İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadının Geçmişini Öğrenince Soğuyorum!

Kadının Geçmişini Öğrenince Soğuyorum!

  Kadının Geçmişini Öğrenince Soğuyorum!

  Geçenlerde yine Youtube katılda böyle bir soru aldım (Siz de soru sormak için kanala katılabilirsiniz.):

  Kadınlar neden ilişkinin başında geçmişlerini anlatırlar? (Özellikle arzusu yüksek kadınlar bunu yapıyorlar.) Kadının geçmişinde fazla kişi varsa ilişkiyi sürdüremiyorum ya da uzun süreli bir ilişkisi olmuşsa soğuyorum; kısa süreli ilişki parametresi bile gösteremiyorum (eğer kız ciddi düşünüyorsa).

  Burada esas sorun, kadının geçmişini öğrendiğinde neden mutsuz olduğudur. Şunu unutmayın, bir olayda, bu konuda hassasiyetiniz varsa ve duygusal yatırım yapmışsanız tepki gösterirsiniz. Öylesine görüştüğünüz bir kadını önemsiyorsanız, ona baştan duygusal yatırım yapmış ve uzun süreli ilişki materyali olarak görüyorsunuz demektir. Hatta bütün görüştüğünüz kadınlara baştan böyle yaklaşıyorsunuz demektir. Kavramlarınız içinde “sadece takılmak” yok anlamına gelir. Hatta bazıları bunu bile yaparken eğlenmek için değil de intikam için yapar. Kadını baştan “kaşar, orospu zaten bu” diye hatalı şekilde kodlar!

  Bu durum maalesef kadın erkek ilişki dinamiklerini bilmemekten kaynaklanır. Kafanızda da sadece “evlenilecek kadın” profilinin mevcut olduğunu gösterir. Nedeni de yıllar boyu toplumsal süreçlerle buna maruz kalmanızdır. Bilişsel Psikolojinin temellerini atan Piaget‘nin bununla ilgili müthiş bir kuramı vardı. İnsanlarda uyumsama ve özümseme mekanizmalarından bahsederdi. Örneğin, bir konu öğrendiğinizde size öğretilenlere göre kullanırsanız buna “özümseme“, eğer bildiklerinize göre şemanızı, kavramlarınızı yeniliyorsanız buna da “uyumsama” derdi. Genelde yeni bir kadınla tanışıp baştan tavır alıp, ön yargılı düşünüyorsanız aslında özümsüyor, yani o bilgiyi mevcut kavramlarınız ile yorumluyorsunuz demektir. Bu nedenle yetiştirildiğiniz toplum önemlidir. O toplum size başka, kadınlara başka kavramlar yükler.

  Benzerini kadınlarda da görüyoruz fakat bir fark var. Kadınlar sizin geçmişinize çok da takılmayacaklardır. Bakir olup olmamanız onları çok ilgilendirmeyecektir. Tabii Türkiye’deki kadınlar ne tam doğulu ne de tam batılı oldukları için öğrendiklerini içselleştiremez, yani uyumsayamazlar.

  Rütbe Sistemini Öfkesi İçin Kullanan Erkekler

  Kırmızı hapta da devamlı anlattığımız rütbe sistemini akılcı kullanmanız gerekir. Kadının geçmişini sevgili olmadan tuzak sorularla öğrenebilirsiniz. Sonuçta uzun süreli ilişki yaşamaya uygun olmayan kırmızı bayraklı kadınları kısa süreli, hatta tek gecelik düşünebilirsiniz. Bunu yaparken de öfke duymamanız gerekir. Kırmızı hapa giren çoğu kişi maalesef rütbe sistemini kullanırken “uyumsama” yapamadığı için otomatik kavramlarla hareket ediyor. Sonunda ise kadına “fahişe muamelesi” yapabiliyor. Oysaki rasyonel bir erkek bundan rahatsız olmaz veya kadından soğumaz,. Anı değerlendirir. “Tamam ya nolacak, evlenecek miyim?” der. Özetle sorunun kadında olmadığını, böyle düşündüğü için “kendinde” olduğunu bilir.

  Arkadaş şöyle demiş:

  Eğer kadının geçmişinde fazla kişi varsa ilişkiyi sürdüremiyorum ya da uzun süreli bir ilişkisi olmuşsa soğuyorum. Kısa süreli ilişki parametresini bile gösteremiyorum (kız ciddi düşünüyorsa).

  Sorunu görüyorsunuz. Kendini öyle bir kodlamış ki, o kadar kapılmış ki “cinsellik” yaşayabileceği kadınla cinsellik bile yaşayamıyor. Oysaki stratejik olarak sadece eğlenmesi gerekir. “Tamam ya, bu kızdan uzun süreli bir şey çıkmaz, bu gece keyfime bakayım” demesi gerekir ama böyle yapmıyor. Onun yerine saplantılı şekilde: “Bu kadın kısa süreliye bile değmez, bakire değil, temiz değil” diyerek onunla zaman geçirmemesi gerektiğini düşünerek kendini telkin ediyor.

  Bu da bizi net bir sonuca götürür: Sen hiçbir kadınla tek gecelik ya da kısa süreli ilişki yaşamak istemiyorsun, sadece “evleneceğin, o özel kadını” arıyorsun.

  Böyle bir erkek nasıl tecrübe sahibi olacak?

  Tek gecelik ilişki için bile bakire bir kadın mı arayacak? Tabii ki hayır. Çünkü ne kadar anlatırsak anlatalım, kafasında “tek gecelik” diye bir şey kesinlikle yok. Her durumda içten içten duygusal yatırım yapabileceği ve uzun süreli ilişki yaşayabilecek “o özel kadını” arıyor. Böyle düşünürseniz ilk bulduğunuz kadına bağlanırsınız.

  Bu erkek olmayın! Aksi halde gün sonunda kendisini “saf, temiz” şeklinde kakalayabilen bir kadının manipülasyonu sonucunda avlanmış bulursunuz. Avlanırsınız çünkü tecrübeniz olmaz. Bir erkeğin gücü her zaman tecrübeden geçer. Tecrübeli olabilmek içinse farklı kadınlar tanımanız ve tabak çevirebilmeniz gerekir. Tabak çevirirken dahi akılcı davranabilmekse en önemli gücünüzdür. Olayı ahlak, din, etik olarak algılarsanız asla doğru bir bakış açısına sahip olamaz ve gün sonunda %50 boşanma istatistiklerine yenisini eklerseniz.

  (Altta yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz, bu sayede belki de dinamik olarak yazının içeriğini geliştiririz. Youtube videolarında bize destek verenler içinde görünmek istiyorsanız sponsorumuz olabilir ve kanala bu sayede üye profiliyle yazabilirsiniz.)

  WordPress Blog üyeliği ve otomatik e-posta için:

  Makaleyi beğenmeyi unutmayın.

  4.6 10 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  38 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  volkan
  Ziyaretçi
  volkan
  2024-04-03 5:36 PM

  Abi merhaba bugün de sana bir soruyla geldim konudan bağımsız olarak, müsait olduğunda cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim. Abi benim hayatımda maskülen bir rol model yok bende kendim olmaya karar verdim bunu geliştirmek için çalışıyorum fakat şöyle bir durumum var. Ben üniversiteye geldiğimde kendime çok odaklanmaya başladım kendime bir network… Read more »

  38
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et