İçeriğe geç
Ana Sayfa » Red Pill’e Hakaret Eden Bir Kadına Cevap

Red Pill’e Hakaret Eden Bir Kadına Cevap

  Red Pill’e Hakaret Eden Bir Kadına Cevaplar

  Geçen gün Youtube’daki bir erkek bir kadından ne bekler videosuna şöyle bir kadın yorumu geldi ki burada yöneltilen safsataları sıklıkla duyduğum için özetleyeyim dedim.

  Dünyanın en statülü en yakışıklı erkekleri arasında kendinden yaşça büyük kadınlarla evli bir sürü erkek var. Hugh Jackman, karısı 13 yaş büyük. Jason Momoa, karısı 12 yaş büyük. James McAvoy, karısı 9 yaş büyük. Kıvanç Tatlıtuğ, karısı 6 yaş büyük.

  3-5 ünlü erkeğin veya amcan Ahmet’in, yeğenin Rahmi’nin yaptıkları dünya istatistiklerini değiştirmez. Bir laf vardır: “istisnalar kaideyi bozmaz.” Buna karşı ben de başka örnek gösteririm. Dicaprio’nun yıllara göre eş seçim dinamiği burada görülebilir. 25 yaşını geçtiğinde sevgililerini terk etmiş.

  Ayrıca kadınlar artık statüye o kadar önem vermiyor, erkekler gibi güzelliğe daha çok önem veriyorlar. Bir kadın olarak sizi temin ederim ki çok yanlış çok eskimiş bilgilerle dolu bu redpill denen ergen felsefesi. Haydi hayırlı forumlar <3

  Red Pill’in ne olduğu bilinmeden sallamasyon bilgi verilmiş. Red Pill bunun tam tersini savunur. Yani kadınlar sadece fiziksellik nedeniyle erkeklere arzu duyabilir der. Genetik sinyalleme önemlidir.

  Kadınlar “alfa döller, beta öder” stratejisiyle hareket eder. Buradaki alfa kavramı erkeğin fiziksel niteliklerini ve genetiğini simgeler. Yani hiç statü olmadan bile onlarca kadınla olunabilir. Hem de sert seks yaparak. Hatta Rollo Tomassi arzunun temel kaynağının genetik/fiziksellik olduğunu savunur.

  Üstteki red pill ile ilişkilendirilen sallamasyon iddia cinsel devrim öncesinde 1950lerde geçerliydi. Çünkü kadınlar kısa süreli ilişki yaşayamıyordu. Ancak doğum kontrol hapından ve feminizmden sonra bu değişebildi.

  Özetle: “Özgür kalan cinsellikte kadınlar kısa süreli stratejide en iyi genetiği, uzun vadede statüyü tercih eder. Genellikle her 2sini bulamadıkları için düalistik davranırlar.” Merak edenler 3 bölümlük “kırmızı hap hakkında yanlışlar” yazı dizimi okuyabilir.

  Bu arada son blog yazım ve yararlandığım makalelerden biri şurada görülebilir. Aaa ne garip uluslarası Q1 “J Soc Psychol.” dergisi de red pillci heralde? Böyle bilimsel makalelere izin vermişler. Aynı red pilldeki hipergami kavramını anlatmış. Bence e-posta atıp pis red pillciler diye hakaret edilmesi gerekiyor.

  Çarpıtmalar

  Yazıda tipik bir utandırma ve küçümseme taktiği görüyoruz. Kafasında gördüğü “bayağı kavramlar”, “red pill” adına sıkışıtırılmış ve hepsi bilgi dezanformasyonuna uğratılmış. Çünkü günümüzde satılan eşitlikçi feminist yalanlara inanmış. Muhtemelen kendisinin 50 yaşına kadar cinsel seçilimde değerli olduğuna, güzelliğin sosyal bir yapılanma olduğuna inanıyor. Oysaki erkeklerin tercihleri ortada. 50 yaşındaki adam bile idealde 20 yaşındaki kadını istiyor. (Ref). Hatta Okcupid istatistiklerine de bakalım (Ref).
  Bu çok anlaşılır bir şey. Psikolojide buna bilişsel çarpıtma diyoruz. Özellikle karşı tarafın şemaları çok derindeyse, siz gerçeği bile gösterseniz reddetmeyi deneyecektir. Burada podcastini yapmıştık.
  Red Pill bu tip kadın davranışları için “dürtü-duygu-neden” 3lemesini anlatır. Kadınlar olayları erkeklerden farklı olarak önce duygularıyla anlar, ardından buna neden bulur. Yani kadınlar mantıklı argüman üretemezlerse duygusal olarak karşı tarafa saldırırlar. Bu yüzdendir ki romantik bir film izlerken kadın ağlar, siz ise tepki göstermezsiniz, çünkü bunun gerçek olmadığını bilirsiniz. Kadınların önceliğinin duygusal olmasına karşı şu makaleye bakabilirsiniz.

  Hatalı argüman: “Kadınlar 30’dan sonra ilgi görmez!”

  Bu arada 25 yaşındayım, 34 yaşındaki büyük ablamın erkeklerden gördüğü ilginin çeyreğini görmüyorum awk keşke sizin dediğiniz gibi olsa da evde kalmasam ablam ikinci kocayı almadan ejejehuje

  Böyle bir bilgiyi hiçbir yerde vermedim. Kişideki inançlar söylenilenleri anlamak istediği gibi anlamaya yani uygun şemaya yerleştirme eğilimindedir.
  Kadınlar her dönem ilgi görürler fakat gördükleri değeri temsil eden erkekler değişir. Örneğin 30 yaşından sonra kadınlar aydınlanma çağı ile özellikle uzun süreli ilişki paternine girerler, çünkü doğurganlık süreçleri azalır. Esas problem bu yaşta bulacakları çekici erkeklerin genelde sadece cinsellik beklemesidir. Çünkü o adam isterse 20lerindeki kadınla da birlikte olabilmektedir ve uzun süreli yatırımını 35 yaşındaki kadına yapmayacaktır.
  Bir bölüm düşük kalite erkek de ruh eşine mitine kapıldığı ve tek bulduğu kadın 35 yaşında olduğu için seçebilir, yapmadığında da feminen düzene göre “eğer gerçekten erkek olsan o kadını çocuğuyla bile alırdın” gibi suçlanabilirler. Sonuçta mavi hap yapılanması toplumun tamamında etkin.
  Özetle 35+ yaşındaki kadına düşük kalite veya ortalama dediğimiz erkek grupları kalır. Bu yüzden 35-45 yaş arası boşanma oranları, 25-29 arasından yüksektir. Çünkü kadının temel beklentisi çocuk yapmak olur, çocuk yapınca da genelde adamlardan ayrılır ve aradığı erkekleri bulamadığından şikayet eder. Şurada istatistikler görülebilir:

  Bunu Sandberg’ün(kendisi kadın) yazılarında da şöyle der: “Serseri kötü çocukları  dene, 30’dan sonra iyi babayı seç.”
  Tipik solipsist pencerede kendi bulunduğu yaş diliminde birçok erkeğe ulaştığı için 10 sene sonra da böyle olacağını sanıyor, oysaki ne öyle erkeklere ulaşabilecek ne de ablası 25 yaşında ulaşabildiği kalitede erkeklere şu an ulaşabiliyor. Jack London ve Dr. Herb Goldberg birbirinden bağımsız olarak şu tespiti yapar: “Kadınlar şimdiki zamanda yaşarlar. Geleceği göremezler.
  Özetle sıkıntı şu ki o yaştaki kadın eskiden elde edebildikleri yüksek kalite erkekleri “bağlayamaz” en iyi ihtimal cinsellik alabilir. 34 yaşındaki ablası 24 yaşındaki kendiyle bile artık rekabet edemez durumda. Evet 30’dan sonra cinsel pazar değerleri düşüyor, bu yüzden kadınlar yumurtalarını donduruyorlar. (Ref) Tipik bir erkek ve red pill düşmanı feminazi düzeyinde argümanlar üstte görülebilir. Maalesef bu hiç değişmiyor. Çoğunlukla yanlış bir bilgi temeli üstünden kırmızı hap kavramları eleştiriliyor.

  (Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.6 34 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  20 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Juhara
  Ziyaretçi
  Juhara
  2021-06-19 11:37 AM

  Yazıda temel düzeyde bilgiler verilmiş olsa da son kısımda yazmış olduğun; “Tipik bir erkek ve red pill düşmanı feminazi düzeyinde argümanlar üstte görülebilir.” kısmı oldukça absürt, abartı ve komik. Sen kadınlar 30 yaşından sonra fazla değer görmez demişsin, yorum yapan kişi ise bunun aksini gösteren bir ispat sunmuş. Söylediğin bir… Read more »

  Bpdusmanı
  Ziyaretçi
  Bpdusmanı
  2021-08-22 1:19 PM
  Reply to  Juhara

  Erkeklerin fırsatcı olması dul veya yaşı ilerlemiş bir kadına da ilerletebiliyor.Ondan cinselliği alıp rotayı değistirecektir muhtemelen.Hem örnek de cok fazla spesifik.Sonuçta “redpill” erkeklerin fırsatcı oldugunu da söylüyor.30 yaş üstü bir kadın kolaylıkla cinsellik sunabilir,genç kızlar kadar cok fazla “shit test” atmaz.Kolay ulaşılabilir olması talebi arttırıyor.Ucuz malın alıcısı çok oluyor yani.

  Runo
  Ziyaretçi
  Runo
  2024-02-23 9:50 PM

  21 yaşındaki bir erkek olarak yazıyorum…Redpill’in katıldığım yönleri varken katılmadığım yönleri de var.Zaten internete baktığımız zaman herkes farklı bir redpill anlatıyor…Bu akımı öğrendikten sonra kadınlardan aşırı derecede soğudum…Kadın düşmanı değilim ve kadınlarla arkadaşlık kurarım ama ilişki mevzusunda kadınlardan tiksindiğim için ilişki yaşamayı düşünmüyorum.Baba dediğim adamın bu zamana kadar bana ve… Read more »

  20
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin