İçeriğe geç
Ana Sayfa » Açık Hipergami ve Kadınların Umarsız Beklentileri

Açık Hipergami ve Kadınların Umarsız Beklentileri

  Açık Hipergami ve Kadınların Umarsız Beklentileri

  Günümüzde ilişkilerin erken bitmesi, c.old veya boşanmaların en temel nedeni açık hipergamidir. Yani günümüzde kadınlar eskisi gibi gizli şekilde cinsel stratejilerini gerçekleştirmek zorunda değil. Bir erkekle evliyken sırf minnet duyduğu için onunlayken; arzu duyduğu ilk gördüğünde üstüne atlamak istediği adamı da seçebiliyor. Bunu da açık şekilde yapıyor. Gizlemeye ihtiyaç duymuyor. Hatta aynı lego gibi bir adamı çıkartıp diğerini yerine koyabiliyor ve erkekler de bu duruma feminenleşerek uyum sağlamış durumdala ve c.old olarak fantezileştirebiliyorlar.

  Hipergami vs Açık Hipergami

  Hipergami erkek-kadın ilişki dinamiğinin temelidir. Esas sorun bunun feminizm sonrası kadınların aşırı özgürleşmesi ve erkek kontrolünün kalkmasıyla tutarsız şekilde yapmalarıdır. Buna bir de simp popülasyonu eklendiğinde çoğu kendini erişilmez değerde sanmaktadır. Öyle bir popülasyon ki Onlyfans’dan kadınlara para akıtıyorlar.

  Ataerkil Sistem

  Bu yüzyıl bize net bir şey öğretti. Ataerkil sistem negatif taraflara sahip olsa da çok daha tutarlı ve toplum için uygun bir sistemdi. Feministlerin bahsettiği gibi baskıcı değildi. Bu güç dengesizliği sadece %5lik üst kesimdeki erkekler için geçerli olabilirdi. Maalesef burada feministler bir safsata ile genelde bütün erkeklerin güçlü ve dengeyi bozan güçte olduğunu savunmaktadır. Ortalama erkek ve kadınlarda sistem dengeliydi. Bu sistemin en önemli çıktısı kadınların küçük bir kız çocuğu tavrıyla kontrol edilebilmesiydi. Aksi halde hem kendilerini hem de sizi yaralarlar. Sonunda ise hem kendileri hem de diğerleri mutsuz olur. Baktığınızda gerçekten de anti depresan oranlarındaki artış da bu sonucu doğrulamaktadır. Geldiğimiz son noktada eşitlikle başlandı, trans hakları derken, bu konuda negatif yorum yapanlar sosyal medyadan banlanmaya başladı. Yakında biyolojik cinsiyetleri tamamen yok sayarak, hissettiğimiz cinsiyet doğrudur safsatasına tam uyum sağlayacağız. Şimdiden kadın ve erkek demek bazı ülkelerde engellenmiş veya küçümsenir durumda (ref).

  Önceki yazılarda anlattık, sosyal eşleşme sitesi istatistiklerine göre erkeklerin %4.5’u seçilmekteyken, çoğu %80’ni ortalama altı bulunmaktadır. %20’si seksi değil,  sadece ortalamadır. Yani konuşmaya değer. Eğer baştan çıkartabilirse bir şeyler yaşayabiliriz ayarındadır. Üsteki burada sampling bias durumu da yok. Hipergamiyi sert şekilde ispatlayan homojen gerçekler. Özetle kadın için erkek dağılımı homojen değildir. 3 tip erkek var diyebiliriz.

  Üst Düzey Erkekler

  Bunları üst seviye bir erkeğe sorarsanız umursamaz. Vereceği cevap, böyle bir şey olacaktır: “Kendin gibi ol, kazanırsınız” diye saçmalayacaktır. Oysaki kendisine genetik piyango çarptığı için bu haldedir ve bir kadından sert bir tokat yemediği sürece hipergamiyi ya da ayrılık acısını anlayamaz. Bu durum kadınların toplumdaki diğer kadınlardan habersiz şekilde hipergamiyi bilmemesi ya da kabul etmemesine benzer.

  Esas Problem Nedir?

  Üsttekileri anladığımıza göre esas problem bundan sonra başlıyor. İstediğiniz gibi erkeklere ulaşamıyorsanız ne yaparsınız? Azılı feministlerin de tavsiye ettiği gibi 30’una kadar takıl, bir erkekten arzu al, piçlerle birlikte ol, ondan bebek yap ve bunu beta bir erkeğe kakala şeklindedir. Bazen 2’si birlikte sürer. Bekar anne oranlarına bakarsanız bunu daha iyi anlayabilirsiniz. Avrupa’da %42, İzlanda’da ise %72’e çıkmış durumda. Yani kadınlar boşanmaya ve yasalar tarafından bekar anne olmaya özendiriliyor. Özellikle statütü artan kadınların evlilikleri azalırken, boşanmalar artıyor. Sonuçta ise açık ilişkiler artıyor. Geçmişte podcastte anlattık.

  Sonuçlar

  Çok net değil mi? Sen çok güçlüsün, tek kadın güçlüdür, çocuğunu “bir aileden” daha iyi büyütürsün. Hatta devlet olarak seni destekliyoruz, boşandığında kocanın mal varlığının yarısı senin, çocuk varsa nafaka bağlıyoruz! Hiçbiri olmadı çocuğunla sana biz bakıyoruz! Bu durumda birlikte aile kurumunun çökmesi engellenemez bir hal almaktadır. Baba figürü ortadan kalkmakta, çocuğa sınırlarını çizecek bir taraf kalmamaktadır. Üstte bahsettik, kadınlara sınırlarını çizmeyi bıraktığımız için bu haldeyiz ve bunu artan bekar anne oranlarıyla ortada çıkan yeni nesille de destekliyoruz. Birçok çalışma babasız büyüyen çocukların sorunlu olduğunu göstermektedir. Özgüvensiz, depresif, yüksek yağ oranına sahip, 18 yaş öncesinde tesadüfi cinselliğin arttığı ve hamile oranlarının zirve yaptığı gösterilmiştir. (ref)

  Kısacası Rollo’nun da devamlı söylediği gibi post-evlilik çağındayız ve bu erkek için büyük risk oluşturuyor. Boşandığınız anda o çocuk sizin olmadığı gibi feminen düzene uygun yetişecek bir bebek de dünyaya getirmiş oluyorsunuz. Buna karşı bile olsanız destek vermiş oluyorsunuz. Günümüzde bekar bir anneyle karşılaşıp, onun çocuğuna baba olmak istemezseniz yuhalanır ve utandırılırsınız, pipiniz küçüktür mesela. Çünkü gerçekten seven erkek o kadınla birlikte olur!

  Richard Cooper’ın sevdiğim bir sözüyle bitirelim: “Chase excellence not a woman” der. Yani mükemmeli yakayın, kadını değil! Aksi halde kuralları koyan karşı taraf olacaktır.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

  4.5 70 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  75 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Rosa
  Ziyaretçi
  Rosa
  2023-05-23 9:12 PM

  Gerçekten bazı kadınlar kendini sırf kadın diye bişey sanıyor en iyi erkek seni niye istesin niye sadık kalsın ne veriyorsun cinsellikten başka, en iyi adamlar da seçici olsun ya sadece en iyisini seçsin diğer sonuçta en iyisine layık, hemcinslerimin bazıları kendini kullandırıyor erkeklere sonra zırlıyor ama hepimiz bir değiliz işte… Read more »

  7-2431çek
  Ziyaretçi
  7-2431çek
  2023-05-28 10:45 AM

  Şimdi yazıda bekar annelik devletler tarafından destekleniyor diyor. Devletler neden bu durumu destekliyorlar. Bunun devlete – devlet görevlilerine avantajı neler? Şahsen erkekler için avantajlı olsa da ne bileyim, uzun vadede kadınların mevcut konumları daha da kötü olacak gibi duruyor.

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-10 4:04 PM
  Reply to  7-2431çek

  Devlete aslında pek bir yararı yok gibi gözüküyor ilk başta. Toplumun ve aile kurumunun yok olması insanlığın daha kolay kontrol edilebilmesi demek oluyor.

  Mesut
  Ziyaretçi
  Mesut
  2023-12-31 3:09 AM

  Hocam hipergamiyi yanlış hesaplayıp reddeden kadını nexlemiştim fakat 6 ay sonra bana ulaşıp bazı şeyleri yanlış anladığını gerçekleri şimdi farkettiğini söyleyip görüşmek istiyor. Bakarız deyip geçiştirdim. İkinci bir şans vermeli miyim sizce?

  1 4 5 6
  75
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin