İçeriğe geç
Ana Sayfa » Erkeklerin Arzuladığı Kadın Tipi Nedir?

Erkeklerin Arzuladığı Kadın Tipi Nedir?

  Bu yazıda gerçekte erkeklerin arzuladığı kadın tip nedir ve aslında neyi söylerler konusunu yorumlamaya çalışacağım.

  Temelde çoğu erkeğin dürüst olmadığı bir durumdur. Kadınlar da bu konularda her zaman dürüst değillerdir fakat aradaki mekanizma farklıdır.

  Örneğin bir kadın dürüst olmadığında işin hep uzun vadeli tarafını görür. Yani size bir gecede seksi bir erkekle neden yatacağını anlatmaz. Anlatamaz çünkü kendi de bilmez. Bir anda mantık devreleri devre dışı kalır. Bunu olmamış kabul eder. Oysaki bir erkek ya optimuma odaklanır ya da toplumsal olarak şartlandırılan şeyi yapmaya çalışır. Toplumsal olarak şartlandırıldığı durum ise tamamen feminen düzenin yani günümüzdeki yükselen toplumsal cinsiyet akımının ve feminizmin kendisini dönüştürmek istediği şeydir.

  Gerçekten erkeğin istediği seksi, genç, ateşli bir kadın olmasıdır. Bunu ister fakat genellikle bulamaz. Çok daha azına razı olur çünkü bir erkeğin kadına ulaşmasıyla kadının erkeğe ulaşma ihtimali arasında devasa bir fark vardır. Erkek zihni bu nedenle duruma göre yarar/maliyet analiz yaparak gerekirse daha az seksi fakat ulaşılabilir kadını tercih edecektir.

  Örneğin kısa süreli/tek gecelik ilişkide kadının ulaşılabilir/sevişilebilir olması yeterlidir, illa çevrenizdeki en güzel kadınla birlikte olmanız gerekmez fakat erkekler tek eşliliğe o kadar saplanmıştır ki bu kadını seçerek sırf düzenli seks için bir de uzun süreli ilişkiye zorlarlar. Bir diğer durumsa çok güzel bir kadına beta stratejisiyle sağlayıcılık vererek elde etmeye çalışmak ve yine uzun süreli ilişkiye zorlamaktır. Oysaki olması gereken kırmızı alarmları olmayan bir kadına arzu duymanız durumunda o kadının sizden uzun süreli ilişkiyi talep etmesidir, bu olmadığı sürece ne güzel, ne ortalama ne de çirkin kadınla kısa süreli ilişkiden öteye gidilmez!

  Çoğu erkek bunu başta anlayamaz ama zamanla kavrar. En azından kavrayacak kadar belli iq’a sahip erkekler kendini geliştirmeye odaklanır. Beta stratejisinden vazgeçer, gerçek arzuya odaklanır. Kadınların önceliğinin eşitlik vs. gibi zırvalar olmadığını; üstün, dikkat çeken toplumda %5-10’luk dilimde olması gerektiğini bilir. Bazıları da vazgeçer ve her şeyi tipe-genetiğe bağlar, bu erkeklerse incel olur.

  1. gruptaki erkeklerin çoğunluğu dürüst de olmazlar çünkü kadına ulaşmanın zorluğu o kadının güzelliği yerine diğer niteliklerine de odaklanmayı gerektirir veya bunu söylerler. Kadınlardan farklı olarak bunun doğru olmadığını genellikle bilmelerine rağmen yalan söylerler çünkü amaç seks almak o kadından hoşlanılmasa bile uzun süreli ilişkiye zorlamaktır. Çoğunluğu da ilerleyen süreçte o hoşlanmadıkları kadına “aşk” adına bağımlı olur ve terk edilerek ayrılık acısı yaşar.

  Bazen böyle sorular alıyorum: “Bir erkeğin sadece benimle seks için olmadığını nasıl anlarım?” Cevabım her zaman anlayamazsın olur. Yani bu erkekler dikkat çekmek için kadına kadın gibi yaklaşır. Önemli olan zekadır, güvendir veya anlaşmaktır; onun ruhunu severim gibi düşüncelere girer ve hatta satarlar. Bazıları buna gerçekten inanır fakat ilişki içinde bir zamandan sonra seksi kadınları arzuladıklarını fark ederler. Sevgilisiyle olmaktansa porno izlemeleri de bunun en büyük göstergesidir. Bu tarz bir erkek olmayın! Arzunun pazarlığı olmaz prensibini anlamadığınız ve kadında cinsel gerilimi yaratmak yerine onunla pazarlık yaptığınız sürece gerçek arzu duyan bir kadın bulamayacaksınız.

  Üstteki 2 paragraf 1. kategorideki erkeklerin yaptıklarıdır. 2. kategorideki erkeklerse toplumsal yapılanma nedeniyle; erkek ve kadının yapısal olarak eşit olduğuna inanır. Rolleri tamamen reddeder. Bu rollerin bazıları gerçekten geride bırakılabilir fakat masküleniteyi ilgilendiren temel kavramları geride bırakmanız sizi ancak aldatılma, boşanma veya benzer süreçlerle yüz yüze getirir. Bir erkek olarak lider olmayı asla elinizden bırakmamanız esastır. Geçmişte de anlattığımız gibi bu zorbalık demek değildir. Bu, karar vermek, süreç-risk yönetimi doğru yapmak, ilişkiyi yönlendirmek ve sınırlarını çizmek anlamına gelir. Emin olun, bunu kabul etmeyen bir kadınla ilişkiniz bir aşk ilişkisi değil, anlaşmaya dayalı olacaktır, genellikle ya kısa sürede biter ya da erkek kadının çerçevesine girer.

  Kadınlar arzu duydukları erkeklere kural koymazlar. Özetle erkek bu süreci doğru yönetir, zorbalık yapmazsa kendi istediği sürece devam eder. Aksi halde kadın huysuzlanır, sizi güçsüz olarak kodlar, önce dırdır başlar ve daha iyisini aramaya koyulur.

  Örneğin bir kararı kadına sunduğunuzda; %80’i “bilemiyorum ki, aslında bu da olabilir” gibi yanıtlar alınır ve karar vermesini zorlaştırdıkça kadında kaygı düzeyi artar. Buna izin vermeden kararı vermesi ve sorumluluğu alması gereken her zaman erkek olmalıdır.

  Bu sürece yakalanan erkeklerdeki en büyük problemse kadının uzun süreli ilişkide tarif ettiği nitelikleri yakalamaya çalışmalarıdır. Örneğin kendi yaşıtıyla olmaya çalışır, ev işlerini ortak düşünür. Onun için ilişki sürdürmek “aile” ekseninde değil de “iş arkadaşlığı” eksenindedir. Sonuçta ulaşacağı kadın birçok erkekle birlikte olmuş ve 30 yaşından sonra tamam ben akıllandım, kötü çocuklardan sıkıldım diyen kadın olacaktır.

  Son söz olarak; her zaman kendi cinsel stratejinize odaklanarak kısa veya uzun süreli ilişki uygun olarak doğru yarar/maliyet hesabını yapın!

  4.6 24 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  40 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  almina
  Ziyaretçi
  almina
  2023-05-06 3:08 PM

  Dedikleriniz mantıklı ancak kadınlar zaten genelde benim gözlemlediklerim uzun süreli ilişki istiyo ondan bence erkek talep etmeli çünkü ben bilemiyorum mesela beni kısa sürekş kullanacak mı yoksa uzun süreli ilişki için uygun mu ondan bunu duymalıyım çünkü erkek çapkınlığa daha yatkın bunu bırakacak taraf o olduğu için kararı o vermeli… Read more »

  Depresif
  Ziyaretçi
  Depresif
  2023-11-24 7:12 PM

  Merhabalar karanlıkruya 20 yaşında üniversite öğrencisiyim. Muhafazakar şehirde yaşıyorum. Ailemde ne yazıkki muhafazakar. Üniversitede seküler bir kızla tanıştım. Benimle yaşıt. Kızla aramda cinsel gerilim çok yüksekti 2. Buluşmada kız beni öpmüştü öpüşmüştük. Dış görünüş olarak ortalamanın bayağı üzerindeyim. Kız bana birkaç buluşma sonra birlikte kalalım ders çalışırız günlük ev otel… Read more »

  40
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et