İçeriğe geç
Ana Sayfa » Yalnız Erkek Mutsuzdur Miti (Mitler 1.B, Rational Male)

Yalnız Erkek Mutsuzdur Miti (Mitler 1.B, Rational Male)

  Yalnız Erkek Mutsuzdur Miti (Mitler 1.B, Rational Male)

  Yeni bir yazı dizisine başlıyoruz. Rollo Tomassi’nin ilk kitabındaki mitlerden yola çıkarak birçok konuyu tartışacağız. İlk kısımda yalnız erkekler mutsuzdur miti olacaktır.

  Bu bir manipülasyondur. Gerçek erkek tek başına yaşamayı öğrenebilendir. Böylece özgüvenli ve bağımsız olunabilir. Betalar batı kültüründe annelerini eşe çevirerek feminen zorba sisteme bağımlı hale gelirler çünkü annelerinden gördükleri ilgiyi bir diğer kadında ararlar. Seri monogamist olurlar ve bir uzun süreli ilişkiden diğer uzun süreli ilişkiye geçerler. Sonuçta da tek başlarına kalamadıkları için yetişkin olmayı öğrenemezler.

  Evde kalmış kadınlar tarafından popülerleştirilmiştir.

  Abartılan yalnızlık miti batı romantizmidir ve “asla sevilmemiş yaşlı adam” ile popülerleştirilmiştir. Kadınlar üzerinden benzerlik kurulur. Daha doğrusu evde kalmış kadınlar tarafından erkeklere yansıtılan bir korkudur çünkü kadınlar genellikle yaptıkları değerli erkeklerle evlilikleri kadar değerlidirler fakat bu erkekler için yanlış bir kabuldür. Günümüzde ortalama aptal maymunlara bu düşünceler tekrardan geri satılır ve utandırılırlar.

  Bazıları kurtulur ve matrikse geri bağlanır.

  Kadın tarafından kural koyulan bir evlilik, seri monogamiyle erkeği tutsak eder. Bir erkek bundan kurtulabilir ama gün sonunda yine benzer bir duruma düşme tehlikesini taşır. Kırmızı hap lenslerini takmadan önce çoğu erkek kırmızı hap gözlüğü kullanır ve işler yoluna girdiği anda gözlüğü çıkartarak yeniden matrikse bağlanır ve her şeyi eski mavi hap görüşleriyle yorumlar . Esas soru: 20li yaşlarınızı böyle mi harcayacağınız sorusudur. Yani 1 ya da 2 seri monogamik ilişkiyle 10 seneyi harcamak ve hatta evlenmek ne kadar mantıklı olabilir. Fiziksel , statüsel ve zihinsel olarak belli aşamaya gelememiş bir erkek elindeki kadının en iyisi olduğunu veya daha iyisini bulamayacağını düşünebilir ama bu doğru değildir çünkü erkek de olması gereken konumunda değildir. Daha kötüsü evlenmişse bu konumuna “rahat hissettiği için” hiç gelemeyebilir. Yaşaması gereken hareketli ve heyecanlı hayatı hiç tatmayabilir. Esas acı olan bunu 30lu yaşlarda gören erkeğin zamanını kaybettiği hissi olacaktır. Geçmişte bunun üzerine şurada yazmıştık.

  Mavi hap hayallerine dönmek kolaydır. Bazı erkekler arkadaşlarıyla alfayken, evde betaya dönüşürler ve ancak minnet seksini ayda 1 alırlar. Örneğin Rollo Tomassi kitabında buna bir örnek verir. Bir arkadaşını uyandırdıktan sonra kendi cinsel stratejisini fark eden ve birçok kadınla olan erkek en başta mutluyken sonlara doğru alışkanlık ve geçmiş 10 senelik evliliğin verdiği “öğrenilmişlikle” tekrardan evlenmiştir. Sonrasında 3 aylık bir özgürleşme sonucunda “yorulduğunu,” “artık düzenli ilişki istediğini” belirtmiştir. Düşünsenize sadece 3 ay!

  Bazen şunu duyuyorum:

  Abi 60 yaşına kadar evlenmezsem yalnız kalırım! Peki ya 50 yaşında boşanırsan ne olur ki bunun gerçek örneğini bir evlenme ve boşanma hikayesi yazısında anlatmıştık.? Hangisi daha iyi? 60 yaşında nafaka verdiğin, birkaç çocuğun derdiyle uğraştığın, nafakanla başka erkeklerle yatan eski karın mı? Yoksa 60 yaşında kafanın rahat olması mı? Ben 2 tipte de erkek tanıyorum. Emin olun yalnız olan daha mutlu ve huzurlu durumda.

  Tabii bu yalnız kalalım anlamına gelmez. Uygun, kırmızı alarmları olmayan bir kadınla uzun süreli ilişki ve hatta evlilik düşünülebilir. Kevin Samuels‘in “ilişkiler ve kırmızı hap” konusunda bunu tartışmıştık ki Rollo ile bu konuda biraz ters düşerler. Rollo modern dönemin post evlilik çağı olduğunu ve evlenilmemesi gerektiğini savunur. Örneğin Kevin hayatın ilişkilerden ibaret olduğunu düşünür ki bence haklıdır. Yalnızlık ancak tercihli olduğu sürece anlamlıdır çünkü biz toplumsal hayvanlarız. Sembolik etkileşim gibi sosyolojik kuramlar da bunu destekler. Örneğin iletişim kuramasaydık, ne dil, ne zekamız ne de sanat gelişecekti.

  Kur yapmaktan sıkılan erkek ve suçlanan arkadaşlar.

  Matrikse bağlanmak isteyen çoğu kişinin bahanesi benzerdir. “Ben kadınlara kur yapmaktan sıkıldım, artık düzenli yaşama geçmek istiyorum.” Genellikle bunları söyleyenler 3-5 ay tek kalmaya dayanamayan kişiler olur. Evliliği bir çıkış kapısı gibi görürler ve feminen düzene uyum sağlarlar. Evlilik sonrası da arkadaşlarını suçlarlar ve utandırırlar, böylece makine kendi kendini çalıştırır.

  Bu durum aslında 2 uçludur. Bir de sevgilisi yokken, kadınlara ulaşamayan erkeklerin sevgilisi olan erkekleri utandırması vardır. Adam aylarca kadına ulaşamamıştır fakat sizi bir kadını tercih etmeniz yüzünden suçlar. Unutmayın değerli erkek için tek eşlilik bir fedakarlık ve seçimdir. Çoğu kadın içinse istektir. Benzer şekilde beta; ortalama aptal maymun erkekler içinse tek eşlilik seçim değil kurtuluştur. Saygı duyulması veya ilişki kurması gereken erkek belli yaşın üzerinde olan ve opsiyonlarına rağmen belli bir kadını tercih eden erkektir.

  Özetle yalnız adam miti reddedilmeye karşı bir tampon görevi görür. İlişkide saklanmaktır. Bu önceden kurulmuş bir fikirdir. Bunu geçerli ve arzulanabilir bir amaç olarak görürler. “Çok geç kalmadan evlen!”

  Bu mit olgunluklada ilişkilendirilir.

  Sizin olgun olup olmadığınızı kim söyleyebilir ki? Dikkat edin tipik olarak bunu kadınlar yapar ve kendilerini projekte ederek “çocuk kalmış olgun” olarak erkekleri utandırırlar. “Asla büyümeyecek!”. Kadın dünyasında olgunluk; evlilik ve o kadına sağlayıcılık yapmak demektir. Yani kadınlar için “olgunluk eksikliğinin” göstergesi sadece ve sadece “erkeğin kadına bağlılık yemini etmesi ya da etmemesiyle ilişkilidir.

  Kadınlar ve 30 yaş krizi

  Bu bir yalandır ve satın almamanız gerekir. Size satılan en önemli yalanlardan biri: 30 yaşına kadar ruh eşini veya özel kişiyi bulamadıysanız; acele edin, yoksa sessizlik içinde depresyonla hayatınızı boşa geçecektir. Aslında bu durum kadınların cinsel stratejisine hizmet etmektedir. 20lerinde alfalarla takılan ve onları etkileyen kadınlar 30 yaşına geldiklerinde artık maceradan yorulur veya daha iyi erkeklere ulaşamazlar. Sonuçta da yalnız kalmış, depresyondaki (veya bu görüş yüzünden girecek) efendi erkekler onları bekleyecektir. Böylece uzun süreli ilişkide güvenliklerini garanti edeceklerdir.

  Şunu asla unutmayın: Kendi ile rahat ve bağımsızlığında özgüvenli olan erkeklerle kadınlar birlikte olmak ister ve hatta onları diğer kadınlarla paylaşır!

  Özetle bir erkek için yalnız olabilmek ve bunun olanaklarından faydalanmak o erkeğin gerçeği değeridir. 50 yaşında tekseniz ve eğer cesaretiniz varsa, hala opsiyonlarınız olacaktır. 50 yaşındayken 30 yaşındaki kadınlarla olan erkekler biliyorum ve benzer şekilde 60 yaşında karıları tarafından duygusal olarak şantaj yapılan erkekler de biliyorum. Evlilik bir erkek için cinsel pazardan uzak durma anlamına gelmez çünkü erkek doğası her zaman genç kadınlar tarafından baştan çıkartılabilir.

  Referans

  Rollo Tomassi – The Rational Male, Bölüm: Mitler

  4.5 22 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  35 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Uzakmesafe
  Ziyaretçi
  Uzakmesafe
  2023-02-05 3:19 PM

  Selam hocam 19 yaşında üniversite öğrencisiyim 2 yıldır ilişkim var lise son sınıfta sevgili olmuştuk ben iyi bir şehirde iyi bir okul kazandım sevgilimse mezuna kaldı ben hazırlık okudum o sınava hazırlandı ve tercih zamanı benim şehrime gelecekti (en iyi okullar ve bölümler genelde burada) fakat işler farklı gelişti ve… Read more »

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-17 11:52 AM
  Reply to  Karanlikruya

  efsane bir yanıt olmuş eline sağlık admin

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-03-01 5:15 PM

  Hocam konu ile alakasız bir sorum var sizce evlenmek istediğimizde çalışan bir kadın ile mi evlenmeliyiz yoksa ev hanımı ile mi evlenmeliyiz

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-03-02 9:59 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam hem böyle diyorsunuz hem de ev işi yapmayın kadın arzusunu yitirir diyorsunuz ben anlamadım. Hangi çalışan kadın hem dışarıda çalışıp hemde evde ev işi yapmayı kabul eder söylermisiniz. Bir erkek bence ekonomik durumu iyi ise tercihini ev hanımından yapmalı böylece kadın hem ev işlerini aksatmaz hemde ailesine ve çocuklarına… Read more »

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-03-02 5:13 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam zaten söylediğim şeyin aynısını yazmışsınız. Evet biliyorum erkeğin ev işi yapması kadını soğutur. Zaten erkeğin statü ve iş anlamında daha iyi olması gerekiyor bunda da sıkıntı yok Ama şöyle de bi gerçek var 30 lu yaşlarının başında olan bir adam statü anlamında ne kadar yükseğe çıkabilir ki. O zamanda… Read more »

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-03-02 5:36 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Ben dini sebeplerden ötürü evlilik öncesi cinsellik yaşayamıyorum. Yani benim için evlilik yaşı 26-27 falan gerçekten çıkmaz gibi birşeyin içine düştüm

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-03-02 7:22 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Galiba hipergami riski en yüksek olan kısım burası oluyor. İnanç sebebi ile geç evlenme durumu yok. Arada yaş farkı az olduğu için erkeğin dominant olması da zorlaşıyor ve yaşlarda yakın olduğu için aradaki statü farkıda az olduğu için kadın kendini erkek ile eşit gördüğünde arzu duyma ihtimali de düşüyor.

  BLHM
  Ziyaretçi
  BLHM
  2023-04-30 3:19 PM
  Reply to  Thomas Angelo

  26-27, olmadı en geç 30 yaşında bile en yüksek derecede olmasa da ortalamanın bir statü (okul ve işe göre değişir) ve maskülen bir dış görünüş elde edilebiliyor. Eğer kendinizi bu yaşlara dek iyi kötü geliştirdiyseniz sizden daha aşağı bir statüde olan birisini bulmanız o kadar da zor değil ki. Kaldı… Read more »

  John
  Ziyaretçi
  John
  2023-03-03 12:02 AM

  Karanlık Rüya erkeğin iş dünyası ile alakalı bir yazın rehberin var mı ? Özel sektör de çok tuhaf bir rekabet var artık(zaten bundan bahseden profesyonel insanlarda var) herkeste tecrübeli çalışan arıyor ama Ege üniversitesi gübi bir okul bitiren insanlar dahi beğenilmiyor(Ege 9 Eylül gibi okullar taşra üniversite midir artık sence… Read more »

  Cats
  Ziyaretçi
  Cats
  2023-03-03 9:49 AM

  Selam kendime cevap ararken yazını okuyordum fikir alışverişinde bulunmak istedim , 27 yaşındayım insanlar hep çok yakışıklı olduğumu söyler ve yaşantımda bunu destekler nitelikte istediğim takdirde her gün ortalamanın çok üstünde kadınlarla yatabiliyorum , seks flört ve maceraya bağımlıyım iyi bir aile şirketinin başındayım ortalamanın üstünde gelirim iyi bir arabam… Read more »

  singapur
  Ziyaretçi
  2023-03-20 10:37 AM

  Bekar 40 YAŞ Erkeğine önerileriniz nedir? Standart maaşlı tip olarak yaşıtlarına göre iddalı fizikli sporunu yapan ama yaşadığı şehir kısır ve kadın açısından onu cezbetmiyorsa standart tip kadınlar etrafındaysa evlilik adına adımları ne olmalı ya da kendine mi yaşamalı aşık olmadan mantık evliliği yapması ne kadar doğru? Bir başka sorum… Read more »

  singapur
  Ziyaretçi
  2023-03-21 8:46 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Erkeğin geçmiş İlişkileri ile alakalı özlem duyması ve o kadınlara keşkelerle şu an hayatımda olsalardı diyerek ahlanması mod düşmesi ve bu durumdan çıkmak için? 40 yaş bekar erkek olmak ve kadınların hipergamisine yönelik mücadele vermek beden statü ve yaklaşım ? Evlenmemek yuva kurmamak ve yanlız yaşamakta bir tercihse neler yapmalı… Read more »

  singapur
  Ziyaretçi
  2023-03-21 3:39 PM
  Reply to  Karanlikruya

  REDPİLL ana öğretisi hipergami değilmi? elde olanla imkanlarla karşı cinsin isteklerine karşılık vermek kolay mı? elbetteki isteğim evlilik ve yuva sağlıklı çocuklar ama redpill öğretisi kadınların hipergamik olduğu ve statü istediği? erkek ve kadın maaşı arasındaki kadının statü olarak üstünlüğü sorun değilmidir? seçim yaparken köyden mi kız alacaz? hepsinin arayışı… Read more »

  35
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et