seçiciliğini azalttığı da biliniyor. Önceden yazmıştık.

  Çoğu erkek, doğum kontrol hapına rağmen nakavt olmaktadır. Çünkü kadınlar sözde hatayla almayı unuturlar veya üstlerinde değildir. Özellikle -içi boşaltıldıktan veya acı sos döküldükten sonra- kondomlar veya spiral en güvenilir yöntemlerdir. Hatırlayın! Kadınlar yalan söyler! “Doğum kontrol” olarak anılmaları için bir sebep vardır! Bu yüzden her zaman kontrol edin!

  19. Drama Kraliçeleri

  Bazıları değil, her kadın dönem dönem dramaların farklı biçimlerini sergiler. Eğer sıkıldılarsa, ilişkinizde hiçbir sorun yoksa, öfke üreterek sizi test edecekler ve “his” yaratıcaklardır. Drama kraliçeleri, dağlar için tesadüfi köstebek yuvaları seçer. Bu da öfke nöbetlerinin bir başka formudur.

  Emin olun ki böyle bir drama ile bir kadınla bir noktada karşılaşacaksınız. Eğer ilişkinizin ilk 3 aylık döneminde birden fazla defa, hatta uzun süreli ilişkinizde haftalık olarak ortaya çıkıyorsa, bu drama sizin düzenli yaşadığınız bir şey olmuş demektir. (K.N.: Bir ilişkide ilk 2 ayda nasılsanız muhtemelen normu odur ve öyle sürer. Düzelir diye beklemeyin. Kadını kurtarmaya çalışmayın!)

  Eğer ayaklarınızı yere sıkıca basmazsanız ve sınırlarınızı çizmek için soft-next kullanmazsanız, kendinizi roller-coaster’a binmiş gibi bulacaksınız!

  Üretilmiş öfke kendi başına bir shit testti (dırdır) ve sizin ilişkideki çerçevenizin dominant olup olmadığını test etmek için yapılır.  Şunu hatırlayın. Drama her kadının bazen yaptığı bir şeydir. Bu yüzden baştan nelere tahammül edip edemeyeceğinize karar verin. Alfa erkeklerin birçok opsiyonu vardır ve dramalara ya biraz ya da hiçbir şekilde tahammül etmezler. Düşük seviyede, birkaç opsiyona sahip erkeklerse shit testi geldiği gibi kabul eder. (Sonra da neden aldatıldım diye düşünürsünüz.)

  20. Bağımlılıklar

  Çeşitli aktivitelere veya maddelere bağımlılık büyük bir kırmızı bayraktır. Kadınlar alkole, alış-verişe, uyuşturucuya, sigaraya, haberleye veya tv’deki şovlara bağımlı olabilir. Bunlar, erkeklerin kendileri için mükemmeli yakalamaları için gerçekten büyük problem olabilir.

  Sağlıksız bağımlılıklar, eğer dikkat edilmezse, kadının hayatını, seçimlerini ve diyaloglarını domine edebilir. Bağımlılıklar genellikle kendine zarar verme biçimidir. Eğer sizin hayatınızı etkiliyorsa, bu sağlıksız bir bağımlılıktır.

  Bir kadın TV şovlarına bağımlıysa, devamlı karakterler arasında geçen düşüncesiz dramalardan bahseder. Alkolikler devamlı olarak sonraki içkiyi ister. Anti-depresan bağımlı kadınlarla çıkan herhangi biri, o kadının kilosunun nasıl arttığını ve cinsel dürtüsünün nasıl azalttığını bilir. (K.N.: Tarot veya burçlara takıntı yapan ve hayatını böyle yaşayan kadınlar bile gördüm, yani ilişkinizi gezegen konumundan yorumlayan kadınlardan uzak durun!)

  Kadının bağımlılık sorunlarını kendi sorunlarınız yapmayın. Akıllı erkekler kötü alışkanlıkları olan kadınlarla uzun süreli ilişkiye girmez. Sizin işiniz onu iyileştirmek değildir.

  Eğer bağımlılıkları hakkında farkındalıkları varsa ve bir profesyonelle çalışmak istiyorlarsa, izin verin çalışsınlar. Onu, size gerçek arzu gösterene kadar birkaç ay boyunca, kolunuzun uzunluğu kadar bir mesafede tabak olarak tutun. Ayrıca bağımlı karakter niteliklerinin bir bağımlılıkla diğerini değiştirmedğine emin olun.

  Sonuçlar:

  Önceden de bahsettiğim gibi kırmızı bayrakları yok sayabilir ve o kadınla birlikte olabilir ama bir noktada hayatınızın karmaşıklaşacak ve gereksiz bir zorluk içine girecektir.

  Bir erkek olarak, göreviniz performans yükünü taşımak ve mükemmeli yakalamak olmalıdır. Hayatta kadınlar sizin için çapa veya bir yolculuk olabilir. Eğer o kadın sizin hayatınız için tamamlayıcı değilse memnuniyetle yolculuk yaptığınız yelkenliniz olabilir. (Kişisel Not: Hep o kadın senin değil, sadece senin sıran deriz, işte burada o kadın sizi hak etmiyorsa sadece yattığınız bir kadın olarak anılmalıdır. Asla birden fazla kırmızı alarm taşıyan bir kadına anlam yüklemeyin! Unutmayın o anlamı yükleyen sizsiniz! O kadının evrensel bir değeri yok, belki başka bir erkek için değersiz bir kaşarken, onu siz yüceltiyorsunuz. Kadın sizinle uzun süreli ilişkideyse size sadece cinsellik sunabilecek kadınlardan farklı niteliklere sadakata ve özveriye sahip olmalıdır. Arkanızdan iş çevirmemelidir!

  Bence bir kadına değer yüklemektense baştan değerini belli etmesini beklemek gerekir, böylece ruh eşi saplantısına kapılmazsınız. Zor olabilir, kadının güzelliği, havası, tavrı sizi manipüle edebilir fakat zihninizi bu konuda eğitebilirsiniz.)

  Soğuk Gerçekler

  Asla unutmayın:

  • Bir kadına sizin için anlamlı olan sınırları çekmek ve buna zorlamak sizin sorumluluğunuzdur.
  • Asla bekar bir anneyle evlenmeyin veya uzun süreli ilişkiye girmeyin. Ne o kadın ne de çocukları, içsel olarak sizin fedakarlıklarınızı anlamayacaktır.
  • Eğer bir kadın size fiziksel şiddet uygularsa, o ilişkiden olabildiği kadar çabuk çıkın! En kısa sürede ilgili bir avukatla görüşün.
  • Eğer gizli hisleriniz bazı konularda kuşkulanıyorsa, bunun için bir neden varsa, dinleyin!
  • Mükemmeli arayan ve evrende iz bırakmak isteyen bir erkeğin her zaman opsiyonları ve kendine saygısı vardır, hayatınızı zorlaştıran herhangi bir kadın için bunlardan vazgeçmez!

  Bir serinin daha sonuna geldik… 3. bölüme dönmek için tıklayınız.

  Makaleyi oylamayı ve destek için sponsorumuz olmayı ihmal etmeyin.

  5 33 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  40 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  anonim
  Ziyaretçi
  anonim
  2022-04-03 12:08 PM

  Rollo kitabında AWAS, all woman are same diyor. Fakat kırmızı alarmlı kadınlar var ise tüm kadınlar aynı değildir. Bu bir çelişki

  kusna52
  Ziyaretçi
  kusna52
  2022-04-03 8:19 PM
  Reply to  Karanlikruya

  https://youtu.be/yj0ejBVikGo Tüm kadınlar aynıdır sadece bazıları toplum baskısından ve yetiştirilmesinden dolayı bunu göstermez içten içe ister ama. Sizin düzeninizde kaliteli ilişki kurulacak (wife material) denen kız sayısı nesilden nesile azalacak, şu an liseliler bile şeker baba atıyor, 185 altı erkek mi?? diye tivit atıyor. Durum kötüye gidiyor, ortalama erkek eski… Read more »

  kusna52
  Ziyaretçi
  kusna52
  2022-04-03 9:41 PM
  Reply to  Karanlikruya
  Lacrymosa
  Ziyaretçi
  Lacrymosa
  2022-05-07 1:37 AM

  Arkanızdan iş çevirmemelidir! Karanlikruya Eski sevgilimi yanımda eski sevgilisi aradı kadın seninle görüşmek istemiyorum diye tersledi adamı ben konuşmak istediğimde istemedi bende telefonu aldım ama konuşmama izin vermek istemedi kendisini odadan dışarı çıkarıp konuştum adama siz görüştünüz mü diye sordum görüştük dedi ne zaman dedim 5 ay önce dedi kadın… Read more »

  Lacrymosa
  Ziyaretçi
  Lacrymosa
  2022-05-15 1:36 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Yeni ayrıldık aldattı mı aldatmadı mı onu öğrenmek için sordum emin olamadım yani şöyle diyim eski sevgilisi mesaj atmış buna helallik falan istemiş bana attığı adamın mesajlarına göre benden sakladı mesajları ta ki adam kadını yanımda arayana kadar haberim olmadı mesajlardan adam aradığında adamla konuşmamı istemedi zorla telefonu aldım adama… Read more »

  acemineilstrauss
  Ziyaretçi
  acemineilstrauss
  2022-09-06 2:52 PM

  Hocam merhabalar tekrardan, bir kızın her şeyde kısasa kısas yapması problemdir değil mi? Her şeyde göze göz dişe diş demesi? Mesela instagram birini takip ettiğimde o da gelen istekleri kabul ediyor, seksi bir gün reddettiğimde başka bir gün de o reddediyor. Bu problemleri kırmızı alarm mıdır? Kırmızı alarmsa kızın problemleri… Read more »

  Ananom
  Ziyaretçi
  Ananom
  2022-09-26 3:12 PM

  Öfke kontrol problemi olan eşimle yaklaşık 1.5 senedir beraberim 3 aylıkta evliyim, onla tanıştığım dönemde 3 4 tane insanla aynı anda flört ediyordum. Kırmızı alarmlarını görememiş olmalıyım ki ona doğru yöneldim bütün bu süreçlerde ve maalesef manipüle edilmiş. O hayatındaki problemleri sorunları sürekli saldırarak aşarken ben bu dopamin git-gelinde kumar… Read more »

  40
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et