İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

  Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

  Bir kadını kazanma ve kaybetme sanatı basittir. 2 bölüm halinde açıklayalım. Öncelikle “ne hissediyorsan onu söyle” ile başarısız olursunuz. Bu öneri bir yalandır. Bir insanın diğerini sevmesi kendi hisleriyle ilgilidir ve bunu ona ifade ederek kendinizi sevdiremezsiniz ama çok güzel şekilde kendini üstün hissetmesini ve sizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

   

  Nasıl Yaklaşılmalıdır?

  Şu düşünceyi aklınızdan çıkartmayın: Kadın erkeğin kendini gerçekleştirmesini veya bu arzusunu sever. Düşünceye dikkat ederseniz, illa kendini gerçekleştirmek zorunda olmadığını fakat çabalamasına yani potansiyeline de ilgi gösterdiğini görebilirsiniz. Potansiyeli yüksek erkeği yakalayan kadın doğal olarak onu destekler, çünkü evrimsel açıdan güce veya bunun potansiyeline bağımlıdır. Sonuçta o erkek daha da başarılı olur.

  Bu yüzden küçük sorunlar olmasa da büyük sorunlar için kadından yardım istemeyin. Bir erkek olarak kendiniz çözün.  Bir atasözümüzü hatırlatayım:

  “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.”

  Kadınlar benzer şekilde başarısızlığa tahammül edemez. Destek olduğu gibi başarısız erkeğe de engeller çıkartır. Bir çok erkek bunu yaşamıştır. Büyük bir sorununuz olduğunda bunu devamlı kadınla paylaşırsanız kadının konuyla ilgisiz başka konularda huysuzlandığını görürsünüz. Sorunları çözemedikçe değeriniz kadına yaklaşır ve kaygı oluşturur. Belki fark etmez fakat bilinçaltında bu kişi gelecekte maddi-manevi sorunlardan bizi nasıl korur diye kurgular. Sorununuzu çözemedikçe örneğin “neden eve ayakkabıyla girdin?” ile başlayan büyük kavgalar başlatabilir. (Şöyleki: Dırdır)

   

  Ceaser Pavase’in çok güzel bir alıntısıyla anlatmaya çalışayım:

  “Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır. “

  Bir kadını elde tutmanız dolaylıdır. Ona olan tutkunuz sayesinde değil, yaptığınız işler ve size desteği sayesinde gerçekleşir. Bu sebeple statünüz önemlidir. Türkçe’de ne diyoruz? “Erkek ailenin temel direğidir”.  Benzer şekilde sizden ayrılan kadına karşı geri dönüş sergilemediyseniz ve başarılı olursanız, yıllar sonra o kadında sizi elde etme arzusu oluşturabilirsiniz ki buna hipergamik geri dönüş diyoruz.

   

  Kaybetmek ve Kazanmak

  Bir kadını elde tutmanın ve kaybetmenin yolları içinde bir diğer seçenek elinizdeki kadını kaybetmek olabilir. Kadını kaybederken yapmanız gerekenleri uzun ve kısa dönem olarak 2’e ayırabiliriz. Üstte başarının kaynağını anlatırken ilişkide kadının size destek olacağı şekilde yapılanmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Demek ki uzun süreli ilişkide gelişmeyi durdurmanız kadının arzusunu öldürür. Kısa dönemde kadın size “hayranlık” geliştirmeden üstüne çok düşmeniz, kadının sizi takip etmesi değil de, sizin onun arzularını takip etmeniz arzuyu öldürür.

   

  Özetlersek:

  a) Hiç bir şey durağan değil ve gelişiyor. Bu sebeple kadınlar da içten içe sizin “uyumlu genlere” sahip olduğunuzu anlayabilmek için kendinizi geliştirmenizi bekler. Kadınlar formlarını korumak için yıllar geçtikçe güzellik merkezlerine gidecek, bir çok krem kullanacak, spor yapacak, mesleğinde ilerleyecektir. Çirken erkek olmak suç değildir ama başarısız bir erkek olmak en büyük, en ölümcül suçtur!

  Kadın bunları yaparken siz ne yapacaksınız? Devamlı PC başında bira içerseniz, o kadın yavaş yavaş soğuyacaktır. Bu gelişmeye ayak uyduramayan erkeğe devamlı söylenecektir. Hatta çevresindeki uydu erkeklerin puanını sizinle karşılaştıracak ve bu puana yaklaşırsanız kaybetmeye doğru yol alacaksınız.

  b) Kadınlar her ne kadar feminizm etkisiyle eşitlik diye yaygara koparsalar da aşık oldukları adamda üstünlük bekler. O erkeğe baktığında titremeli, heycanlanmalı, tutku duymalıdır. Kısa süre içinde fazla ilgi göstermeniz, kadına “beni bu kadar umursuyorsa opsiyonsuzdur” diye düşündürür ama bunu bilinçli yapmaz. Bu sebeple baştan ilişki heveslisi erkekler kaybeder! Tabii bu, kadına acımasız davranın, dark triadla dolu aşırı maskülen bir tavır gösterin veya tam tersi hiç ilgi göstermeyin anlamına gelmez. İyi ilişkinin anahtarı dengedir.

  Hipergami ancak uygunsuz davranırsanız korkulacak bir kavramdır. Eğer doğru hamleleri yaparsanız, iyi bir ilişkiniz olur. Kadınların çıkarcı bir doğaya sahip olduğunu asla unutmayın, aksi halde o kadın neden benimle değil diye ağlarsınız.

   

  Sonuç olarak;

  Bir kadını kazanma ve kaybetme sanatı erkeğin yeteneğine bağlıdır. Çünkü erkek yaptıklarıyla değer kazanır. Bir kadının ise en önemli gücü güzelliğidir diyebiliriz. Genetik açıdan buna sahip olmaması demek eş çemberinin daralması anlamına gelir. Oysa ki erkek böyle değil, tip belirleyici ama tek başına önemsizdir. Ortalama birinden daha iyi bir statü elde ettiğinizde etki çemberiniz logaritmik olarak artacaktır.

  Geçmişte başarılarınızla övünmenizin de kadın gözünde bir değeri yoktur. Çünkü kadın “şimdiki zamanda” yaşar. Gelecek planlarınız kadına umut verir, çünkü şimdi ki zamanda ki yatırımınız bellidir. Uç bir örnek vereyim: pilot olacaksınız diyelim, kadın mezun olduktan sonra sizi elde edebilirse çok iyi bir hayatı olacağını “şimdiki zamanda” bilir ama hatanız yüzünden özür dilerseniz, geçmişte yaptığınız hatayı esas alır ve geleceğe dair özürünüzle ilgilenmez. Bu kavramlara dikkat ederseniz, o kadınla uzun bir ilişki yaşayabilirsiniz.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

   


  Twitter

  4.8 156 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  62 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Osho
  Ziyaretçi
  Osho
  2023-04-26 9:12 PM

  Hocam kendi dediğini yaptırmaya çalışan ama bunu direk olarak söylemeyen benim dediğimi yapacaksın tarzda direkt olarak belirtmiyor ama bu az çok anlaşılıyor. Bunu her zaman yapmıyor yaptığı zaman nasıl cevap vermeliyim

  fitness
  Ziyaretçi
  fitness
  2023-05-05 3:37 PM

  Başarı çok önemli de tip olmadıktan sonra pek önemli olmuyor ne başarısı olduğu. Bide çirkin kızlar oluyor yaman yaman milleti koşturuyor peşinden valla bence gençliğe bağlı kadınlarınki. Genç olunca çok güzel olmasına gerek kalmıyo

  İsimsiz
  Ziyaretçi
  İsimsiz
  2023-08-05 8:41 AM

  Merhaba karanlık Rüya; Bı kahramanlik yaptim birinin hayatını kurtardım sonu ameliyatla bitti 😀 1.5ay cinsel perhiz ve 2 hafta yatakta kalmam lazim kötü yerden yara aldım 😀. tabaklardan biriyle çok yakın oturuyorum. olayi gizemli bir şekilde birazda abartarak anlatmak istiyorum mesela 2 kişi değilde 4 kişi gibi😀 işime yarama ihtimali… Read more »

  İsimsiz
  Ziyaretçi
  İsimsiz
  2023-08-05 11:52 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Anladım 1.5 ay uzun süre değil yani oyunu sağlam oynadım şuan gizem ve arzu var işlerimden dolayı fazla tabakla ilgilenemedim buda biraz artı oldu zaten gizemi iyice arttırdı işimi de bilmiyor. Part time vampirim tarzı eğlenen ustalık ve pozitif cinsel gerilim yaratmıştım sonra ilgilenemedim şuan tabaklara 1.5 ay ilgilenecek çok… Read more »

  Ertan
  Ziyaretçi
  Ertan
  2023-08-12 4:28 AM

  Maskülen davranışlarımdan ve tipimden etkilenip deli gibi arzulayan kadına saçma sapan bir iyilik yapmam sonucu bir anda tüm ilgisini kaybetti. Her şeyi doğru yapsak da en ufak hatayı affetmiyorlar.maalesef. Tamamen içselleştirmek uzun zaman sürecek gibi.Yılların efendi erkeği öyle 1-2 senede değişmiyor.

  Süleyman
  Ziyaretçi
  Süleyman
  2024-04-02 6:34 PM

  Selamlar 1 aydır hastanede aynı serviste çalışıyoruz. 6/10 bi tipim ve vücudum olduğunu düşünüyorum. Bazen küçük bakışlarını yakalıyorum bazen 3-5 saniye bakıştığımız oluyor. Bu yüzden benden hoşlandığını düşünüp sahilde yürüyüş teklif ettim kabul etti ve 1 saate yakın sohbet ettik.(ben üni terkim ve hasta bakıcıyım/ o ing hacettepe mezunu hemşire:)… Read more »

  62
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et