İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınların Marifet Sandığı Şeyler

Kadınların Marifet Sandığı Şeyler

  Kadınların Marifet Sandığı Şeyler

  Bir dönem bir kız arkadaşım, gece sahne aldığım ve hızlı yaşadığım bir dönemde kıskançlıkla şey demişti: Ne var ki ben de istesem birçok erkeğe ulaşır, onlarla yatabilirim? Bir süre önce yakın bir arkadaşıma da sevgilisi benzer cümleye kurdu. Oysaki ona; “mesele senin değil, erkeğin rahat ulaşmasıdır” dediğimde nasıl yani? Diyerek aptal aptal bakmıştı. Kadınlar günümüzde cinselliğe ulaşmayı marifet sanmaktadır. Oysaki bir erkek herhangi bir kadınla seks yapabilir.

  İlginçtir ama bu durum; doğal stratejileriyle çevrelerinde uydu erkek biriktirmelerini de sağlar. Çoğuna “bu erkek neyin, hep yardım ediyor sana, ne kadar iyi bir çocuk” diye sorduğunuzda “sadece arkadaşım” cevabını verecektir, çok azı çevrelerindeki bu erkek grubuyla seks yapar. Yani içsel olarak seks yapmanın bir avantaj olmadığını bilirler ama toplumsal şartlanma nedeniyle bunu yapıyor görünürler, hatta erkeklerin de böyle olduklarını sanırlar.

  Erkeklerin Yanılgıları

  Bu durum aynı erkeğin cinselliğe ulaşamayıp da “ben sadece sevdiğim kadınla yaparım” demesine benzer. Bir taraf ulaşıp yapmazken, diğer taraf sanki her erkek istediği zaman kadınlara ulaşabiliyormuş gibi ulaşmak istemediğini söyler. Oysaki istese de çoğu kadınla birlikte olamayacaktır. Bu bir çeşit onur koruma mekanizmasıdır.

  Kadınlara devam etmeden bir miti daha çürütelim. Örneğin kadınlar ya da diğer erkekler; çoğu erkeği “seks düşkünü olmak veya çok kadınla yatmak hiç kadınla yatmaktır” gibi utandırabilir.

  Öncelikle seks düşkünlüğü erkeklerin (altta biseksüel kadının da deneyiminde gözlemlendiği gibi) taşımak zorunda oldukları bir yüktür. 7-24 testosteron salgılayan bir varlık seksi beli ölçüde isteyecektir. Çok kadınla yatmak hiç kadınla yatmaktır da ayrı bir zırvadır. Bütün türlerde erkek cinselliğe zor ulaşır. Bu nedenle dişiler tarafından tercih edilen erkekler değerlidir. Krallar, aristokratlar, rock starlar, devlet adamları; günümüzde ise mavi tikli Instagram/Twitter kullanıcıları, müzisyenler veya ortalamanın üstünde tip-para-statüde olan erkekler cinselliğe rahat ulaşır. Ekşi de şöyle başlıklara bakarak da bunu anlayabilirsiniz:

  • Kadınların sadece tipe baktığı gerçeği.
  • Kadınların sadece paraya baktığı gerçeği.

  Madem kadınlarda hipergami yok veya erkeklerin kadınlara ulaşması problem değil, o zaman neden bu başlıklarda binlerce erkek ağlıyor?

  Kadınların cinsellik konusunda kendileri ve erkekler konusunda yanılgıları üstüne güzel bir video da mevcut. Biseksüel bir kadın makyajla erkek olarak; onların ne hissettiğini nasıl yaşadığını merak etmiş ve mekanlara gitmiş. Aynı zamanda kadınlarla buluşmuş. Gün sonunda striptiz kulübüne giden erkeklerin görselden bu kadar uyarıldığını anlayamadığını, kadının cinselliğinin zihinde başladığını anlatmış. Biseksüel olduğu için kadınken elde edebildiği kadın oranın çok daha azını erkek kılığındayken elde edebildiğini anlatmış. 30 kadınla denemiş ve sonuç hüsrana sonuçlanmış çünkü kadınların erkek seçiminde çok sert davrandığını ve yumuşak tavırlara dayanamadıklarını belirtmiş. Kendisi özellikle duygusal yaklaştığında hemen elenmiş.

  Nedeni açık:

  Kadınlar hipergamiyi uyduklarını fark edemeseler de buna uygun tercihler yapar. Biseksüel ablamız da bunu sert şekilde farklı bir cinsiyete büründüğünde anlamış. Muhtemelen eskiden sorulsaydı çoğu kadın gibi kendinden üst ligde erkeklere ilgi duyduğunu açıklayamayacaktı.

  Bazı erkeklerde de benzer yanılgılar mevcut

  Maalesef 2 tarafın cinsel stratejilerini eşit görerek; eşitlik diye kadınlara yardım ederken bu gerçekleşse de gün sonunda yine güçlü erkekler o kadınlarla olacaktır. Ekşi-Sözlük nick altımda bana saldıran böyle bir arkadaş vardı mesela ama; kısa süre sonra bir kadınla Ekşi’de flörtleşirken yaşı nedeniyle elendiğini belirtmiş, Sonrasında da kızın da nick altına kaşar gibi ithamlarda bulunmuş. Özetle eşitlik isteyen erkekler bunun gerçekleşmediğini gördüğünde gün sonunda daha da sinirleniyor, nefret kusuyorlar ve hala anlamıyorlar. Kabul etmiyorlar çünkü Matrix’de sıkışmış durumdalar. Sizce bu tavrı kırmızı hap almış kaç erkek yapardı?

  (Bkz: Tinder‘da erkekler neden başarısız?)

  Kadınlar, erkeklerin cinselliğe kendileri kadar rahat ulaşabileceğini düşünür, hipergamiyi anlamaz. Bunu Fresh and Fit’in kanalına katılan kadınlardan da duyabilirsiniz. Kadınlar erkeklerin %20sini fark eder ve diğerleri hayalet gibidir, bu nedenle %20si onlar için erkek popülasyonun tamamını oluşturur. Yani işçiler, düşük statü erkekler vs. hiçbiri fark edilmez. Elimizdeki veriler, artan incel popülasyonu da durumu ispatlar niteliktedir. Kevin Samuels’in yazısında da anlattığımız gibi günümüzde ortalama kadınlar ortalama erkekleri tercih etmez! Örneğin benzeri kadınlarda yoktur. Onlar da “istediklerinde cinselliğe ulaşacaklarını bilirler fakat o adamı ellerinde tutacakları konusunda kaygılı olurlar.”

  Birçok kadın güncel feminist propagandalar nedeniyle bunları reddederek bir cinselliklerini ucuzlatarak değerlerini düşürmektedir. Unutmayın kadın doğuştan bir değerdir, erkek kendini geliştirebilirse değerlenir. Bakir erkekle bakire kadın aynı değerde değildir.

  Bunları kişisel olarak da deneyimledim. Buradaki 5k yorum, ekşi sözlükte belki 20k özel konuşma, 1000’e yakın yaptığın Skype görüşmesi, e-postalar vs… Çoğu erkekten şunu duyuyorum: “Çok seviyor diye ayrılmadım, güzel değildi ama idare ettim; beni terk ettiğinde onu çok sevdiğini anladım.” İşte bu fayda/maliyetin sonucudur. Çoğu boşanmanın kadınlar tarafından başlatılma nedeni de benzerdir. Erkekler cinselliğe ulaşımın zor olduğunu farkında olduğu için ellerindekini kaybetmeyi sevmezler. Oysaki kadınlardan şunu duyuyorum: “Başta çok seviyordum, bana kötü davrandığı için ondan vazgeçtim.”

  Umarım anlaşılmıştır.

  Destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.

  4.8 49 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  46 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hasan abi
  Ziyaretçi
  Hasan abi
  2023-01-05 2:00 PM

  Abi kizla isi nasil cinsellige cekebilirim opusmeden sonra ilk opusmede kiza dokunmak muhtaclik gibi bir imaj mi cizer?

  Hasan abi
  Ziyaretçi
  Hasan abi
  2023-01-08 6:14 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Agzimin payini cok guzel verdin abi saol

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-10 10:43 PM
  Reply to  Hasan abi

  Ahahahahhaha sitede gördüğüm en güzel yanıttı bu

  MGC
  Ziyaretçi
  MGC
  2023-02-23 1:40 PM

  Karanlık rüya selam, Sevgilim ile 3. buluşmadan beri cinsellik ve seks yaşıyoruz ve sahiplenici ilişki materyali yüksek bir kadın. Açık açık bir bebeğimiz olsun istiyorum diyen ciddi ilişki düşündüğünü belirten bir kadın(zaten bıraksam muhtemelen beni istemeye gelir :D). Yalnız tabi doğal olarak kıskanç bir kadın kendisi. Bende klasik fizik grubuna… Read more »

  Hakan
  Ziyaretçi
  Hakan
  2023-03-12 6:29 PM
  Reply to  MGC

  Niyetini açıkça belli et. Evlenmeyi düşünüyorsa evlenebilecegi birini bulsun. Zamanını harcamamalisin bence.

  2 arada 1 derede
  Ziyaretçi
  2 arada 1 derede
  2023-03-12 8:50 AM

  Selam karanlık rüya,kafama takılan ve çıkamadığım bir konu var.Bir çok ilişkim oldu.Bu kızlarla penetrasyon hariç herşeyi yaptım.İnanç gereği sonu getirmiyorum ki inançsal yönden bakarsam buraya kadar getirmek bile yanlış.Erkek ihtiyacı ve inancım arasında sıkışıp kaldım.Malesef hipergaminin üst seviye yaşanması ve açık pazardan dolayı benim düşünceme uygun kızlarda azaldı ya da… Read more »

  2 arada 1 derede
  Ziyaretçi
  2 arada 1 derede
  2023-03-20 10:34 AM
  Reply to  Karanlikruya

  teşekkür ederim,daha önce henüz sizi keşfetmeden yaşadığım ilişkiden bir son bir sorum olacak.30’larında bakire bir kadının cinsel birleşme hariç ilklerini bu yaşta benle yaşayıp,orgazmı deneyimlemesi ve olması ama sonradan birlikte karar alıp ilişkiyi evliliğe yöneltmesi sonucu erkeğin betalaşarak,kadının bırakması durumunda alfa dul olma olayı var mıdır? Kadın evlilik aşaması öncesi… Read more »

  2 arada 1 derede
  Ziyaretçi
  2 arada 1 derede
  2023-03-23 8:08 AM
  Reply to  Karanlikruya

  teşekkürler cevabınız için.

  Derya
  Ziyaretçi
  2023-10-17 2:38 PM
  Reply to  Karanlikruya

  30 yaşında kadının bakire olması çok mu kötü bir şey, neden sorunlu olur dediniz ki? Günümüzde iş güç aileyle yaşama derken belli bir ekonomik özgürlüğe zaten anca 30lu yaşlarda ulaşılıyor ve kendi haline çekingen bir kadınsa daha önce ilişkisi olmaması normal değil mi? Kadınların çoğunun sizin sandığınız kadar ilişkisi olmuyor… Read more »

  Kayra
  Ziyaretçi
  Kayra
  2023-04-16 1:24 PM

  Belki kadınların çoğu böyledir bilemem ama hepsi değil işçi olan bir erkeği belki karşılık beklemeden sevecek kadın az da olsa illaki var. Doğada öyle erkeklerin azı üreyebiliyor doğru ama işte her şeyi de doğaya göre yorumlayamayız ki araya başka faktörler de giriyor. Bide her zaman daha iyinin istenmediği durumlar bile… Read more »

  Kayra
  Ziyaretçi
  Kayra
  2023-04-18 6:48 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Orası öyle tabi ama valla nerde okudum hatırlamıyorum bazı dişi kediler cidden o kadar da seçici davranmıyorlar cidden türe göre değişiyor bazıları gördüğü herkesle çiftleşiyo istisnai durumlar oluyo şempanze dişileri de çok seçici değil mesela tabi insanla bir tutmamak lazım ama sadece hipergami değil yani her şey bunu demek istedim.… Read more »

  Kayra
  Ziyaretçi
  Kayra
  2023-04-18 7:02 PM
  Reply to  Karanlikruya

  tersini düşünüyorum demedim seçicilik seviyesi türlere göre değişir diyorum sadece, biliyom dediğin şeyleri sakin . Betaları bilemem ama eşcinsellik doğuştan gelir abi Bi çok kızın peşinden koştuğu eşcinsel erkekler var.kime soracam bilemedim çok cinsel istek nasıl geçer bakire kalıcam ama her yerde istek geliyor sürekli günde 30 40 ı geçiyor… Read more »

  Kayra
  Ziyaretçi
  Kayra
  2023-04-18 7:26 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Gen bulunamadı ama doğum öncesi androjen seviyelerine göre etkilendiği söyleniyor hormonal bişey yani hatta genelde testosteron seviyelerinin daha yüksek olduğu saptanmış. Gen yok ama doğum öncesi hormonlar ve ek olarak çevrenin birleşimidir maalesef tercih değildir bunu tercih etmezlerdi emin ol. Belki sonra bir gen bulunur belki bulunmaz hormonaldır bilemem ama… Read more »

  46
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et