İçeriğe geç
Ana Sayfa » Tipsiz Bir Erkek Olmak

Tipsiz Bir Erkek Olmak

  Tipsiz Bir Erkek Olmak

  Bu düşünce çok tehlikelidir. Bunu düşünen erkekler tipi olan erkeklerin işini çok kolay ve hatta çabasız sanır fakat öyle değildir. Esas problem erkeklerin kadını elde etmesinin kadınların erkeği elde etmesinden daha farklı bir dinamik üstüne kurulu olmasıdır ve erkek bunu doğası sebebiyle anlayamaz. Bir de işin içine kadınların erkeğe göre daha seçici olan doğasını eklerseniz, erkek kolaylıkla başarısızlığa uğrar, sorunu tipinde arar.

  Çoğu için süreç şöyle işler: “Hoşlanırsam, onunla konuşurum(buraya kadar tamam), konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu), “o da benim tipimi beğendiyse süreç hızlıca ilerler.” Bir kere bunu yaptığınızda olası cinsellik vaktini 3-5 ileri atmış oluyorsunuz, çünkü kadın orada tipine en fazla onay veriyor fakat seni “kötü duygu yönetimin” kısaca acizliğin yüzünden beklemeye alıyor ama beğendiği için de elemiyor.

  Bazen eleniyorsunuz ve üstüne gidip, “ne demek yani tipim mi sorun” gibi sesinizi yükselttiğinizde “evet tipim değilsin, çirkinsin” diye yapıştırıp, ne hissettiğinizi gram düşünmeden çıkarcı doğalarıyla götünüze vurarak sizi uzaklaştırıyor. Çünkü siz güçsüz tarafınızı belli etmiş oluyorsunuz, kadın da doğası gereğiyle acımıyor. Bir tehditte erkekler fiziksel, kadınlarsa psikolojik saldırır, bunu unutmayın.

  Erkeğin Gücü Yönetimden Gelir

  Tip saplantısı genelde çarpık erkek projeksiyonundan çıkar. Kendi güzel kadınları çekici bulduğu için kadınların da sadece tipi çekici bulacağını sanır oysa ki erkeğin esas gücü tipinden değil, “yönetimden” gelir. Tip sadece bu yönteminde bir ayaktır. Sen “tipini” kötü kullanırsan kötü bir yönetici olursun. Tipin varken kadına yanlış yaklaşırsan, bu sefer de “tavrın” yüzünden kötü bir yönetici olursun ve doğru tavır, iyi tipi ilk 1 saatte ezer geçer.

  Tipi düzgün olanlar da benzer bir şey yapıp, “param yok” diyebiliyor fakat erkeğin bahanesi olmamalıdır. Burada da aynı durum geçerli. Çünkü aynı metodla kendini rahatlatabiliyor, ortadaki başarısızlığı görmezden gelebiliyor. Bu, o kadar kötü bir saplantı ki bazıları ortalama olmasına rağmen tip konusunda takılır. Sorun tipinde değil, ortalamayı geçememesidir ama yardım istemeyene, edemezsin. Kısaca tipinizle ilgili negatif düşünceler sizin potansiyelinizi otomatik olarak kısıtlayacaktır. Siyah hap‘a saplanan birçok insel de bunu görebilirsiniz.

  Kadınlar Hoşlandıkları Zaman Ne Yapar?

  Onunla zaman geçirmeye çalışır, görüşmek ister. Romantik olarak belki çok sonra bir şeyler söyler, onda da basit ve nettir. Unutmayın ki her cins kendi projeksiyonunda davrandığı gibi kendisine davranılmasını ister. Kadın genel olarak tanımaya çalışır, çünkü “tipin” tek başına belirleyiciliği yoktur. Önemsizdir demiyorum ama bir erkeğin kadında aradığı kadar önemli değildir. Bir kadın sadece tipi yüzünden bir erkekle yatmaz, o erkeğin baştan çıkartmasını da bekler. Yani feminen tavırlar gösteren bir yakışıklının şansı yokur. Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir ama çirkin bir erkek diğer özelliklerini “iyi yönetirse” kendine değer katarak çekici, hatta “çirkin ama karizmatik” bir erkek olabilir.

  Kadın doğası da erkeği tam anlayamaz ve bu ilişki içinde de sürer. Erkeğin kendini açıklamasını, duygularını ifade etmesini ister ama kendi duymak istediği gibi bunu diler. Oysa ki erkek kendi bildiği yoldan bunu yapar ve başarısız olur. O yüzden erkeklere bir tavsiye duygularınızı kadının duymak isteyeceği gibi açıklayamayacağınız için hiçbir zaman ne hoşlanırken ne de ilişki için derin olarak tanımlamaya çalışmayın.  

  Tip Görünüşünüzün Toplamıdır

  Tiple ilgili bir diğer konu, tek bileşene bağlı olmamasıdır. Tipiniz ve çekiciliğiniz uzun ya da kısa süreli ilişkide ağırlıklı olarak yüzünüzle ilgili olsa da aslında vücut tipiniz, boyunuz, kas oranınız, giyiminiz, takınız, saç-sakal durumunuz gibi genel görünüşünüzü etkileyen bir çok parametreden oluşur[Ref]. Hepsinde isteseniz de kötü olamaz fakat genelini yine kötü yönetebilirsiniz. 

  Bir Kadına Yaklaşmak

  Bir ortamdasınız ve ilginizi çeken bir kadın gördünüz diyelim ve bir çok rakip olduğunu varsayalım. Çoğu erkek dehşete kapılıp, durur, tipin kendisine sadece ufak bir etki yarattığını bilmez ve istatistiksel olarak da oradakiler ortalamadır. Böyle bir ortamda gücünüzü “ilk adım atan” olarak göstermelisiniz. Bunun yerine diğer erkeklerin sizden daha iyi olduğunu, bu kızın neden yalnız olduğunu düşünürseniz aynı adım atamayan diğer erkekler gibi ortalamaya olursunuz.

  Çok kaliteli, üst düzey erkekler tabii ki var ama bu %20’lik kısım istatistiksel olarak orada belki de yok ve rakibinizin diğer %80 olduğunu görmediğiniz sürece başarılı olamayacaksınız. Örnek olarak 30 erkek var diyelim %80ni sizden farklı değil ama siz belki orada bile olmayan “6 kişiyi” düşünerek vazgeçiyorsunuz, oysa ki sizi farklı yapacak olan sadece ilk adımı atmaktır, bunu anladıktan sonra da ekşi-sözlükte bahsettiğim oyun stratejilerini öğrenmeniz gerekir.

  Sanırım noktayı anladınız. İşte bu yüzden çirkin erkeklerin yanında güzel kadınlar görüp, söyleniyorsunuz, hatta utanmadan sorunu “yönetiminizde” değil de tipiniz de buluyorsunuz.

  Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir erkek olarak tipiniz tek belirleyici parametre değil ve kadınların “güzelliği” gibi vurucu bir etkiye sahip değil. Örneğin erkekler kadınlardan her dönem çekicilik bekler fakat kadınlar için erkeklerin görsel nitelikleri 23 yaşına kadar önceliklidir(Ref: Hipergami). Kendi farkındalığınızı geliştiremediğiniz sürece, “ortalama” kaldığınız sürece hep başarısız olacaksınız. Aynı hamlelerle iyi sonuçlar alamayacağınızı unutmayın.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.4 123 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  96 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  osman
  Ziyaretçi
  osman
  2023-04-05 12:44 AM

  Bu tip konusunda anlamadığım bir nokta var örnekle şöyle sorayayım Benimle aynı boyda fakat yüzü yakışıklı, girdiği ortamda dikkat çeken bi erkek var Fakat alelade bir işte çalışıyor Tipinden ve bir miktar özgüveninden başka bişeyi yok tarz giyim vs de yok. zekası da yok Pek oyunu da yok. Yani tek… Read more »

  Klugheit
  Ziyaretçi
  Klugheit
  2023-04-24 6:30 AM

  19 yaşındayım. 1,5 yıl önce yüz felci geçirdim. Ortaokulun başlarından itibaren sürekli sevgilim oldu, kızlarla aram iyiydi. Kendimi çok yakışıklı buluyordum. Yüzümün simetrisi, omuzlarımın geniş olmasıyla birlikte yakışıklı ve dikkat çekici bir suratım olduğunu düşünüyordum. Fakat bu yüz felci bende büyük bir psikolojik darbeye sebep oldu. Bütün bu inançlarım artık… Read more »

  Mahmut
  Ziyaretçi
  Mahmut
  2024-04-05 2:07 AM

  Cinsel pazar çerçevesinde fiziksel engelli erkekler hakkında ne düşünüyorsun? Bu erkekler cinsellik yaşayabilir mi yoksa kadınlarla şansları hiç yok mudur? Varsa ne yapmalarını önerirsin?

  Mahmut
  Ziyaretçi
  Mahmut
  2024-04-05 4:56 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Yürüme engelliyim fakat kötürüm değilim, yürüyebiliyorum. Sokakta zar zor yürüyebilen engelli kişileri düşün. Sadece kendim gibi engelli kadınlarla mı olabilirim? Engelsiz kadınlara yürüyebilir miyim? Cevap evetse ne yapmam nasıl yaklaşmam gerekiyor? Maddi durumum çok iyi.

  Mahmut
  Ziyaretçi
  Mahmut
  2024-04-05 3:15 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Online oyunu nasıl fikir?

  bakirçirkinerkek
  Ziyaretçi
  bakirçirkinerkek
  2024-04-09 4:14 PM

  İçerik güzel ama uzun boylu yakışıklısın bizi anlayamazsın. 23 yaşında hiç sevgilim olmadı kız eli tutmadım. Çirkinsen 10-0 geride başlıyorsun sürekli çabalaman lazım. Lisede kızlar çay ısmarlamamızı isterdi ama yakışıklı erkeklere kendi çay ısmarlardı. Yakışıklı arkadaşım kız parası yerdi. O kadar kendimden nefret ediyorum ki ölsem üzülmem.

  1 4 5 6
  96
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et