İçeriğe geç
Ana Sayfa » Geçmişte Hoşlanılan Kızı Elde Etmek Mümkün Mü?

Geçmişte Hoşlanılan Kızı Elde Etmek Mümkün Mü?

  Çoğu erkek için geçmişte bir kadın vardır ve elde edememiştir. Yıllar geçer ve tekrardan karşılaşırsınız. İşte burada ne hissettiğiniz ve yaptığınız sizi siz yapan şeydir. Alttaki soru üstünden “geçmişte hoşlanılan kızı elde etmek mümkün mü?” bir bakalım.

  Merhaba, 

  Sitenizin ‘Karanlık Rüya’ya Sor Köşesi’ sekmesinden size e-posta ile soru gönderebileceğimi okudum ve size şu soruyu sormak isterim:

  Bir buçuk sene öncesinde, hoşlandığım kız beni arkadaşı olarak gördüğünü söyleyip reddetmişti, o zamanlar da TRP, PUA tarzı blogları takip ediyordum, işi az çok biliyordum yani oyunu kurallarına göre oynamak için vs. elimden geleni yapmıştım ama olmamıştı. Reddedildikten sonra bir buçuk sene hiçbir şekilde konuşmadık, sosyal medyada bile görmedik birbirimizi

  Yaptığın temel hata, kırmızı hap prensiplerini mavi hap hayallerin için kullanmak olmuş.

  Birçok kişi başta “hoşlandığım kadını nasıl etkilerim” amacıyla pua ve kh araştırabilir, bu normaldir, fakat fişten çekilme dediğimiz aşama gerçekleştikten sonra bu yatırımı sürdürmemeli, başka kadınlara odaklanılmalıdır. Kadınlara uzun sürede güven verme stratejisi uygulamadan, kısa sürede arzu oluşturma ve olmuyorsa eleme pratiği geliştirmelidir. Aksi halde ya umarsızca bir kadının peşinden koşar ya da kadının güzelliğini geri plana atamadan ona bağlanırsınız. Senin durumun da bu.

  Kırmızı hap üstüne hatalar yazısında anlattığımız gibi pua ve kırmızı hapın aynı şeyler olmadığını da iyi anlamak gerekiyor. Pua “nasıllarla” ile ilgilenir(pua podcasti), kırmızı hap ilişki dinamiğinin nedenleriyle ilgilenir.

  Bu kız ile şimdi bi ortak arkadaşımız dolayısıyla aynı ortamda bulunmuştuk ve tekrar iletişimimiz başladı. Ben bu bir buçuk sene içinde kendimi değiştirdim; spor yapıyorum, daha iyi giyiniyorum, öz güvenim ve tecrübem arttı vs.

  Olay; kendimi geliştirdim “oneitis (ruh eşi saplantım) nasıl elde edebilirim?” olmuş. Rollo buna “sniper zihin seti” diyor. Yani birçok kadın yerine, tek ve özel kadın için mücadele ederek onu elde etmeye çalışmak diyebiliriz. (Erkek Adam sitesindeki Rollo’nun “Tabak Teorisi” yazı dizisi çevirisini öneririm.)

  Bu kızla bu defa olur mu? Neler yapmam gerek? Tekrardan hüsran yaşamak istemem çünkü neden bilmiyorum ama bu kıza karşı olan eski duygularım tekrar açığa çıkmaya başladı.

  Olmaz. Başta arzu uyandıramadığın kadın için yapacakların enerji kaybıdır. Eğer gelişip kırmızı hapı sindirseydin; “kadın güzel olabilir fakat nasıl bu kadar yatırım yapmışım, ne aptalmışım.” şeklinde düşünürdün. Zihin setin hala muhtaç-beta zihin seti olarak kalmış, gelişmemişsin.

  Öyle bir seviyeye çıkarsın ki geçmişte sende kaygı, nefret, aşk, kıskançlığa sebep olan dürtüler o kişi için geçerliliğini kaybeder, çünkü onunla aynı seviyede değilsindir, daha iyileri senin için uygundur ve o kişi önemsizleşir. Eski sevgili için de bu geçerlidir. Örneğin eski sevgilinin fotoğraflarına baktığında hala için çok sızlıyorsa, üzülüyorsan atlatamamış, yani kendinin bir üst düzey versiyonu olamamışsın demektir.

  Sizinle tanıştıktan yıllar sonra o kadın sizinle tekrardan konuşmak isteyebilir, çünkü kadınlar kötü çocuklarla aynı gece cinsellik yaşar, efendi çocuklardan yıllar sonra güven-sağlayıcılık-garanti aldıktan sonra evlenir, arada cinsellik yaşar. Sonra da kötü çocuğu hayal ederken, sizinle olgunlaştığını “düzeyli bir ilişki” içinde olduğunu, en iyi arkadaşınızın siz olduğunu söylerek hayatını rasyonelize eder. Buna kadınların düalistik seçim mekanizması denir. Siz de beni seçti diye sevinirsiniz.

  Cinsel pazar değeri azalmış, arada birçok erkekle olmuş, belki tek gecelik birçok ilişki yaşamış ve sonra sizi lütfeder gibi kabul ediyor. Oysaki yıllar geçtiğinde değeri artan taraf sizsiniz. Daha acısı senin durumunda “sen” konuşmak istiyorsun!

  Madem geliştin neden yeni opsiyonlar yaratamıyorsun? Neden o kadın gelişimini görüp, ilk adımı atmıyor? Bu, mavi hap koşullandırmasıdır.

  • Ona bir şey hissediyorsan, özel biridir.
  • Bir şey hissettiğin kadın için daha fazlasını yap.
  • Onu hak etmek için uğraş, gerçek sevgi, emek gerektirir.
  • Ona yeteri kadar ilgi gösterirsen belki olur.

  Kadın ve erkek arasındaki arzu anlık oluşur, etkilenmeyse sürece bağlıdır. Önce arzu sonra etkilenme (en azından birlikte) gelmelidir. Sen de her 2’si de olmamış görünüyor ve bu kız için mükemmel bir beta öder adayısın, bir çeşit efendi erkeksin ki zaten seni “arkadaşı” olarak gördüğünü belirtmiş, yani friendzone’a atılmışsın.

  Erkek utangaç değilse; bir kadın o erkekten hoşlandıysa ilk birkaç buluşmada cinsellik (veya öpüşme vs.) gerçekleşir. Gerçekleşmiyorsa o kadın düzgün biri olduğu için değil, onun için bir şey ifade etmemenden ötürüdür. Sağlayocılık ise kadın uzun süreli ilişkiye uygunsa sunulur. Unutma ki kadınlar hakkında az bilinen gerçeklerden biri onların her zaman tabak çevirdiği ve çoğu erkeğin harcanabilir olduğudur. Değerli erkeklereyse kısa sürede cinsellik sunulur.

  Öncelikle aranızda arzu veya sağlayıcılık ilişkisi hiç olmamış. Anlattıklarım yerine, yaşayarak canın sıkılsın istiyorsan 2 stratejiden birini deneyebilirsin:

  1. Kadına aşırı yatırım yaparsın. 3-5 ay enerji sarf edersin. Gerçi bu enerjisi sarf edene kadar eskorta gitmen daha anlamlıdır. Sonunda kadınla “beta öder” stratejisiyle birlikte olursun. Pazarlık cinselliği alırsın, 3-5 ay sonra da terk edilirsin.
  2. Kadına normal yaklaşırsın. Yarın x saatte buluşmaya nedersin, bir şeyler içeriz önerisinde bulunursun. Gelirse yakınlaşmaya çalışırsın. Bir kıvılcım olmazsa ya 1. stratejiye dönersin ya da hayatından tamamen o kadını çıkartırsın.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye üye olarak destek verebilirsiniz.

  4.9 41 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  23 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Just do it
  Ziyaretçi
  Just do it
  2022-02-01 3:05 AM

  Şu yazına katılıyorum ama şunu da sormak istiyorum. Araya mesafe girecek diye benim baskın olduğum ortak kararla bitmişse ve uzak mesafe işi bitmişse kızın da o dönem beraber olduğu kimse yoksa kız tabağa eklenebilir mi? Daha dürüstçe sorayım. Ayrılık acısını atlattığım bir kızla 1 sene 1 buçuk sene sonra buluşma… Read more »

  Tuncay arslan
  Ziyaretçi
  Tuncay arslan
  2022-11-08 1:10 AM

  Merhaba, yol yordam gösteren ve bize algı ile pompalanan iyi erkek kazığından kurtulmamıza vesile olduğunuz için teşekürler. Benim sorum daha önce iyi erkek beta karakterle yaklaştığımız ve reddedildigimiz ama sonra oneitis gelistirmeden Yolumuza baktığımız hatunlar. Yıllar hem maddi hem statü olarak gelişince bu hatunlardan kendisi yaklaşan oluyor. Bunlarla uzun süreli… Read more »

  Bcc
  Ziyaretçi
  Bcc
  2023-08-14 10:24 AM

  Abi selamlar.Daha önce 2 ay takıldığım ve oneitis gelistirdigim bir kız vardı.Aradan 8-9 ay geçti ve ben bu sürede başka kızlarada yürüdüm ve bu kızı unutmuştum.Ama son 1 haftadır rüyalarımda görmeye başladı.Bu kıza veya herhangi başka bir kıza karşı bir daha oneitis yaşamak istemiyorum açıkçası.Bu kızla herhangi bir iletişimim yok.Aynı… Read more »

  23
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et