İçeriğe geç
Ana Sayfa » Geçmiş İlişkilerden Öğrenilmesi Gerekenler

Geçmiş İlişkilerden Öğrenilmesi Gerekenler

  Her erkeğin geçmişte yediği bir kazık vardır. Özellikle ilk defa uzun süreli ilişki yaşayan erkekler bunu çok acı şekilde öğrenir ve işin başında “asla terk edilmeyeceklerine” veya “kadını kontrol edebileceklerine, istedikleri zaman ilişkiden çıkabileceklerine” inanırlar. Çünkü kadın, o erkeği güçlü olarak kodlamıştır. Bazıları ilgisiz ve kötü davranır, bazıları zayıf çerçeveli ve bağımlıdır.

  Erkeğin bir kadına bağlılığında süre en önemli etkendir. Yanlış kadını başta eleyemezseniz bağlanırsınız.

  Geçmiş ilişkilerden öğrenilmesi gerekenler konusuna ayrıntılarıyla bakalım:

  Biten ilişkilerinizden sorular çıkartmalı ve ilki de “neden bitti?” olmalıdır. Suç yüksek miktarı kadında bile olsa bu, suçsuz olduğunuzu göstermez. Belki de kadını öyle davranmaya siz itmişsinizdir?

  Her durumda sorumlunun siz olduğunu hatırlayın, çünkü kadınlar hatalarınızı kullanacaktır. Sizi aldattıysa sebep ona göre sizsinizdir, çünkü tavırlarınız, ilgisizliğiniz, cinsel yetersizliğiniz vs. onu itmiştir, onun ruhunu anlamamışsınızdır filan. En azından kadın buna inanacaktır. İlk öğrenmeniz gereken ne olursa olsun asla “zayıflık” göstermemektir. Siz ne kadar az zayıflık gösterirseniz, bahaneleri o kadar komikleşir, sağlam temelleri olmaz ve çabuk atlatırsınız.

  Onun farklı olduğunu düşünmüştüm, bana aylarca güven verdi, farklı olduğunu söyledi. Ben de güvendim, kırmızı hap lenslerimi çıkarttım! 3 ay sonunda biz birbirimiz için uygun değiliz, bahanesiyle terk edildim.

  Kadının niteliklerini sorduğumda:

  Boşandığını, 30+ yaş üstünde olduğunu, büyük dövmelere sahip feminist bir kadın olduğunu belirtti.

  Bunu okurken belki “oha adama bak, kırmızı alarmları görmemiş” diyebilirsiniz. Bu arkadaş da demiş ama kadının cinsel gücüne ve güzelliğine hayır diyememiş. Üstüne de kadının güven verici tavırlarına teslim olmuş. Kadın da arzuya teslim olmuş (ki bu nitelikler dürtüsel bir kadın olduğunu gösteriyor) fakat ondan daha çabuk şekilde uyanış gerçekleşmiş, olayı adamı aşabileceği şekilde rasyonelize etmiş ve atlatmış, erkekse 1 sene boyunda kurtulamamış.

  Erkeğin en büyük gücü “nedensel” düşünmektir. Bu elinizden gittiği anda çerçeve kadına geçer. Güzelliğe teslim olarak uzun süreli ilişki yaşamaya çalışmak “dürtüsel” davranmaktır. Üstteki arkadaş şöyle düşünmeliydi:

  “Güzel bir kadın ama istediğim niteliklere sahip değil, kendimi kaptırırsam ileride boşu boşuna ilişki süresinden daha uzun bir süreyi ruh eşi saplantısı sendromuyla geçirmek zorunda kalırım ve bir erkek olarak böyle bir lüksüm yok. Çünkü kaybettiğim sürede birçok kadına ulaşımım, iş, spor, eğitim hayatım aksar.”

  Acı çekip de yalnız kalmayı mı, yoksa acı çekmeden yalnız kalmayı mı tercih ederdiniz? Eğer baştan elerseniz, onu “güzel bir kadınla skor yaptım” diye hatırlarsınız. Uzatırsanız, “ruh eşim benim, asla onun gibisi olmayacak” diye hatıırlarsınız.

  Pua tekniklerinde temel bir kuralı hatırlatayım: “Kadınla tanışırken onun güzelliğini yok sayın!” Erkeğin çok fazla silahı var. Örneğin konuşması, tavırları, özgüveni, zekası, statüsü. Kadının neyi var? Ağırlıklı olarak “güzelliği ve cinselliği.” Düşünsenize Twitch’de gecelikle yatan kadını sabaha kadar izleyen binlerce kişi var.

  Erkeğin tipi de önemli sorun şu ki kadınlar bunu değerlendirmede başarısız. Nedenleri tartışılır fakat sosyal eşleşmelerden kadınların erkeklerin sadece %4.5’unun fiziğini çekici bulduğunu biliyoruz. Erkeklerdeyse bu oran çok homojen bir dağılım gösteriyor. 4/10luk kadını bile çekici bulabiliyoruz. Özetle silahımız fiziksel nitelikler değil. Neyse…

  Erkeğin geçmişi atlattığına en büyük kanıt seks sonrasında bunu skor olarak görüp iyi hissetmesidir. Bu evrimsel bir gerçektir. Erkeğin temel misyonu çok kadına ulaşmak, kadının temel misyonu en iyiyi seçmektir ve bu yüzden cinsel stratejilerimiz çelişir.

  Belki seviştiği en güzel kadın değildir, geçmişteki sevgilisinin yanında baya düşük puanlıdır fakat iyi hisseder. İyi hissetmiyorsa bu hala geçmişi atlamadığını gösterir. Şu prensibi hep hatırlayın: Erkek için 1, 0’dan hep iyidir ve cinsel zemin pek yoktur, hatta kadın için bile erkeğin ulaştığı sayının yüksek olması o erkeği çekici yapar.

  Kadın içinse 0, 1’den hep iyidir, çünkü hipergami, kadının belli bir seçim zeminine sahip olmasına neden olur. Kadınların bu yüzden uyduları, erkeklerinse fakbadileri vardır. Çünkü fakbadilik bir erkek müessesidir.

  Yalnız bu önünüze gelenle yatın demek de değil, sadece fırsatları değerlendirip, kendi hislerinizi yoklamanız için önemli diyebiliriz ve “eski sevgilim kadar güzel değil, o zaman yatmayayım” düşüncesinden kurtulmalısınız. O kadınla yatamayacağınız için acınızı sürdürecek yalanları kendinize söylemeyin!

  Şöyle test edebilirsiniz: Aynı yatağa girin bakalım, kadın da çıplak olsun, o durumda “yok onun kadar güzel değil, sevişmem” diyebilecek misiniz?

  Skor güzel fakat bunu yapabilecek düzeyde misiniz? Erkeği çekici yapan nitelikleri öğrenmek önceliğiniz olmalı…

  Tabii hemen bir kadına da atlamayın, bir süre geçsin. Yoksa kadının düştüğü hatayı gerçekleştirmiş olursunuz, hemen kıyaslamara gider ve geçmiş anıları güçlendirirsiniz. O kadının yaptığı her hareket eski sevgilinizi hatırlatır. Özetle çok uzun süre yalnızlık veya hemen birine atlama kötü ilişkilere neden olur, önceden anlatmıştık.

  Son kuralsa aynı kalibrede kadına ulaşmanızdır ama asla bunu başta denemeyin derim. (İlk amaç “çirkin kadını skor olarak görme” seviyesi olmalı.)

  -Biten ilişkinizi doğru değerlendirin. Sorumluluğun hep sizde olduğunu hatırlayın.

  -Kırmızı alarmları öncelğiniz yapın ve kadının güzelliğine aldanmayın.

  -Opsiyonlarınızı geliştirin.

  -Kırmızı hap lenslerini çıkartıp, “özel kadın” mitine inanıp ve mavi hap hayallerine savrulmayın. (Burada hep Tomassi’i hatırlayın: İyi veya kötü kadın yoktur, kadın vardır.)

  -Aynı kalibre kadına ulaşmadan önce skorun keyif verdiği faz evresinden mutlaka geçin. Yoksa bir ruh eşinden diğerine savrulur ve hatta eski sevgilinizi hiç unutamazsınız.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

  4.9 61 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  29 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Bicion
  Ziyaretçi
  Bicion
  2022-02-07 12:36 PM

  Hocam selamlar. Bir kadına yüklediğimiz anlamlardan dolayı onunla yaptığımız sevişme ya da seks bize daha arzu verici geliyor. Beynimizde daha fazla daha farklı hormonlar salgılanıyor ama şimdi ne bileyim barda otursak bir kız gelse biz de oyunu biliyoruz sonuçta fazla içine etmeden kızı yatağa götürsek aynı hazzı alabilecek miyiz ki?… Read more »

  Bicion
  Ziyaretçi
  Bicion
  2022-02-07 11:28 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam oneitisi atlattım. Aslında redpill ile tanıştıktan sonra redpill’in biraz farkında olarak bu kızla bir şeyler denedim ki arzu skalası yaparsak eğer -100,0,+100 aralığında bu kızı sıfırdan +100’e kadar çektim. İlişki öncesi ve esnasında pek bir mavi haplı davranışım olmadı yani %70e %30 alfa davranışlar baskındı ilişki öncelikli erkek vs… Read more »

  Bicion
  Ziyaretçi
  Bicion
  2022-02-07 11:29 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Normalde çok fazla “keşke yapmasaydım” diyen biri değilimdir. Ancak bu kızdan sonra ne bileyim keşke gitmeseydim keşke no contacti bozmasaydım vs keşkeler artmaya başladı ve bazen gün içinde kendimi suçluyorum bazen düşüncelere eski güzel zamanlara dalıyorum hala daha onetisi aslında %100 olarak atlatmadım ama bu psikolojiyi genel olarak nasıl atlatırım?… Read more »

  Bicion
  Ziyaretçi
  Bicion
  2022-02-08 1:03 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Stres, kaygı ile nasıl baş ederim? Bir de mesela no contact uygular iken bazen beni aniden kızın yanına gitme baskısı basıyor o tür şeylerden nasıl kurtulurum? Çünkü başımı yaktı bunları yapmamam

  Bicion
  Ziyaretçi
  Bicion
  2022-02-08 1:01 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Yazı gerçekten çok etkili. İlişki öncesinde ve esnasında dediğim gibi alfa davranışlar daha baskındi ama ilişki sonrasında duygusal gücün zayıf olması ve bunun sonucunda stres ve kaygiya yenilmem no contacti defalarca kez bozmaya neden oldu. İşin iyi kısmı ise artık duygusal gücümü kontrol etmezsem ve no contacti bozarsam neler olabileceğine… Read more »

  Ani yumruk
  Ziyaretçi
  Ani yumruk
  2022-08-22 9:28 PM

  Abi bir kız terk ederken neden kendini suçlar

  Cicero
  Ziyaretçi
  2023-05-07 12:08 AM

  1 yıl sonra eski sevgilim nasılsın diye mesaj attı kendisiyle buluşmayı teklif ettim bir araya geldiğimizde geçmişten ilişkimizden bahsetti geçmişi çok hatırlamak istemediğimi söyledim biraz sohbet ettikten sonra ayrıldık eve geçince kendisine mesaj attım doğru zaman şu an dedim kendisi de bana zamana bırakalım akışına bırakalım bazı şeyleri tartalım dedi… Read more »

  cicero
  Ziyaretçi
  2023-05-08 9:24 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Ulaşan kendsiydi telefonunu sileyim mi? sosyal medya durumlarına bakmam sorun olur mu? paylaşım yapıyor bazen sıradan bir arkadaş moduna mı sokmalı?

  DavidC
  Ziyaretçi
  DavidC
  2023-11-09 11:52 AM

  Merhaba Karanlık Rüya. 20 yaşlarında bir kızla görüşüyorum, aramızdaki yaş farkı ise 10. Kısaca özet geçmek gerekirse işinde gücünde, kendi ayakları üzerinde duran 30 yaşında biriyim. Görüştüğüm kız geçmişinde cinsellik yaşamamış fakat bir kaç eski sevgilisine nude fotoğraflar yollamış. Bu durum beni oldukça rahatsız etmekte. Kızın bana ilgisi olduğu için… Read more »

  29
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin